Zavrieť

Porady

Je to korupčné správanie alebo nie...???

Anketa: Je ponuka peňazí alebo niečoho iného niekomu aby hral lepšie úplatok?

Počet hlasujúcich
13. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • ÁNO

    7 53.85%
  • NIE

    6 46.15%
Chcel som sa opýtať na Váš názor-ja už rozmýšľam nad tým dlhšie,ale teraz som si prečítal tento článok
http://futbal.pravda.sk/cesi-ponukli...sk_rfutbal_p50

a zaujíma ma ako to je,keď niekomu ponúknete nejaké peniaze,aby hral lepšie( a nieje v súvislosti priamo s vami)-keď ponúknu niekomu peniažky aby prehral,tak je to čistá korupcia "ako oči", ale opačne?

Moj osobný názor je, že to korupcia nieje, skor by som to nazval nejakým "motivačným",hmhm

Pripájam aj anketu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gogo54 je offline (nepripojený) gogo54

    gogo54
    Ak mam dakomu ponúkať viac peňazí a prosiť sa mu len za to aby si robil svoju prácu no tak ho jednoducho vymením. Samozrejme dá sa to chápať aj ako úplatok, preto že za úplatu požadujem aby hráč hral lepšie. Na druhej strane by som odporučil funkcionárom takéhoto klubu aby navštívili svojho obvodného lekára on ich už ďalej usmerní.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    gogo54 Pozri príspevok
    Ak mam dakomu ponúkať viac peňazí a prosiť sa mu len za to aby si robil svoju prácu no tak ho jednoducho vymením. Samozrejme dá sa to chápať aj ako úplatok, preto že za úplatu požadujem aby hráč hral lepšie. Na druhej strane by som odporučil funkcionárom takéhoto klubu aby navštívili svojho obvodného lekára on ich už ďalej usmerní.
    Ako môže český pivovar vymeniť slovenských futbalistov v reprezetácii?

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Milý Stanko

    Bez toho, aby som čítala priložený link, mi pri slove šport, nevynímajúc futbal, nabieha husia koža. Úplatní fubalisti, úplatní tréneri, úplatní rozhodcovia, opití a vulgárni fandovia, ťažkoodenci v hojnom počte platení z našich daní vraj zabezpečujúci poriadok a ochranu kohosi, ani sa nepýtam koho. Korupcia? Takéto nežné pomenovanie pre tento hnijúci maras je nenáležité. To prenechajme až v téme, aký máte názor na súčasné tendre, ktorým žehnajú naši mocipáni.
    Peknú nedeľu vospolok.

    Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

    osôbka so zmyslom pre humor Nachtigal
    ak sa budeš lepšie učiť dostaneš bicykel, je to motivácia?
    ak budeš lepšie hrať dostaneš xy eur..... je to lobing?
    lobing, motivácia ale ruku na srdce je to len podplácanie v inom kabáte!

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Nachtigal Pozri príspevok
    ak sa budeš lepšie učiť dostaneš bicykel, je to motivácia?
    ak budeš lepšie hrať dostaneš xy eur..... je to lobing?
    lobing, motivácia ale ruku na srdce je to len podplácanie v inom kabáte!

    S týmto nesúhlasím. Podplácanie by to bolo, keby tá motivácia bola hrať úmyselne pod svoje možnosti. Ale to sa nedá vždy dokázať. Najlepšie je to vidieť v individuálnych športoch. Snáď si niekto nemyslí, že napr. Federer prehral úmyselne nejaký zápas, kvôli nejakej finančnej motivácii.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Nachtigal Pozri príspevok
    ak sa budeš lepšie učiť dostaneš bicykel, je to motivácia?
    ak budeš lepšie hrať dostaneš xy eur..... je to lobing?
    Za učenie bicykel = to je motivácia, pretože dotyčný žiak nie je zárobkovo činný je v úplne inej rovine. Profesionálny športovec sa športom živí.
    A nechápem ako môže hrať lepšie ? Má sa vari na ihrisku "roztrhať ? A iné zápasy sa fláka ? Tak nemá nárok na výplatu. Motivačné ako sa píše sa dá chápať aj tak, že "lepšie hrať" znamená, že bude hru kolektívu sabotovať = ale to by to motivačné musel dostať od súpera
    Naposledy upravil Manual : 18.10.09 at 10:53

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Danila Pozri príspevok
    Milý Stanko

    Bez toho, aby som čítala priložený link, mi pri slove šport, nevynímajúc futbal, nabieha husia koža. Úplatní fubalisti, úplatní tréneri, úplatní rozhodcovia, opití a vulgárni fandovia, ťažkoodenci v hojnom počte platení z našich daní vraj zabezpečujúci poriadok a ochranu kohosi, ani sa nepýtam koho. Korupcia? Takéto nežné pomenovanie pre tento hnijúci maras je nenáležité. To prenechajme až v téme, aký máte názor na súčasné tendre, ktorým žehnajú naši mocipáni.
    Peknú nedeľu vospolok.
    Vo všeobecnosti sa s tým dá súhlasiť. Ale napr. má sa schvaľovať v parlamente nejaký zákon. V "najčítanejšom nemenovanom denníku" sa objaví podnikateľ XY ponúkol každému poslancovi, ktorý bude hlasovať za(alebo aj proti) sumu N €. Ako by potom mali hlasovať poslanci, aby neboli podozriví z korupcie?
    A tak je to aj s tým futbalom. Len s tým rozdielom, že má do toho čo povedať aj súper.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    marjankaj Pozri príspevok
    Vo všeobecnosti sa s tým dá súhlasiť. Ale napr. má sa schvaľovať v parlamente nejaký zákon. V "najčítanejšom nemenovanom denníku" sa objaví podnikateľ XY ponúkol každému poslancovi, ktorý bude hlasovať za(alebo aj proti) sumu N €. Ako by potom mali hlasovať poslanci, aby neboli podozriví z korupcie?
    A tak je to aj s tým futbalom. Len s tým rozdielom, že má do toho čo povedať aj súper.
    Bolo by načase, aby páni poslanci, ktorí už vyslali smerom k voličom xy signálov, že korupcia im nie je cudzia, schválili zákon o tom, že futbal je futbal, a nie štátna akcia, a páni vyzbrojení z našich daní nech sa starajú o verejný poriadok, nech sa postavia k bankám, denne lúpeným, nech sa postavia pred bary, kde chodia pre odmeny výpalníci, nech strážia to, čo strážiť majú. Je príšerné sa pozerať, koľko kamiónov dovezie týchto ochrancov zákona k takejto akcii. Futbalové impérium nech sa o svoju bezpečnosť postará. Menej bude krívať sociálny systém, menej bude stonať zdravotníctvo, menej bude musieť suplovať štát v solidarite pán Boris. K./takých milionárov vnímam s rešpektom/, menej dílerov bude vyrábať mŕtvoly, menej aut bude horieť na sídliskách, menej hulvátov bude osočovať na uliciach okolidúcich, menej tyranov bude týrať doma ženy a deti/platí aj v opačnom garde/. Ak taký zákon poslanci schvália, uverím, že morálka v poslaneckých laviciach celkom nevyhynula. Uverím, že štát má iné priority, ako sú práve futbalové šarády na štadiónoch, v uliciach, na železniciach, v baroch. Nepocítila som, že ovplyvňujú cenu chleba smerom nadol.
    Alebo nech zrušia futbalové ihriská. Štát nie je dojná krava. Už ju podojil kdekto. A mám pocit, že jej vemeno je vyžmýkané nadlho.
    Naposledy upravil Danila : 18.10.09 at 13:54

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    buchač Pozri príspevok
    Biznis je biznis ....

    a je vonkoncom jedno na akom " štadióne" sa odohráva ...
    Ani som netušila, že sa nachádzam na území veľkého " štadióna ". Ty máš tuším vždy pravdu. Teda, skoro vždy.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Aj mne v práci ponúkajú viac peňazí, ak viac urobím. A vôbec sa necítim, že by ma podplácali.

    Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

    Aankaa
    Tiež súhlasím s tým, že je to motivácia.
    ...ja doma tiež všetkých motivujem: ..."ak urobíš to, dostaneš hento, " ....všetkých ale neťahajte ma za slova .....

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    caticka Pozri príspevok
    Resp. ... "ak mi urobíš toto, dostaneš aj hento" ..
    to už nieje motivácia,ale prostitúcia...

    Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

    osôbka so zmyslom pre humor Nachtigal
    noooooo aj ja mužovi hovorím, mucko urob ešte toto a potom aj tamto a odmena ťa neminie - takže ho motivujem?
    jeho odpoveď je síce, že ani tak dlho žiť nebude čo má už tých odmien našporených a nie a nie si ich vybrať!

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Danila Pozri príspevok
    Milý Stanko

    Bez toho, aby som čítala priložený link, mi pri slove šport, nevynímajúc futbal, nabieha husia koža. Úplatní fubalisti, úplatní tréneri, úplatní rozhodcovia, opití a vulgárni fandovia, ťažkoodenci v hojnom počte platení z našich daní vraj zabezpečujúci poriadok a ochranu kohosi, ani sa nepýtam koho. Korupcia? Takéto nežné pomenovanie pre tento hnijúci maras je nenáležité. To prenechajme až v téme, aký máte názor na súčasné tendre, ktorým žehnajú naši mocipáni.
    Peknú nedeľu vospolok.
    Biznis je biznis ....

    a je vonkoncom jedno na akom " štadióne" sa odohráva ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Danila Pozri príspevok
    Ani som netušila, že sa nachádzam na území veľkého " štadióna ". Ty máš tuším vždy pravdu. Teda, skoro vždy.
    Keď nemám čo povedať , tak mlčím !

    Teda, skoro vždy.......

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.