smoulinka85
29.01.09,20:04
ahojte, neviete nejaky dobry sposob ako si ocistit organizmus od vselijakych plesni a toxickych latok?
calawen
29.01.09,19:22
ja užívam prípravky Joalis a pomáhajú mi... Je samozrejme potrebné kontaktovať osobu, ktorá Vás "zmerá" aby Vám vedela poradiť prípravky, ktoré Vám pomôžu...
Margaréta35
29.01.09,19:41
www.detoxikacnyprogram.sk
smoulinka85
30.01.09,13:48
dakujem za odpovede, ale myslela som nieco formou byliniek, cajov alebo tak ci mate s takym niecim skusenost
Ninna
30.01.09,19:52
marina8
30.01.09,19:53
dakujem za odpovede, ale myslela som nieco formou byliniek, cajov alebo tak ci mate s takym niecim skusenost


jablcny ocot
osky
31.01.09,08:32
neviem nakolko sa chces precistit.ak chces totalnu ocistu,na to liek nemam,
;)ale na obcasne precistenie organizmu mam vyskusanych zopar typov,ktore funguju a su setrne k telu a daju sa zvladnut:

1.uplne najlepsie je,dat si raz do tyzdna len vodovy den
v priebehu dna teda pijeme len obycajnu vodu-cca 2-3 litre.
telo sa odlahci a vyluci skodliviny.budes sa citit lepsie uz po 2-3 tyzdnoch,ale tento system sa da dodrziavat aj cely zivot.

2.mrkvovy alebo jablkovy den
je super jest dva dni po sebe len mrkvu a mrkvovu stavu/do nej si vzdy primiesame 1 malu lyzicku olivoveho oleja,aby sa lepsie vstrebala do tela/,samozrejme vodu pijeme;
to iste plati o jablkach,jeme ich neosupane,dva dni .
:eek::eek::eek:pozor,nekombinovat mrkvu a jablka!!!!
telo sa vyborne ocisti-chodi sa pri tom trochu castejsie na WC ale je to vyborne,odporucam.
Pachole
31.01.09,12:24
na obcasne precistenie organizmu mam vyskusanych zopar typov,ktore funguju a su setrne k telu a daju sa zvladnut:

1.uplne najlepsie je,dat si raz do tyzdna len vodovy den
v priebehu dna teda pijeme len obycajnu vodu-cca 2-3 litre.
telo sa odlahci a vyluci skodliviny.budes sa citit lepsie uz po 2-3 tyzdnoch,ale tento system sa da dodrziavat aj cely zivot.

2.mrkvovy alebo jablkovy den
je super jest dva dni po sebe len mrkvu a mrkvovu stavu/do nej si vzdy primiesame 1 malu lyzicku olivoveho oleja,aby sa lepsie vstrebala do tela/,samozrejme vodu pijeme;
to iste plati o jablkach,jeme ich neosupane,dva dni .
:eek::eek::eek:pozor,nekombinovat mrkvu a jablka!!!!
telo sa vyborne ocisti-chodi sa pri tom trochu castejsie na WC ale je to vyborne,odporucam.[/quote]

Jaké škodliviny potřebujete vylučovat? Co chemicky obsahují, jak se do těla dostanou? Nějak si nejsem vědoma, že bych jedla jedy, nebo je do sebe dostávala jinak.

Proč je nutné, aby se mrkvová šťáva lépe vstřebávala? Pokud ji skombinujeme s tukem, budou se lépe vstřebávat vitamíny A, E, D, K, a ty mají nějaký přesný význam při vylučování jedů z těla? Jaké chemické reakce dělají, co odbourávají, co se na ně váže a jak?

Pokud se pije jen šťáva a chodí se přitom častěji na záchod - buď člověk hodně močí, tím pádem má moc tekutin a zbytečně přetěžuje ledviny, nebo má průjem, a to taky není žádoucí.

Jakou cestou jdou škodliviny ven, močí nebo stolicí?

A čem je problém, že se nesmí kombinovat jablečná šťáva s mrkvovou?
becool
31.01.09,16:57
ja praktizujem ocistu tak, ze sa snazim 2 -3 dni jest cim najmenej a pit cim najviac.A to co zjem, musi byt cim jednoduchsie ale hodnotne..napriklad salat zo surovej mrkvy, rajcin, zel. salat, uvarene vajce s troskou celozrnneho peciva, jablko, biely jogurt s medom musli a bananom, ryza uvarena len vo vode s varenou brokolicou, karfiolom, atd..ziadne pecene, smazene..a aj saunu praktizujem..
alternativa
03.02.09,21:51
Na jar je velmi jednoducha ocista pomocou caju z mladej zihlavy za dobrej pomoci Luny. Odporuca sa 2 tyzdne /ked Mesiac cuva/ pit neobmedzene mnozstvo zihlavoveho nesladeneho caju /nooo, zas az tak dobry nie je. Nazbierajte si mladu zihlavu a pred zaliatim horucou vodou ju treba na drobno nasekat, inak je chut uplne o nicom/, vhodne je pit hlavne medzi 15.00 - 19.00 hod.a samozrejme detoxikacii treba pomoct aj lahkou stravou, viac cerstvej zeleniny a dobry pitny rezim cely den. Kura sa za novu skonci a pokracuje o dalsie 2 tyzdne /t.j. po splne/. Zdravym ludom staci robit tuto kuru 2x po 14 dni za ubudajuceho Mesiaca, na detoxikaciu pri chorobach a koznych problemoch 3x po 14 dni. /cit. J.Paunggerova, Th.Poppe : Lieciva moc Luny/.
velvet
04.02.09,06:20
Na jar je velmi jednoducha ocista pomocou caju z mladej zihlavy za dobrej pomoci Luny. Odporuca sa 2 tyzdne /ked Mesiac cuva/ pit neobmedzene mnozstvo zihlavoveho nesladeneho caju /nooo, zas az tak dobry nie je. Nazbierajte si mladu zihlavu a pred zaliatim horucou vodou ju treba na drobno nasekat, inak je chut uplne o nicom/, vhodne je pit hlavne medzi 15.00 - 19.00 hod.a samozrejme detoxikacii treba pomoct aj lahkou stravou, viac cerstvej zeleniny a dobry pitny rezim cely den. Kura sa za novu skonci a pokracuje o dalsie 2 tyzdne /t.j. po splne/. Zdravym ludom staci robit tuto kuru 2x po 14 dni za ubudajuceho Mesiaca, na detoxikaciu pri chorobach a koznych problemoch 3x po 14 dni. /cit. J.Paunggerova, Th.Poppe : Lieciva moc Luny/.

Nič proti, ale myslela som, že žihľava riedi krv...to aby ste potom nedopadli trošku zle...alebo to bola iná zelina? :rolleyes:...Vie to niekto?
alternativa
04.02.09,07:27
Zihlava o.i. vraj cisti krv. Urcite obsahuje kopec latok, ktore su aj protitromboticke. Ale priroda ma uzasnu silu, co nemaju "ludske" pripravky, posobi synergicky a "nezne". Ale suhlasim, ze to nie je caj na kazdodenne pitie pocas roka pre kazdeho, vlastne kazdy by mal pri bylinkach mat pauzy a striedat caje. A z uvedeneho dovodu je to ako ocistna kura a nie caj na dobry pitny rezim.
AndreC
23.10.12,12:23
dakujem za odpovede, ale myslela som nieco formou byliniek, cajov alebo tak ci mate s takym niecim skusenost

Osobne pijem Dračiu krv, je to čisto prírodné.
Sunnyk
25.10.12,08:55
ahoj osky,
niekde som citala tvoje vyjadrenie k sode bikarbone. prosim, vies mi napisat viac? mozem si dat kazde rano tabletu sody bez toho aby mi to ublizilo? ako sa stravovat zasadito? trochu ma stresuje, ze je to len o zelenine... milujem sladkosti :(
vopred diky za odpoved.
alaya1
25.10.12,09:48
ahoj osky,
niekde som citala tvoje vyjadrenie k sode bikarbone. prosim, vies mi napisat viac? mozem si dat kazde rano tabletu sody bez toho aby mi to ublizilo? ako sa stravovat zasadito? trochu ma stresuje, ze je to len o zelenine... milujem sladkosti :(
vopred diky za odpoved.

Ja pouzivam SB, ale nie tabletkovu, ale praskovu s vodou a s trstinovou melasou- denne , v urcitej veci mi to pomohlo.vyrazne.
Green Sheep
30.10.12,16:05
dobry den, mnoho odbornikov odporuca na ocistu organizmu, pripadne posilnenie imunity doplnit stravu o vyrobky z ovcieho mlieka. Ako napriklad ovcie jogurty, bryndzu, alebo pripadne aj priamo ovcie mlieko. Ak je niekto laktozo-intolerantny, tak mlieko samozrejme nie, ale vyrobky z ovcieho mlieka su idealne. Viac sa o tom dozviete aj na nasom facebooku http://www.facebook.com/pages/Green-Sheep/114775205338189?ref=hl
osky
30.10.12,16:19
ahoj osky,
niekde som citala tvoje vyjadrenie k sode bikarbone. prosim, vies mi napisat viac? mozem si dat kazde rano tabletu sody bez toho aby mi to ublizilo? ako sa stravovat zasadito? trochu ma stresuje, ze je to len o zelenine... milujem sladkosti :(
vopred diky za odpoved.

ahoj.to nebolo o tablete ale do 1 litra filtrovanej vody si primiesas polovicku kavovej lyzicky!!! sody bicarbony.
okrem toho mozes uzivat aj zasaditu zmes alebo uz spominanu melasu.momentalne pijem zasadity caj.ja si to tak striedam a neuzivam uplne kazdy den.
KatarinaNR
30.10.12,16:20
a na čo hlavne pomáha tá sóda bikarbóna?
osky
30.10.12,16:22
no ved predsa vyrovnavat hladinu ph v tele.soda je zasadotvorna ale to neznamena ze jej treba jest na kila...
lujza.j
30.10.12,21:13
moje decko ide zajtra na toto...http://www.neera.sk/ aby som ju trošku podporila ja začnem vo štvrtok.....
lujza.j
30.10.12,21:25
Z logiky textu :

Táto kúra bola vyvinutá tak, aby podporovala prirodzené očisťovacie pochody v našom organizme, ale zároveň v priebehu tohto procesu predišla pocitom hladu a úbytku energie. Vedľajším, ale veľmi vítaným účinkom Neera® kúry je zníženie nadváhy

Neuberie ti energiu, iba kilá :D
viem...kolegyňa to pije pred súťažou ked sa potrebuje dostať do svojej váhovej kategórie.....
kaivorus
03.11.12,16:28
sódu by som do žalúdka nedával, čo potom vzniknutá gastritída?
lujza.j
03.11.12,19:41
Lenamária
06.11.12,11:34
Je dobrá kniha Ako zbaviť telo jedov , kde je uvedených 14 detoxikačných programov, ale aj na internete sa dá nájsť dostatočné množstvo.
terezamaria
06.11.12,11:40
Lenamária
06.11.12,12:12
Terezamária dobre,že si tu dala tieto linky určite mnohým môžu pomôcť.
Aankaa
07.11.12,06:10
Bez lekárenských piluliek, predražených MLM nápojov, drahých očistných kúr .... :

http://lesk.cas.sk/clanok/99655/skvely-jesenny-detox-ocistite-sa-inak-ako-doteraz.html
Janiela
07.11.12,07:32
nedám dopustiť na ryžovú kúru, mnoho ľudí si ju pletie s diétou - pretože ju praktizujú ako návod na schudnutie, treba len pochopiť jej pravý zmysel.

http://eutrofia.sk/node/123
Tweety
07.11.12,08:17
Mackovka
09.11.12,12:04
Na čistenie organizmu je užitočný harmančekový a repíkový čaj (dlhodobejšie) a úprava stravy. Skús aj stránku verejná škola zdravia.
buchač
09.11.12,20:52
ahoj
na webovej stranke http://www.dietyachudnutie.sk/ je mnozstvo detoxikacnych diet, ktore ti pomozu precistit organizmus. ja preventivne pijem kazdy den cistu vodu a v nej vymackany citron. je to osviezujuce a zaroven detoxikacne.


Slimacka
Re: Dukanova dieta
ahoj, podla mna je dukanova dieta dost narocna. hlavne ta prva faza. take velke mnozstvo bielkovin sposobuje zapchu a plynatost. avsak, zarucuje stratu hmotnosti. je to dost diskutabilne. asi treba len vyskusat. nejake info o dukanovej diete som nasla aj tuto http://www.dietyachudnutie.sk/redukc...ukanova-dieta/


...že aká " náhoda "...
srska
09.11.12,20:55
ahoj
na webovej stranke http://www.dietyachudnutie.sk/ je mnozstvo detoxikacnych diet, ktore ti pomozu precistit organizmus. ja preventivne pijem kazdy den cistu vodu a v nej vymackany citron. je to osviezujuce a zaroven detoxikacne.a ja od smädu - lucku abo drobčeka ale žeby som bol detox - necítim
Kvaka
17.11.12,11:01
Kúpila som jablčný bioocot. Jednu lyžičku ráno do vody dám, pri jedle, píšu, že ak je prírodný, má v tele zásaditú reakciu. Čítala som, že aj na chudnutie je dobrý.
Kvaka
17.11.12,11:43
Len sa z toho nepototo

V primeranom množstve
PS
Vyjéééééééš ako by si schudla keby si iba ten BIOocot s vodou slopala (aspoň mesiac) a k tomu nič iné než..la :D ?No vitaj, ale ja nempotrebujem schudnúť, ja som štíhla. Toto je očista organizmu, nie o chudnutí, ale ak niekomu treba, nech vie, že aj chudnúť môže.
lujza.j
17.11.12,13:21
Kúpila som jablčný bioocot. Jednu lyžičku ráno do vody dám, pri jedle, píšu, že ak je prírodný, má v tele zásaditú reakciu. Čítala som, že aj na chudnutie je dobrý.
kupujem ten v DM-ke...už tretí rok každé ráno 1PL + 2dc vody
Indeed
17.11.12,13:43
a vysledok ?
lujza.j
17.11.12,13:47
nebolí ma výrastok na päte....pre to pijem....
Katy a R
17.11.12,14:10
.. dobrý - nebolí .. :)
petmar
17.11.12,14:25
jablk bola ohromná nadúroda, tak t.r. sme narobili 2 demižóny jablčného octu, aj bio je určite, bez chemikálií, ani jablká nestriekame ...aj si dávame ráno,niekedy aj cez deň, pozorujeme sa, čo to s nami so ženou urobí... čo to s nami vlastne má urobiť?
Kvaka
17.11.12,14:36
Tak okrem toho, že jablčný ocot slúži na očistu, je možné ho použiť aj na iné.
Dávno pradávno som bola na jednej prednáške pána Ferdinanda Gašpierika, našla som poznámky z jeho prednášky a tam mám aj recept.
Ak neviete, kto to je, tak tu http://www.kniznica-cadca.sk/edicna/kalendarium_2011.pdf na strane 24,25 niekde budú o ňom údaje.
On doporučil piť max 3x denne na 1dc vody 1 čajovú lyžičku tohoto octu.

Alebo na noc natrieť "čierne" nohy jablkovým octom, nechať zaschnúť.

Na bércov vred gázu namočenú v octe cez deň, na noc namočenú v baldovskej vode.

Alebo 1/2 nakrájané divé gaštany+2/3 jablkový ocot 5%, 10 dní nechať postáť a máme reparil.
SERVIS
20.11.12,12:59
ja pijem jablčný ocot asi 2-3 mesiace a pozorujem že nepriberám, ale ani nechudnem, nápoj mi vyslovene chutí ale ako také negatívum je tvrdá stolica a plynatosť .. nemchápem...
Stina
20.11.12,13:11
Skúste to so žihľavou
SERVIS
20.11.12,13:30
ja pijem jablčný ocot asi 2-3 mesiace a pozorujem že nepriberám, ale ani nechudnem, nápoj mi vyslovene chutí ale ako také negatívum je tvrdá stolica a plynatosť .. nemchápem...

ešte ma napadlo, že mi prestala chutiť káva... tak ako som ju milovala, teraz ju nemusím, ledvaj vypijem tú malú rannú kávičku.. dávam to tiež do súvislosti s tým octom.. ale čo sa to deje? prečo?
SERVIS
20.11.12,13:44
A niečo k veci alebo vtipné by nebolo?:D
KatarinaNR
20.11.12,13:46
ja už asi druhý týždeň pijem aj kvôli imunite aj kvôli očiste šťavu z kyslej kapusty a taktiež jem kyslú kapustu, neskutočná očista, vyskúšajte. Kapusta má aj neskutočné množstvo vitamínov
bettylou
20.11.12,14:24
ak by som pil celý deň len vodu, na druhý deň zjem 3x viac
lujza.j
20.11.12,19:36
ja pijem jablčný ocot asi 2-3 mesiace a pozorujem že nepriberám, ale ani nechudnem, nápoj mi vyslovene chutí ale ako také negatívum je tvrdá stolica a plynatosť .. nemchápem...
ani ja nechápem.... práve že by malo byť všetko plynulé a bez plynu;)....ja ho pijem a mám všetko v poho...a kávu pijem normálne teda chutí
korela
21.11.12,01:32
ešte ma napadlo, že mi prestala chutiť káva... tak ako som ju milovala, teraz ju nemusím, ledvaj vypijem tú malú rannú kávičku.. dávam to tiež do súvislosti s tým octom.. ale čo sa to deje? prečo?
Organizmus je múdry, len ho treba počúvať, vysiela signály. Piješ kávu nasilu zo zvyku?
Môže ale aj vôbec tá káva nemusí súvisieť s tvojou diétou. Prepáč,nie si náhodou v očakávaní?
maja
22.11.12,13:42
SERVIS ja som kvôli takýmto negatívam začala piť jablčný ocot každé ráno a zbavila som sa ich...
SERVIS
22.11.12,13:45
to mi je fakt divné.. ale je to možno nejaká zhoda náhod, že sa môže aj niečo iné diať v orgnizme
mazanova
14.12.12,08:27
ak máte skúsenosti s týmito produktami, ozvite sa, kolegyňa pije kávu a prekyselenie jej zmizlo...
http://www.ganoexcel.sk/ganoderma/cenik.asp?cd=7&typ=r
DanielaSL
14.12.12,08:46
Na detoxikáciu je dobré aj stravovanie podľa Mačingovej....Má vypracovaný 28 dňový detoxikačný program. Jednak si človek vyčistí organizmus, jednak schudne aj váhovo aj centimetrami.
Inak na odkyslenie organizmu sa odporúča nejesť tieto potraviny :
zemiaky,ryža, výrobky z bielej múky, bravčové mäso, sladkosti a káva
tiež ovocné čaje a čierny čaj
Kto však nevie vydržať bez kávy doporučujem piť kávu s hubou ganoderma.
http://centrumrafael.sk/produkty/gano/
Na odkyslenie miesto sódy bikarbóny je aj tento produkt
http://www.lr-slovak.com/probalance/d-866-c-1135/
mzdarka renca
14.12.12,08:53
danushka
14.12.12,09:05
od Mačingovej sa dá stiahnuť na nete kniha, už aj na Porade je niekde priložený link, tu som to našla
Estetic
27.12.12,12:20
Toto je večná téma,ktorú ani nie je treba riešiť,pokiaľ sa človek dlhodobe stravuje so zdravým rozumom.Inak detoxikácia je v každom náboženstve,aj ked sa to volá inak.V kresťanstve je to pôst a v islame Ramadan-aspon bol,kým sa nezačali prejedať v noci.Je dosť smiešne ako sa napcháme všetkými tymi klobáskami,udeninkami a potom vydávame hory penazí za detoxikačné produkty.
kaivorus
30.12.12,19:19
pri vyššom množstve kapusty pozor na štítnu žľazu
retro13
02.01.13,11:44
Na detox idem vyskusat glauberovu sol. Uvidim ako pomoze :)
lujza.j
02.01.13,11:52
Na detox idem vyskusat glauberovu sol. Uvidim ako pomoze :)
nie je vhodná pre každého...a aj iné...


MAGNESIUM SULFURICUM ALEBO "GLAUBEROVA SOĹ"
Horká soľ na očistu tráviaceho traktu a lymfatického sytému

Horká soľ alebo Glauberova soľ sa používajú v detoxikačnej medicíne ako doplnkový prostriedok do detoxikačných kúr zameraných najmä na očistu tráviaceho traktu, pečene, žlčových ciest, hrubého čreva a tiež lymfatického systému.

Glauberovu soľ využívajú napríklad aj americké herečky a modelky pre udržanie štíhlej línie a peknej pleti, nakoľko má preháňacie a čistiace účinky.
Balenie: 1 sáčok - 50g Magnesium sulfuricum 7H20 - HORKÁ SOĽ - zodpovedá približne jednej dávke na očistnú kúru

UPOZORNENIE NA KONTRAINDIKÁCIE: Osmotické laxanciá sú rozpustné, avšak sa nevstrebávajú. Svojím osmotickým účinkom zadržujú v čreve vodu a vyvolávajú tak vodnatú stolicu. Preháňadlá Glauberova soľ (Na2SO4) a horká soľ (MgSO4) sa používajú k vyčisteniu čriev pred operáciami, na rýchle odstránenie jedov z tráviaceho ústrojenstva. Dôležité je vedieť pri salických laxanciách, že malý podiel katiónov sa vstrebáva. Glauberova soľ je pre vysoký obsah Na katiónov nevhodná pri hypertenzii, edémoch a srdcovej nedostatočnosti, horká soľ pre nebezpečie otravy Mg pri obličkovej nedostatočnosti. Pri problémoch so žlčovými kameňmi alebo pri ochoreniach pečene, obličiek a hrubého čreva použitie glauberovej či horkej soli konzultujte s Vašim lekárom!
Po použití oboch solí je tiež vhodné užívať probiotiká na znovunastolenie prirodzenej črevnej mikroflóry.
mareko
02.01.13,20:15
Akú očistu by si teda odporúčala (zdá sa, že sa c tom vyznáš) pri užívaní pomerne veľa liekov. Niečo normálne, nie 7 litrov vody denne a pod :-). Vďaka
srska
02.01.13,20:30
Akú očistu by si teda odporúčala (zdá sa, že sa c tom vyznáš) pri užívaní pomerne veľa liekov. Niečo normálne, nie 7 litrov vody denne a pod :-). Vďakaja vysadím lieky a pijem minerálku (užívam len občas acylpirin a ibalgin - nič viac)
Estetic
03.01.13,11:33
Akú očistu by si teda odporúčala (zdá sa, že sa c tom vyznáš) pri užívaní pomerne veľa liekov. Niečo normálne, nie 7 litrov vody denne a pod :-). Vďaka
Ako sa dá poradiť očista,ked nič neviem o pacientovi?:)
mareko
03.01.13,15:47
Áno Lujza, teba som myslela :-)
mareko
03.01.13,15:49
Ako sa dá poradiť očista,ked nič neviem o pacientovi?:)
Mám na mysli takú bežnú očistu (žalúdok, pečeň, ľadviny a pod.). Nič špeciálneho.
DanielaSL
03.01.13,15:54
Mám na mysli takú bežnú očistu (žalúdok, pečeň, ľadviny a pod.). Nič špeciálneho.

Skús detoxikačnú kúru podľa Mačingovej.
Estetic
03.01.13,16:34
Mám na mysli takú bežnú očistu (žalúdok, pečeň, ľadviny a pod.). Nič špeciálneho.
Je nutné poznať zdravotný stav.Je bežné,že pri očiste je dôležité,aké sú základné ochorenia,nakoľko pri čistení organizmu dochádza k dočasnému zhoršeniu rôznych ťažkostí,ktoré človek má a je dôležité ukontrolovať tento proces.Tiež je dôležité,aby organizmus bol nachystaný najmenej na trojmesačný proces a teda treba vybrať spôsob detoxikácie,ktorý vydržíš 3 mesiace.Ked začneme s čistením dochádza k situácii že po určitom čase sa uvoľnia toxíny z buniek a mali by byť vyplavované z organizmu,ale ak v tom štádiu prerušíš kúru alebo máš problém s vylučovaním,napr.obličkové poruchy,stav sa zhorší a niekedy hodne.Toto čo robia ľudia-skúsim uvidím zmením je to najhoršie čo môžeme svojmu organizmu spraviť.
lujza.j
03.01.13,17:23
Akú očistu by si teda odporúčala (zdá sa, že sa c tom vyznáš) pri užívaní pomerne veľa liekov. Niečo normálne, nie 7 litrov vody denne a pod :-). Vďaka
nie nevyznám...len si dosť čítam...ved je toho aj tu dosť, každý niečo pridá ak ho zaujme....výborný príspevok je č.49, vieš viem ako sa stravujem, čo jem a čo nejem, aký mám pitný a hýbací režim, nejaké tie diagnózy , lieky a pod. mne je sympatická taká očista, ktorá je jednoduchá nič špeci nepotrebuješ...dlho som bola na bio-jablčnom octe na lačno 1PL+2dc vody...aj ked nie z dôvodu očisty...teraz cca. 1 mesiac na lačno 1 vytlačený citron....len tak, že zle mi neurobí môže len pomôcť...linky som priložila do témy čo urobiť pre zdravie....tam je tiež kopec dobrých článkov
totižto ja ani neviem či očistu nutne potrebujem, ja len tak "aby reč nestála", od septembra pijem 1l zeleného čaju ktorý som zaradila do pitného režimu....
na raňajky som prestala jesť chleba/iba celozrnný som/ dávam si sladké raňajky-ovocie...aby ma cez deň nemátala chuť na sladké..
už ani neviem koľký rok sa stravujem podľa glykemického indexu...nejem vyprážané, zemiaky a ryžu....
ja asi takto nejak vidím očistu možno to očista ani nie je, ale mne sa to takto páči...takže nič drastické a komplikované, ale jednoduché;) ale idem ešte niečo kuknúť, lebo to som chcela aj ja skúsiť potom to sem dám...
Známy lekár Avicena zaviedol pred viac než 1000 rokmi očistnú kúru pečene a žlčníka, ktorú vám ponúkame: Každé ráno na lačno užívate postupne 1,5 PL panenského olivového oleja, 1 PL citrónovej šťavy a polovicu PL medu. Raňajkovať môžete po 15 minútach. Zdraví ľudia absolvujú kúru jeden krát za 2 až 3 roky, ľudia s obtiažami každý rok po dobu 5 mesiacov. Počas kúry je zakázane konzumovať vysmážané jedlá, mäso, kávu a alkohol. Na každodenné prečistenie organizmu a odbúranie toxínov z tela, je vhodné ráno vypiť pohár teplej vody s citrónom.


http://www.selfspace.sk/products/preco-by-sme-mali-pit-vodu-s-citronom/
bettylou
03.01.13,17:28
ruky sa umývajú mydlom alebo solvinou, podľa znečistenia. vnútorná očista dtto
buchač
03.01.13,18:42
Na detox idem vyskusat glauberovu sol. Uvidim ako pomoze :)

...budeš mať tie rýchle štarty na tie krátke trate ....;)

Čudujem sa ľuďom , ktorý dobrovoľne podstúpia tú ( sorry ) sraciu kúru ...
Nie je to nič príjemné a nie vždy sa dostaví ten adekvátny výsledok ...nevraviac už aj o možných negatívach ...

Organizmus sa rozhodí ( možno ) a nejaký deň trvá , pokiaľ znova naštaruje na ten svoj kolobeh ...

Absolvoval som nie raz , dobrovoľne - povinne , no vždy šlo o iné a nie o tú figúru .
Schudnúť sa dá aj inakším , príjemnejším , spôsobom ...
buchač
03.01.13,19:03
Blbo funguje.

A tí chudáci, čo sa furt dajú nachytať výrobcom / reklame / oblbovačom si myslia, že to diéta , alebo očista.

Na schudnutie (nepríjemné, ale účinné = osobne vyskúšané :--- ) : žlčníkový záchvat :D = 3-4 kg / 4 dni.

Poznám aj lepšie ...pankreasový záchvat ....:rolleyes:

Ten , keď jedného drbne , tak si pochutnáva na omietke ..............z plafóna ...;)
Kua , to je ale " diéta " ... 3 - 4 dni ništ a potom zo 2 - 3 na infúzkach ...ešte aj gače padnú na členky ...:---