Zavrieť

Porady

DSigner/XAdES a jeho platnosť!

Konateľ spoločnosti
Chcel by som upozorniť všetkých, ktorí podávajú výkazy, daňové priznania, či iné dokumenty ponúkané portálom daňovej správy elektronicky, že platnosť certifikátu podpisovacieho programu DSigner/XAdES končí dňom 30.11.2010. Po tomto dátume nebude možné na základe Zákona o elektronickom podpise používať verziu 1.0.0.0, alebo 1.0.0.1. Uvedené zmeny by sa mali týkať hlavne tých, ktorí podpisujú dokumenty v prospech Daňovej správy ZEP-om. Určite by som doporučil preinštalovať podpisovač aj u tých, ktorí používajú na podpísanie dokumentu elektronickú značku podateľne (bez ZEP).....
Samozrejme, výrobca si dal certifikovať novú verziu podpisovača s označením 1.1.0.0.

Ako je to už na našom Slovensku zvykom, kompetentní z Portálu DRSR ani 29 dní, pred skončením platnosti certifikátu podpisovača, ešte neoznámili svojim klientom, že sa takáto vec deje, na rozdiel od Colnej správy, približne pred dvoma týždňami oznámila takúto skutočnosť, aj s presným návodom, ako preinštalovať podpisovač DSigner/XAdES a s odkazom na stiahnutie novo certifikovaného podpisovača.

Tí, ktorí používate interného klienta na podanie SV, zatiaľ nepristupujte k preinštalovanie podpisovača. Klient nespolupracuje s vyššou verziou. Tí ktorí používate na podanie dokumentov len webové rozhranie, môžete pristúpiť k uvedeným zmenám vo svojich PC.

Ako na to?
Inštalačný balíček nájdete tu:DSigner-XAdES1.1.0.0.zip tento si rozbaľte a postupujete podľa návodu uvedeného nižšie.

Inštaláciu musí uskutočniť užívateľ, ktorý má práva Administrátora
1.Otvorte "Ovládací panel" "Pridať a odobrať programy" (pre Windows Vista, Windows 7 "Programy a súčasti")
2.Overte verziu nainštalovaných komponentov DSigner/XAdES a DSigner/XAdES XML plugin
3.Ak máte nainštalovanú verziu 1.1.0.0, nie je potrebné nič inštalovať.

Ak máte nainštalovanú verziu 1.0.0.0, alebo verziu 1.0.0.1, odinštalujte obidva komponenty v tomto poradí
1.DSigner/XAdES XML plugin
2.DSigner/XAdES
3.Reštartujte počítač

Nové komponenty klientského podpisovača nainštalujete nasledovne:
1.Spustiť a nainštalovať DSigner/XAdES 1.1.0.0\DSigXadesSetup\DSigXadesSetup.msi
2.Spustiť a nainštalovať DSigner/XAdES 1.1.0.0\XmlPluginSetup\XmlPluginSetup.msi
3.Spustiť (importovať do registrov) DSigner/XAdES 1.1.0.0\SignaturePolicy2010\sigPolicy2010(x86).reg alebo sigPolicy2010(x64).reg . (x86 pre 32 bitové systémy, x64 pre 64 bitové systémy)
Naposledy upravil domenico.office : 02.11.10 at 09:43
Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

nie je lepšie investovať do ZEP? prvá investícia je síce okolo 80,- eur bez dph hardware + certifikát na rok ale nemusím už potom žiadne papiere posielať na DÚ. ja to mám od 2008.
0 0
EvaOndrova EvaOndrova

EvaOndrova je offline (nepripojený) EvaOndrova

no hovorim ja mam ten isty problem vsetky komponenty uz mam nainstalovane aj tu prirucku som presla po bode a vsetko mam ale vypisuje mi presne tu istu chybu ze nedokaze vytvorit ten algoritmus. Tak fakt uz neviem...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
srska Pozri príspevok
nie je lepšie investovať do ZEP? prvá investícia je síce okolo 80,- eur bez dph hardware + certifikát na rok ale nemusím už potom žiadne papiere posielať na DÚ. ja to mám od 2008.
A to pridu nainstalovat a pripadne preinstalovat pracovnici danoveho riaditelstva? Za tie peniaze by sa im aj patrilo.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

durisovad Pozri príspevok
A to pridu nainstalovat a pripadne preinstalovat pracovnici danoveho riaditelstva? Za tie peniaze by sa im aj patrilo.
za tie peniažky dostaneš napr.:ZEP - komplet Starcos v.3 USB
Obsahuje kvalifikovaný certifikát a USB token s čipom StarCos SPK 3.0 - certifikát je platný 1 rok.
nainštaluješ si to sám(a) -DRSR s inštaláciou nemá nič - ty chceš mať komfort. mne osobne sa nechce chodiť na poštu alebo na podateľne DÚ v Petržalke alebo do Rače a Ružinova
o cenách pozri napr. tu: http://www.dtca.sk/services/pricelist.php
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja nemam problem s cestou na danovy urad, ale s instalaciou nejakej novinky z danoveho riaditelstva velky. Takze zostanem pri doterajsom systeme. Uz dnes sa desim, ako budem preinstalovavat veci, ktore budu potrebne k odpslaniu svrtrocneho suhrnneho vykazu.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

durisovad Pozri príspevok
Ja nemam problem s cestou na danovy urad, ale s instalaciou nejakej novinky z danoveho riaditelstva velky. Takze zostanem pri doterajsom systeme. Uz dnes sa desim, ako budem preinstalovavat veci, ktore budu potrebne k odpslaniu svrtrocneho suhrnneho vykazu.
keby si si skúsil ráno v našej dedine cestu autom cez prístavný most, tak by ťa porazilo a keď nie, tak by si si hneď v ten deň išiel vybaviť ZEP (benzín tečie aj keď sa vlečieš vo fronte a dnes cena: 1,399eur/liter)
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
srska Pozri príspevok
keby si si skúsil ráno v našej dedine cestu autom cez prístavný most, tak by ťa porazilo a keď nie, tak by si si hneď v ten deň išiel vybaviť ZEP (benzín tečie aj keď sa vlečieš vo fronte a dnes cena: 1,399eur/liter)
U nas, chvala Bohu nie je taka mela na cestach ako v Bratislave, ja som pohodlne na DU za 5 minut. Aj to je jedna z vyhod maleho mesta.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Z drsr mi odpísali:
Riešenie:
Dobrý deň, stiahli ste si správne aj nový certifikát pre rok 2011, ktorý má platnosť do roku 2.12.2015. Možno ste podpísali starým certifikátom S pozdravom Callcentrum

Tak som ešte raz stiahla EZ_cert_end_user_v2.ZIP. a otvorila
LEN súbor EZ_cert_end_user_v2_XP.pfx - prože mám windows XP a už to ide
(ten druhy je pre windows vista, tak ten som neotvarala!)
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

grammatika Pozri príspevok
Z drsr mi odpísali:
Riešenie:
Dobrý deň, stiahli ste si správne aj nový certifikát pre rok 2011, ktorý má platnosť do roku 2.12.2015. Možno ste podpísali starým certifikátom S pozdravom Callcentrum

Tak som ešte raz stiahla EZ_cert_end_user_v2.ZIP. a otvorila
LEN súbor EZ_cert_end_user_v2_XP.pfx - prože mám windows XP a už to ide
(ten druhy je pre windows vista, tak ten som neotvarala!)
krista, ale im to v tej bystrici trvalo kým dali novú verziu a ľudia sa môžu zblázniť
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Prosim Vas, ak mi to podpisalo SV (len som skusala), tak potom by som to mala mat vsetko v poriadku, nemal by uz byt problem s odoslanim? (posielam bez ZEP)
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Ak podpísalo, je to v poriadku.
2 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

domenico.office Pozri príspevok
Ak podpísalo, je to v poriadku.
Dakujem, sama neviem ako sa mi to vzdy podari, keby niekto chcel zopakovat, co som urobila, nemam o tom ponatia. Dufam, ze to je na dlhsiu dobu posledne preinstalovanie.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Tak to verím aj ja.... alebo žeby nie? Ktovie, čo vymyslia.....
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

Ahojte, aj ja sa trápim s podaním súhrnného výkazu k DPH. Túto tému som si naštudovala, skončila som pri probléme, ktorý mala otázka. Pri podpisovaní dokumentu sa mi objavi chyba: Core.Sign 2: CryptHashData - Unable to create the SHA256 hash.
- vymazala som si históriu ako tu bolo navrhované, aj súbor mám rozkliknutý pre Windows XP / EZ-cert-end-user -2XP/. A nejde mi to podpísať. Ešte pri podpisovaní sa mi objavia 2 certifikáty. Jeden platný od 1.12.2010-1.12.2015-ten je nedôverihodný, ale môžem si ho nainštalovať, potom druhý platný od 1.2.2008-1.2.2018-ten vypisuje, že je dôverihodný, ale keď to cez tento cert. podpíšem, tak sa mi objaví ta hore uvedená chyba. Prečo sa mi zobrazuje aj ten druhý certifikát? Mám to skúsiť podpísat aj cez ten druhý: platný od 1.12.2010 do 1.12.2015?
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Soňula Pozri príspevok
Ahojte, aj ja sa trápim s podaním súhrnného výkazu k DPH. Túto tému som si naštudovala, skončila som pri probléme, ktorý mala otázka. Pri podpisovaní dokumentu sa mi objavi chyba: Core.Sign 2: CryptHashData - Unable to create the SHA256 hash.
- vymazala som si históriu ako tu bolo navrhované, aj súbor mám rozkliknutý pre Windows XP / EZ-cert-end-user -2XP/. A nejde mi to podpísať. Ešte pri podpisovaní sa mi objavia 2 certifikáty. Jeden platný od 1.12.2010-1.12.2015-ten je nedôverihodný, ale môžem si ho nainštalovať, potom druhý platný od 1.2.2008-1.2.2018-ten vypisuje, že je dôverihodný, ale keď to cez tento cert. podpíšem, tak sa mi objaví ta hore uvedená chyba. Prečo sa mi zobrazuje aj ten druhý certifikát? Mám to skúsiť podpísat aj cez ten druhý: platný od 1.12.2010 do 1.12.2015?
skús moje riešenie vid príspevok 109 http://www.porada.sk/1609198-post109.html
1 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

Grammatika, dík, UŽ MI TO PREŠLO !!! Ja som vedela, že si mám vybrať ten súbor EZ-cert.....XPpfx. ale pri ikonke ten dlhý názov nevidieť. Tak mám pokoj štvrť roka...
0 0
annova annova

annova je offline (nepripojený) annova

Soňula Pozri príspevok
Ahojte, aj ja sa trápim s podaním súhrnného výkazu k DPH. Túto tému som si naštudovala, skončila som pri probléme, ktorý mala otázka. Pri podpisovaní dokumentu sa mi objavi chyba: Core.Sign 2: CryptHashData - Unable to create the SHA256 hash.
- vymazala som si históriu ako tu bolo navrhované, aj súbor mám rozkliknutý pre Windows XP / EZ-cert-end-user -2XP/. A nejde mi to podpísať. Ešte pri podpisovaní sa mi objavia 2 certifikáty. Jeden platný od 1.12.2010-1.12.2015-ten je nedôverihodný, ale môžem si ho nainštalovať, potom druhý platný od 1.2.2008-1.2.2018-ten vypisuje, že je dôverihodný, ale keď to cez tento cert. podpíšem, tak sa mi objaví ta hore uvedená chyba. Prečo sa mi zobrazuje aj ten druhý certifikát? Mám to skúsiť podpísat aj cez ten druhý: platný od 1.12.2010 do 1.12.2015?
Riešenie:
potrebujete minimalne Win XP SP3 v pripade, ze mate dohodu s DU, je treba si stiahnut aj novu znacku. dokumenty podpisujete znackou s platnostou do r. 2015
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
tak po tých peripetiách, ked som si stiahla nové platné podpisové politiky, prešiel mi SV bez toho, aby som musela niečo riešiť s touto novou výzvou DU.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Aj ja som tak dopadla, stratila som vyše polovicu drahocenného času dňa - zadara. A o rok znova?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja možno o polroka-to mi vyprší platnosť ZEP.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať