Zavrieť

Porady

Hlásenie o príjme a výdaji liehu

Na www.zbierka.sk vyšla vyhláška č. 619/2006, ktorou sa stanovuje vzor tlačiva oznámenia o množstve prijatého a vydaného liehu a stave zásob liehu v spotrebiteľskom balení. Príloha vyhlášky je aj tlačivo pre colný úrad. Zmena sa týka hlavne toho, že každý musí podávať hlásenie o 100% liehu. Tlačivo má 4 strany. Prvá strana je v podstate zhodná so starým tlačivom. Druhá strana je pre príjem spotrebiteľského balenia liehu.
Treba na nej uviesť registračné číslo dodávateľa liehu, odškrtnúť kolonku či je dodávateľ maloobchod alebo veľkoobchod a uviesť množstvo 100% dodaného liehu. V praxi to znamená prepočítavať rôzne percentuálne zloženie liehu a množstvo liehu na množstvo 100% liehu.
Tretiu stranu vyplňujú len tí, ktorí predávajú spotrebiteľské balenia liehu pre registrovaných odberateľov, napr. veľkosklady.
Štvrtá strana ju sumárna. Uvádza sa na nej počiatočný stav zásov
SBL k 1 dňu v mesiaci - 100% liehu, celkové množstvo prijatého 100% liehu a konečný stav 100% liehu. Perlička je aj v tom, že zákon platí od 1. 1. 2007 a samotné colné úrady nemajú ešte ani predstavu o tom, či chcú hlásenie na novom tlačive, alebo ešte na starom. Skrátka - Kocúrkovo.
Naposledy upravil evuša : 18.12.06 at 17:59
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Lucida Pozri príspevok
Akú evidenciu má viesť účtovníčka keď sa nevedie sklad? Všetko totiž v malej kaviarni ide hneď do spotreby....

Ďakujem pekne za pomoc!
Pomôžem ti: účtovníčka nemá viesť žiadnu evidenciu. Evidencia sa vedie na prevádzke.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte, a to uz naozaj nemusi odovzdavat hlasenie na colnicu za lieh?? alebo to plati iba pre vynimky? dakujem
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Keďže ja vediem aj sklady mojim klientom, tak som sa pýtala na CU, či uvedenú evidenciu o alkohole musia mať na prevádzke.
A tu je odpoveď
http://www.porada.sk/979090-post290.html
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

anithocka Pozri príspevok
ahojte, a to uz naozaj nemusi odovzdavat hlasenie na colnicu za lieh?? alebo to plati iba pre vynimky? dakujem
..a týmto Ti udeľujeme výnimku

No vidíš, a už nemusíš ani Ty
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Muška Pozri príspevok
Keďže ja vediem aj sklady mojim klientom, tak som sa pýtala na CU, či uvedenú evidenciu o alkohole musia mať na prevádzke.
A tu je odpoveď
http://www.porada.sk/979090-post290.html
pokiaľ ti nahlási každú dopitú fľašu.... nemám nič proti.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Moni,
máme celkom dobrý systém. Na konci mesiaca mi vytlačia "tovarovú pásku" z tej viem presne čo predali a spravia takú "miernu" inventúru - len alkoholu.
Ostatný tovar vždy až na konci roka
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

Muška máš poriadny zmysel pre humor este potešila si ma konečne koniec papierovačkam
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

anithocka Pozri príspevok
Muška máš poriadny zmysel pre humor
Anithočka,
..len neviem, či to už nie je štartovná čiara k daňovej demencii
0 0
Antonia Jendrišáková Antonia Jendrišáková
Tvoja priateľka
Muška Pozri príspevok
..a týmto Ti udeľujeme výnimku

No vidíš, a už nemusíš ani Ty
A, prosím Ťa, udelíš aj mne ? Do smrti Ti budem vďačná.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ešte mám otázočku, ale evidenciu o prijmne a výdaji si musím naďalej viesť však? lebo to by už bolo moc jednoduché kebyže nie
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

anithocka Pozri príspevok
ešte mám otázočku, ale evidenciu o prijmne a výdaji si musím naďalej viesť však? lebo to by už bolo moc jednoduché kebyže nie
Veru áno ...
0 0
jipro jipro

jipro je offline (nepripojený) jipro

Prikladám tabuľku na výpočet alkoholu pre colnice, keď nie pre nich, tak na prevádzku. Dúfam, že vám pomôže pri výpočtoch
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

jipro Pozri príspevok
....keď nie pre nich, tak na prevádzku. Dúfam, že vám pomôže pri výpočtoch
ďakujeme
Stiahla som si tabuľku.
Len ma fakt .....
Komu bude načo koľko mám 100 %-tného alkoholu ?
Prečo to v zákone nezrušili??
0 0
a.palenikova a.palenikova

a.palenikova je offline (nepripojený) a.palenikova

Dobrý den, doteraz som žiadnu evidenciu nerobila, Hlásenia som poctivo odovzdávala. Teraz sa Hlásenie zrušilo, a ja ako predajňa Potravín mám viesť túto evidenciu??? to mam vypisovať každý príjem a výdaj? ako mam zistiť koľko som predala? je predsa nemyslitelne aby som 200 bločkov denne prehrabavala. Je na toto nejake usmernenie? zakon som citala. Dakujem
0 0
a.palenikova a.palenikova

a.palenikova je offline (nepripojený) a.palenikova

Dobrý den, doteraz som žiadnu evidenciu nerobila, Hlásenia som poctivo odovzdávala. Teraz sa Hlásenie zrušilo, a ja ako predajňa Potravín mám viesť túto evidenciu??? to mam vypisovať každý príjem a výdaj? ako mam zistiť koľko som predala? je predsa nemyslitelne aby som 200 bločkov denne prehrabavala. Je na toto nejake usmernenie? zakon som citala. Dakujem
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

a.palenikova Pozri príspevok
Dobrý den, doteraz som žiadnu evidenciu nerobila, Hlásenia som poctivo odovzdávala. Teraz sa Hlásenie zrušilo, a ja ako predajňa Potravín mám viesť túto evidenciu??? to mam vypisovať každý príjem a výdaj? ako mam zistiť koľko som predala? je predsa nemyslitelne aby som 200 bločkov denne prehrabavala. Je na toto nejake usmernenie? zakon som citala. Dakujem
A hlásenie si robila na základe čoho? :

Veď hlásenie bola už len "perla" tej evidencie
0 0
a.palenikova a.palenikova

a.palenikova je offline (nepripojený) a.palenikova

Dobrý deň, Hlásenie som robila podla inventúri a faktúr, iba som nevypisovala žiadnu evidenciu. Je evidencia potrebná podľa zákona 105/2004 §44 aj pre predajňu potravin ? ? Je to totižto dosť časovo náročné, viesť ešte aj podla obchodného názvu. Skladovú evidenciu nevedieme, všetko ide hneď do predajne. Ďakkujem
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

a.palenikova Pozri príspevok
do predajne.
...a predajňa je Tvoj sklad.

Skladovú evidenciu musíš robiť. To si len veľa podnikateľov myslí, že keď nemá sklad ako miestnosť, tak sklad nerobí, ale to nie je pravda.

Ty nakúpiš tovar a vyložíš ho do regálov /a to je Tvoj sklad/.
Urobíš "Príjemku" na sklad
Predáš tovar a na základe predaja, teda z pásky z registračnej pokladne urobíš
"Výdajku" zo skladu.

A keď robiš inventarizáciu, tak ako ju robíš???

Predsa tak, že pozrieš koľko máš napísané na "skladovej karte" /teda koľko by si podľa papierov mala mať/....a koľko máš v skutočnosti v sklade /teda urobíš fyzickú invetnúru u Teba v regáloch/

Ak nemáš "skladovú evidenciu" ako vieš pri fyzickej inventúre koľko by si mala mať, koľko Ti chýba?? veď nemáš s čím porovnať fyzickú inventúru
0 0
a.palenikova a.palenikova

a.palenikova je offline (nepripojený) a.palenikova

Jednoducho vždy všetko sedi, viem nie je to ok. Ale co s tym alkoholom? Tú evidenciu treba aj v potravinach, usudila som podla predchadzajuceho prispevku.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

a.palenikova Pozri príspevok
Jednoducho vždy všetko sedi, viem nie je to ok. Ale co s tym alkoholom? Tú evidenciu treba aj v potravinach, usudila som podla predchadzajuceho prispevku.
Len ako vieš dokázať, že všetko sedí, keď nemáš evidenciu.
Pri daňovej kontrole môžeš mať dosť veľké problémy.

Evidenciu o alkohole musí viesť každý kto predáva alkohol, čiže aj potraviny.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať