Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
jess
????????? .. ak to tajné, napíš do SS
nič nie je tajné

jednoducho v číselníku idem na členenie analytika si nájdem výdavok, prejdem si na iný neovplyvňujúci daň z príjmu a vpravo pod pridaj si dávam :
- osobná spotreba
- dočasná pôžička firme
- a čokoľvek iné ak potrebujem a koťko len chcem členení

a potom tieto isté členenia mám aj v príjem neovpl. daň...

a tam si sledujem jednotlivé položky - vidím ich , keď dám prehľady príjem a výdaj textovo a presne viem na čom som.

Osobnú spotrebu účtujem keď mám moc korún -čo sa nestáva- v pokladnici. Hotovo.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
de facto, keď máš "moc" korún v pokladni a fyzicky ich nemáš, tak dáš 33 .... pochopila som ?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
jasnačka!!!
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
díky.Pekný deň!
0 0
sara sara

sara je offline (nepripojený) sara

jess
sway, tiež člením 33-ojku na výber vkladu podnikateľa ... a pod. ....a keď príde k vyrovnaniu vklad-výber od zač.podnikania a bude sa vyberať ďalej na os.potrebu, potom to bude čo ten výber myslím?
A čo keď si do konca roka nevyberie všetko,čo tam dal na začiatku ako vklad podnikateľa,čo s tým zostatkom? Má sa to dať do výkazu o majetku a záväzkoch?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
sara
A čo keď si do konca roka nevyberie všetko,čo tam dal na začiatku ako vklad podnikateľa,čo s tým zostatkom? Má sa to dať do výkazu o majetku a záväzkoch?
daj to do záväzkov a bude to i vo výkaze o maj a záv:p ...
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Ahojte, tiež som nováčik v Alfe, mám problém s daň. priznaním. Treba tam niekde niečo nastaviť,aby mi do DP uviedlo príjmy a výdaje zo živnosti? Mne stále ukazuje prázdne tlačivo (okrem úvodnej strany).
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zuzka , to si musíš príjmy a výdaje nahodiť Ty . Výpočet Ti spraví program .
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Zita5
Zuzka , to si musíš príjmy a výdaje nahodiť Ty . Výpočet Ti spraví program .
A kde ich nahodim?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ak máš príjmy a výdavky zo živnosti tak ich nahodíš VI.oddiel tabuľka č.1 , riadok 2 príjmy ...... výdavky .
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Najprv si vytlač výkaz o Príjmoch a záväzkoch, z neho si potom doplň do DP sumu "Príjmov" a sumu "Výdavkov" - na str.3 zo živnosti, ak si SZČO.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
som si nevšimla, že ti Zitka už skôr odpovedala
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Jáj, ďakujem, ja fyzicky viem, kde v priznaní majú tie čísla byť, len som nevedela, že sa do toho priznania v Alfe čísla dajú ručne dopisovať. Vďaka :p
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
ZuzanaA
Jáj, ďakujem, ja fyzicky viem, kde v priznaní majú tie čísla byť, len som nevedela, že sa do toho priznania v Alfe čísla dajú ručne dopisovať. Vďaka :p
už ma predbehli ... áno, ALFA nenačítava údaje z účtovníctva do DP.:p
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

Ja mám tiež Alfu tak na skúšku lebo chcem zmeniť soft a to že to tam musím písať ručne sa mi zdá divné. To už mohli programátori dorobiť aby to sťahovalo s výkazu. Ale ak mám povedať pravdu ten program sa mi začína páčiť.
0 0
slnko slnko

slnko je offline (nepripojený) slnko

ANNA
Ja mám tiež Alfu tak na skúšku lebo chcem zmeniť soft a to že to tam musím písať ručne sa mi zdá divné. To už mohli programátori dorobiť aby to sťahovalo s výkazu. Ale ak mám povedať pravdu ten program sa mi začína páčiť.
lenže program nemôže vedieť napr. podľa akého § si kto vedie účtovníctvo, či podľa § 6 ods. 1 písm. a) alebo b) alebo c) atď. Tak radšej nech si to každý zapíše správne. No nie?
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
správne.. a okrem toho.. môžeš mať aj príjmy podľa §5, 7 a 8 :-) a to už vonkoncom nemá ako ten program vedieť :-)
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

ZuzanaP
Je nutné v ALFE zadávať začiatočný zostatok v pokladni? Veď môže ísť do mínusu, lebo príjem bude mať až po vyfakturovaní prác a ten príjem bude v hotovosti. Platil si z vlastného vrecka a nechcem to dávať ako osobný vklad podnikateľa, nejde do DP.
No bohužial budeš tam musieť dať osobný vklad podnikateľa. To sú bežné veci ktoré sa dávajú, taktiež aj výdaj na os. spotrebu. Lenže neviem prečo to niektoré účtovníčky nerobia
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

alfa tam má v príjmoch presnú kolónku osobný vklad podnikateľ
0 0
kika67 kika67

kika67 je offline (nepripojený) kika67

Ako mam v Alfe nahodit platcu DPH. V minulom roku podnikatel platca nebol a v tomto roku sa nim stal od mája. Dala som prechod do dalsieho roku ale neviem kde to mam nastavit, ze je platca. Ako spravim potom uctovnictvo? Mam len startovaciu verziu-zatial.Dakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať