Zavrieť

Porady

Vynikajúci tvarohový koláčik

COGITO ERGO BOOM
Cesto:

1 pohar (250 ml) krystaloveho cukru, 2 pohare polohrubej muky, 1 pohar slahacky, 3 vajicka, 1 prasok do peciva, 1 vanilkovy cukor; na povrch: 250 g tvarohu, 1 vajce, cukor podla chuti,1 mensi pohar dzemu

Postup:

Vsetky prisady na cesto dobre vymiesajte.
V miske si pripravte tvaroh - do tvarohu dajte vajicko, cukor podla chuti ak chcete trocha citronovej kory a hrozienka, vsetko dobre premiesajte.
Cesto vylejte do vymasteneho a mukou vysypaneho plechu.
Na cesto striedavo ukladame lyzickou kopky z tvarohu a dzemu (dzem by mal byt hustejsi.
Kolac pecieme v stredne vyhriatej rure.
Pri peceni sa kopky mierne prepadnu do cesta a vytvoria sa dierky.
Na zaver kolacik pocukrujeme.


Tento skvely kolacik ma vzdy zachrani, ked uz naozaj neviem co.
Naposledy upravil kitky : 03.05.08 at 14:37
Usporiadat
mifri mifri

mifri je offline (nepripojený) mifri

Dobrý deň, chcem sa spýtať kitky, čo robím zle, keď mi lekvár klesne až na dno plechu. Ináč, koláčik je super, striedam lekvár dvoch chutí. Ďakujem.
1 0
smudla smudla

smudla je offline (nepripojený) smudla

alla66 Pozri príspevok
Idem piecť a error....Blanka, prečo dávaš do piškótového cesta štipku soli? Pečiem dlho, ale toto čítam prvý raz
..štipka soli sa dáva do pečenia, aby sa zvýraznila chuť ostatných surovín, ( pri šlahaní bielkov tiež používam= spevní sa sneh) a štipka cukru sa zas používa napr. do jedál z mäsa, resp. do slaných jedál= pôsobí ako "urýchľovač"...
2 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
mifri Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa spýtať kitky, čo robím zle, keď mi lekvár klesne až na dno plechu. Ináč, koláčik je super, striedam lekvár dvoch chutí. Ďakujem.
...namiesto lekváru používam džem, je oveľa ľahší a zostane mi v strede cesta
4 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
mifri Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa spýtať kitky, čo robím zle, keď mi lekvár klesne až na dno plechu. Ináč, koláčik je super, striedam lekvár dvoch chutí. Ďakujem.

... alebo skús dať džem do stredu tvarohu nie vedľa hneď do cesta. Ja som to tak robila a bolo to tiež super. Iná... Kitky... koláč "eňo-ňuňo"
2 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Dnes som skúsila tvoj koláč Kitky, je fakt výborný a je raz dva hotový. Už vidím, že ho budem robiť veľmi často.
Ďakujem za recept


Dáša
5 1
luluba luluba

luluba je offline (nepripojený) luluba

ó aký dobrý nápad, s lekvárom som to ešte neskúšala :-) Ja dávam namiesto toho kompót (marhule, broskyne..)
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

A už ste skúšali aj s makom? Klasická maková plnka. Na striedačku s tvarohom, možno aj lekvárom.
5 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
truch Pozri príspevok
Dnes som skúsila tvoj koláč Kitky, je fakt výborný a je raz dva hotový. Už vidím, že ho budem robiť veľmi často.
Ďakujem za recept


Dáša
http://www.porada.sk/1389531-post46.html

Dáška, ospravedlňujem sa. Nechápem prečo svieti v chlieviku "neužitočné môj nick. Určite som Ti nechcela dať mínusku. stalo sa mi tiež v inom príspevku, pri kliknutí na užitočné, mi naskočil opak. .... prepáč
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Zdenka 0705 Pozri príspevok
A už ste skúšali aj s makom? Klasická maková plnka. Na striedačku s tvarohom, možno aj lekvárom.
Nakukla som sem, lebo chcem ho ísť upiecť. Už som ho robila viackrát, vždy som zožala pochvalu... ale s makom som ho ešte neskúsila, takže ak nájdem doma mak, tak dnes padne za obeť .
Ale 3-kombinácia: tvaroh+mak+džem to musí byť lepšie ako štedrák
5 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

alla66 Pozri príspevok
http://www.porada.sk/1389531-post46.html

Dáška, ospravedlňujem sa. Nechápem prečo svieti v chlieviku "neužitočné môj nick. Určite som Ti nechcela dať mínusku. stalo sa mi tiež v inom príspevku, pri kliknutí na užitočné, mi naskočil opak. .... prepáč
Alenka, nerob si starosti, mňa to len zarazilo, veď som v tom príspevku nič zlého nenapísala a mínuska od Teba mi bola tiež divná. Je to v pohode, som rada, že to nebolo úmyselne.
1 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Ďakujem už mám strach pridávať body....
0 0
luluba luluba

luluba je offline (nepripojený) luluba

Včera som ho spravila a bol vynikajúci. Aj svokra ma pochválila Vďaka Kitky
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Aj ja som ho včera robila, je super, ešte trochu ostalo na dnes po obede.
0 0
babca babca

babca je offline (nepripojený) babca

Keď je tu reč o tvarohovom koláči , tak aj ja pridám jeden recept
.
LENIVÁ ŠTRÚDLA
Cesto: 3 hrnčeky polohr.múky. 1 1/2 hrnčeka kryšt. cukru. 1 prdopeč. Všetko zmiešať vo vandlíku.
Plnka: 1/2 kg tvarohu, 2 vanilky, 4 vajíčka, 1/2 l mlieka- všetko zmixovať.
AKO NA TO : Do hlbokého plechu dáme polovicu múkovej masy. Polejeme polovicou roztopenej hery. Na to vylejeme plnku a rovnomerne pridáme vykôstkované čerešne. Zasypeme zvyškom múkovej masy a polejeme herou. Pečieme pri 200°C po dobu 30 min. Na upečený a vychladnutý koláčik keď ešte dáme šľahačku, tak je to fantázia. Chutí naozaj ako tvarohová štrúdla.
2 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

ja robievam tak, ze namiesto tvarohu a lekvaru pohadzem lyzicou uvareny vanilkovy puding zo zlateho klasu, upeceny este horuci potrem kyslou smotanou, je to tiez vyborne, kto ma rad plnkove kolaciky
0 0
Dušan V Dušan V

Dušan V je offline (nepripojený) Dušan V

aj ja by som rada poslala dobrí tvarohový koláčik.Každý kto ho jedol ho pochválil
0 0
Dušan V Dušan V

Dušan V je offline (nepripojený) Dušan V

rada by som vám poslala svoj obľúbený tvarožník .Ja som tu nová niekedy sa pozriem kto aké recepty sem dal.Tak sa rada podelím s vami o svoj recept, tu je.
0 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

Dušan V Pozri príspevok
rada by som vám poslala svoj obľúbený tvarožník .Ja som tu nová niekedy sa pozriem kto aké recepty sem dal.Tak sa rada podelím s vami o svoj recept, tu je.
Kde je recept?
0 0
Dušan V Dušan V

Dušan V je offline (nepripojený) Dušan V

1kg.mäkký tvaroh,25dg.masla,22dg.pr.cukor,4vajcia,8PL.detske j krupice,1pr.do pečiva,10dg.hrozienok a ľubovolné ovocie. Maslo s cukrom vymiešame na penu ,postupne pridávame žĺtka a ešte aj 1 van.cukor,dobre to napeníme pridáme tvaroh a hrozienka.Z bielkov ušlaháme tuhý sneh a jemne ho vmiešame do tvar.hmoty.dáme na hlbší vystený a múkou vysypaný plech,poukladáme naň husto ovocie a dáme piecť na 170C asi tak na 20-30min.to si treba ustriehnuť. Po upečeního posypeme pr.cukrom a dobrú chuť.Je výborný aj so šľahačkou. ika
1 0
Dušan V Dušan V

Dušan V je offline (nepripojený) Dušan V

DankaSĽ,vidím že si všestranná a prispievaš aj Ty s receptami.Zdraví Ťa Ika
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať