Zavrieť

Porady

Podací hárok v EUR - excel

Možno niekomu pomôže hromadný podací hárok, upravený na euro.
Stiahnuť možno tu: http://pc-prog.sk/Download/UseFull/podaci_harok.zip

Palo

(... čisté tlačivo, žiadne vzorce)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Nedá sa mi upraviť môj pôvodný príspevok, tak si aspoň sám sebe odpoviem

    Inšpirovaný príspevkami v sekcii dokumenty (autori marjankaj, machinak, markech), a denne prinútený častejšie používať,
    dal som podací lístok i hárok do jedného dokumentu, s možnosťou výberu Adresáta i Odosielateľa.

    Dve verzie:
    1) Bez makier - s využitím funkcie VLOOKUP / nevýhoda - do priestorov so vzorcami nemôžem písať čo ja chcem
    2) S makrami - ak nájde zvoleného adresáta (odosielateľa) v zozname, doplní príslušné polia, ale možno ich následne prepísať.

    TIP: Výber adresáta - klik na šípku pri zvolenom žltom poli

    Palo

    p.s. Nebojte sa farebných polí, tlač je nastavená na "Black / White"

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Ale hej, dá sa
    P.

    vymažte si cvičné čísla

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    emula1 Pozri príspevok
    Je to super vec, len by som sa povodcu tabulky rada spytala, ako je mozne upravit vzorec, aby som mala moznost vybrat viac ako zo 100 adresatov - pri doplnenom 101 uz mi ho nevyberie.

    vopred dakujem
    V Pod.hárku je použitá tzv. pomenovaná oblasť "Adresati".

    Jej rozsah je možné zneniť nasledovne (XL 2003):
    1) hl.ponuka Vložiť / Názov / Definovať
    2) v dialógu vybrať príslušnú oblasť a v spodnej časti zmeniť rozsah oblasti.

    Viď obrázky.

    Palo

    Ešte jednoduchší spôsob je urobiť kópiu ľubovoľného počtu riadkov tak, aby nebol označený posledný riadok.
    Potom sa oblasť zväčší automaticky.

    Postup:
    1) Označím si riadky (myšou cez záhlavia riadkov)
    2) CRTL + C
    3) CTRL + plus na numerickej klávesnici
    Naposledy upravil PaloPa : 30.09.10 at 14:11 Dôvod: doplnenie
    Pomenov_oblast_Adresati.gif  
    Pomenov_oblast_zmena.gif  
    1/1

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    emula1 Pozri príspevok
    prepac, ze ta s tym stale otravujem,

    skusala som rozsirit rozsah adresatov jednym aj druhym sposobom, ale nejde mi to. nie som sice expert na excel, ale zakladne pouzivanie a vzorce zvladam. neviem, ci je problem vo verzii excelu /mam 2007/ alebo co, ale uz neviem. Ked i dam napr. skopirovat bunky CTRL C a potom CTRL + sice to skopiruje v adresatoch, ale ked si v pod.harku chcem vybrat tie nove, tak to tam nie je. nevies, v com by mohol byt problem?
    Potrebujem totiz si zadat cca 1000 adresatov, tlacime totiz stvrtrocne velke mnozstvo listov.
    Páči sa. Pripájam verziu pre XL 2003 i 2007 (v zip tvare)
    P.

    pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

    pandorasbox
    PaloPa Pozri príspevok
    Páči sa. Pripájam verziu pre XL 2003 i 2007 (v zip tvare)
    P.
    ahoj, neplánuješ náhodou prerobiť tabuľku v časti "Podací lístok" na nové podacie lístky? Už dávno nie sú platné tie, ktoré sú v tabuľke. dík.krásny deň

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    pandorasbox Pozri príspevok
    ahoj, neplánuješ náhodou prerobiť tabuľku v časti "Podací lístok" na nové podacie lístky? Už dávno nie sú platné tie, ktoré sú v tabuľke. dík.krásny deň
    Hej, máš pravdu, sú iné tlačivá.

    V prílohe sú upravené verzie (pre XL 2003 i 2007), podací lístok i hárok, pre 1000 adries.

    P.
    Naposledy upravil PaloPa : 23.10.10 at 16:25

    cathyc je offline (nepripojený) cathyc

    cathyc
    PaloPa Pozri príspevok
    Nedá sa mi upraviť môj pôvodný príspevok, tak si aspoň sám sebe odpoviem

    Inšpirovaný príspevkami v sekcii dokumenty (autori marjankaj, machinak, markech), a denne prinútený častejšie používať,
    dal som podací lístok i hárok do jedného dokumentu, s možnosťou výberu Adresáta i Odosielateľa.

    Dve verzie:
    1) Bez makier - s využitím funkcie VLOOKUP / nevýhoda - do priestorov so vzorcami nemôžem písať čo ja chcem
    2) S makrami - ak nájde zvoleného adresáta (odosielateľa) v zozname, doplní príslušné polia, ale možno ich následne prepísať.

    TIP: Výber adresáta - klik na šípku pri zvolenom žltom poli

    Palo

    p.s. Nebojte sa farebných polí, tlač je nastavená na "Black / White"
    Ďakujem, skvelá pomôcka. Mala som aj pred tým niečo podobné, ale táto verzia je premakaná.

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    A nemohol by niekto tam vsunuť vzorec na výpočet celkovej sumy v kolnke výplatné?

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    Je to super vec, len by som sa povodcu tabulky rada spytala, ako je mozne upravit vzorec, aby som mala moznost vybrat viac ako zo 100 adresatov - pri doplnenom 101 uz mi ho nevyberie.

    vopred dakujem

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    prepac, ze ta s tym stale otravujem,

    skusala som rozsirit rozsah adresatov jednym aj druhym sposobom, ale nejde mi to. nie som sice expert na excel, ale zakladne pouzivanie a vzorce zvladam. neviem, ci je problem vo verzii excelu /mam 2007/ alebo co, ale uz neviem. Ked i dam napr. skopirovat bunky CTRL C a potom CTRL + sice to skopiruje v adresatoch, ale ked si v pod.harku chcem vybrat tie nove, tak to tam nie je. nevies, v com by mohol byt problem?
    Potrebujem totiz si zadat cca 1000 adresatov, tlacime totiz stvrtrocne velke mnozstvo listov.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    pandorasbox Pozri príspevok
    ahoj, neplánuješ náhodou prerobiť tabuľku v časti "Podací lístok" na nové podacie lístky? Už dávno nie sú platné tie, ktoré sú v tabuľke. dík.krásny deň
    A sakra.
    A ja to podávam na tých starých a na pošte ma ani neupozornili.
    Čo keď mi to daňová kontrola vyhodí z nákladov???

    pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

    pandorasbox
    PaloPa Pozri príspevok
    Hej, máš pravdu, sú iné tlačivá.

    V prílohe sú upravené verzie (pre XL 2003 i 2007), podací lístok i hárok, pre 1000 adries.

    P.
    srdečná vďaka. si šikovný. prajem krásny

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    ja som sa na to priamo na poste pytala, zatial su v platnosti aj tie stare podacie listky a harky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.