Zavrieť

Porady

Výroky detí

...tak mi napadlo pridať témičku na odľahčenie: Výroky detí.

Minule na mňa dcérka volala: "Mamiii poď sem a povedz niečo Laure. Stále na mňa vyplazuje oči!"

Alebo "Ako si mám upratať hračky s takými malými rukami???"
Usporiadat
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Moje dve malé sestry nevedeli dlho zaspať bez plienky. Len tak si ju žmolili v ručičkách, prikrývali sa ňou a hovorili jej - kajkaj.... Tak sa nám to zaužívalo, že odvtedy látkovým plienkam ani inak nehovoríme.
0 0
jtatiana21 jtatiana21

jtatiana21 je offline (nepripojený) jtatiana21

Ivana Š Pozri príspevok
včera som varila na obed "španielske vtáčiky", ak máte záujem pridám recept.

Večer bola u nás dcérina spolužiačka, a tá moja prišla, že sú hladné. Čo máme na jedenie?
Ja, že veď to, čo som varila na obed. Spolužiačka pošepky - čo varila Tvoja mamina?

"Mamina varila tých francúzskych vtákov!"
jej tak ja si pamatam , ked mamina varila spanielske vtacky po prvy krat a ja som to odmietla jest s tym, ze vrabce nejem, a to som uz bola velka koza, ale ja som si fakt myslela, ze mama pecie nejake vtaky
0 0
jtatiana21 jtatiana21

jtatiana21 je offline (nepripojený) jtatiana21

ZEvina Pozri príspevok
Človek by neveril, ako veľmi si musí dávať pozor pred deťmi na to, čo hovorí! Používala som výraz "ja ťa zabijem!" Mladší syn mal asi 1,5 roka a robila som mu práve mliečko do fľaše. Malý netrpezlivý a hladný sa začal jedovať a pritom spadol tak nešťastne, že si buchol čielko. Aby mu nenavrela hrča, rýchlo som vytiahla široký nôž, že mu to pritlačím na to udreté miesto. Starší syn, keď zazrel nôž v mojich rukách s prestrašenou tváričkou sa postavil medzi nás so slovami: Maminka, nezabíjaj ho, možno už nebude hladný! (Odvtedy ten výraz nepoužívam
To si snad nevravela svojmu synovi, ze ho zabijes. To by si si fakt mala davat pozor na jazyk.
0 0
jtatiana21 jtatiana21

jtatiana21 je offline (nepripojený) jtatiana21

ZEvina Pozri príspevok
Ako dieťa som ani ja nebola výnimka. Tiež som povyvádzala veci... Zmyslela som si na jednu príhodu: Moja starká bývala na druhom konci dediny (asi 2km od nás). Zlomila si nohu, tak jej varila mamka a my vzorné deti sme jej každý deň nosili jesť. Ja so sestrou (5 a 7 rokov) vybavené taškami s potravinami v hrncoch sme sa pomaly presúvali k starkej, keď po ceste stretneme pohrebný sprievod. Ešte nikdy sme na pohrebe neboli a dnes už ani neviem, či to napadlo mňa, alebo sestru, ale zrazu stojíme nad jamou neznámeho človeka (ani sme nezistili, či to bola žena, alebo muž). V teplákoch (tí mladší si už nepamätajú tie hrubé tepláky s vyťahanými kolenami), s taškami s obedom v rukách a rumázgali sme, akoby sme pochovávali vlastnú matku.....
Než sme sa vrátili od starkej, už dáka "dobrá duša" stihla mamke referovať o našom "výlete" Nerada chodím na pohreby a určite to nie je len tým výpraskom, ktorý potom od mami nasledoval...........
hm to je zaujimave ako na slovensku vypraskame decka za kazdu blbost
0 0
riga riga

riga je offline (nepripojený) riga

Aj s vascimi detmi je niekedy sranda...
Spoluziaci sa snazili pomoct odpovedajucemu, ktory dostal vymenovat nejake dielo Jonasa Zaborskeho a tak sepkali "Dva dni v Chujave"... Po jeho odpovedi, "Vadny v Chujave" vypukol naramny rehot
Ked bol syn mozno osmak, tak mi rozpraval, ako sa ucili tvorbu prisloviek z pridavnych mien zamenou poslednej hlasky na "e" alebo "o"... napr. pekny - peknE, dobry - dobrE... alebo zdravy - zdravO. Prihlasil sa spoluziak a vraj hrozny - hroznO
Naposledy upravil riga : 30.01.08 at 12:05
0 0
mimuška mimuška

mimuška je offline (nepripojený) mimuška

moja 5rocna dcera :" a mami , vsetky deti v skolke sa pomilovali iba ja som sa pri cviceni nemylila "
0 0
RESHMA RESHMA

RESHMA je offline (nepripojený) RESHMA

naozaj dobré príspevky aj na zlepšenie nálady, zalovila som v pamäti a toť môj príspevok, mám dve dcéry no a tá mladšia keď boli malé mala takú nejakú úchylku, že ak sa dostala v kúpeľni k nejakej fľaštičke so šampónmi alebo čistiacimi potrebami, ktoré sa dali otvoriť hneď to skončilo vyliate vo WC alebo umývadle a tiež ju bavilo celý kotúč toal. papiera namočiť vo WC, no nikdy sa mi nepodarilo ju prichytiť pri čine, takže dosť ťažko bolo zistiť, ktorá to bola nakoľko svorne všetko popierali. No raz pri takejto vyšetrovačke som povedala, že tej ktorá to urobila, do rána vypadnú všetky zuby, no a o chvíľu sa dostavil výsledok, tá mladšia si v kúte potajomky skúšala zuby, či jej už nevypadávajú, dodnes sa na tom dobre zasmejeme.
0 0
RESHMA RESHMA

RESHMA je offline (nepripojený) RESHMA

ráno v deň 1. svätého prijímania naháňa švagor svojho syna tretiaka s oblekom po byte, lebo sa mu synovec nechce doňho obliecť, tak sa mu prihováram, že aký bude fešák v obleku, ako sa bude páčiť všetkým babám, jeho reakcia - no to určite " v obleku som mäkký a ja chcem byť husťoš"
0 0
aaandrejj aaandrejj

aaandrejj je offline (nepripojený) aaandrejj

Moja sedem ročná dcéra po návrate zo školy- Mami ja som taká zničená, ja už chcem ísť do dôchodku
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

aaandrejj Pozri príspevok
Moja sedem ročná dcéra po návrate zo školy- Mami ja som taká zničená, ja už chcem ísť do dôchodku


Ona si aspoň myslí, že sa dožije dôchodku. Ja ani nedúfam.
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

Naše dve dcérky - 10 a 4 ročné pozerali nejaký film označený nad 12 rokov. Manžel ich vyháňal a mladšia zahlásila: "Ja ho môžem pozerať, ja ešte neviem, koľko mám rokov..."

Pomáhala mi mladšia pri upratovaní - utierala sprchovací kút a povedala: "pozri, ako mi ide práca - od ruky až nad hlavu..."


...niekedy si hovorím, že by som si to mala písať.... mladšia stále hovorí také "perličky"...
0 0
riga riga

riga je offline (nepripojený) riga

mimuška Pozri príspevok
moja 5rocna dcera :" a mami , vsetky deti v skolke sa pomilovali iba ja som sa pri cviceni nemylila "
...môjho syna zasa zaujímalo, kto je to "mýlenec"...
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

Naše detičky si zvykli, že keď majú veľmi silnú nádchu, majú pri sebe stále v pohotovosti jednu bavlnenú plienku a do tej si v prípade núdze (ak maminka nestihne dobehnúť s vreckovkou) utrú a vyfúkajú nosík. Vreckovky v izbe nechávať sa neosvedčilo, lebo za pol dňa bola krabica prázdna, vreckovky po celom byte... Plienku si dávajú aj do postele pod vankúš, keby si potrebovali v noci nosík utrieť, ľahšie sa nájde veľká plienka... Dnes ráno ako ustielam postele, pozerám, Daninka má pod vankúšom plienky dve. Tak sa pýtam. Danulka, prečo tu máš dve plienočky? A ona na to: to je jasné mami, keď budem mať špinavý nosík, tak sa utriem do tej špinavej, a keď budem mať nosík čístý...tak si ho neutriem a s tou druhou sa môžem hrať...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

Včera som bola na krúžku v škole medzi prvákmi. Mali jednu "otrasnu" hračku - malý megafón na baterky a teda vyrevovaloto statočne. A začali sa medzi sebou hádať, že je to hlučná hračka a že z toho kohosi bolí hlava.
Na to majitelka hračky hovori: Z tohoto hlava boliet nemože, to predsa priniesol ježiško pod stromček. A ten by takú hračku, z ktorej bolí hlava veru nepriniesol

No ja konštatujem, že niektore darčeky tuším ježiško nosí za trest rodičom
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Pred chvíľkou som dostala otázku od svojej 10r. dcéry ,,čo to je orgazmus", no poviem Vám, občas dostávame od svojich detí otázky, na ktoré je veľmi ťažké odpovedať... Najskôr som vzala do rúk slovník cudzích slov, že či to tam nebude napísané tak odborne, že ju upokojím výkladom tak, že ju toto slovo prestane zaujímať, ale bolo to tam rozpísané na toľko riadkov, že by z môjho výkladu určite vyplývalo najmenej 10 ďalších otázok....Tak som jej povedala, že sama tomu slovu nerozumiem...A to moje zvedavé dieťa ma uzemnilo krátkou vetou, že v pondelok sa opýta pani učiteľky.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

danushka Pozri príspevok
Pred chvíľkou som dostala otázku od svojej 10r. dcéry ,,čo to je orgazmus", no poviem Vám, občas dostávame od svojich detí otázky, na ktoré je veľmi ťažké odpovedať... Najskôr som vzala do rúk slovník cudzích slov, že či to tam nebude napísané tak odborne, že ju upokojím výkladom tak, že ju toto slovo prestane zaujímať, ale bolo to tam rozpísané na toľko riadkov, že by z môjho výkladu určite vyplývalo najmenej 10 ďalších otázok....Tak som jej povedala, že sama tomu slovu nerozumiem...A to moje zvedavé dieťa ma uzemnilo krátkou vetou, že v pondelok sa opýta pani učiteľky.
Takže v najbližšom čase sa budeš musieť dostaviť do školy.......
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

Moj skoro 3rocny Tom sa prihovaral mojmu skoro rocnemu Matkovi v kociku - kuku, kuku, kuku. Maleho to zo zaciatku aj bavilo, ale po case sa zacal obzerat kade tade. Tomasko to nevzdal a pokracoval - kuku, kuku, kuku, do plrdele, kuku!
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

pridávam ďalšiu perličku mojej druhorodenej. Poslala som ju umyť zuby a podozrivo rýchlo sa vrátila, že už je hotová. Samozrejme som jej povedala že si má ísť zúbky umyť poriadne. Ona na to urazene a skoro s plačom: ... a to chceš aby ma ruky boleli?
0 0
mili501 mili501

mili501 je offline (nepripojený) mili501

Milé mamičky, posielam Vám pre Vaše ratolesti zopár vymalovaniek a rozprávok, ktoré im môžete vytlačiť, dúfam,že som potešila, ahojte.
0 0
breckova breckova

breckova je offline (nepripojený) breckova

Moja 3 ročná vnučka dnes oplakala vyhodený cumlík. Mamina jej vysvetlila, že nový sa kúpiť nemôže, pretože cumlíky predávajú len pre malé bábetká.
Simonka sa opýtala: mami, kedy sa ja zase narodím, aby si mi mohla kúpiť dudu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať