Zavrieť

Porady

Alkohol a alkoholizmus - ako sa z toho dostať?

Rozhodol som sa dať sem takúto tému som abstinujúci alkoholik a viem aký problém vie narobiť alkohol a preto ak niekto potrebuje radu som tu ...Život bez alkoholu niečo krásne a spravte prví krok ...
Usporiadat
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
arimi, to hádam nemyslíš vážne, že chceš hľadať podnájom. A v tom byte ho necháš. Neboj sa kupca sa nájde vždy. A vôbec už si urobila nejaký krok, aby sa ten byt predal? ponukni ten byt do viacerých realitiek.

To nehovor, že nedokážeš začať znovu žiť, nikdy nie je neskoro.

Ja som sa rozviedla keď som mala 44 a som tu.Ako som to už písala v mojom predošlom príspevku, ľutujem, že ten krok som neurobila skôr.
a ten rozvod? myslím tým pojednávanie, to tiež nie je nič hrozného. Bola tam len súdkyňa a my dvaja. Aby som to pojednávanie skrátila, tak som povedala súdkyni, že nechcem nič kommentovať, lebo však to bolo všetko napísané v tom návrhu o rozvod. a bolo po.... asi 20 minút to trvalo, možno ani toľko nie.
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

pred pol rokom sme ho dali na predaj, trh s nehnutelnostami stojí, nehýbe sa to. aspoň u nás.
chceli sme predať, aby sme mu pomohli postaviť sa nohy a začať žiť slušný život, poplatiť dlžoby, aby sa mu volnejšie dýchalo, ale v podstate robím stále všetko len pre neho, pre seba nič, ani decka nevyžadujú tolko mojej pozornosti ako on.
som sa zamotala do pasce a neviem sa vymotať, ide to strašne pomaly a trvá to dlho. ale je to moja chyba, nemala som mu tolko dovoliť, ako som dovolila...
ten nájom bude nevyhnutný, lebo ak predáme byt, budeme musieť kúpiť nový, a tam už musíme aj niečo doplatit. a nakolko treba splatit pôžičku, ktorú on akosi preflákal, tak si musím teda na nový byt počkať.
no ale veď hovorím, že ja sním do budúcna moc nerátam, ešte neviem, ako deti zareagujú, ked im to oznámim, ale nebude to jednoduché.
ja mámpovahu otvorenú, čo na srdci, to na jazyku, nič nezahlmlievať, čestne jednať, a strašne ma ponižuje toto jeho správanie, ako sa zmenil, tá faleš, zákernosť, podlosť, a to všetko len pre alkohol. aj keď možno ktovie, možno sa s tým aj narodil, len ja som v zaslepenosti nevidela, neviem...
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
vraví sa , že starnutím sa ak k tomu pridáme vymývanie mozgu alkoholom, sa u ľudí dávajú do popredia zlé črty a povahové vlastnosti . Pozná niekto z vás hádam nejakého slušného, spoľahlivého a charatkerného pijana? Ja osobne nie a pochybujem že taký niekde žije.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
arimi, z tvojho príspevku cítim, že stále dúfáš, že potom by sa zmenil.
Figuborovú by sa zmenil, kto raz je alkoholik, tak s ním už nič nenarobíš. Alkoholik sa nezmení nikdy, no to klamem, lebo sa zmení to je pravda, ale ako som to už písala, na trosku.
Lebo alkohol je ako droga, jednoducho to telo ten alkohol potrebuje a neprestane piť.
Keby chcel s tým pitím prestať, tak by Vám nerobil cirkus, keď si musí dať tú tabletku.
Teraz ma napadlo, že môj bývalý, nech mu je zem ľahká, to robieval tak, že keď som mu dávala nejakú tabletku pri horúčke napr., tak sa robil, že ju zhltol a vzápätí keď som vyšla von z izby tak ju vyplul. Sme na to prišli tak, že sme tú tabletku našli pod stolom. No proste ten liek schoval pod jazyk a robil sa, že akože ju zhltol.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
toto robí väčšina- s tými tabletkami
0 0
Sylvia111 Sylvia111

Sylvia111 je offline (nepripojený) Sylvia111

Inak kto toto nezažil tak nepochopí to zúfalstvo a neschopnosť to riešiť... ja neviem ani ako s takou situáciou vyrovnať, môj otec by mohol byť zhor všetkých alkoholikom, nikdy sa neopil, vždy vedel, kedy už ma dosť a viacej nepil, ...tak preto som ja nikdy nezažila život s alkoholikom a až teraz, bola som hlupá a naivná, ale už toto nezmením, stále si vravím, že to musím zmeniť ale neviem aj kvôli synovi, veľa s ním behám po lekároch, preto mám takú slaboplatenú prácu akú mám, kto by už tolerovať toľké behanie po lekároch, tak financie chýbajú... môj manžel našťastie dlhy nerobí, aspon o tom neviem, on vie byť v jeden týžden milý ako med... večer spolu po telefone rozprávame čo budeme robiť nasledujúci den a jemu zrazu ako keby prepne v hlave, na všetko zabudne a príde o 2 dni domov ako keby sa nič nestalo a čo ja z toho robím problém, ako on vraví: "Veď to robia všetci chlapi."

Byt možno predám ale keď vyplatím hypotéku tak nebudem mat ani na tú garsonku.

To že sa nedočkám pomoci od ich rodiny už som s tým zmierila, jeho rodina hlavne moja svokra a švagrina skôr riešia to ako sa správam ja, že stále hysteričím ako jeho výstupy...

Ja si niekedy želám aby ho nebolo, raz som ho našla spať v mrznúcej zime na balkone opitého, zobudila som ho,... niekedy si myslím, že ho to mala radšej nechať aby sa poučil a poriadne z toho ochorel ale kto by to najviac dopatil? Len ja.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
tak neviem je to tema pre alkoholikov a ako sa z toho dostať, alebo je to pre niekoho, kto si vylieva srdce a nem a žiaden problem s alkoholom ,...??????? pardonn
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

no tak pardon, už mizím...
som nevedela, že je to až tak ohraničené...
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

to betka lú: vlastne ani neviem prečo by som ťa mala uposlúchnuť.
nevidela som tu tvoje príspevky, oprav ma ak sa mýlim, nečítala som tu všetko...
0 0
merilin963 merilin963

merilin963 je offline (nepripojený) merilin963

bettylou Pozri príspevok
tak neviem je to tema pre alkoholikov a ako sa z toho dostať, alebo je to pre niekoho, kto si vylieva srdce a nem a žiaden problem s alkoholom ,...??????? pardonn
vies,kazda ktora si tu vylieva srdce,ako si ty napisala,ma problem s alkoholom,lebo zije vedla alkoholika,ved aj do AčIEK-kluby pre alkoholikov,chodia ich manzelky,a neverila by si ako pomoze vyliat si srdce,chapem vsetky baby co sem pisu,lebo viem o com pisu-som jedna z nich.
0 0
merilin963 merilin963

merilin963 je offline (nepripojený) merilin963

arimi Pozri príspevok
to betka lú: vlastne ani neviem prečo by som ťa mala uposlúchnuť.
nevidela som tu tvoje príspevky, oprav ma ak sa mýlim, nečítala som tu všetko...
ja ta velmi chapem viem presne ako sa citis,vies moj manzel ma teraz mesacnu pauzu v piti,dokonca zacal aj pracovat,zacala som konat razne-dala som ho na sud,a vaer mi nechcela som ho iba postrasit,chcela som uz skoncit toto peklo,ktore s nim mame,viem ze to je iba pauza v piti,ale viem aj to ze som pevne rozhodnuta rozviest sa s nim ked zase zacne pretoze uz nechcem taky zivot plny strachu a nepokoja,citala som tvoje posledne prispevky,nasla som tam vela spolocneho s mojim zivotom,len pis a nedaj sa odradit aspon sa ti ulavi....
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Sylvia111 Pozri príspevok
Inak kto toto nezažil tak nepochopí to zúfalstvo a neschopnosť to riešiť... ja neviem ani ako s takou situáciou vyrovnať, môj otec by mohol byť zhor všetkých alkoholikom, nikdy sa neopil, vždy vedel, kedy už ma dosť a viacej nepil, ...tak preto som ja nikdy nezažila život s alkoholikom a až teraz, bola som hlupá a naivná, ale už toto nezmením, stále si vravím, že to musím zmeniť ale neviem aj kvôli synovi, veľa s ním behám po lekároch, preto mám takú slaboplatenú prácu akú mám, kto by už tolerovať toľké behanie po lekároch, tak financie chýbajú... môj manžel našťastie dlhy nerobí, aspon o tom neviem, on vie byť v jeden týžden milý ako med... večer spolu po telefone rozprávame čo budeme robiť nasledujúci den a jemu zrazu ako keby prepne v hlave, na všetko zabudne a príde o 2 dni domov ako keby sa nič nestalo a čo ja z toho robím problém, ako on vraví: "Veď to robia všetci chlapi."

Byt možno predám ale keď vyplatím hypotéku tak nebudem mat ani na tú garsonku.

To že sa nedočkám pomoci od ich rodiny už som s tým zmierila, jeho rodina hlavne moja svokra a švagrina skôr riešia to ako sa správam ja, že stále hysteričím ako jeho výstupy...

Ja si niekedy želám aby ho nebolo, raz som ho našla spať v mrznúcej zime na balkone opitého, zobudila som ho,... niekedy si myslím, že ho to mala radšej nechať aby sa poučil a poriadne z toho ochorel ale kto by to najviac dopatil? Len ja.

Sylvia, to si dobre urobila, že si ho zobudila, lebo keby si ho nebola zobudila, mala by si výčitky svedomia do konca svojho života.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
bettylou Pozri príspevok
tak neviem je to tema pre alkoholikov a ako sa z toho dostať, alebo je to pre niekoho, kto si vylieva srdce a nem a žiaden problem s alkoholom ,...??????? pardonn

Odporúčam ti , aby si si najprv prečítala na hlavnej stránke ETIKETUa hlavne tento bod:

18. Ak neviem neodpovedám za každú cenu.


keby si si nevšimla, tak si na stránke PORADA, a keď trošku porozmýšľaš, tak zistíš, že sa tu dávaju RADY.
už si zaregistrovaná na tejto stránke dosť dlho nato, od roku 2007, a hádam vieš aj to, že ako toto tu funguje,aby si si takéto poznámky nechala pre seba.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Barbara Pozri príspevok
Sylvia, no oporu v jeho rodine ani nečakaj, lebo Ty si pre nich " len" nevesta.
Neviem, som len laik, ale sú prípady, keď súd sa rozhodne tak, že matka s dieťaťom ostanú v tom byte a on musí ísť preč.
Ty poznáš jeho rodinu?

Napíš svoje skúsenosti, napíš svoj názor, ale druhým nedávaj konkrétne rady (hlavne keď si laik).
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Barbara Pozri príspevok
arimi, z tvojho príspevku cítim, že stále dúfáš, že potom by sa zmenil.
Figuborovú by sa zmenil, kto raz je alkoholik, tak s ním už nič nenarobíš. Alkoholik sa nezmení nikdy, no to klamem, lebo sa zmení to je pravda, ale ako som to už písala, na trosku.
Lebo alkohol je ako droga, jednoducho to telo ten alkohol potrebuje a neprestane piť.
Uvedomuješ si, čo za kraviny si sem napísala? To, že máš ty nejaké skúsenosti s alkoholikom ešte neznamená, že ostatní musia dopadnúť tak isto... Pravdaže je vždy nutné, aby sám alkoholik chcel niečo zmeniť na sebe, ale veľa záleží ako sa k problému postaví aj jeho okolie. Ty, ako je vidieť si tá "správna" motivátorka .
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Ja uz sice roky nemam problm s alkoholom - manzela, so sebou som ho nastastie nikdy nemala / mam inu drogu cigaretu/ , ale uzila som si v prvom manzelstve pekla dost. Bolo to doslova peklo, lebo alkoholik mici svoje okolie, nanestatsie bol agresivny alkoholik. Takze mozem poradit - ak sa naozaj neda, naozaj radsej rozvod. Zivot sa obrati o 180 stupnov, uz nikdy nemoze byt potom horsie.
Byvaly svokor , aj svagrina, celozivotni alkoholici, nedozili ani 65 ku, obaja zomreli na nasledky pitia, zlyhala pecen.
Ale zase poznam celozivotne abstinujuceho alkoholika - kvoli manzelke prestal pit, je tomu uz 30 rokov a ani ked sa s nim napokon rozviedla, nezacal. Zial takych je mensina.
Odvykacka je urcite tazka, tak ako mne by bolo luto za cigaretou, aj ked rozum vravi - uz prestat.
Treba si brat priklad z tych co to dokazali. Dat sa da, ale otazka je Kedy?
0 0
merilin963 merilin963

merilin963 je offline (nepripojený) merilin963

Bastian Pozri príspevok
Uvedomuješ si, čo za kraviny si sem napísala? To, že máš ty nejaké skúsenosti s alkoholikom ešte neznamená, že ostatní musia dopadnúť tak isto... Pravdaže je vždy nutné, aby sám alkoholik chcel niečo zmeniť na sebe, ale veľa záleží ako sa k problému postaví aj jeho okolie. Ty, ako je vidieť si tá "správna" motivátorka .
nemyslim si ze su to kraviny,co napisala,ved je to cista pravda,naozaj je malo takych,ktori sa zmenia,aj ked rodina by chcela pomoct oni to beru ako zasah do sukromia,ja som sa snazila vzdy som stala pri nom,vzdy som mu podala pomocnu ruku preniesla sa nad vsetko co vyparatil on si na to zvykol a prestal si ma celkom vazit-ved zena znesie vsetko no nie? preto opakujem nie su to kraviny je to pravda....
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

ani ja to nepovažujem za kraviny.
tých ostatných, čo nedopadnú podobne, je mizivé percento. inak je to stále o tom istom. v každej rodine alkoholika je to rovnaké, len niekde je to v bledomodrom.
a ako sa postaví k jeho problému okolie? na tom záleží?
to nie je pravda, lebo alkoholik koná tak, aby svoj problém bagatelizoval...
v podstate on žiadny problém ani nemá, lebo vačšina alkáčov svorne tvrdí, že problém majú tí okolo neho, on nemá žiadny problém...
ja by som na mieste tých odvážlivcov, čo sem hodia múdre hlášky, sa išla pozrieť do liečebne a nechala sa poučiť od lekárov, o čom vlastne je život s alkoholikom. že je to stále jedno a to isté a to postupný rozklad rodiny, zničené zdravie všetkých zainteresovaných, a morálka v čudu...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Myslím, že by ste si mali prečítať príspevky od zadávateľa témy CONANA X. Určite je takých aj viac, len sa možno nechcú zviditeľňovať. Nemožno hádzať všetkých do jedného vreca, aj keď osobné skúsenosti k tomu nabádajú.
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

marjankaj Pozri príspevok
Myslím, že by ste si mali prečítať príspevky od zadávateľa témy CONANA X. Určite je takých aj viac, len sa možno nechcú zviditeľňovať. Nemožno hádzať všetkých do jedného vreca, aj keď osobné skúsenosti k tomu nabádajú.
čo vám to podaktorým tak strašne vadí?
počkám si teda na vyjadrenie zakladatela témy...
ale je to divné, že stále niekto určuje smer tejto debaty...
ako keby to bolo súkromné...
a pritom je to stále len alkoholizmus.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať