Zavrieť

Porady

Daň z MV pre rok 2011

Prikladám sadzby Dane z MV pre r. 2011 - Trnavský kraj
Naposledy upravil Manual : 02.01.11 at 10:24
Usporiadat
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
Prosím Vás, na DÚ mi povedali,že DP z MV nemusím podávať každý rok, pokiaľ nenastala počas roku žiadna zmena . Že stačí len zaplatiť do 31.01. Je to tak?
0 0
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

áno, je to tak.
1 0
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

aj ja mám normálnu verziu Alfy a tam to danové na DzMv je.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Macka Pozri príspevok
....áno je to tak, pokiaľ nenastala žiadna zmena , DP sa nepodáva, len peniažky sa musia zaplatiť do 31.1.
som prekvapená, lebo od minulého roka viem, že sa DU vrátilo k systému každoročného podávania DP DMV.
Nakoľko nastali zmeny napr. v sadzbách 2011, z ktorých môže vyplynúť iná preddavková povinnosť, tak podľa mňa nebude veľa daňovníkov, ktorým povinnosť podať DP DMV nevznikne. Možno u jednoosobových sro, resp. u všetkých, kde majú 1-2 autá a teda nemajú preddavkovú povinnosť.
3 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

oriesok Pozri príspevok
Prosím Vás, na DÚ mi povedali,že DP z MV nemusím podávať každý rok, pokiaľ nenastala počas roku žiadna zmena . Že stačí len zaplatiť do 31.01. Je to tak?
Niečo zo zákona:
§ 90
Daňové priznanie a oznamovacia povinnosť

(1) Daňovník je povinný podať daňové priznanie za zdaňovacie obdobie do 31. januára po uplynutí tohto zdaňovacieho obdobia.

Niečo z info DR SR:
Da
ňové priznanie k dani z motorových vozidiel za zdaňovacie obdobie roka 2010 má
da
ňovník tejto dane povinnosť podať v lehote do 31. januára 2011. Na podávanie daňových
priznaní k dani z motorových vozidiel za rok 2010 sa použijú tla
čivá vydané MF SR č.

MF/019260/2008-72.
8 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Ešte doplním Anju111

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...y_dzmv0110.pdf
3 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
KEJKA Pozri príspevok
som prekvapená, lebo od minulého roka viem, že sa DU vrátilo k systému každoročného podávania DP DMV.
Nakoľko nastali zmeny napr. v sadzbách 2011, z ktorých môže vyplynúť iná preddavková povinnosť, tak podľa mňa nebude veľa daňovníkov, ktorým povinnosť podať DP DMV nevznikne. Možno u jednoosobových sro, resp. u všetkých, kde majú 1-2 autá a teda nemajú preddavkovú povinnosť.
Len upresním, máme dve autá, daň je za obidve dokopy do hranice na preddavky(660€), preto platíme celú sumu jednorázovo do 31.1.Zmeny počas roka nenastali žiadne, takže asi preto mi povedala, že stačí zaplatiť do termínu a DP sa nemusí podávať. V našom kraji TN sa dokonca ani sadzba nemenila. Tak neviem.?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Budeš prekvapený, keď dostaneš výzvu na podanie DP za MV, a následne pokutu za oneskorené podanie.

P.S.: pozdravujem takéto múdre tetušky na DÚ.
0 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
No veď to, radšej podám, akurát som to vytlačila. Veď to nie je nič zložité, keď to mám v programe.Asi to majú takéto tetušky v náplni - škodoradosť a potom idú ako SUPY...
Česť serióznym a ochotným aj poradiť.Je ich dosť, len treba na ne natrafiť.
0 0
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

Macka Pozri príspevok
áno, je to tak.
ospravedlňujem sa za podanie nesprávneho info, ale aj mne to tak bolo oznámené na DÚ, nakolko ani nám sa výška dane nezmenila, ani počet áut v vo firme,tak možno preto ma pani na DÚ nesprávne informovala, a pripájam článok, je síce z minulého roku, ale potvrdil čo Kejka napísala vyššie.
http://podnikanie.etrend.sk/podnikan...diel-2010.html
Naposledy upravil Macka : 12.01.11 at 07:42
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Macka Pozri príspevok
ospravedlňujem sa za podanie nesprávneho info, ale aj mne to tak bolo oznámené na DÚ, nakolko ani nám sa výška dane nezmenila, ani počet áut v vo firme,tak možno preto ma pani na DÚ nesprávne informovala, a pripájam článok, je síce z minulého roku, ale potvrdil čo Kejka napísala vyššie.
http://podnikanie.etrend.sk/podnikan...diel-2010.html
Ale však v info DRSR je to jasne napísané .


1. Otázka:
Došlo k zmene pri podávaní daňového priznania k dani z motorových vozidiel za rok 2010 a pri oznamovacej povinnosti ?

Odpoveď:
V prípade dane z motorových vozidiel za zdaňovacie obdobie roka 2010 nedošlo k žiadnym zmenám.
Za vozidlá, ktoré v zdaňovacom období roku 2010 sú predmetom dane z motorových vozidiel,je každý daňovník vymedzený v ustanovení § 85 zákona o miestnych daniach povinný podať daňové priznanie k dani z motorových vozidiel do 31. januára 2011.
V lehote na podanie daňového priznania je daňovník povinný zaplatiť aj daň, resp. doplatiť rozdiel dane v prípade platenia preddavkov na daň na rok 2010. V uvedenej lehote je daňovník povinný zaplatiť aj pomernú časť dane pri vzniku a zániku daňovej povinnosti, ktorá vznikla v priebehu roka 2010. Vznik a zánik daňovej povinnosti je daňovník povinný príslušnému správcovi dane oznámiť do 30 dní odo dňa vzniku resp. zániku daňovej povinnosti. Uvedená povinnosť sa nevzťahuje
na daňovníka ustanoveného v § 85 ods. 2 písm. a) zákona o miestnych daniach .

Oznamovaciu povinnosť plníme len pri vzniku daňovej povinnosti a zániku Daňovej povinnosti , ale daňové priznanie podávame každý rok .

Kedy už konečne pracovníci DU začnú čítať aj ich vydané informácie pre daňovníkov, ktoré dávajú na stránku www.drsr.sk a začnú niektorí daňovníkov už správne informovať .
4 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

Možno nezaradím moju otázku úplne do správnej témy, ale zaujímalo by ma, spoločnosť si zaobstarala vozidlo v priebehu roka 2010 formou leasingu, zaradila do obchodnéhop majetku, ale začala vozidlo využívať na podnikanie až od 01.01.2011. Do 30.01.2011 oznámi správcovi dane túto skutočnosť, do 31.01.2012 zaplatí daň z MV. Môže si uplatniť odpisy a úroky z leas.zmluvy spoločnosť za rok 2010, aj ked vozidlo začal využívať na podnikanie až v roku 2011?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
odpisy sa dajú uznať len počas doby trvania LZ. takže áno.
Rozpor medzi deklarovaným užívaním podľa odpisov a podľa DMV správcu dane určite bude zaujímať.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ada159 Pozri príspevok
Možno nezaradím moju otázku úplne do správnej témy, ale zaujímalo by ma, spoločnosť si zaobstarala vozidlo v priebehu roka 2010 formou leasingu, zaradila do obchodnéhop majetku, ale začala vozidlo využívať na podnikanie až od 01.01.2011. Do 30.01.2011 oznámi správcovi dane túto skutočnosť, do 31.01.2012 zaplatí daň z MV. Môže si uplatniť odpisy a úroky z leas.zmluvy spoločnosť za rok 2010, aj ked vozidlo začal využívať na podnikanie až v roku 2011?
Však auto muselo jazdiť , už len cesta z predajne do Vašej firmy . T.j. už sa zrejme aj čerpali PHM.A čo vybavovanie ŠPZ , aj to boli jazdy pre firmu na firemnom vozidle .
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

Firma používala na podnikanie iné vozidlo, takže toto len výhodne zakúpila a používa až v roku 2011, ale nakolko sa jedná o leasing, zaradila ho do majetku dňom nadobudnutia. Teda iné výdavky ako leasing, resp. úrok z leasingu v r. 2010 nemá. Len neviem, či je možné ho na DMV zahrnuť až od januára 2011.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
myslím, že budeš mať problém.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja súhlasim s Kejkou s posledným jej príspevkom mimo tému . Nepochopím o čo Vám ide. O tých pár euro , aby ste zaplatili za rok 2010 Daň z MV ?
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

Problém sa snažím riešiť, pretože firma mi vôbec nič neoznámila a až teraz dala doklad, z ktorého je zrejmé, že zakúpila vozidlo. Len sa snažím nájsť najlepšie riešenie. Asi bude najlepšie riadiť sa podľa zmluvy a zniesť pokutu za oneskorené oznámenie na DU
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ada159 Pozri príspevok
Problém sa snažím riešiť, pretože firma mi vôbec nič neoznámila a až teraz dala doklad, z ktorého je zrejmé, že zakúpila vozidlo. Len sa snažím nájsť najlepšie riešenie. Asi bude najlepšie riadiť sa podľa zmluvy a zniesť pokutu za oneskorené oznámenie na DU
Takto ale nedoriešime nič , napíšte údaje kedy sa vozidlo zakúpilo .
Ja osobne mám na tieto veci prísne oko , už som to niekoľko krát tu aj písala. Zodpovednosť je na firme, tak nech ju aj nesie . Vy ako účtovníčka sa chráňte .Účtujte pravdivo , ako účtovný prípad vznikol .
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

Samozrejme pre mňa ako účtovníčku je najlepšie riadiť sa podľa toho, čo mám v ruke a nezaujímať sa o to, či dostane firma pokutu alebo nie, nakoľko mi to neoznámili a nemala som ako vedieť o tom, že zakúpili vozidlo. Ale na druhej strane sa snažím voliť možno najmänšie zlo, pre oboch. ak by to zákon umožňoval, DMV až odo dňa užívania v podnikaní teda rok 2011, ale na druhej strane, pokiaľ je to majetok zahrnutý v podnikaní, jasné že je predpoklad jeho používania na podnikanie. A tam vznikol ten problem, či odpisovať podľa LZ, a nevyužívať na podnikanie je vôbec súčasne možné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať