Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz DPH podaný elektronicky

Dobrý deň, potrebujem poradiť so stiahnutím certifikátu. Klientsku elektronickú značku sa mi podarilo stiahnuť bez problémov, ale serverovskú elektronickú značku neviem stiahnuť. Už som bola aj v rubrike Podmienky využívania AES a v bode H som si prešla aj technické predpoklady na strane klienta a tam som si stiahla ajInštalačné súbory aplikácie D.Signer/XAdES. Ale nepomohlo mi to. Vie mi niekto technicky zdatnejší s tým pomôcť? Podľa mňa je to všetko strašne komplikované. Trápim sa stým už druhý deň. Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 06.04.10 at 19:00
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Anairda Anairda

Anairda je offline (nepripojený) Anairda

Žltý výkričník znamenal rizikové zabezpečenie počítača, keď som ho dala odstrániť, tak zas tie Active X prvky neboli povolené. Stále dookola. Ale už mi to ide, dala som preinštalovať Signature Polici, aby to bolo inštalované ako posledné, niekde som to tu čítala. Takže podpísalo, odoslalo, ale teda bola to fuška. Ďakujem za pomoc
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Dobrý den, chcem podať SV, prihlásila som sa vytlačila 1.str, aj vyhlásenie vypísala a ked som chcela dať označiť pred odostlaním tak mi vypísalo toto:"Nepodarilo sa stiahnuť podpisovací komponent. Prosím, vo vašom prehliadači povoľte nastavenia pre sťahovanie ActiveX komponentov, prípadne kontaktujte administrátora". Stiahla som si klientskú a serverovskú elektornickú značku a to tretie som nesťahovala a neviem ani čo to má byť. Prosím Vás o link a ako dalej postupovať. Máme iba podpísanú dohodu.

Ďakujem ešte raz všetkým za rady.
Naposledy upravil 31Jankal : 13.04.10 at 07:36 Dôvod: doplnenie
0 0
Eva Póčová Eva Póčová

Eva Póčová je offline (nepripojený) Eva Póčová

domenico.office Pozri príspevok
Aký si dala dátum na podanie? Mala si dať dnešný. Nebol by čas v budúcnosti. Teraz to bude čakať v podateľni na dátum, ktorý bol na podaní. Podarilo sa ti aj podpísať dokument? To je ten D.Signer, čo si sa vytrápila s ním, malo ti ho pri podpisovaní zavolať..... kuk ešte do správy certifikátov, tam sa nachádza serverovská značka, ešte tá by sa mala naintalovať.
Ahoj, mala som tam dátum 12.4.2010 teda včerajšia. hore v rohu mi preskočilo z červenej na zelenú a bolo tam napísaný, že je podpísaný.
Teraz som sa zase prihlásila a mám tam správu, že certifikát bol overený 13.4.2010 a že potvrdzujú podanie dokumentu, prijali ho 13.4.2010 a ďalej rozpísané údaje zo súhrnného výkazu, ktorý som im poslala.
Mám to takto v poriadku, alebo mám ešte niečo nainštalovať?
Ďakujem
Naposledy upravil Eva Póčová : 13.04.10 at 07:59
0 0
Anairda Anairda

Anairda je offline (nepripojený) Anairda

To tretie je Signature Policy2010 a je na strane www.drsr.sk pod podmienkami v bode H ako posledný súbor na sťahovanie. Len ho treba inštalovať až po vytvorení certifikátov, až posledný. No a Active X prvky povoliť všetky v nastaveniach Internetu. Aj keď sa poočítač bráni.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Eva Póčová Pozri príspevok
Ahoj, mala som tam dátum 12.4.2010 teda včerajšia. hore v rohu mi preskočilo z červenej na zelenú a bolo tam napísaný, že je podpísaný. Volala som klientke, či nedostala nejaký e-mail od DÚ ale zatiaľ nie.
Kde je tá správa certifikátov, a čo ešte mám nainštalovať?
A kde môžem prekontrolovať či to naozaj prešlo na DÚ a v poriadku?
Ďakujem
Tiež som to teraz pre istotu kontrolovala. Keď sa dostaneš na svoje konto / po zadaní ID a hesla/ je tam schránka správ - neprečítané a prečítané a tam mám, že je SV odoslaný dňa 6.4.2010. je overený. Akurát sa to nedá vytlačiť, ale zostáva to v schránke prečítaných správ.
1 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Eva Póčová Pozri príspevok
A kde môžem prekontrolovať či to naozaj prešlo na DÚ a v poriadku?
Ďakujem

Skontroluješ:
klik na DIČ -poslanie dokumentov-história komunikácie(dátum)-odošli
a vypíše Ti názvy poslaných dokumentov (aj dátum evidencie a či je spracovaný). Ak si zabudla vytlačiť krycie listy ako ja , tak klikneš na ten pokrčený lístok (zobrazenie dokumentu) a dáš vytlačiť krycie listy, ktoré pošleš na DÚ do 5 dní (ak máš len dohodu s DÚ a nie ZEP)

takisto-klik na úvod a prišla tam správa o akceptácii podania elektronickou podateľňou. - tam vidíš, že dokument im odišiel
0 0
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

domenico.office Pozri príspevok
Poznám tú hlášku, je to na nervy, občas mi to u klientov vypisuje. Komunikoval som s callcentrom o tejto hláške, niekedy sa vyhovárajú na špatnú inštaláciu, ale v tom to nie je. Chyba je podľa všetkého na ich strane, pretože ak by si vypísala DPH, ten by ti išiel označiť. Takže moja rada: Zajtra skús kontaktovať callcentrum, alebo tú hlášku napíš mailom.
ahoj
takže volala som tam, písala som tam. všetky nastavenia sme si skontrolovali, certifikáty - všetko je v poriadku.ešte mi povedali aby som doinštalovala:
ica korenovy certifikat cez www.ica.cz – prace s certifikate- korenove certifikaty SHA1 a 3. Zhora:
certifikát pre komerčné účely s platnosťou od 1.4.2008 do 1.4.2018; Fingerprint SHA1:ab16dd144ecdc0fc4baab62ecf0408896fde52b7


ale aj tak to nejde. vždy pri označení vyhlási tú istú chybu object3 .... takže čo robiť?

nevieš čo v prípade, ak to do 20.4. neodstránia? máme to podať aspoň poštou a dúfať, že nám nedajú pokutu?
0 0
Eva Póčová Eva Póčová

Eva Póčová je offline (nepripojený) Eva Póčová

truch Pozri príspevok
Tiež som to teraz pre istotu kontrolovala. Keď sa dostaneš na svoje konto / po zadaní ID a hesla/ je tam schránka správ - neprečítané a prečítané a tam mám, že je SV odoslaný dňa 6.4.2010. je overený. Akurát sa to nedá vytlačiť, ale zostáva to v schránke prečítaných správ.
Už som to našla, dala som to prekopírovať do "word" a pre istotu som to takto mohla vytlačiť - ja neverím ani PC ani DÚ, lebo o rok na kontrole mi môže stať, že si ten dokument nenájdu a ja budem samozrejme na vine.
"Istota je guľomed"
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Pls, aký je vlastne postup pri sťahovaní všetkých tých súborov, ktorý prvý,druhý tretí. Stále mi to nejde. Idem to všetko odinštalovať a znova si to chcem nainštalovať. Komu to už ide pomôžte prosím, už mám posťahované aj všetky brožúre z drsr ale nevyznám sa v tom, nerozumiem počítačom, neviem prečo to takto komplikujú nedajú to do jedného súboru aby sme si to stiahli a už len posielali. už druhý den sa na to pozerám ako blbec a stále mi vyskakuje ked zadám oznaciť pred odoslaním vyskočí mi tabuľka že nemám nejaký podpis a activprvky. Vôbec neviem čo tam už zle robím. My máme podpis iba cez dohodu. dakujem za ochotu
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

včera som tiež niekoľko hodín nad tým maturovala skúsim Ti to popísať, takto nejako sa mi to podarilo, ale predtým som stiahla nejaký certifikát-viď nižšie príspevok 132 - stiahla som tie klientské a serverovské značky
1.podľa príručky na strane 21 si nastavíš prvky activexhttps: https://www.drsr.sk/drsr/ur/doc/pouziv_prirucka.pdf
Intertnet Explorer-Nástroje-možnosti siete internet-zabzepečnie-vlastná úroveň - potom zaklikať podľa príručky na str.21

2.potom si stiahneš: http://www.drsr.sk/wps/portal/podmienky_aes : 6.Dsigner súbory do PC uložiť! v presnom poradí aj rozbaliť: Xades, XMLplugin, Signatute...
Naposledy upravil grammatika : 13.04.10 at 08:54 Dôvod: doplnenie značiek :)
0 0
Eva Póčová Eva Póčová

Eva Póčová je offline (nepripojený) Eva Póčová

Zo stránky drsr - elektronická komunikácia si stiahni "klientskú elektronickú značku" potom "serverovskú elektronickú značku" máš pod tým návod vytlač si ho.
Potom si nalistuj stránku 11. a 12. v tejto téme, mám tam dialog s domenico.office nájdeš tam dve súbory "DSigner" a "SignaturePolicy2010" a potom aj popísané poradie ako to máš nainštalovať priamo z porady.
Držím ti palce.
1 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Mirka.V Pozri príspevok
...........takže čo robiť?
nevieš čo v prípade, ak to do 20.4. neodstránia? máme to podať aspoň poštou a dúfať, že nám nedajú pokutu?
Prečítaj si Dohodu článok 4:
4.7 Ak v lehote piatich pracovných dní odo dňa podania písomnosti na elektronickú podateľňu spoločnú pre všetky daňové úrady (v zmysle § 13 ods. 1 zákona č. 511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov) daňový subjekt nedoručí miestne príslušnému správcovi dane prvú stranu doručenej písomnosti a písomné Vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou, hľadí sa na písomnosť akoby nebola podaná. Zmeškanie lehoty nie je možné odpustiť.

4.8 Ak z dôvodu prekážok, ktoré nie sú na strane správcu dane, nemôže daňový subjekt doručiť správcovi dane písomnosti elektronickou formou, ktoré nebudú podpísané zaručeným elektronickým podpisom, v lehote ustanovenej osobitným zákonom, je povinný doručiť písomnosti v zákonom stanovenej lehote miestne príslušnému správcovi dane na predpísaných tlačivách iným vhodným spôsobom. Oneskorené doručenie písomností elektronickou formou má rovnaké právne následky ako oneskorené doručenie iným spôsobom.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Eva Póčová Pozri príspevok
Zo stránky drsr - elektronická komunikácia si stiahni "klientskú elektronickú značku" potom "serverovskú elektronickú značku" máš pod tým návod vytlač si ho.
Potom si nalistuj stránku 11. a 12. v tejto téme, mám tam dialog s domenico.office nájdeš tam dve súbory "DSigner" a "SignaturePolicy2010" a potom aj popísané poradie ako to máš nainštalovať priamo z porady.
Držím ti palce.
Dakujem, ale budem sa tomu venovať až zajtra dnes som už stratila nervy
0 0
Anairda Anairda

Anairda je offline (nepripojený) Anairda

Prosím Vás z jedného PC je možné podať SV pre viacero daňovníkov? Jeden som poslala, a ďalší mi nejde. V certifikátoch neponúka možnosť stiahnuť klientskú a serverovskú značku, len priradiť certifikát-ZEP, ktorý nemám, a ani nemám mať. Predstavovala som si, že pre každého daňovníka si nainštalujem príslušný certifikát a pôjde to, ale nejde
Naposledy upravil Anairda : 13.04.10 at 10:27
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Fakt to nezľahčujú! Za skoro 4 mesiace platnosti zákona by to teda mohli už mať úplne funkčné a mohli by to hlavne zjednodušiť ani tie príručky nie sú jednoducho napísané! (ešteže som to včera stihla..., veľa šťastia ostatným..

INFORMÁCIA O DOSTUPNOSTI PORTÁLU DAŇOVEJ SPRÁVY SR
Dovoľujeme si Vás upozorniť, že vzhľadom na nižšie uvedené aktivity bude dnes od 16:00 hod. Portál daňovej správy SR nedostupný. Opätovné sprístupnenie portálu bude zajtra 14.04.2010, najneskôr od 12:00 hod.
0 0
Anairda Anairda

Anairda je offline (nepripojený) Anairda

Nikto nemá viac požívateľov (ID + heslo) na jednom PC?
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Anairda Pozri príspevok
Nikto nemá viac požívateľov (ID + heslo) na jednom PC?
domenico.office podľa všetkého má. Počkaj kým sa prihlási.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

grammatika Pozri príspevok
Fakt to nezľahčujú! Za skoro 4 mesiace platnosti zákona by to teda mohli už mať úplne funkčné a mohli by to hlavne zjednodušiť ani tie príručky nie sú jednoducho napísané! (ešteže som to včera stihla..., veľa šťastia ostatným..

INFORMÁCIA O DOSTUPNOSTI PORTÁLU DAŇOVEJ SPRÁVY SR
Dovoľujeme si Vás upozorniť, že vzhľadom na nižšie uvedené aktivity bude dnes od 16:00 hod. Portál daňovej správy SR nedostupný. Opätovné sprístupnenie portálu bude zajtra 14.04.2010, najneskôr od 12:00 hod.
Domeniko zastupuje svojimi radami DÚ, mali by ho platiť
Nechápem prečo neurobili manuál ako poslať SV,presne podľa bodov aj s linkami na stiahnutie. Vôbec nám prácu nezľahčujú, skôr komplikujú. Nemôžu predsa od nás chcieť, aby sme, okrem našich bežných povinností,a tých nie je málo, boli experti na počítače a softwary. Niečo si vymyslia a národ rob ako vieš, inak bude pokuta
1 0
Eva Póčová Eva Póčová

Eva Póčová je offline (nepripojený) Eva Póčová

Anairda Pozri príspevok
Nikto nemá viac požívateľov (ID + heslo) na jednom PC?
Ja mám dvoch, jeden SV som už horko-ťažko včera poslala, ale druhému ešte musím spraviť účt. pre 1q/2010 lebo je platcom až potom budem môcť poslať SV. A tebe už druhému klientovi nepodarilo poslať SV???
Ja som si myslela, že končne mám v poriadku a predsalen nie???
0 0
Anairda Anairda

Anairda je offline (nepripojený) Anairda

Tomu druhému sa mi nepodarilo poslať, prvý odišiel po všetkých tých štrapáciách a tento druhý na záver ponúka len možnosť podpísať a nie označiť pred podpísaním. Volala som klientovi, či náhodou nepovedal na DÚ, že má ZEP.Tak nevedel, ale vtedy mi hovoril, že podpisoval zmluvu. Počkám kým príde domov a skontroluje čo vlastne na DÚ podpisoval.

Na môj dušu gratulujem všetkým, ktorí sa s tým trápili menej ako dva dni!
Naposledy upravil Anairda : 13.04.10 at 14:07
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať