Zavrieť

Porady

DPH od 01.04.2009

kaba kaba

kaba je offline (nepripojený) kaba

Dobrý deň,
prosím poradiť ohľadne novely DPH, ktorá má účinnosť od 01.04.2009.
Neviem si poradiť s §69 a novým ods.12, kde sa píše:
" Pri dodaní kovového odpadu a kovového šrotu v tuzemsku je povinný
platiť daň platiteľ, ktorému je tento tovar dodaný. "
Ďakujem.
Usporiadat
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Čomu nerozumieš?
0 0
duna8 duna8

duna8 je offline (nepripojený) duna8

Za kovový odpad vystavíš faktúru bez DPH, DPH musí priznať kovošrot. Neviem ešte ako to bude vyzerať v praxi, ale dnes na daňovom sa dosť usmievali a nechceli mi povedať aké budú zmeny. Ale bude aj nové tlačivo. Nechajme sa prekvapiť
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ja som ohladom tohto pisala dotaz na UDR este minulý týždeň ale dodnes som nedostala odpoveď. Tiež čakám, čo to bude.

lebo ono to nie je až tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. (Alebo len ja hľadám za tým veľké komplikacie)
0 0
Simi Simi

Simi je offline (nepripojený) Simi

Ja som to pochopila tak, ze to bude podobne ako samozdanovanie fa z EU /pri intrakomunitarnom dodani/.
Cize na doslej fa dopocitas dph /343 MD aj DAL/ a na vydanej nevyrubis DPH - len napises odkaz na § zakona podla ktoreho je to oslobodene.
Naposledy upravil Simi : 18.03.09 at 17:38 Dôvod: preklep
0 0
Osimka Osimka

Osimka je offline (nepripojený) Osimka

Nové tlačivo sa použije po prvý krát za obdobie apríl, teraz za marec je ešte staré? Vďaka
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Osimka Pozri príspevok
Nové tlačivo sa použije po prvý krát za obdobie apríl, teraz za marec je ešte staré? Vďaka
ano, ešte pôvodne tlačivo
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dáša_ Pozri príspevok
Ja som ohladom tohto pisala dotaz na UDR este minulý týždeň ale dodnes som nedostala odpoveď. Tiež čakám, čo to bude.

lebo ono to nie je až tak jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. (Alebo len ja hľadám za tým veľké komplikacie)
http://www.porada.sk/t105393-dph-na-kovovy-odpad.html
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Osimka Pozri príspevok
Nové tlačivo sa použije po prvý krát za obdobie apríl, teraz za marec je ešte staré? Vďaka
klikni http://www.porada.sk/1019999-post15.html - tu som pricapila vzor nového tlačiva od 1.4.2009
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Myslím si, že doteraz platné tlačivo DPH 2009 by zaslúžilo zápis do nejakej knihy rekordov, pretože bolo v platnosti len jeden štvrťrok.
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

myslím, že tento článok viacerým pomôže, stručný prehľad zmien v novele DPH
1 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

nám audítor spomínal, že od 1.4. sa počíta s tým, že daňový subjekt by si mohol daň na vstupe uplatniť hocikedy v priebehu roka, nie ako teraz. Napr. daň na vstupe z 03/09 by si mohol uplatniť napr. až v 11/09.
Je na tom niečo pravdy? Zatiaľ som nič nepostrehla.
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

janaGT Pozri príspevok
nám audítor spomínal, že od 1.4. sa počíta s tým, že daňový subjekt by si mohol daň na vstupe uplatniť hocikedy v priebehu roka, nie ako teraz. Napr. daň na vstupe z 03/09 by si mohol uplatniť napr. až v 11/09.
Je na tom niečo pravdy? Zatiaľ som nič nepostrehla.
pozri si tú prílohu v predchádzajúcom príspevku.........
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

janaGT Pozri príspevok
nám audítor spomínal, že od 1.4. sa počíta s tým, že daňový subjekt by si mohol daň na vstupe uplatniť hocikedy v priebehu roka, nie ako teraz. Napr. daň na vstupe z 03/09 by si mohol uplatniť napr. až v 11/09.
Je na tom niečo pravdy? Zatiaľ som nič nepostrehla.
Ano, je to tak, najskor v tom období, kedy nárok vznikol, najneskor za 12. mesiac daného roka.

Ak to dovtedy nestihneš, tak potom vtedy, kedy dostaneš doklad

To je také zjednodušenie
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ANNAP Pozri príspevok
pozri si tú prílohu v predchádzajúcom príspevku.........
áno, už to vidím. Ďakujem.
Už máte predstavu ako to bude vyzerať v praxi?
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

ďakujem dievčatá za bodíky, som rada, že Vám tá príloha pomohla ako aj mne zorientovať sa .....
0 0
Ludmi - 13 Ludmi - 13

Ludmi - 13 je offline (nepripojený) Ludmi - 13

Ahojte. Odkedy vysiel novy zakon o dovoze tovaru z tretich krajin, mam hlavu v smutku . Nechala som si zaslat topanky z USA pre vlastnu potrebu, ktorych hodnota z dovozom je 135 EUR. Neviem ako vypisat JCD, kedze mam zaplatit len dan a od cla som oslobodena. Na vyclievacom oddeleni mi nepomozu a odkazu ma na speditersku firmu, ktora si za vybavenie tohto tlaciva zapocita dalsich 45 EUR.
Je niekde na internete navod ako vyplnit JCD? Mate prosim niekto skusenost s jeho vyplnanim po novej vyhlaske? Dakujem.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

ahojte
prosím Vás,na novom tlačive DPH netreba u platiteľa DPH vypisovať DIČ?
teda IČ DPH tam dopísané je,a keďže je rovnaké ako dič,len + SK,tak sa v novom tlačive nemusí vypisovať?
Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

erika_H Pozri príspevok
ahojte
prosím Vás,na novom tlačive DPH netreba u platiteľa DPH vypisovať DIČ? Nie, netreba.
teda IČ DPH tam dopísané je,a keďže je rovnaké ako dič,len + SK,tak sa v novom tlačive nemusí vypisovať?
Ďakujem
Odpoveď v texte.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

uplatnenie dph do konca roka sa týka len faktúr, alebo aj bločkov-zabudnutých? dík
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sybila3 Pozri príspevok
uplatnenie dph do konca roka sa týka len faktúr, alebo aj bločkov-zabudnutých? dík
Aj bločkov, aj faktúr.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať