mirka83
31.01.09,15:29
Kto mi poradí nejaký dobrý recept na nedeľný obed a aby nebol veľmi pracný, lebo už naozaj neviem čo uvariť, malo by to byť z bravčového mäsa. ďakujem.
Tweety
31.01.09,14:35
Kto mi poradí nejaký dobrý recept na nedeľný obed a aby nebol veľmi pracný, lebo už naozaj neviem čo uvariť, malo by to byť z bravčového mäsa. ďakujem.
Môžeš si vyberať a budeš mať nielen na zajtra .
http://www.porada.sk/f58-recepty.html
marina8
31.01.09,14:36
Kto mi poradí nejaký dobrý recept na nedeľný obed a aby nebol veľmi pracný, lebo už naozaj neviem čo uvariť, malo by to byť z bravčového mäsa. ďakujem.


my sme dnes mali:
napichane na spajdli co chladnicka dala :D: bravcove,slanina, klobasa, cibula
mozes si tam pridat co len chces
a vsetko sme to polozili na vymasteny pekac plny zemiakov, k tomu uhorkovy salat so smotanou, no tak dobre, uz som dnes jedla 2x:rolleyes::D:D:D
a vsetko to trva cca 1,5 - to je priprava + pecenie + zjedenie:D
a kym sa ti to bude piect, chytro rozloz 1 listkove cesto, naukladaj na neho jablka s makom a trebars s brusnicami a mas strudlu jak vysitu, ktoru hned das do rury ako sa ti dopecu " spajdle"
a v nedelu budes " bohyna":D
tak dobru chut;)
Jara
31.01.09,14:36
Ak máš bravčové, tak na naklep, osoľ, okoreň a opeč z oboch strán tak rýchlovkovo. Potom daj lyžicu leča, plátok šunky a plátok syra a zakryj na chvíľku pokrievkou, aby sa syr roztiekol. Hotovo.
Môžeš ako prílohu dať aj ryžu aj zemiaky alebo hranolky a tatarku, alebo zeleninový šalátik. Dobrú chuť.
olga88
31.01.09,14:37
Ja som uz dnes varila va zajtra, Bravcove stehno, vyklapat, opiest a vybrat z hrnca. Na olej dat cibulku poprazit a potom dat vsetky koreniny/sol,pariku,cierne korenie/, zaliat vodou a nechat dusit. Ked je naso makke, stavu zahustit mukou a lyzickou odkusat, ci je chutna, ci netreba niecoho pridat. Prilohu som urobila tarhonu, Servirovat aj s uhorkou. Mas to zachvilua je to velmi chutne.
grilka5
31.01.09,19:12
ja robiem niekedy klasicky rezen,ale neobalujem ho v struhanke,ale v kokose,alebo ovsenych vlockach-vynikajuce a k tomu ryza,nie zemiaky,udusena s mrazenou zel.zmesou.kukurica,hrasok,mnaaaaam!!!!
iriska
31.01.09,19:29
ja trochu mimotemy som si dnes nachystala korpus na čokoládovú tortu (ako nedeľný zákusok) - len som našla jednu chybu v recepte, mali tam dopísať - "po upečení korpus vyberieme z formy, oškrabeme zhorené kúsky a necháme vychladnúť"
Zita5
31.01.09,19:33
Kto mi poradí nejaký dobrý recept na nedeľný obed a aby nebol veľmi pracný, lebo už naozaj neviem čo uvariť, malo by to byť z bravčového mäsa. ďakujem.
http://www.porada.sk/t91554-nedelny-obed-nejake-dobre-masko.html
Dav
31.01.09,19:47
ja trochu mimotemy som si dnes nachystala korpus na čokoládovú tortu (ako nedeľný zákusok) - len som našla jednu chybu v recepte, mali tam dopísať - "po upečení korpus vyberieme z formy, oškrabeme zhorené kúsky a necháme vychladnúť"
:D:D:D Ale príspevok sa Ti podaril:D:D:D
ondrejvla
31.01.09,21:11
ja trochu mimotemy som si dnes nachystala korpus na čokoládovú tortu (ako nedeľný zákusok) - len som našla jednu chybu v recepte, mali tam dopísať - "po upečení korpus vyberieme z formy, oškrabeme zhorené kúsky a necháme vychladnúť"

No tak to bolo určite vinou DP DzMV, alebo dane z nehnuteľností... -vtedy je to odpustené a ešte ťa aj poľutujeme.
marina8
31.01.09,21:14
ja trochu mimotemy som si dnes nachystala korpus na čokoládovú tortu (ako nedeľný zákusok) - len som našla jednu chybu v recepte, mali tam dopísať - "po upečení korpus vyberieme z formy, oškrabeme zhorené kúsky a necháme vychladnúť"


dostala som priserny zachvat smiechu:D:D:D:D:D:D:D:D:D
skoda , ze ti nemozem pridelit bod;)
DanielaSL
31.01.09,21:23
Môj obľúbený z bravčového karé ..a nenáročný.
Plátky mäsa naklepeš, posolíš, okoreníš čiernym mletým korením, môžeš aj mletou paprikou jemne posypať. Na pekáč dám bravčovú masť, alebo olej ...plátky mäsa prudšie opečiem z oboch strán, podlejem a strčím do rúry, kde to nechám zapekať. Po chvíli zapekania mäso obrátim na druhú stranu , pokladiem naň kôpky kyslej kapusty ..ale môže byť hocičo iné, hlavne aby bolo kyslé..čalamáda, postrúhaná kyslá uhorka atď. A znova podľa potreby podlejem a nechám zapekať. Keď je mäsko mäkké, vypnem rúru a na vrch položím plátok tvrdého syra a v teplej rúre nechám ešte zapiecť. K tomu najlepšie zemiaková kaša.
lorelei
31.01.09,21:23
Ja som dnes robila rezne naklepane, osolene, okorenene , a dala som aj bazalku susenu,na cibulku na olej osmazit, potom som to zakryla , aby sa to podusilo vo vlastnej stave, a ked bolo masko hotove, tak som v tom vypeku a stave dorobila citronovu omacku, trocha citr. kory, stavu z pol citrona, lyzicku cukru, lyzicku horcice, moze sa dat aj trocha bieleho vina ak je, u nas je stale otvorene, ked navsteva nedopije, tak s nim varim....no a pridala som kyslu smotanu, trocha hl. muky na zahustenie a este aj vody. Omacka hotova. Na tanier som spravila salat s cinskej kapusty - klasika, octovo cukrovy nalev, sol,korenie, nakrajala rajcinu, papriku, uhorku - co doma je,trocha nivy na kocky, orechy vlasske malicko a na to som polozila nakrajane na pasiky hotove masko, poliala omackou a moj sa nevedel dojest a ani to nevladal dojest, ze to bolo syte. Normalne sa to je bez chleba, ale moj je chlebovy, a este som k tomu urobila kyslu smotanu s 3 pretlacenymi strucikmi cesnaku, sol, korenie -vymiesat, a to si daval este ako dresing k tomu. Zdrave, dobre a nie tak tazke na travenie.
ondrejvla
31.01.09,21:38
Tak pridám aj ja, robievam to z kuracích prsíčiek, ale aj z bravč.sviečkovice.
Olúpem asi hrsť mandlí, vysuším ich utierkou, na strenom stupni opečiem na panvici do ružova za stáleho miešania, (rýchlo zhoria), vysypem ich na tanierik a na oleji z mandlí prudko opražím čisté mäsko, ktoré je mierne posolené a okorenené čerstvo zomletým korením. Robím to na titánovej panvici, stačí veľmi malé množstvo oleja, mäsko povyberám vareškou, dám opiecť pár plátkov ananásu, podlejem bielym vínom cca 1dl, do ktorého som pridala 1 KL sójovej omáčky, 1 KL vorchestru, 1 dl vody, nechám zovrieť, pridám mäsko a dusím ešte cca 10-15 minút. Zemiaky obielené pokrájam na štvrtky, dám piecť do rúry na pekáč vystlaný papierom na pečenie, znovu bez tuku, nesolím až tesne pred dopečením, keď sa na zemiačkoch urobia také bublinky. Zemiaky dávam do rúry cca 1 až 1 a 1/2 hodiny pred mäskom. Na tanieri posypem opraženými mandľami, prípadne syrom.
brčko
31.01.09,21:54
u nás s bravčového celkom oblúbený:
tiež naklepať, posoliť, trochu okoreniť a popražiť na troške oleja, potom zaliať vodou + horčica + sol. Uvariť si vajíčko na tvrdo, pokrájať na kocky. Tiež si nakrájať kyslú uhorku 2-3 na drobné kocky a uvariť vo vode. Uhorku aj vajíčko (príp. len uhorku bez vajíčka) dať potom do hotovej štavy. Aha a šťavu trochu zahustiť, ja používam solamil.
Marína
31.01.09,22:26
Tak pridám aj ja, robievam to z kuracích prsíčiek, ale aj z bravč.sviečkovice.
Olúpem asi hrsť mandlí, vysuším ich utierkou, na strenom stupni opečiem na panvici do ružova za stáleho miešania, (rýchlo zhoria), vysypem ich na tanierik a na oleji z mandlí prudko opražím čisté mäsko, ktoré je mierne posolené a okorenené čerstvo zomletým korením. Robím to na titánovej panvici, stačí veľmi malé množstvo oleja, mäsko povyberám vareškou, dám opiecť pár plátkov ananásu, podlejem bielym vínom cca 1dl, do ktorého som pridala 1 KL sójovej omáčky, 1 KL vorchestru, 1 dl vody, nechám zovrieť, pridám mäsko a dusím ešte cca 10-15 minút. Zemiaky obielené pokrájam na štvrtky, dám piecť do rúry na pekáč vystlaný papierom na pečenie, znovu bez tuku, nesolím až tesne pred dopečením, keď sa na zemiačkoch urobia také bublinky. Zemiaky dávam do rúry cca 1 až 1 a 1/2 hodiny pred mäskom. Na tanieri posypem opraženými mandľami, prípadne syrom.
Vlasti, tak toto mäsko varievam aj ja. Prílohou sú tiež zemiaky, ale najprv ich povarím v osolenej vode s 1 sladkou smotanou(vývar sa môže použiť na polievku) a tesne pred úplným uvarením scedím a tak ich dám zapiecť v rúre do ružova.
Varila som klasiku - knedlík, kapusta, pečená krkovička a piekla tvoj medový koláč. Nemá chybu.:)
ondrejvla
01.02.09,20:18
Vlasti, tak toto mäsko varievam aj ja. Prílohou sú tiež zemiaky, ale najprv ich povarím v osolenej vode s 1 sladkou smotanou(vývar sa môže použiť na polievku) a tesne pred úplným uvarením scedím a tak ich dám zapiecť v rúre do ružova.
Varila som klasiku - knedlík, kapusta, pečená krkovička a piekla tvoj medový koláč. Nemá chybu.:)

Evička, nerob chute! Ja idem zajtra do špitála ležať a sušiť hubu inzulínom a ty tu takto...fňuk...:mee:
Marína
01.02.09,21:55
Neboj Vlasti, všetko dobre dopadne a keď sa vrátiš, za odmenu si niečo dobré upečieš, napr. aj odtiaľ Recepty pre diabetikov (http://www.mojerecepty.estranky.cz/clanky/recepty-pre-diabetikov)
marina8
01.02.09,22:23
Vlasti, tak toto mäsko varievam aj ja. Prílohou sú tiež zemiaky, ale najprv ich povarím v osolenej vode s 1 sladkou smotanou(vývar sa môže použiť na polievku) a tesne pred úplným uvarením scedím a tak ich dám zapiecť v rúre do ružova.
Varila som klasiku - knedlík, kapusta, pečená krkovička a piekla tvoj medový koláč. Nemá chybu.:)


ten medovy kolač najdem aj tu v receptoch?
ked je taky vyborny tak aj ja vyskusam, nech mozem aj ja chvalit:D
Marína
01.02.09,22:50
Nájdeš tu http://www.porada.sk/t99129-plnka-do-medovych-rezov.html
plnku v prísp.6 a cesto v prísp.17
Cesto vaľkám priamo na voskovom papieri cez mikroténový sáčok.
marina8
01.02.09,22:56
Nájdeš tu http://www.porada.sk/t99129-plnka-do-medovych-rezov.html
plnku v prísp.6 a cesto v prísp.17
Cesto vaľkám priamo na voskovom papieri cez mikroténový sáčok.


dakujem:D