Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Mimochodom, toto som písal, pred vyše 3 rokmi a dosť som bol skritizovaný za to a nakoniec mi aj Richard uzamkol tú tému- ale názor som nezmenil-keby tá včerajšia nehoda radšej skončila ako som písal už vtedy pred rokmi...


http://www.porada.sk/t67811-ked-trag...bit-ajnas.html
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

2009 Pozri príspevok
No neviem. Som zásadne proti trestu smrti. Nikto nemá právo vziať niekomu život. Ani justícia.
hm,pises ze nikto nema pravo vziat niekomu zivot a co s tymi co tak robia a budme realisti-vo vacsine pripadou je sposob akym to urobia priserny.Co vsetky tie deti,ktore nejaky pedofil dobil,znasilnil a potom zabil.Ludia ktory proste mali smolu a boli na nespravnom mieste v nespravny cas takze podla teba by sme ich mali zavriet do basy na 10-15 rokov.Zabezpecime im 5x denne stravu,posilovne, moznost studovat a len tak mimochodom aj za peniaze pozostalych po obeti...... mas pravdu v tom,ze by sa mohlo stat,ze by omylom mohli odsudit aj nevinneho,ale o tom by zas mali byt sudy a policia aby sa tak nestalo.

PS: Neber to osobne,len ja mam proste opacny nazor
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Llívia Pozri príspevok
Ako je možné, že niekto dostane za vraždu smiešnych napr. 10 rokov a niekto za podvody, spreneveru, dostane tých 15 rokov?! Čo sú peniaze viac ako život?
Ak prídeš do banky s imitaciu zbrane (velmi vernou) a vypýtaš si trebars tisicku, tak dostaneš 12 rokov len taky fukot.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

magno Pozri príspevok
hm,pises ze nikto nema pravo vziat niekomu zivot a co s tymi co tak robia a budme realisti-vo vacsine pripadou je sposob akym to urobia priserny.Co vsetky tie deti,ktore nejaky pedofil dobil,znasilnil a potom zabil.Ludia ktory proste mali smolu a boli na nespravnom mieste v nespravny cas takze podla teba by sme ich mali zavriet do basy na 10-15 rokov.Zabezpecime im 5x denne stravu,posilovne, moznost studovat a len tak mimochodom aj za peniaze pozostalych po obeti...... mas pravdu v tom,ze by sa mohlo stat,ze by omylom mohli odsudit aj nevinneho,ale o tom by zas mali byt sudy a policia aby sa tak nestalo.

PS: Neber to osobne,len ja mam proste opacny nazor
Neberiem to osobne. Vôbec nie.
10-15 rokov za vraždu je málo. Dokonca si myslím, že za vraždu /nie zabitie/ by malo byť doživotie. Aj mne je smutno z toho čo sa stalo. Ale trest smrti tieto veci nevyrieši.
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

2009 Pozri príspevok
Neberiem to osobne. Vôbec nie.
10-15 rokov za vraždu je málo. Dokonca si myslím, že za vraždu /nie zabitie/ by malo byť doživotie. Aj mne je smutno z toho čo sa stalo. Ale trest smrti tieto veci nevyrieši.
Nic tu neporiesime,len ma ide rozhodit,ked vidim tie chladne tvare na sude,ako bez akychkolvek emocii,alebo nedaj boze vycitiek svedomia sedia,vypocuju si rozsudok za vrazdu - po dohode- 16 rokov a odpochoduju.Za dobre spavanie je po 10-tich rokoch vonku a to ani nehovorim o tom,ze sa v base nauci aj to,co by nevidel ani vo filme a potom mam byt kludna,ked mi ide dieta von. Nezvyknem casto pozerat spravy na Jojke,ale ked uz si ich omylom pozriem,tak sa nestacim cudovat.Denne vrazda,zabitie,autonehoda s mrtvymi.........je to tu ako na divokom zapade a potom sa objavi kamenna tvar nasho policajneho sefa a snazi sa nam nahovorit,ako to da vsetko do poriadku - no boh nam pomahaj.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

duves Pozri príspevok
Ak prídeš do banky s imitaciu zbrane (velmi vernou) a vypýtaš si trebars tisicku, tak dostaneš 12 rokov len taky fukot.
Čo myslíš kto má väčší vplyv pri schvaľovaní zákonov, banková asociácia alebo kanonenfutren?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nie si sama, ak sa z toho vylíže tak povie že tam bola geopatogénna zóna alebo niečo iné a dostane dva roky. Keby tak tesne pred výmenou infúzie nutne zavolali ošetrujúci presonál k inému nutnému prípadu alebo aspoň k telefónu, už by to asi nerozchodil. Právnikom by cvakli zuby naprázdno.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pepsikova Pozri príspevok
..

..aj mne... a hajzlík možno dostane 15 rokov..ako ten od nás, čo zabil dievča a zakopal ho...len za to, že sa priznal...svinstvo jedno, celé naše zákony!...
A taká pekná kočka na tej fotografii, škoda jej,
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

magno Pozri príspevok
hm,pises ze nikto nema pravo vziat niekomu zivot a co s tymi co tak robia a budme realisti-vo vacsine pripadou je sposob akym to urobia priserny.Co vsetky tie deti,ktore nejaky pedofil dobil,znasilnil a potom zabil.Ludia ktory proste mali smolu a boli na nespravnom mieste v nespravny cas takze podla teba by sme ich mali zavriet do basy na 10-15 rokov.Zabezpecime im 5x denne stravu,posilovne, moznost studovat a len tak mimochodom aj za peniaze pozostalych po obeti...... mas pravdu v tom,ze by sa mohlo stat,ze by omylom mohli odsudit aj nevinneho,ale o tom by zas mali byt sudy a policia aby sa tak nestalo.

PS: Neber to osobne,len ja mam proste opacny nazor
A možno sa do tej basy ani nedostane, skončí v nejakom psychiatrickom ústave, odkiaľ zdrhne a môže ďalej páchať to, za čo sa dostal pred súd. Nemusí to byť len pedofil, ale aj delikvent s inou sexuálnou poruchou. A to len preto, že kompetentí u nás sú neschopní konečne pre nich zrealizovať detenčný ústav, keďže odbornú pomoc týmto úchylákom nie sú väznice schopné poskytnúť.
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

Llívia Pozri príspevok
A možno sa do tej basy ani nedostane, skončí v nejakom psychiatrickom ústave, odkiaľ zdrhne a môže ďalej páchať to, za čo sa dostal pred súd. Nemusí to byť len pedofil, ale aj delikvent s inou sexuálnou poruchou. A to len preto, že kompetentí u nás sú neschopní konečne pre nich zrealizovať detenčný ústav, keďže odbornú pomoc týmto úchylákom nie sú väznice schopné poskytnúť.
Len si neviem predstavit aku pomoc im tak asi poskytnut - kastracia???
Naposledy upravil magno : 20.01.11 at 12:43
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Tých strašných správ je v poslednej dobe veľmi veľa ... Aj včera, "priateľ dobodal svoju 19 ročnú priateľku v pivnici ich domu. Dievča bolo tehotné ..." Čo takémuto človeku urobiť? Veď v skutočnosti zabil vlastne dvoch ľudí
V kriminalite sa začíname približovať západu. A nielen v kriminalite, ale aj v správaní sa k odsúdeným. Aby sa necítili nejak spoločnosťou postihovaní, umožňujeme im žiť, dá sa povedať, omnoho lepšie, ako určite väčšine rodín, ktorí sú v súčasnosti postihnutí tým, že sú nezamestnaní.
Odsúdený má právo na stravu 5x denne, má právo na odpočinok, má právo nepracovať, ak nechce, ...
Koľké deti v rodinách dostávajú jedno 5x denne?
Je mi zle z tohto systému, keď sa pomaly bojím ísť večer von. Začiatkom týždňa nejaký "magor" pri vedľajšom paneláku rozbíjal sekerou zaparkované autá. Bol to údajne nejaký narkoman. Akú šancu majú majitelia poškodených vozidiel na náhradu škody?
V minulosti (ešte pred revolúciou) boli odsúdení v inej "pozícii" ako dnes. Museli pracovať, svoje dlhy splatiť. Každý sa bál ísť do väzania.
Dnes sa tam idú zabezpečiť, aby im počas zimy nebola zima, aby mali čo jesť, zadarmo sa okúpať, popozerať si televíziu, kultúrne sa vyžiť ...
Nie som zástancom trestu smrti ...My skutočne nemáme právo vziať niekomu život ... To právo prináleží len Bohu. Verím, že všetci budeme stáť v jednom rade a na každého z nás ten prst Boží ukáže ...
Som však zástancom omnoho prísnejších trestov, než sa v poslednej dobe odsúdeným dávajú. Nech si trest odpykávajú v samotke, bez možnosti stretávania sa s inými odsúdenými, nech dostávajú jesť len 3x denne, nech nemajú možnosť sledovania televízie, spoločenských aktivít ... Nech ten čas mu pomaly ubieha, aby si uvedomil, čo v skutočnosti vykonal ...
8 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Llívia Pozri príspevok
A možno sa do tej basy ani nedostane, skončí v nejakom psychiatrickom ústave, odkiaľ zdrhne a môže ďalej páchať to, za čo sa dostal pred súd. Nemusí to byť len pedofil, ale aj delikvent s inou sexuálnou poruchou. A to len preto, že kompetentí u nás sú neschopní konečne pre nich zrealizovať detenčný ústav, keďže odbornú pomoc týmto úchylákom nie sú väznice schopné poskytnúť.
Alebo majú lepších právnikov a sudcov ako poškodení. Ak by si po takomto čine mala šancu za balík peňazí si zjemniť rozsudok nedáš balík? Na čo by dával balík poškodený ak vie že má pravdu. Na súdy sa nechodí hľadať pravda ale vyhrávať
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Môj profesor marxleninskej filozofie v dobách hlbokého socializmu povedal, že ten kapitalizmus najmä americký je totálne prehnitý, lebo na prvom mieste sú zákony násilia, a týmito denne masírujú vedomie ľudí v televízii a v kinách aby si na to človek zvykol ako na normálnu vec, zákon majetku lebo ak človeka nikto nemôže vlastniť nemá hodnotu ale pes má väčšiu hodnotu lebo ho možno vlastniť človeka tam môžu zahrabať po smrti, ale domáce zviera má väčšiu ochranu dokonca vlastné hotely, nemocnice aj cintoríny. Vtedy sme hovorili že on je opravdu poriadne vymytý komunistami a si vymýšľa, dnes by som sa mu ospravedlnil, lebo to máme denne v televízii aj my. Keby ten vrah z Dubovan vedel že tam môžu byť policajti tak sa bude báť aby nedostal pokutu on sa nebál že zabije človeka( zákon majetku on má auto peniaze on sa nemusí ničoho báť) .
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Stanislav 1975 Pozri príspevok
A prečo nie? Keď taký človek len chladnokrvne zabíja a robí nešťastnými ľuďí kade chodí? Načo takých trpieť? Čakať kým vyjde z basy a zas pozabíja niekoho?
Doživotie, denne liter vody starý chlieb, pomyjovú polievku, 12 hodín denne separovať odpad, celý rok pod otvoreným nebom,
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

pavol54 Pozri príspevok
Môj profesor marxleninskej filozofie v dobách hlbokého socializmu povedal, že ten kapitalizmus najmä americký je totálne prehnitý, lebo na prvom mieste sú zákony násilia, a týmito denne masírujú vedomie ľudí v televízii a v kinách aby si na to človek zvykol ako na normálnu vec, zákon majetku lebo ak človeka nikto nemôže vlastniť nemá hodnotu ale pes má väčšiu hodnotu lebo ho možno vlastniť človeka tam môžu zahrabať po smrti, ale domáce zviera má väčšiu ochranu dokonca vlastné hotely, nemocnice aj cintoríny. Vtedy sme hovorili že on je opravdu poriadne vymytý komunistami a si vymýšľa, dnes by som sa mu ospravedlnil, lebo to máme denne v televízii aj my. Keby ten vrah z Dubovan vedel že tam môžu byť policajti tak sa bude báť aby nedostal pokutu on sa nebál že zabije človeka( zákon majetku on má auto peniaze on sa nemusí ničoho báť) .
Čo má toto spoločné so včerajšou nehodou? To, že nenávidíš psov a musíš to stále dávať najavo?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Llívia Pozri príspevok
Čo má toto spoločné so včerajšou nehodou? To, že nenávidíš psov a musíš to stále dávať najavo?
psov mám rád, ale ich nepovyšujem nad človeka, mám doma ja psa aj mačku.
Toho psa alebo domáceho miláčika som spomenul v súvislosti s hierarchiou hodnôt v zhnitom kapitalizme. Ak človek spraví človeka bezdomovcom tak sa nad tým nikto nepozastaví a dá mu možno veľkodušne vianočnú kapustnicu, ale ak niekto vyhodí domáceho miláčika na ulicu treba ho odsúdiť že?
Naposledy upravil pavol54 : 20.01.11 at 13:32
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

pavol54 Pozri príspevok
psov mám rád, ale ich nepovyšujem nad človeka, mám doma ja psa aj mačku
A akú ochranu, akú nemajú ani ľudia, majú tvoj pes a mačka podľa slovenský zákonov?
Vlastné psie hotely, nemocnice, cintoríny - biznis je biznis, z tvojho ani štátneho to nejde, keď niekto na to má, nech si to zaplatí. Inak, nemocnicu neplatíš, ale toho veterinára áno (povinné očkovanie), možno ho aj odčervuješ, možno odčervuješ aj mačku - povyšuješ tým svojho psa nad človeka? Keď bude tvoj pes alebo mačka chorý/á, vykašleš sa na nich a nepobežíš s nimi do "nemocnice" - k veterinárovi?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

pavol54 Pozri príspevok
psov mám rád, ale ich nepovyšujem nad človeka, mám doma ja psa aj mačku.
Toho psa alebo domáceho miláčika som spomenul v súvislosti s hierarchiou hodnôt v zhnitom kapitalizme. Ak človek spraví človeka bezdomovcom tak sa nad tým nikto nepozastaví a dá mu možno veľkodušne vianočnú kapustnicu, ale ak niekto vyhodí domáceho miláčika na ulicu treba ho odsúdiť že?
Človek sa môže brániť, domáci miláčik nie.
Spraviť z niekoho bezdomovca? Máme na bytovke neplatiča. Ak by SVB rozhodlo, že dá jeho byt do dražby, zostal by na dlažbe. Bolo by za to vinné SVB alebo ten neplatič, keďže o strechu nad hlavou prišiel kvôli tomu, že alkohol mu je prednejší než tá strecha?
Keď si človek zaobstará zviera, je povinný sa oň starať, lebo zviera sa samé o seba nepostará. A áno, treba ho odsúdiť za to, ak domáceho miláčika vyhodí na ulicu. Veď za vyhodenie napr. takých odpadkov by si tiež odsudzoval, že?
1 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Mňa dnes pobavil môj známy:
exek.jpg  
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Dnes som dobre pochodila u bývalého zamestnávateľa.Potrebovala som od nich niečo a vyšli mi v ústretí. Teším sa
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať