Zavrieť

Porady

ofotené bločky??

dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či si v JÚ môžem ofotiť niektoré bločky(VPD), ktoré "strácajú farbu". môžem potom založiť takéto ofotené bločky?
Usporiadat
hana57 hana57

hana57 je offline (nepripojený) hana57

Nie je mozne, ze by sme tu spisali daku peticiu na ministerstvo, aby sa toto riesilo, lebo pokial sa jedna este o 100 nech 1000 polozku tak si povie clovek no co uz, ale ked sa bude jednat o 100 000, co potom?
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Nechápem, ako môžu schváliť pokladne, ktoré produkujú takéto blednúce bločky, ako schopné prevádzky.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Mňa táto záležitosť poriadne vytáča už dosť dlho. Za prvé: ako môže niekto odo mňa žiadať, aby som prefocovala každý jeden doklad, ktorý sa mi dostane do rúk (z ERP), veď to potom ale nemôže byť výdavok uznateľný do nákladov firmy- myslím to prefocovanie. Ja som ho predsa nevynaložila na udržanie alebo dosiahnutie príjmov, ale preto, že ma - s prepáčením - buzerujú z príslušných úradov. Za druhé - už rozoberané v tejto téme. Ja si predsa môžem ofotiť x dokladov od kolegyne - účtovníčky, veď originál dokladu mi "zmizne", kto mi kedy dokáže, čo skutočne na vyblednutom doklade bolo? Alebo že by to fungovalo ako písanie citrónom? Nad sviečkou sa písmenká rozžiaria?! Nerozumiem, nerozumiem, nerozumiem, ako môže niekto vôbec uvažovať nad niečím podobným. Jednoznačne - tu je chyba v ERPčkach, nestabilných papieroch a tlači. Treba zrušiť také pokladne, ktoré majú termotlač. Väčšinou blednú práve tie. A vrátiť sa pekne k atramentu. Nie každý výdobytok novej doby sa ujme ako skvelý.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Vyčítala som jeden návrh a tak ho chcem spropagovať, lebo som ho vyskúšala a zdá sa mi to celkom dobrý nápad. Zrealizovala som ho a myslím, že k tomuto nemôže žiaden daňovák oponovať.
Takže: nahriala som bločik nad sviečkou /opatrne/ a v prílohe prinášam výsledok. Nikto nech mi nepovie, že lístok nemože byť čierny a neuznateľný...a stojí ma to menej času ako fotenie, alebo skenovanie.Náklady minimálne... Skúste to a napíšte mi svoj názor

pozrite sa na prílohu...
dúfam to bude vidiet ... ešte jedna rada, druhý krát neohrievať, znovu vybledne -nenávratne :p
na podobnom princípe funguje aj tá pokladňa- LEN OPAČNE. , stačí ak to urobíte len na doklade, ktorý vybledol a ktorý chce daňovák vidieť, aj na starom niekoľko rokov. FUNGUJE TO!

Tak a doplnila som kompetný návod na použitie .......Copyright Slavica
Naposledy upravil Halli : 23.02.07 at 07:59
blok.JPG  
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Budem rada ak zajtra všetci budete zohrievať bločky a napíšete mi ako sa Vám pači môj príspevok , verím, že ten čierny bločik sa bude páčiť aj našim neoblomným daňovakom :p a snaď už tak ľahko nevybledne... aspoň na to nevyzerá
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Slávka, skúsila som......nešika....zhorel

Pri tom množstve blokov, ktoré mám od klienta, by som si musela kúpiť nejaké kostolné sviečky
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Muška
Slávka, skúsila som......nešika....zhorel

Pri tom množstve blokov, ktoré mám od klienta, by som si musela kúpiť nejaké kostolné sviečky
Myslíš, že ti to prejde ako daňovo uznaný výdavok?
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

slavica
Budem rada ak zajtra všetci budete zohrievať bločky a napíšete mi ako sa Vám pači môj príspevok , verím, že ten čierny bločik sa bude páčiť aj našim neoblomným daňovakom :p a snaď už tak ľahko nevybledne... aspoň na to nevyzerá
Super, ono to funguje , ale aj to že sa nesmie nahriať druhýkrát potom mi to už začalo miznúť.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

slavica
Budem rada ak zajtra všetci budete zohrievať bločky a napíšete mi ako sa Vám pači môj príspevok , verím, že ten čierny bločik sa bude páčiť aj našim neoblomným daňovakom :p a snaď už tak ľahko nevybledne... aspoň na to nevyzerá
Páni poslanci, čo tak dodatočne zaradiť na 1. schôdzu parlamentu ako poslanecký návrh zmenu zákona, ešte lepšie návrh zákona Slavicine pokusy?
S názvom zákona sa nemusíte trápiť. Napr. Ako sviečka všetko vyriešila, Sviečka - okno do UCT, .... Nezabudnite sviečky zaradiť do uznaných výdavkov. Ak by to bola predsa len silná káva, MF SR by mohlo vydať usmernenie pre DÚ ako, aké, kedy a pri akej príležitosti ich používať.
Nebojte, my to zohľadníme pri volebných urnách. "Vďační" poraďácki voliči.

0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Doplnok k návrhu , že sviečky by mali pridelovať každej firme na DÚ od radosti , že niekto také niečo vymyslel .
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Zita5
Doplnok k návrhu , že sviečky by mali pridelovať každej firme na DÚ od radosti , že niekto také niečo vymyslel .
Debna sviečok výmenou za daňové priznanie
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

A to ešte odstupňované - za daň do 5000,- sviečky tenké, debna malá. od 5000 do 50000,- stredne hrubé, debna väčšia, od 50 do 100000,- hrubé sviečka, veľká debna, 100000,- až 500000,- sviečky na prvé sväté príjímanie, zelovocárska deba, nad 500000,- hrubé kostolné sviečky a truhla...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Len dievčatá prosím najskôr si treba prečítať návod na použitie.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

slavica
Vyčítala som jeden návrh a tak ho chcem spropagovať, lebo som ho vyskúšala a zdá sa mi to celkom dobrý nápad. Zrealizovala som ho a myslím, že k tomuto nemôže žiaden daňovák oponovať.
Takže: nahriala som bločik nad sviečkou /opatrne/ a v prílohe prinášam výsledok. Nikto nech ni nepovie, že lístok nemože byť čierny a stojí ma to menej času ako fotenie, alebo skenovanie. Skúste to a napíšte mi svoj názor

pozrite sa na prílohu...

dúfam to bude vidiet ... ešte jedna rada, druhý krát neohrievať, znovu vybledne -nenávratne :p

... len pozor na prsty ... bez prstov sa ťažko dá robiť účtovníctvo
doplňujem, okrem sviečok treba si dokúpiť aj azbestové rukavice

a ešte doplním, nezabudnúť aj na ochranný štít na tvár a časť tela
Naposledy upravil Zuzka : 20.01.07 at 08:56
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

No dievčatá, aspoň ste sa zabavili a verte, že je to najlacnejší a najkratší spôsob ako na to. Na Slovensku bude rarita - čierne bločky, tak nech maju naši zakonodarci radosť, ako sme im prešli cez rozum, keď oni ho dakde podeli ... Prosím skušajte to, ale zatial na bločkoch, ktoré nebudete zakladať, dufam , že tá čerň sa nestrati za týždeň... to ete nemám odskušané. Prinajhoršom to urobte až pred kontrolou... ale nezabudnite na návod k použitiu, to budú daňováci zírať: príloha daňového- 1ks sviečka, stačí aj čajová Prsty si nepopalite nebojte, a keď aj, tak vždy lepšie ako sa popaliť na daňovej kontrole.
0 0
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

slavica
No dievčatá, aspoň ste sa zabavili a verte, že je to najlacnejší a najkratší spôsob ako na to. Na Slovensku bude rarita - čierne bločky, tak nech maju naši zakonodarci radosť, ako sme im prešli cez rozum, keď oni ho dakde podeli ... Prosím skušajte to, ale zatial na bločkoch, ktoré nebudete zakladať, dufam , že tá čerň sa nestrati za týždeň... to ete nemám odskušané. Prinajhoršom to urobte až pred kontrolou... ale nezabudnite na návod k použitiu, to budú daňováci zírať: príloha daňového- 1ks sviečka, stačí aj čajová Prsty si nepopalite nebojte, a keď aj, tak vždy lepšie ako sa popaliť na daňovej kontrole.
Slavka, ze si ty nemala co robit po veceroch a pri lepeni blocikov si ich chcela zo zufalstva palit a prisla si tym vlastne na novy patent
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

No asi tak Kamelinka, ja ako "zufalá manželka" pri PC a môj mangel s pivom pri telke
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Neverili by ste, ako môže vyzerať zápisnica o začatí daňovej kontroly - tá moja je nápadne podobná vyblednutému termobloku - pri mojej pripomienke sa kontrolórka dobre zasmiala a vraj nemajú lepšiu tlačiareň...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Muška
Slávka, skúsila som......nešika....zhorel

Pri tom množstve blokov, ktoré mám od klienta, by som si musela kúpiť nejaké kostolné sviečky
Muši, urob to až pred daňovakom, len na bločku, ktorý ti neuzná... ale daj pre istotu sviečku do ruky jemu, lebo ak lístok zhorí bude to na neho
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Len aby sme pri opalovaní tých bločkov neskončili a klinike popálenín. Nezabúdať na ochranné pomôcky a odev pred "opekaním" bločkov.

... no a aby sme potom neskončili doobliekané ako kozmonauti, v skafandroch a nakoniec aj nevyleteli ako oni na tryskový pohon.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať