Zavrieť

Porady

účtovanie úrokov a dane z úrokov

vpm vpm

vpm je offline (nepripojený) vpm

Poradi mi niekto, ako mám zaučtovať v alfe do PD úroky a daň z úrokov z bankového účtu.Ďakujem.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ociviste Pozri príspevok
A ked neviem presne rozratat uroky, ktore by mali pripadat na osobnu spotrebu a ktore su na podnikatelsku cinnost?
Úroky prečo by si rozrátal na os. spotrebu a na podnikateľskú činnosť?
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

prepac, vy ste sa ku koncu uz rozpravali o poplatkoch pri osobnom vybere a nie o urokoch. Dnes mi uz z tolkych informacii ide prasknut hlava. Takze ak je zauctovany vyber z uctu pre osobny ucel tak tomu vobec nechapem, lebo ja davam bankove poplatky do prevadzkovej rezie. Alebo som potom nepochopila o com diskutujete.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ociviste Pozri príspevok
prepac, vy ste sa ku koncu uz rozpravali o poplatkoch pri osobnom vybere a nie o urokoch. Dnes mi uz z tolkych informacii ide prasknut hlava. Takze ak je zauctovany vyber z uctu pre osobny ucel tak tomu vobec nechapem, lebo ja davam bankove poplatky do prevadzkovej rezie. Alebo som potom nepochopila o com diskutujete.
Každá banka má stanovené poplatky za jednotlivé operácie na účte. Aj tvoja banka má poplatok za výber určite. No a poplatok, ktorý je za výber peňazi, ktoré použiješ na osobnú spotrebu, má byť účtovaný ako výdavok neovplyvňujúci základ dane.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Aha, takze ak mam nejaku celkovu sumu na vypise z BU a viem, kolko sa plati za vyber z bankomatu alebo v hotovosti. Vtedy si to rozratam a podla toho, ak to bolo na podnikatelske ucely, dam to do VOZD. Ak to bolo ale na osobnu spotrebu tak to dam tak ako pises. Pochopila som spravne?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Ociviste Pozri príspevok
A ked neviem presne rozratat uroky, ktore by mali pripadat na osobnu spotrebu a ktore su na podnikatelsku cinnost?
úroky sú len POZD a to preto, že peniaze sú na podnikateľskom účte, do dňa výberu na os. spotrebu sú podnikateľské, takže tu netreba nič rozrátať
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ociviste Pozri príspevok
Aha, takze ak mam nejaku celkovu sumu na vypise z BU a viem, kolko sa plati za vyber z bankomatu alebo v hotovosti. Vtedy si to rozratam a podla toho, ak to bolo na podnikatelske ucely, dam to do VOZD. Ak to bolo ale na osobnu spotrebu tak to dam tak ako pises. Pochopila som spravne?
Áno.
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Každá banka má stanovené poplatky za jednotlivé operácie na účte. Aj tvoja banka má poplatok za výber určite. No a poplatok, ktorý je za výber peňazi, ktoré použiješ na osobnú spotrebu, má byť účtovaný ako výdavok neovplyvňujúci základ dane.



je to aj v pripade, ze kazdy vyber z BU najprv dam cez priebeznu polozku ako prijem do pokladne a osobnu spotrebu urobim az z pokladne v inej sume ako som prijala a v iny datum? a medzi tym mam nejake hotovostne blocky ovplyvnujuce zaklad dane?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
marina8 Pozri príspevok
[/b][/i]

je to aj v pripade, ze kazdy vyber z BU najprv dam cez priebeznu polozku ako prijem do pokladne a osobnu spotrebu urobim az z pokladne v inej sume ako som prijala a v iny datum? a medzi tym mam nejake hotovostne blocky ovplyvnujuce zaklad dane?
V tomto prípade poplatok za výber je výdavok ovplyvňujúci základ dane.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

marina8 Pozri príspevok
[/b][/i]

je to aj v pripade, ze kazdy vyber z BU najprv dam cez priebeznu polozku ako prijem do pokladne a osobnu spotrebu urobim az z pokladne v inej sume ako som prijala a v iny datum? a medzi tym mam nejake hotovostne blocky ovplyvnujuce zaklad dane?
v tvojom prípade výber z BU je dotácia do pokladne, takže tu je poplatok VOZD.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dakujem za odpovede, zase som o cosi mudrejsia
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Zoltán Kovács Pozri príspevok
V tomto prípade poplatok za výber je výdavok ovplyvňujúci základ dane.

takze mozem mat vsetky bankove poplatky "malou oklukou" vo vydavkoch ovplyvnujucich zaklad dane

dakujem za potvrdenie
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

dobry vecer, este pre uistenie, ak mam na bankovom vypise kreditny urok zaratam ho v PD ako iny zdanitelny prijem a ak mam debetny urok tak ho zauctujem ako ? v niektorej teme som citala, ze sa davaju kreditne uroky a potom dan z nich do riadku 102 ak si dobre pamatam. Nestaci to len dat do PD ako iny zdanitelny prijem (kreditne uroky) a ten debetny urok? Treba to potom este niekde evidovat? Dakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Ociviste Pozri príspevok
dobry vecer, este pre uistenie, ak mam na bankovom vypise kreditny urok zaratam ho v PD ako iny zdanitelny prijem a ak mam debetny urok tak ho zauctujem ako ? v niektorej teme som citala, ze sa davaju kreditne uroky a potom dan z nich do riadku 102 ak si dobre pamatam. Nestaci to len dat do PD ako iny zdanitelny prijem (kreditne uroky) a ten debetny urok? Treba to potom este niekde evidovat? Dakujem
Kreditný úrok je to čo nám banka uhradí/pripíše na účet za to, že máme u nej uložené peniaze; pre podnikateľa je to ostatný príjem OZD, ktorý tiež podlieha zdaneniu, zaúčtuje sa v PD a tým to skončilo;
ale banka má súčasne povinnosť nám z tohto úroku zraziť daň z príjmu (preto sa volá zrážková); táto daň sa považuje za preddavok na DPFO - a len táto daň sa uvádza do daň. priznania, o túto sumu FO bude mať menej dane na úhradu.
debetný úrok nám banka strhne za to, že sme išli do mínusu, alebo je to úrok za nejaký druh úveru ; obyčajne ide o VNZD, teda zaúčtuje sa v PD a tým to skončilo.
3 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dakujem asi som to uz konecne pochopila, vdaka tvojmu podrobnemu vysvetleniu. Este raz dakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Ociviste Pozri príspevok
Dakujem asi som to uz konecne pochopila, vdaka tvojmu podrobnemu vysvetleniu. Este raz dakujem
...no tak to ma teší
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

[QUOTE=liba2;991879]
ale banka má súčasne povinnosť nám z tohto úroku zraziť daň z príjmu (preto sa volá zrážková); táto daň sa považuje za preddavok na DPFO - a len táto daň sa uvádza do daň. priznania, o túto sumu FO bude mať menej dane na úhradu.


Dobry den, chcela by som sa este opytat. Ak ale dam zrazkovu dan len do DPFO tak potom mi nebude sediet zostatok k 31.12.2009. Mozete mi poradit, ako to mam zauctovat?
Dakujem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
[QUOTE=Ociviste;1358425]
liba2 Pozri príspevok
ale banka má súčasne povinnosť nám z tohto úroku zraziť daň z príjmu (preto sa volá zrážková); táto daň sa považuje za preddavok na DPFO - a len táto daň sa uvádza do daň. priznania, o túto sumu FO bude mať menej dane na úhradu.


Dobry den, chcela by som sa este opytat. Ak ale dam zrazkovu dan len do DPFO tak potom mi nebude sediet zostatok k 31.12.2009. Mozete mi poradit, ako to mam zauctovat?
Dakujem
Ak o bežnom účte účtujete , tak úrok vstupuje do POZD-iný , platená daň z úroku do VNZD - Daň z príjmu .

K 31.12.2009 zostatok na bankovom účte musí sedieť s účtovným zostatkom v PD .
4 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

[QUOTE=Zita5;1358428]
Ociviste Pozri príspevok

Ak o bežnom účte účtujete , tak úrok vstupuje do POZD-iný , platená daň z úroku do VNZD - Daň z príjmu .

K 31.12.2009 zostatok na bankovom účte musí sedieť s účtovným zostatkom v PD .
Myslela som si. Takze potom vlastne tu zrazkovu dan uvediem aj do r. 99 a tym padom sa mi akoze znizi dan.
1 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dakujem za odpovede a chcela by som sa podakovat Zita5, andyke, Chobot a vsetkym ostatnym, ktori reagovali na moje otazky, v tomto pre mna stresujucom :-) obdobi a mali so mnou trpezlivots. Velmi ste mi pomohli tak este raz Vam patri VELKA VDAKA.

Mozno este dnes polozim nejaku otazku, ale mala som potrebu sa podakovat.
Prajem pekny den.
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Dobry den, chcela by som sa spytat, odpustenie poplatkov na podnikatelskom ucte mozem tiez uctovat v JU ako Iny zdanitelny prijem?

Este otazka, co ked nam banka pripisala kreditny urok, zauctovala som ako Iny zdanitelny prijem, ale dan z neho v ziadnom vypise nie je?

Dakujem za odpoved.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať