Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz DPH podaný elektronicky

Dobrý deň, potrebujem poradiť so stiahnutím certifikátu. Klientsku elektronickú značku sa mi podarilo stiahnuť bez problémov, ale serverovskú elektronickú značku neviem stiahnuť. Už som bola aj v rubrike Podmienky využívania AES a v bode H som si prešla aj technické predpoklady na strane klienta a tam som si stiahla ajInštalačné súbory aplikácie D.Signer/XAdES. Ale nepomohlo mi to. Vie mi niekto technicky zdatnejší s tým pomôcť? Podľa mňa je to všetko strašne komplikované. Trápim sa stým už druhý deň. Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 06.04.10 at 19:00
Usporiadat
Téma je uzavretá.
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Anairda Pozri príspevok
Prosím Vás z jedného PC je možné podať SV pre viacero daňovníkov? Jeden som poslala, a ďalší mi nejde. V certifikátoch neponúka možnosť stiahnuť klientskú a serverovskú značku, len priradiť certifikát-ZEP, ktorý nemám, a ani nemám mať. Predstavovala som si, že pre každého daňovníka si nainštalujem príslušný certifikát a pôjde to, ale nejde
Z jedného PC, lepšie povedané z jedného konta sa dá poslať SV pre viacero daňovníkov, treba mať od nich plnú moc a Dohodu s DÚ (v prípade že sa jedná o podávanie podaní bez ZEP). DÚ ti urobil pridanie daňovníkov, akokeby si mala ZEP, urobili to presne naopak, ako potrebuješ. Navštív DÚ, potrebuješ mať konto bez ZEP.
1 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Anairda Pozri príspevok
Tomu druhému sa mi nepodarilo poslať, prvý odišiel po všetkých tých štrapáciách a tento druhý na záver ponúka len možnosť podpísať a nie označiť pred podpísaním. Volala som klientovi, či náhodou nepovedal na DÚ, že má ZEP.Tak nevedel, ale vtedy mi hovoril, že podpisoval zmluvu. Počkám kým príde domov a skontroluje čo vlastne na DÚ podpisoval.

Na môj dušu gratulujem všetkým, ktorí sa s tým trápili menej ako dva dni!
Ja to robím klientom za polhodinku, ak majú pridaných daňovníkov, hneď aj podajú SV.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

domenico.office Pozri príspevok
Jeden počítač, jeden internet explorer, rovnaké nastavenie, dva daňové subjekty a v jednom to nejde. Kde je potom chyba? V mojom PC asi nie. (Tento príspevok má za cieľ oboznámiť všetkých, ktorým podpísanie SV vypíše chybu, majú sa obrátiť na callcentrum a nehľadať chybu vo svojom PC.)
Presne toto isté, čo je pripnuté k príspevku č. 99 vypisovalo aj mne. Normalyn výkaz k DPH mi posiela bez problémov, ale SV sa mu nechcelo. Tak som preinštalovala IE na verziu 8, vyčistila históriu, zmenila zabezpečenie a potom to šlo. Neviem, či to má nejaký súvis, ale pomohlo.
1 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
JankaO Pozri príspevok
Presne toto isté, čo je pripnuté k príspevku č. 99 vypisovalo aj mne. Normalyn výkaz k DPH mi posiela bez problémov, ale SV sa mu nechcelo. Tak som preinštalovala IE na verziu 8, vyčistila históriu, zmenila zabezpečenie a potom to šlo. Neviem, či to má nejaký súvis, ale pomohlo.
Môže aj to byť súvis, ale ja mám jeden PC, jeden internet explorer a na dvoch kontách sa to chová odlišne. Jedno bez problémov, druhé chybne. Dnes sa mi stalo, PC pripojený do netu prostredníctvom T-com, ani sa neprihlásil do DRSR, ja cez svoj notebook prostredníctvom mobilného Orange sa mi prihlásil bez problémov. V stolnom PC vyhlasuje chybu pri podpísaní dokumentu, v mojom notebooku (jedno a to isté konto) súhrnný výkaz poslaný za 30 sec. Nechápem ani ja sám spojitosti, či to má súvis s internetovým providerom, alebo to je len náhodná akcia, ja otravujem callcentrum. Vedia o chybe, odstraňujú....????
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

domenico.office Pozri príspevok
Môže aj to byť súvis, ale ja mám jeden PC, jeden internet explorer a na dvoch kontách sa to chová odlišne. Jedno bez problémov, druhé chybne. Dnes sa mi stalo, PC pripojený do netu prostredníctvom T-com, ani sa neprihlásil do DRSR, ja cez svoj notebook prostredníctvom mobilného Orange sa mi prihlásil bez problémov. V stolnom PC vyhlasuje chybu pri podpísaní dokumentu, v mojom notebooku (jedno a to isté konto) súhrnný výkaz poslaný za 30 sec. Nechápem ani ja sám spojitosti, či to má súvis s internetovým providerom, alebo to je len náhodná akcia, ja otravujem callcentrum. Vedia o chybe, odstraňujú....????
Ja som ich dnes tiež asi otrávila, lebo mi poradili tak, ako som to popísala vyššie. Ešte mi vraveli, že z každého počítača sa to chová ináč, že je možné, že ak je počítač nastavený do siete, môže byť chyba aj tam - nejaké blokovanie...Skôr si myslím, že vychytávajú muchy, lebo už sa oteplilo a začali vyliezať
0 0
veraa veraa

veraa je offline (nepripojený) veraa

nevešaj hlavu. dnes o 15.50 mi volali technici z drsr, nakoľko nemôžem podať SV od 18.3.2010!!! stále mi tvrdili, že chyba object3blabla a čakajte prosím - pri označení dokumentu pred odoslaním je v pohode, len server je preťažený a nech to skúšam ďalej. došla mi trpezlivosť a riešila som to inou cestou, a zrazu, dnes, zistili, že nakoľko mám 64-bitový operačný systém, tak si musím doinštalovať ešte jeden súbor, ktorý mi poslali mailom. zajtra by mal byť na stránke drsr, keď skončí odstávka. dôvodili tým, že soft bol vytvorený pre 32-bitové operačné systémy a v 64-kových robí problém.(ktožeho vie, koľko užívateľov využíva 64, keď to zistili až teraz?) takže všetkým zúfalým - zajtra sa uvidí. pretože ani ja som to nestihla odskúšať, nakoľko od 16.00 majú odstávku. (inak, už som o sebe začínala pochybovať, ešte že je tu porada, inak by som si myslela že som blázon) prajem všetkým poraďákov úspešné podávanie SV
2 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

domenico.office Pozri príspevok
Z jedného PC, lepšie povedané z jedného konta sa dá poslať SV pre viacero daňovníkov, treba mať od nich plnú moc a Dohodu s DÚ (v prípade že sa jedná o podávanie podaní bez ZEP). DÚ ti urobil pridanie daňovníkov, akokeby si mala ZEP, urobili to presne naopak, ako potrebuješ. Navštív DÚ, potrebuješ mať konto bez ZEP.
Keď to chcem posielať dvom klientom z môjho compu, znamená to, že musím ísť aj ja na DU niečo vybaviť? Už som z toho fakt debil. Každý z nich má podpísanú dohodu a k papierom sa dostanem až vo štvrtok, takže ma čakajú perné dni. Keď to tu čítam ako ťažko to celé ide mám z toho mierne povedané hrôzu. A to som klientov posielala si to vybaviť od januára, ale veď čo? Oni sa trápiť nebudú.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Cathy, v prvom rade si si to mala ísť vybaviť sama, mali ti dať plnú moc. Na základe týchto plných mocí by ti to boli urobili na DÚ. No ak máš u jedného podpísať a u druhého označiť, vyzerá to tak, že ten jeden si to vybavil, ako so ZEP-om a ty ten nemáš. Takže návšteva DÚ ťa neminie, požiadaj ich, aby ti aj druhého priradili bez ZEP-u.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

domenico.office Pozri príspevok
Cathy, v prvom rade si si to mala ísť vybaviť sama, mali ti dať plnú moc. Na základe týchto plných mocí by ti to boli urobili na DÚ. No ak máš u jedného podpísať a u druhého označiť, vyzerá to tak, že ten jeden si to vybavil, ako so ZEP-om a ty ten nemáš. Takže návšteva DÚ ťa neminie, požiadaj ich, aby ti aj druhého priradili bez ZEP-u.
ani jeden to nemá so ZEPom, ide mi o to, či budem vedieť z jedného compu poslať oba výkazy ak mi každý z nich dá tie prístupové kódy či čo to má byť.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Snažila som sa vytlačiť správu o akceptácii podania el.podateľnou, aby som mohla do dokladov pre mňa aj pre klienta založiť kopiu.

ale na tej akceptácii nič nie je vidieť (za akú to je firmu),lebo je tam rolovátko a nedá sa to posunúť tak, aby mi to vytlačilo celú správu.

čo robím zle?
dakujem
0 0
Eva Póčová Eva Póčová

Eva Póčová je offline (nepripojený) Eva Póčová

jacekova Pozri príspevok
Snažila som sa vytlačiť správu o akceptácii podania el.podateľnou, aby som mohla do dokladov pre mňa aj pre klienta založiť kopiu.

ale na tej akceptácii nič nie je vidieť (za akú to je firmu),lebo je tam rolovátko a nedá sa to posunúť tak, aby mi to vytlačilo celú správu.

čo robím zle?
dakujem
Ja som to vytlačila tak, že som najprv celú správu prekopírovala do "word" a potom som to vytlačila.
1 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Eva Póčová Pozri príspevok
Ja som to vytlačila tak, že som najprv celú správu prekopírovala do "word" a potom som to vytlačila.

no to ma ani nenapadlo. ale dobrý nápad.
keď sa uráči stránke drsr fungovať, tak to tiež tak urobim. dakujem

tiež by mohli na drsr vymyslieť niečo rozumnejšie, aby sa to dalo vytlačiť klasicky,ale veď čo sa čudujem,keď celá tá stránka je ohľadom el.komunikácie akási divná.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Prosím Vás poradte čo už robím zle, ked dám označiť stále mi tam vyhadzuje tú nešťastnú tabuľku. Stiahla som si klientskú a serverovskú značku, potom som klikla na to xades.zip to mi stiahlo to som si rozbalila s koncovkou msi klikla som na to, to ma prehodilo do framwork tam som si stiahla framwork 2 redistributal x86 potom som znova klikla na to s koncovkou msi, nainštalovalo sa mi, dalej som na drsr klikla na plugin rozbalila a to, ten väčší súbor odklikla nainštalovalo. Potom som išla na ten posledný signature policy, presne mi vyskakovali také tabuľky aké aj oni /drsr/ majú na stránke. Išla som si spraviť s radosťou že sa mi to všetko podarilo SV a zas to isté nešťastná tabuľka. Prosím všetkých ktorý tomu rozumejú nech mi poradia kde robím chyby. Dakujem
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

31Jankal Pozri príspevok
Prosím Vás poradte čo už robím zle, ked dám označiť stále mi tam vyhadzuje tú nešťastnú tabuľku. Stiahla som si klientskú a serverovskú značku, potom som klikla na to xades.zip to mi stiahlo to som si rozbalila s koncovkou msi klikla som na to, to ma prehodilo do framwork tam som si stiahla framwork 2 redistributal x86 potom som znova klikla na to s koncovkou msi, nainštalovalo sa mi, dalej som na drsr klikla na plugin rozbalila a to, ten väčší súbor odklikla nainštalovalo. Potom som išla na ten posledný signature policy, presne mi vyskakovali také tabuľky aké aj oni /drsr/ majú na stránke. Išla som si spraviť s radosťou že sa mi to všetko podarilo SV a zas to isté nešťastná tabuľka. Prosím všetkých ktorý tomu rozumejú nech mi poradia kde robím chyby. Dakujem
Akú tabuľku? Máš nastavené v Internet Exploreri povolenie pre ovládacie prvky ActiveX?
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Tú že nemám nejaký podpis a ovládacie prvky. Ako sa dostanem do toho nastavenia? skontrolujem si to
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

31Jankal Pozri príspevok
Tú že nemám nejaký podpis a ovládacie prvky. Ako sa dostanem do toho nastavenia? skontrolujem si to
v Internet Exploreri: Nástroje/Možnosti siete Internet, vyberieš kartu Zabezpečenie a na nej Vlastná úroveň a v zozname potom označíš v Ovládacie prvky ActiveX a doplnky možnosť "Povoliť"
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

tam je toho dosť čo konkrétne mám povoliť?
ked už som v elektronickom podaní danových dokumentov tak podľa príručky AES na str.18 mne tam nevyhadzuzje žiadnu tabuľku tak by som mala mať povolené tie activexprvky či nie?
Naposledy upravil 31Jankal : 14.04.10 at 11:09
0 0
Anairda Anairda

Anairda je offline (nepripojený) Anairda

Aj Vám sa otvárajú SV pre cudzie firmy? Už som mohla podať výkaz za firmu z Rožňavy, Holíča aj za pani z Malej Idy ????????
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Anairda Pozri príspevok
Aj Vám sa otvárajú SV pre cudzie firmy? Už som mohla podať výkaz za firmu z Rožňavy, Holíča aj za pani z Malej Idy ????????
Nie len moje, ale ide to ako v lete na saniach
0 0
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

31Jankal Pozri príspevok
Tú že nemám nejaký podpis a ovládacie prvky. Ako sa dostanem do toho nastavenia? skontrolujem si to

Mám ten istý problém už tretí deň sa snažím poslať SV a stále mi táto tabuľka vyhadzuje , všetko mám povoliť a nič, už som zúfalá!!!!!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať