Zavrieť

Porady

Cestovné náhrady

Ahojte
mame tu zamestnanca ktory ma dohodnute ze sa mu bude preplacat PHM.Pouziva sukromne vozidlo je spravne dnes ze sa vychadza zo sumy 6,20 SK.
A ak niekto vie aky je postup?
Naposledy upravil Denda : 10.08.06 at 07:07 Dôvod: zmena ikony
Usporiadat
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Dáša_ Pozri príspevok
...Platné dnešným dňom
"Upravené sumy náhrad ... patria zamestnancovi od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom boli zverejnené." (§8 odsek 1 posledná veta zákona 283/2002 o cestovných náhradách)
Takže:
- platné od 24.5.2008,
- upravené sumy sa použijú prvýkrát pri zúčtovaní pracovnej cesty uskutočnenej najskôr 1.6.2008.
Naposledy upravil endrju : 25.05.08 at 08:46
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

Ďakujem
0 0
heluška heluška

heluška je offline (nepripojený) heluška

Mám takú otázočku, lekár založil s.r.o., má prac. zmluvu a zároveň je aj jediným spoločníkom a tiež konateľom, auto nemá zahrnuté v majetku- je to jeho vlastný automobil ako fyzickej osoby, chce na ňom dennodenne jazdiť medzi ambulanciami, ktoré má troch miestach, poraďte ako mu to môžem účtovať, podľa mňa to nie je prac. cesta zamestnanca. nemal by to auto radšej vložiť do s.r.o. ? Ďakujem za odpovede.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

heluška Pozri príspevok
Mám takú otázočku, lekár založil s.r.o., má prac. zmluvu a zároveň je aj jediným spoločníkom a tiež konateľom, auto nemá zahrnuté v majetku- je to jeho vlastný automobil ako fyzickej osoby, chce na ňom dennodenne jazdiť medzi ambulanciami, ktoré má troch miestach, poraďte ako mu to môžem účtovať, podľa mňa to nie je prac. cesta zamestnanca. nemal by to auto radšej vložiť do s.r.o. ? Ďakujem za odpovede.
Ide o pracovnú cestu, lebo konateľ sa považuje pre tento účel za zamestnanca. Takže postupuj ako u zamestnanca.
Nezabudnúť v januári 2009 podať daň. priznanie pre daň z motorových vozidiel.
0 0
profi profi

profi je offline (nepripojený) profi

Pár príspevkov vyššie sa písalo, že od 1.1.08 sa zamestnanec musí preukázať, resp. predložiť doklad o nákupe PHM? náš zamestnanec nám doteraz predkladá vyúčtovanie, kde je cena uvedená podľa aktuálnej na benzinke,ale bločky nam nedáva. Mal by ich správne priložiť? ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

profi Pozri príspevok
Pár príspevkov vyššie sa písalo, že od 1.1.08 sa zamestnanec musí preukázať, resp. predložiť doklad o nákupe PHM? náš zamestnanec nám doteraz predkladá vyúčtovanie, kde je cena uvedená podľa aktuálnej na benzinke,ale bločky nam nedáva. Mal by ich správne priložiť? ďakujem
Zamestnanec nie, len SZČO.
0 0
*Emma Lehotská* *Emma Lehotská*

*Emma Lehotská* je offline (nepripojený) *Emma Lehotská*

Ahojte,
prosim vas,neviete ako mam postupovať v prípade ak:
zamestnanec, ktorý nastúpil na prac. cestu už v nedeľu o 14,00 a bude na nej celý týž.ma narok na dietu aj za tú nedelu? Alebo len v prac. den. V nedelu nevykonaval žiadnu prac. činnosť, len sa priviezol na miesto a ubytoval sa. Pracovať začal v pondelok rano.. vdaka za pomoc
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

*Emma Lehotská* Pozri príspevok
Ahojte,
prosim vas,neviete ako mam postupovať v prípade ak:
zamestnanec, ktorý nastúpil na prac. cestu už v nedeľu o 14,00 a bude na nej celý týž.ma narok na dietu aj za tú nedelu? Alebo len v prac. den. V nedelu nevykonaval žiadnu prac. činnosť, len sa priviezol na miesto a ubytoval sa. Pracovať začal v pondelok rano.. vdaka za pomoc
Má nárok na cest. náhrady aj za nedeľu.
0 0
*Emma Lehotská* *Emma Lehotská*

*Emma Lehotská* je offline (nepripojený) *Emma Lehotská*

dakujem
0 0
heluška heluška

heluška je offline (nepripojený) heluška

liba2 Pozri príspevok
Ide o pracovnú cestu, lebo konateľ sa považuje pre tento účel za zamestnanca. Takže postupuj ako u zamestnanca.
Nezabudnúť v januári 2009 podať daň. priznanie pre daň z motorových vozidiel.
ďakujem za odpoveď.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Chobot Pozri príspevok
Zamestnanec nie, len SZČO.
Chcem sa len uistiť, či teda zamestnanec naozaj nemusí dokladovať bločkom o nákupe PHM cenu. A čo spoločník alebo konateľ?
Ďakujem.
Naposledy upravil KvetkaK : 29.05.08 at 07:04
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Prepájam súvisiace témy:
http://www.porada.sk/t81236-p2-pouzi...tml#post740064
http://www.porada.sk/740064-post18.html
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Ďakujem pekne za linky. A iba podotázka konateľ sa berie ako zamestnanec a keď je iba spoločník, to sa berie tak isto?
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

KvetkaK Pozri príspevok
Ďakujem pekne za linky. A iba podotázka konateľ sa berie ako zamestnanec a keď je iba spoločník, to sa berie tak isto?
Komu sa poskytujú cestovné náhrady nám upravuje §1 ods.1 a 2 Zákona o cestovných náhradách. Čiže aj spoločník.
0 0
raduz1 raduz1

raduz1 je offline (nepripojený) raduz1

Chcel by som sa informovať ohľadne dokladovania bločkov PHM pri vyučtovaní cesťakov ako živnostník so súkromým vozidlom cestujem každý deň a to by som mal účtovať každé tankovanie? Lebo doteraz som to robil jedným cesťakon za mesiac s priloženým jedným bločkom ako info o cene PHM. Ako by som použil cca 10 bločkov pri jednom vyúčtovaní za mesiac? Dozvedel som sa to včera takže neviem ako budem riešiť mesiace od noveho roku kde som si nenechával všetky bloky PHM a mám už zúčtované mesiace po starom.
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Prosím o radu, denne tankujem, ale do PD zapisujem tankovanie raz mesačne. Robim správne. Dakujem
0 0
alexxandra alexxandra

alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

Dobry den,

chcela by som sa opytat, ci je pravda, ze od .1.2008 musi SZCO pri vyuctovani sluzobnych ciest /5,50 + nahrada za PHM/ vydokladovat toto aj blockami za tankovania? Ak ano, aky predpis o tom hovori? Vdaka :-)
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

alexxandra Pozri príspevok
Dobry den,

chcela by som sa opytat, ci je pravda, ze od .1.2008 musi SZCO pri vyuctovani sluzobnych ciest /5,50 + nahrada za PHM/ vydokladovat toto aj blockami za tankovania? Ak ano, aky predpis o tom hovori? Vdaka :-)
Hovorí o tom zákon o dani z príjmov, nájdeš to v §19.
0 0
alexxandra alexxandra

alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

v par.19 pism.e bolo pridane iba ze "podla cien platnych v case ich nakupu", ale z toho mi nevyplyva, ze sa tie blocky musia preukazovat ... alebo vyplyva?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

alexxandra Pozri príspevok
v par.19 pism.e bolo pridane iba ze "podla cien platnych v case ich nakupu", ale z toho mi nevyplyva, ze sa tie blocky musia preukazovat ... alebo vyplyva?
Áno vyplýva, je tam v čase ich nákupu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať