Zavrieť

Porady

EZU - zasielanie mesačných výkazov do SP elektronicky

Elektronické zasielanie údajov do Sociálnej poisťovne - máte aj Vy neustále problémy- už mám hotové mzdy za 4 mesiace, doteraz sa mi nepodarilo odoslať úspešne ani jeden mesiac.
Usporiadat
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Ja viem , že týchto informácií mi neviete pomôcť , ja som vlastne len chcela vedieť , či Vám ostatným prešli výkazy dobre , lebo už aj v minulosti som mala taký problém a nakoniec bola chyba v SP. Ja som dnes volala do SP a pracovníčka mi to prezerala a tiež vravela , že údaje sú správne a , že vraj majú aj nejaký problém so stránkou , takže som si myslela , že chyba bude asi tam. Ale ak ste ostatní dnes poslali výkazy a nevrátili sa Vám , tak už som začala konať a naháňam dodávateľa softwéru , ale dnes sa mi ich nedarí chytiť./ je piatok/ Takže aj tak Vám vďaka.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Takže chyba sa našla a bola v našom softwéri . Dnes mi to opravili a už mi ho aj SP akceptovala.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Chcem sa opýtat, ci sa pri podávani EZU, potom ešte posiela poštou prvá strana na SP, alebo už od toho upustili. Ďakujem.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

m.hladka Pozri príspevok
Chcem sa opýtat, ci sa pri podávani EZU, potom ešte posiela poštou prvá strana na SP, alebo už od toho upustili. Ďakujem.

poštou sa už nič neposiela
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Zaujímalo by ma, či ozaj kontrola výkazov a RLFO cez EZU funguje. Ja posielam poctivo všetko elektronicky a mám mesačne vyše 300 zam. (to aj s dohodármi, ktorí sa často menia). A zatiaľ mi napočudovanie vždy všetko prešlo bez chyby. A práve to sa mi nejako nezdá a preto ma zaujíma, či tie kontroly už bežia.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
endrju Pozri príspevok
Určite nejaká kontrola funguje. Či však funguje práve tak, ako by mala, to vie azda iba niekto zo sociálnej poisťovne.
Pravdepodobne ešte nenastal čas kontrol, toto zverejnila SocPoist ešte 21.8.2007:

Proces zavedenia kontrol mesačných výkazov poistného a príspevkov voči registru poistencov vedenom Sociálnou poisťovňou

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com<o:p></o:p>
Sociálna poisťovňa (SP) od mesiaca september 2007 rozširuje súčasný systém kontrol mesačných výkazov poistného a príspevkov (MV) predkladaných elektronickým spôsobom prostredníctvom elektronickej podateľne – Elektronický zber údajov na účely sociálneho poistenia nasledovným spôsobom:<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
-kontrola existencie rodného čísla uvedeného v prílohe MV – chybová správa: Rodné číslo uvedené v prílohe MV sa nenachádza v registri SP,<o:p></o:p>
-kontrola existencie poistného vzťahu daného zamestnanca, resp. zamestnanca - dohodára, uvedeného v prílohe MV – chybová správa: Zamestnávateľ nenahlásil poistný vzťah zamestnanca, resp. zamestnanca - dohodára uvedeného v prílohe MV,<o:p></o:p>
-kontrola správnosti poistného vzťahu zamestnanca – chybová správa: V registri SP je evidovaný zamestnanec, ale v MV je vykázaný iba ako zamestnanec - dohodár. Má uvedený vymeriavací základ len na úrazové poistenie,<o:p></o:p>
-kontrola správnosti poistného vzťahu zamestnanca - dohodára – chybová správa: V registri SP je evidovaný ako zamestnanec - dohodár, ale v MV má uvedený aj iný vymeriavací základ ako na úrazové poistenie,<o:p></o:p>
-kontrola obdobia uvedeného v MV – chybová správa: Obdobie poistenia v MV nespadá do obdobia poistenia zamestnanca, resp. zamestnanca - dohodára, v registri SP. <o:p></o:p>
<o:p></o:p>
Za účelom zabezpečenia plynulej prevádzky elektronickej podateľne bude systém kontrol aplikovaný v rámci nasledovných fáz:<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
I. fáza<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
-rozšíri sa kontrola elektronicky predkladaného MV vo vyššie uvedenom rozsahu, pričom súčasťou akceptácie MV bude oznámenie zistených chýb voči registru SP, chyba bude oznámená ako nekritická vo forme varovania – t.j. MV bude akceptovaný aj v prípade zistení nezrovnalostí voči registru SP<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
II. fáza<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
-súčasťou akceptácie MV bude oznámenie zistených chýb voči registru SP, chyba bude oznámená ako kritická – t.j. akceptácia MV bude vyžadovať, aby predkladateľ v rámci elektronickej podateľne opätovne potvrdil, že požaduje akceptáciu MV napriek uvedeným nezrovnalostiam voči registru SP<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
III. fáza<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
-súčasťou akceptácie MV bude oznámenie zistených chýb voči registru SP, chyba bude oznámená ako kritická – t.j. akceptácia MV bude vyžadovať, aby predkladateľ prostredníctvom registračných listov, resp. komunikácie so zamestnancami útvaru poistného v miestne príslušnej pobočke SP doriešil všetky zistené nezrovnalosti,<o:p></o:p>
-MV výkaz bude akceptovaný len v prípade ak nebudú zistené žiadne nezrovnalosti voči registru SP.<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
Predpokladané trvanie I. a II. fázy uvedeného postupu SP je 3 mesiace (každej osobitne). O presnom období ich trvania bude SP zamestnávateľov včas informovať prostredníctvom EZU.<o:p></o:p>
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
endrju Pozri príspevok
Čo myslíte, ako sa naplnili prísľuby uvedené vo vyjadreniach?
Citáciam z e-mailovej korešpondencie so sociálnou poisťovňou (riešenie problémov odosielania RLFO najmä v prvej polovici septembra 2007) sa radšej vyhnem.
<?xml:namespace prefix = o /><o:p></o:p>
Viem si predstaviť, aj ja mám zopár nevhodných slov k riešeniu problémov, ale najmä k prístupu pracovníkov SP, ktorí si niečo vymyslia, svoju víziu zverejnia ale nevysvetlia, a Ty sa tráp. Najviac nas... veta: "testovacia stránka je naša dobrá vôľa a teraz máme súrnejšiu prácu, ako ju spojazdniť"
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Viem si predstaviť, aj ja mám zopár nevhodných slov k riešeniu problémov, ale najmä k prístupu pracovníkov SP, ktorí si niečo vymyslia, svoju víziu zverejnia ale nevysvetlia, a Ty sa tráp. Najviac nas... veta: "testovacia stránka je naša dobrá vôľa a teraz máme súrnejšiu prácu, ako ju spojazdniť"
Sice netýka sa to EZU, ale čerstvá skusenosť s SP, ako u nich (ne)funguje komunikácie medzi pobočkami. Zamestnávateľ, podľa sídla patriaci na Lazaretskú ul v BA, odhlásil zamestnanca z dôvodu odchodu do inv.dôchodku. Riadne zaslané ELDP, RLFO ešte začiatkom mesiaca 11/2007. Už druhž týždeň centrála (ul. 29 augusta) bombarduje zamestnávateľa, aby im zaslal ELDP potvrdený od pobočky. V listoch neuvádzajú žiadny kontakt na osobu, ktorá to má na starosti. Dnes asi po hodine vytelefonovania ma prepojili k osôbke, ktorá aspoň sa unúvala do PC pozrieť. A nakoniec jej reakcia bola nasledovná: Veď tomu pánovi sme už priznali inv.dôchodok, neviem načo by nám bol ELDP. No nevytočí vás to.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
mňa nasrdili kontrolorky víchrice z topoľčian...mám tam firmy kde sa posielajú prihlášky odhlášky elektronicky...všetci dobre vieme ako to zo začiatku fungovalo, resp.nefungovalo...teraz sú múdre jak rádio Jerevan...akurát mi vyratúvajú každú jednu neskoro akceptovanú prihlášku...a to nevravím o tom, že sa strašne rozčúlili nad faktom, že na tých elektronických lajstroch nemám preberaciu pečiatku pobočky...prihlášky posielané mailom alebo faxom nepochopili doteraz, asi ich v živote nevideli...jediné čo boli ochotné pochopiť a stráviť boli kópie RLFO s preberacou pečiatkou zo sociálky...skrátka klasické cvičené opice čo dostali príkaz pred vianocami nahrabať čo najviac na pokutách....nemám slov
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Pokúšam sa od rána odoslať odhlášky cez EZU a nedokážem otvoriť v soc.poist. EZU. Mám odhlásiť vyše 300 dohodárov k 31.12.2007 a zatiaľ sa mi podarilo pred sviatkami odhlásiť len 14. Neviem, čo s tým. POHODA ešte nevytvorila možnosť hromadného odhlasovania a prihlasovania, takže neviem... Vám ide dnes EZU ?
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

Ide, ale veľmi pomaly. Posielala som mesačný výkaz asi pol hodiny. A ani neviem, či prešiel. Ostal neskontrolovaný a nespracovaný. A bez kódov.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

bea Pozri príspevok
Pokúšam sa od rána odoslať odhlášky cez EZU a nedokážem otvoriť v soc.poist. EZU. Mám odhlásiť vyše 300 dohodárov k 31.12.2007 a zatiaľ sa mi podarilo pred sviatkami odhlásiť len 14. Neviem, čo s tým. POHODA ešte nevytvorila možnosť hromadného odhlasovania a prihlasovania, takže neviem... Vám ide dnes EZU ?
To Ti nie je čo závidieť . Ja som dnes posielala okolo 9.00 a išlo mi to čuduj sa svete bez problémov.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
ja budem vraždííííť, zasa to nefungujéééé....veď nesneží neprší nefúka nemrzne...žeby to bolo tým teplým počasím?
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
mňa šlak trafí...od rána sa neviem nabúrať na stránku sociálnej poisťovne...a ked sa mi to aj podarí tak mi to tu vyvreskuje nejaký chybový kód 271...čo sme komu spravili že nás týmto nedorobkom potrestali???
0 0
NOKIA NOKIA

NOKIA je offline (nepripojený) NOKIA

na stránke www.socpoist.sk je info

[hore]Zmeny v mesačných výkazoch poistného a príspevkov a v Registračných listoch fyzických osôb od 31. júla 2008,


ale nepíšu, či sa niečo mení aj vo výkazoch v papierovej forme, neviete niekto?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Mení sa aj papierová forma, len stále nebol zverejnený vzhľad.
Neviem, na čo čakajú ...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
SocPo bude meniť aj GRID-karty, toto zverejnila dnes na svojej stránke:


Zmena bezpečnostného predmetu a prihlasovania v systéme EZU platná od 14. júla 2008


V súvislosti so zmenou bezpečnostného predmetu používaného pre systém EZU a v súlade s článkom VI Osobitné ustanovenia Dohody o podmienkach elektronickej komunikácie uzavretej podľa § 186 ods. 2 zákona č. 461/2003 Z.z. o sociálnom poistení v znení zákona č. 310/2006 Z.z. Sociálna poisťovňa nahradí v súčasnosti platné prístupové bezpečnostné predmety (GRID karty) novými (Prístupová GRID karta). Zmena sa uskutoční v mesiacoch jún a júl 2008. Nové bezpečnostné karty už nebudú vystavené na právnické osoby, ale na mená fyzických osôb (klientov EZU), ktorých odvádzateľ poistného (zamestnávateľ) poveril na výkon činností v systéme EZU vo svojom mene.
Výmena súčasných bezpečnostných predmetov (GRID karta) za nové bezpečnostné predmety (Prístupová GRID karta) sa uskutoční nasledujúcim spôsobom :
Po prihlásení súčasného klienta EZU do systému, na stránke podateľne EZU vyplní formulár a potvrdí správnosť údajov kódom z bezpečnostného predmetu (GRID karty). Klient EZU zodpovedá za správnosť vyplnených údajov.

Systém EZU skontroluje povinné údaje a v prípade zhody bude klientovi EZU poštou doručený doporučene do 14 dní (najskôr 5. júna.2008) na adresu uvedenú vo formulári, nový bezpečnostný predmet (Prístupová GRID karta), ktorý nadobúda platnosť predbežne 14. júla 2008 a nové identifikačné číslo pridelené Sociálnou poisťovňou, ktorými sa klient EZU bude po 14. júli 2008 hlásiť do systému EZU. Do tohto dátumu bude klient EZU používať na doručenie podaní súčasný bezpečnostný predmet (GRID karta).

Klient EZU, ktorý vykonáva podania v mene viacerých odvádzateľov poistného, bude používať len jeden bezpečnostný predmet, v súlade s oprávneniami pre každého odvádzateľa poistného, v mene ktorého je poverený vykonávať činnosti v systéme EZU.

Klientovi EZU ktorému nový bezpečnostný predmet (Prístupová GRID karta), už bol zaslaný za prvého odvádzateľa poistného, po prihlásení za ďalšieho odvádzateľa poistného a po vyplnení formulára a potvrdení správnosti údajov systém EZU overí registráciu, informuje ho o tom a priradí mu na už zaregistrovaný nový bezpečnostný predmet oprávnenia na činnosť v mene ďalšieho odvádzateľa poistného. Tento postup sa zopakuje za všetkých odvádzateľov poistného.

V prípade nesúladu povinných kontrolovaných údajov, bude klient EZU o tomto informovaný a vyzvaný, aby navštívil pobočku Sociálnej poisťovne, kde sa musí preukázať povereniami na vykonávanie činností v systéme EZU od všetkých odvádzateľov poistného, v mene ktorých tieto činnosti vykonáva.

Na jeden súčasný bezpečnostný predmet (GRID karta) je možné vydať len jeden nový bezpečnostný predmet (Prístupová GRID karta).

Odvádzatelia poistného (zamestnávatelia) budú osobitne listom informovaní o menovitých zoznamoch klientov EZU, ktorým boli pridelené nové bezpečnostné predmety na doručovanie podaní v mene odvádzateľa poistného.

Odvádzatelia poistného (zamestnávatelia) sú povinní, bez zbytočného odkladu po obdržaní uvedeného listu, oznámiť Sociálnej poisťovni akékoľvek požadované zmeny a iné úpravy súvisiace s vydaním bezpečnostných predmetov pre klientov EZU, ktorých poverili na vykonávanie činností v systéme EZU.

Veríme, že nová a kvalitnejšia Prístupová GRID karta spolu s jednoznačnejšou identifikáciou prispeje k zlepšeniu Vašej práce
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Dnes sa neuspesne cely den pokusam prihlasit do systému..Novu Grid kartu este nemam a kody zo "starej" mi uz nefunguju..
0 0
burns burns

burns je offline (nepripojený) burns

sysula Pozri príspevok
Dnes sa neuspesne cely den pokusam prihlasit do systému..Novu Grid kartu este nemam a kody zo "starej" mi uz nefunguju..
ja podobne, zo soc. mi odpisali
"Ospravedlňujeme sa vzniknuté problémy, chyba bude opravená a funkcionalita podateľne sprístupnená , poprosím Vás o zaslatie RLFO elektronicky."
0 0
Yvonne Yvonne

Yvonne je offline (nepripojený) Yvonne

NOKIA Pozri príspevok
na stránke www.socpoist.sk je info

[hore]Zmeny v mesačných výkazoch poistného a príspevkov a v Registračných listoch fyzických osôb od 31. júla 2008,


ale nepíšu, či sa niečo mení aj vo výkazoch v papierovej forme, neviete niekto?
... mne povedala pani pri okienku v SP /pri odovzdávaní mesač.výkazov/, že budú od júla nové, kvôli euru...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať