Zavrieť

Porady

hlásenie o liehu

Prosím Vás,


asi som blondína,ale absolútne som nepochopla ako mám vyplniť to tlačivo - oznámenie o stave zásob SBL. Kde sa tam uvedie o aký alkohol ide ???
Ďakujem vopred
Usporiadat
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Pretože som včera zabudla poslať oznámenie/horúčava/ hľadala som protekciu.
Novinka: do konca roka je pardón na pokuty, aj pre tých, ktorí sa prihlásia dodatočne do 30.10.2006 aj keď dva roky nepodávali hlásenie. Tí poctivci, čo platili pokuty za oneskorené prihlásenia a odovzdania hlásení zasa na to doplatili, nikto im to nevráti.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
ALDA
Pretože som včera zabudla poslať oznámenie/horúčava/ hľadala som protekciu.
Novinka: do konca roka je pardón na pokuty, aj pre tých, ktorí sa prihlásia dodatočne do 30.10.2006 aj keď dva roky nepodávali hlásenie. Tí poctivci, čo platili pokuty za oneskorené prihlásenia a odovzdania hlásení zasa na to doplatili, nikto im to nevráti.
Je to len taká náplasť na oči, od 1. januára pôjde opäť všetko po starom, oznamovacia povinnosť bude na novom tlačive a naviac pribudne mastná pokuta od 5000 Sk do 50 000 Sk za nevedenie evidencie podľa ustanovenia § 44 ods. 12.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Excise Duty
Je to len taká náplasť na oči, od 1. januára pôjde opäť všetko po starom, oznamovacia povinnosť bude na novom tlačive a naviac pribudne mastná pokuta od 5000 Sk do 50 000 Sk za nevedenie evidencie podľa ustanovenia § 44 ods. 12.
Čo znamená nevedenie evidencie?
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Marianna01
Čo znamená nevedenie evidencie?

Nové znenie § 44, ktoré bude účinné od 1. januára 2007, ukladá držiteľom povolenia na predaj povinnosť viesť evidenciu, pozri ods. 12 uvedeného § 44.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Excise Duty
Nové znenie § 44, ktoré bude účinné od 1. januára 2007, ukladá držiteľom povolenia na predaj povinnosť viesť evidenciu, pozri ods. 12 uvedeného § 44.
To budem v bare zapisovať menovite konzumáciu liehu
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Aldi, to bude dosť blbé....my budeme na všetkých zoznamoch v našich lokáloch?
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
ALDA
To budem v bare zapisovať menovite konzumáciu liehu
V bare predsa nalievaš v duchu litery zákona neznámym osobám, čiže v zmysle ods. 12 písm. b) nového znenia ustanovenia § 44 budeš viesť v evidencii len celkové množstvo liehu v l a. predaného nalievaním v bare. V tomto zmysle sa toto nové ustanovenie nelíši od súčasne platného ustanovenia § 44 ods. 5 písm. b). To isté platí aj pre maloobchodné predajne, ktoré predávajú a budú predávať liehoviny konečným spotrebiteľom.
0 0
sephia sephia

sephia je offline (nepripojený) sephia

Je potrebné sa opätovne prihlasovať na Colný úrad a žiadať o novú registráciu aj keď od počiatku platnosti zákona pravidelne podávam hlásenia?

Ďakujem
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Prečítaj si diskusiu na stránke http://www.porada.sk/t28038-p6-pozor...tml#post271015 a tiež si pozri zákon http://www.porada.sk/t29661-zakon-o-...i-z-liehu.html, najmä jeho ustanovenie § 51f ods. 11 až 16.
0 0
zuzu247 zuzu247

zuzu247 je offline (nepripojený) zuzu247

Prosím o radu, objavili sa nám tzv. "poldecáky", objem majú 0,04l. Mám do priznania dávať aj to? A dnes som asi úplne mimo, ale že je pivo a víno mimo priznania, teda, neuvádza sa. Ďakujem
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Ja si myslím, že je to spotrebiteľské balenie liehu? Je. Takže by som ho do toho hlásenia určite zapísala.
0 0
zuzu247 zuzu247

zuzu247 je offline (nepripojený) zuzu247

Díky, moja lenivejšia časť dúfala,že taký malý objem hádam (veď z toho sa ani opiť nedá) ani netreba.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Hela, prosím ťa, nevieš, podľa čoho platil ten pardón na pokuty? Teda aká vyhláška alebo §; teraz má jeden klient nejaké dokazovanie colnici a toto by mu dosť pomohlo http://www.porada.sk/showpost.php?p=265513&postcount=22
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
abel Pozri príspevok
Hela, prosím ťa, nevieš, podľa čoho platil ten pardón na pokuty? Teda aká vyhláška alebo §; teraz má jeden klient nejaké dokazovanie colnici a toto by mu dosť pomohlo http://www.porada.sk/showpost.php?p=265513&postcount=22
Pozri § 51f ods. 19.
0 0
sephia sephia

sephia je offline (nepripojený) sephia

Ahojte,

niekde na Porade som čítal, nepamätám kedy a kde, že pri nevele zákona o spotrebnej dani, nebolo potrebné za určité obdobie podávať oznámenia, resp ak oznámenia neboli podané Colný úrad nevyrubí pokutu. Neviete mi pomôcť. Prišla mi totiž výzva na vyjadrenie.

Ďakujem Martin
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
sephia Pozri príspevok
Ahojte,

niekde na Porade som čítal, nepamätám kedy a kde, že pri nevele zákona o spotrebnej dani, nebolo potrebné za určité obdobie podávať oznámenia, resp ak oznámenia neboli podané Colný úrad nevyrubí pokutu. Neviete mi pomôcť. Prišla mi totiž výzva na vyjadrenie.

Ďakujem Martin
Máš to uvedené hneď v predchádzajúcom príspevku.
0 0
sephia sephia

sephia je offline (nepripojený) sephia

Ďakujem za Tvoju odpveď,

Z CU mi už prišlo rozhodnutie o pokute.
Všetky kontrolované mesiace sú z obdobia do 04/2006. Kontrola evidencie bola 9.7.2007.
Platí aj tu §51 ods 19?

Martin
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
sephia Pozri príspevok
Ďakujem za Tvoju odpveď,

Z CU mi už prišlo rozhodnutie o pokute.
Všetky kontrolované mesiace sú z obdobia do 04/2006. Kontrola evidencie bola 9.7.2007.
Platí aj tu §51 ods 19?

Martin
Áno, platí, treba sa voči uloženej pokute odvolať na ustanovenie § 51f ods. 19.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať