Zavrieť

Porady

Štvrťročný výkaz preddavkov dane zo závislej činnosti

Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ahojte, idem vypisovať Prehľad o zrazených a odved.preddavkoch, zoberú mi aj z internetu, ked vyplním na stránke drsr? Je tam viac tých prehľadov myslím, že vypisujem ten najnovší od 1.1.2007, ale nejako sa v tom nevyznám, vytlačila som si poučenie, na druhej strane do r. 1 píšem dátumy výplat a sumu 0, lebo má min.mzdu a preddavky neplatí. r. 4 tiež nuly, r. 10 a 11 nuly, neviem či mám uviesť nuly aj v ostatných riadkoch alebo len v tých čo som napísala, mohol by mi niekto poradiť? ďakujem moc
Usporiadat
petrar petrar

petrar je offline (nepripojený) petrar

Ďakujem za odpovede som ešte taký nováčik, tak sa radšej opýtam.
Šťastný nový rok
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ahojte, chcem sa len uistiť, odovzdala som prehľad za IV.Q., teraz som chcela už vypísať hlásenie za celý rok ale na tento rok ešte nebolo na stránke drsr. A odovzdáva sa ešte niečo ohľadom zamestnancov? Aby som na niečo nezabudla. ďakujem
0 0
zuzugali zuzugali

zuzugali je offline (nepripojený) zuzugali

Dobrý deň, viete mi prosím Vás poradiť, či má firma posielať štvrťročný prehľad o zaplatení dane z príjmov i v prípade, ak nemá žiadnych zamestnancov?

Ak áno, tak kde je to upravené?
Stačí mi na to preštudovať si poučeniu k vypĺňaniu prehľadu?

Ďakujem veľmi pekne
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
zuzugali Pozri príspevok
Dobrý deň, viete mi prosím Vás poradiť, či má firma posielať štvrťročný prehľad o zaplatení dane z príjmov i v prípade, ak nemá žiadnych zamestnancov?

Ak áno, tak kde je to upravené?
Stačí mi na to preštudovať si poučeniu k vypĺňaniu prehľadu?

Ďakujem veľmi pekne
Stačí keď oznámiš DÚ, že nezamestnávate nikoho k určitému dátumu, potom už nebudeš mať povinnosť posielať prehlady. Alebo zrušiť registráciu platiteľa dane zo závislej činnosti.
0 0
Lumalu Lumalu

Lumalu je offline (nepripojený) Lumalu

učtovníčka
Ahojte ....
Potrebovala by som poradiť , robím prehľad za rok 2007 o zraz.a odv.preddavkoch na dani a neviem ako zapísať :
riadok 1. dam sumu 152 zraz.daň , tuto daň som zrazila ale neodviedla , ponížujem si ju z daňového bonusu 1080,-Sk viete mi poradiť v ktoré riadky mám písať a kde dať mínusom tuto zraz.daň Ďakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Kým registráciu nezrušíš máš povinnosť zaslať aj nulový prehľad.
0 0
zuzugali zuzugali

zuzugali je offline (nepripojený) zuzugali

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

R 1 = 152
R 4 = 152
R 5 = -152
R 6 = 0
R A = 1080
R B = 152
R C = 928
R D = 928
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

zuzugali Pozri príspevok
Dobrý deň, viete mi prosím Vás poradiť, či má firma posielať štvrťročný prehľad o zaplatení dane z príjmov i v prípade, ak nemá žiadnych zamestnancov?

Ak áno, tak kde je to upravené?
Stačí mi na to preštudovať si poučeniu k vypĺňaniu prehľadu?

Ďakujem veľmi pekne
smith Pozri príspevok
Stačí keď oznámiš DÚ, že nezamestnávate nikoho k určitému dátumu, potom už nebudeš mať povinnosť posielať prehlady. Alebo zrušiť registráciu platiteľa dane zo závislej činnosti.
mysimis Pozri príspevok
Kým registráciu nezrušíš máš povinnosť zaslať aj nulový prehľad.
Povinnosť poslať nie je ale je to lepšie keď sa podá ako oznamovať DU že nikoho nezamestnávate a preto prehľad nepodávate lebo na DU pri kontrole vidia že majú všetky prehľady a nešpekulujú prečo im napr dva chýbajú.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
U nás stačilo listom oznámiť dátum odkedy nezamestnávajú.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Veď to stačí lebo zo zákona nie je povinnosť posielať prehľady ak nikoho nezamestnáva ale nie je to na škodu lebo na DU majú všetky prehľady a nemusia pátrať prečo miesto prehľadu nič nie je.
0 0
Lumalu Lumalu

Lumalu je offline (nepripojený) Lumalu

učtovníčka
Abel , veľmi pekne ďakujem za radu , prajem pekný deň ..... Lumalu
0 0
zuzugali zuzugali

zuzugali je offline (nepripojený) zuzugali

Ahojte, viete niečo o tom, že od r. 2008 existuje nový Štvrťročný prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch dane z príjmov? Ak áno, viete mi poslať link, kde by som si ho mohla stiahnuť? Na www.drsr.sk je najnovší z r. 2007. Viete o niečom novšom, alebo ten na stránke DR SR je najnovší? Ďakujeeeeem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

mysimis Pozri príspevok
Kým registráciu nezrušíš máš povinnosť zaslať aj nulový prehľad.
Uvedené upresním - nie je povinnosť zrušiť registráciu.
Registráciu nie je potrebné zrušiť. Môžeme ešte niekedy zamestnávať a na čo by sme ju zrušili. Sme povinní oznámiť skutočnosť, že momentálne nikoho nezamestnávame /oznamovacia povinnosť v zmysle zákona 511/1992 Z.z. v znení nesk. predpisov o správe daní a poplatkov/, a potom v zmysle zákona o DzP nie sme povinní posielať nulové prehľady - bez zrušenia registrácie.

evina Pozri príspevok
Otázka posielať alebo neposielať nulové výkazy na DÚ je na Porade kladená v určitých intervaloch stále, dovolím si zhrnúť tak ako to vnímam ja podľa príslušných zákonov...
Rozhodla som sa k tomu preto, že často veľa ľudí dôvodí slovami :"na DÚ mi povedali...." , čo často môže byť pre nepresnú formuláciu otázky, ale aj preto, že bohužiaľ nie vždy dostaneme informácie presne podľa zákona...a tie sú dôležité.

1. Zákon o správe daní a poplatkov - § 31 registračná a oznamovacia povinnosť /vidíme, že nejde o dva totožné pojmy/
4/ Platiteľ dane je povinný registrovať sa u správcu dane najneskôr do pätnástich dní od vzniku povinnosti zrážať daň alebo preddavky na ňu, alebo daň vyberať, ak osobitný predpis neustanovuje inak.
.
.
7/ Ak dôjde k zmenám skutočností uvedených v odsekoch 1 a 6, najmä ak zanikne jeho daňová povinnosť pri niektorej dani, je daňový subjekt povinný ich oznámiť správcovi dane do pätnástich dní odo dňa, kedy vznikli. Pri zrušení činnosti je daňový subjekt povinný vrátiť správcovi dane do pätnástich dní od jej zrušenia osvedčenie o registrácii.

Z týchto paragrafov jasne vyplýva, že som povinná si splniť Oznamovaciu povinnosť na DÚ, že nemám žiadnych zamestnancov /samozrejme sú sem zahrnutí aj dohodári/ a zanikla mi povinnosť zrážať preddavky na daň zo závislej činnosti. Táto situácia môže trvať napr. celý druhý štvrťrok, a ak si splním túto oznamovaciu povinnoť, nemusím poslať nulový Prehľad za II. štvrťrok. Ak znovu zamestnám ľudí /som ďalej registrovaný/, ale splním si 15-dňovú lehotu pre oznámenie tejto skutočnosti, Prehľady posielam ďalej.

Pojem nulové výkazy si často mnohí zamieňajú s pojmami /a to aj v tejto téme/
- nemám žiadnych zamestnancov , a teda nezrážam žiadne preddavky, teda ani neposielam výkazy- áno, ale musím si splniť oznamovaciu povinnosť
- mám zamestnancov, ale neodvádzam žiadnu daň, tak nie som povinný posielať Prehľady podľa § 39 ods. 11- nie, som povinný, lebo vyplácam príjmy zo závislej činnosti a po odpočítaní nezdaniteľnej čiastky nie som povinný odviesť preddavky /ale neznamená to, že nie som platiteľom dane zo závislej činnosti/, a teda Prehľad musím poslať nulový /v prípade, že som za nikoho nebol povinný odviesť prerddavky na daň...

Teda:

Predkladanie prehľadov o zrazených a odvedených preddavkoch na daň – (§ 39 ods. 11)
V súvislosti s povinnosťou zamestnávateľov predkladať prehľady pri vyplácaní príjmov zo závislej činnosti (aj nulové pri vyplácaní zdaniteľných príjmov, z ktorých po odpočítaní nezdaniteľnej časti základu dane nevznikne povinnosť odviesť preddavky na daň ) nulové prehľady nie je povinný predkladať len ten zamestnávateľ, ktorý v príslušnom štvrťroku nevyplácal príjmy zo závislej činnosti vôbec (nadväznosť na oznamovaciu povinnosť oznámiť zmenu skutočností t.j. nevyplácanie príjmov, nakoľko správca dane má povinnosťvyrubiť pokutu za nepredloženie predmetného prehľadu)

Túto povinnosť ukladá správcovi dane zákon o správe daní a poplatkov v § 35, kde Vás musí pokutovať, za nepredloženie výkazov alebo nesplnenie oznamovacej povinnosti.
6/ Ak daňový subjekt nepredloží v ustanovenej lehote hlásenie alebo prehľad podľa osobitného zákona, správca dane mu uloží pokutu 2 000 Sk; ...
(7) Ak daňový subjekt nesplní registračnú alebo oznamovaciu povinnosť podľa § 31 alebo registračnú alebo oznamovaciu povinnosť podľa osobitného zákona, správca dane mu uloží pokutu najmenej 2 000 Sk ....

Teda pozor nie je nula ako nula
Naposledy upravil evina : 06.02.08 at 08:32
2 0
zuzugali zuzugali

zuzugali je offline (nepripojený) zuzugali

zuzugali Pozri príspevok
Ahojte, viete niečo o tom, že od r. 2008 existuje nový Štvrťročný prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch dane z príjmov? Ak áno, viete mi poslať link, kde by som si ho mohla stiahnuť? Na www.drsr.sk je najnovší z r. 2007. Viete o niečom novšom, alebo ten na stránke DR SR je najnovší? Ďakujeeeeem
Ahojteeeee .. vie niekto niečo o novom prehľade????
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzugali Pozri príspevok
Ahojteeeee .. vie niekto niečo o novom prehľade????
stránka www.drsr.sk je hlavným zdrojom. AK to tam nie je, tak nie je vôbec.
0 0
zuzugali zuzugali

zuzugali je offline (nepripojený) zuzugali

Tweety Pozri príspevok
stránka www.drsr.sk je hlavným zdrojom. AK to tam nie je, tak nie je vôbec.
Ďakujem Tweety, tiež si to myslím, len som si to chcela overiť. Ďakujem.
0 0
*Emma Lehotská* *Emma Lehotská*

*Emma Lehotská* je offline (nepripojený) *Emma Lehotská*

Ahojte,
dnes mi oznámili z danového úradu, že za r. 2006 im chýba prehľad za 2.Q. Dodám im to dodatočne,pretože pravepodobne moja predchodkyna nejak asi na to zabudla, a neposlala ho. Ak im ho pošlem teraz tak o aký druh prehľadu pôjde?O riadny, či opravny, kedže nebol ani zaslaný...
A ešte jedna dôležitá otázka,kde sa zapisuje do prehľadu zráž. daň?
PRIKLAD: Ak 15.2. sme odviedli preddavky a zároven aj zráž. dan. Do kt. stplca píšem preddavky a do ktorého zráž. dan?Písala som to všetko do január. stplca, tak ma upozornili že je to chybne, nech to opravím. dakuejm za pomoc...
0 0
JanaJB JanaJB

JanaJB je offline (nepripojený) JanaJB

*Emma Lehotská* Pozri príspevok
Ahojte,
dnes mi oznámili z danového úradu, že za r. 2006 im chýba prehľad za 2.Q. Dodám im to dodatočne,pretože pravepodobne moja predchodkyna nejak asi na to zabudla, a neposlala ho. Ak im ho pošlem teraz tak o aký druh prehľadu pôjde?O riadny, či opravny, kedže nebol ani zaslaný...
A ešte jedna dôležitá otázka,kde sa zapisuje do prehľadu zráž. daň?
PRIKLAD: Ak 15.2. sme odviedli preddavky a zároven aj zráž. dan. Do kt. stplca píšem preddavky a do ktorého zráž. dan?Písala som to všetko do január. stplca, tak ma upozornili že je to chybne, nech to opravím. dakuejm za pomoc...
preddavková daň sa uvádza za obdobie napr. 1/08 odvedená 12.02.2008,
zrážková daň sa uvádza, kedy bola skutočne odvedená napr. 12.01.2008 a to
bolo zo mzdy za 12/07
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať