Zavrieť

Porady

Hlásenie o príjme a výdaji liehu

Na www.zbierka.sk vyšla vyhláška č. 619/2006, ktorou sa stanovuje vzor tlačiva oznámenia o množstve prijatého a vydaného liehu a stave zásob liehu v spotrebiteľskom balení. Príloha vyhlášky je aj tlačivo pre colný úrad. Zmena sa týka hlavne toho, že každý musí podávať hlásenie o 100% liehu. Tlačivo má 4 strany. Prvá strana je v podstate zhodná so starým tlačivom. Druhá strana je pre príjem spotrebiteľského balenia liehu.
Treba na nej uviesť registračné číslo dodávateľa liehu, odškrtnúť kolonku či je dodávateľ maloobchod alebo veľkoobchod a uviesť množstvo 100% dodaného liehu. V praxi to znamená prepočítavať rôzne percentuálne zloženie liehu a množstvo liehu na množstvo 100% liehu.
Tretiu stranu vyplňujú len tí, ktorí predávajú spotrebiteľské balenia liehu pre registrovaných odberateľov, napr. veľkosklady.
Štvrtá strana ju sumárna. Uvádza sa na nej počiatočný stav zásov
SBL k 1 dňu v mesiaci - 100% liehu, celkové množstvo prijatého 100% liehu a konečný stav 100% liehu. Perlička je aj v tom, že zákon platí od 1. 1. 2007 a samotné colné úrady nemajú ešte ani predstavu o tom, či chcú hlásenie na novom tlačive, alebo ešte na starom. Skrátka - Kocúrkovo.
Naposledy upravil evuša : 18.12.06 at 17:59
Usporiadat
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Dobrý den, prosím vás existujú pri uzatvorení prevádzky aj iné povinnosti ako oznámenie o uzatvorení a podávaní nulových hlásení pokiaľ si nechá povolenie? Dakujem.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ak si chceš nechať povolenie, máš len jednu možnosť a to podávať nulové hlásenia.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
certik Pozri príspevok
Dobrý den, prosím vás existujú pri uzatvorení prevádzky aj iné povinnosti ako oznámenie o uzatvorení a podávaní nulových hlásení pokiaľ si nechá povolenie? Dakujem.
Nie, zo zákona nevyplývajú nijaké ďalšie povinnosti v takomto prípade.
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Dakujem velmi pekne
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Prosím Vás poradíte mi? Podnikateľ sa rozhodol povolenie vrátiť. Čo robiť v takomto prípade? Colnica chce aby vykázal za posledný mesiac 0vý zostatok a že si má zostatok predať sám sebe. A aké sú ešte ďalšie povinnosti pri vrátení povolenia?
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
certik Pozri príspevok
Prosím Vás poradíte mi? Podnikateľ sa rozhodol povolenie vrátiť. Čo robiť v takomto prípade? Colnica chce aby vykázal za posledný mesiac 0vý zostatok a že si má zostatok predať sám sebe. A aké sú ešte ďalšie povinnosti pri vrátení povolenia?
Pozorne si prečítaj ustanovenie § 44, najmä ods. 16 a postupuj podľa neho, nie podľa toho čo Ti povedali na colnom úrade.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Prosím čítam čítam a raz neviem: V jednom príspevku dávajú do hlásenia aj začaté balenia liehu a v niektorom nie??? čo je teda správne? teraz som začala s novou kaviarňou a tá mi dala k 31. inventúru a aj s množstvom otvoreného liehu na centilitre. Mám to teda zadať do hlásenia ako zostatok spolu s celými baleniami liehu:???

ďakujem
0 0
mailer23 mailer23

mailer23 je offline (nepripojený) mailer23

Dobry den,

mame mensim problem s kontrolou z colneho uradu. Pocas roka sme mali uz niekolko krat kontrolu a vzdy bolo vsetko v poriadku. Pri poslednej kontrole nam vsak bolo vysvetlene, ze musime viest evidenciu denne a kazdy den zapisat ak nastane minutie celeho spotrebitelskeho balenia. Cize kazdy den zapisat datum a k datumu pripisat, ci sa minulo spotrebitelske balenie alebo nie a ak ano zapisat jeho obchodny nazov, percenta a objem. Panov colnikov som upozornil, ze mi nie je znamy §, ktory by taketo nieco riesil. Odvolavali sa na zakon 105/2004. §44 vsak neuvadza takyto sposob vedenia evidencie. Bolo mi vysvetlene, ze pri najblizsej kontrole mi bude udelena pokuta ak nezriadim napravu. Do inspekcnej knihy vsak napisali, ze je vse OK a ziadny problem. Evidenciu vedieme presne podla §44 ods.12 a to tak, ze ju mame zhotovenu vzdy za predchadzajuci cely mesiac. Vie mi prosim Vas niekto poradit, ci je tento postup kontroly z colnej spravy v poriadku a ci som skutocne povinny viest evidenciu denne?Dakujem.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
mailer23 Pozri príspevok
Dobry den,

mame mensim problem s kontrolou z colneho uradu. Pocas roka sme mali uz niekolko krat kontrolu a vzdy bolo vsetko v poriadku. Pri poslednej kontrole nam vsak bolo vysvetlene, ze musime viest evidenciu denne a kazdy den zapisat ak nastane minutie celeho spotrebitelskeho balenia. Cize kazdy den zapisat datum a k datumu pripisat, ci sa minulo spotrebitelske balenie alebo nie a ak ano zapisat jeho obchodny nazov, percenta a objem. Panov colnikov som upozornil, ze mi nie je znamy §, ktory by taketo nieco riesil. Odvolavali sa na zakon 105/2004. §44 vsak neuvadza takyto sposob vedenia evidencie. Bolo mi vysvetlene, ze pri najblizsej kontrole mi bude udelena pokuta ak nezriadim napravu. Do inspekcnej knihy vsak napisali, ze je vse OK a ziadny problem. Evidenciu vedieme presne podla §44 ods.12 a to tak, ze ju mame zhotovenu vzdy za predchadzajuci cely mesiac. Vie mi prosim Vas niekto poradit, ci je tento postup kontroly z colnej spravy v poriadku a ci som skutocne povinny viest evidenciu denne?Dakujem.
Ozval si sa správne, colný úrad nemôže ukladať také povinnosti, pre ktoré nemá oporu v zákone.
0 0
ivetaIM ivetaIM

ivetaIM je offline (nepripojený) ivetaIM

Nemám žiadnú skúsenosť s hlásením, a teraz rieši sestra dilemu, lebo urobila matematickú chybu pri prepočte na la a to za posledné štyri mesiace. Ako sa vlastne robí oprava hlásenia? A dostane aj pokutu?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ivetaIM Pozri príspevok
Nemám žiadnú skúsenosť s hlásením, a teraz rieši sestra dilemu, lebo urobila matematickú chybu pri prepočte na la a to za posledné štyri mesiace. Ako sa vlastne robí oprava hlásenia? A dostane aj pokutu?
Podá "OPRAVNÉ" Tak mi poradili na colnici, aby som hore rukou napísala opravné /mala som tam jeden údaj zle napísaný/
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Prosím, mám kontrolnú otázku:

keďže 25.11. je v nedeľu stačí poslať toto hlásenie v pondelok alebo to musím stihnúť do nedele?
Neviem to nikde nájsť a nie som si istá...

Vopred ďakujem.
Monika
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
stačí v pondelok.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Uf, ďakujem, kočka mi ešte nedodala podklady...
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Prosím Vás na mesačnú inventúru o stave zásob alkoholu sú nejaké orginálne tlačivá? Ak áno, kde ich nájdem? Inventúru robíte vždy posledného v mesiaci a spíšete všetky fľaše? či ako ?
Ďakujem......
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
http://www.porada.sk/352596-post3.html
http://www.porada.sk/393571-post58.html
tlačivá len tieto, ako si spravíš inventúru, to je len na Tebe, ty potrebuješ prepočty, pozri tabuľku, ktorú som prikladala sem:
http://www.porada.sk/359814-post18.html
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

adam Pozri príspevok
Prosím Vás na mesačnú inventúru o stave zásob alkoholu sú nejaké orginálne tlačivá? Ak áno, kde ich nájdem? Inventúru robíte vždy posledného v mesiaci a spíšete všetky fľaše? či ako ?
Ďakujem......
Stanovisko Colného riaditeľstva SR
Na tlačive sa uvádzajú len celé SBL. Ak je SBL na mieste spotreby už načaté, uvádza sa ako vydaný lieh až po úplnom predaji liehoviny v SBL. Každé načaté SBL sa v tomto prípade uvádza na tlačive v stave zásob.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Obidvom Vám ďakujem a pridávam bodíky....
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

abel Pozri príspevok
Stanovisko Colného riaditeľstva SR
Na tlačive sa uvádzajú len celé SBL. Ak je SBL na mieste spotreby už načaté, uvádza sa ako vydaný lieh až po úplnom predaji liehoviny v SBL. Každé načaté SBL sa v tomto prípade uvádza na tlačive v stave zásob.
Ja som dnes objavila na stránke CU - príloha.

Len by som chcela vedieť kedy to tam pricapili, keďže sme sa tu toľko dohadovali.
0 0
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

M0NIKA Pozri príspevok
Prosím, mám kontrolnú otázku:

keďže 25.11. je v nedeľu stačí poslať toto hlásenie v pondelok alebo to musím stihnúť do nedele?
Neviem to nikde nájsť a nie som si istá...

Vopred ďakujem.
Monika
Minulý rok mal jeden klient kontrolu s colnice, týkala sa predaja alkoholu, v podstate sa skončila v poriadku, jediný problém bol s poslaním jedného výkazu. V tom mesiaci bolo 25. cez víkend a poslala som ho poštou až v prvý pracovný deň. Vytkli to ako chybu, vraj výkaz má byť poslaný najneskôr 25.,bez ohľadu na ktorý deň v týždni to vyjde. A ak sa to bude opakovať, tak bude aj pokuta.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať