PORADA.sk
PORADA.sk

Klikne pre zoradenie od najlepšej odpovede: : sídlo spoločnosti vo vlastnom byte



Jaka3
03.02.09, 23:05
Môže mi niekto poradiť, ak si dá jednoosobová s.r.o. sídlo vo vlastnom byte spoločníka, ktorý vlastní spolu so svojim manželom, či stačí na zápis do obchodného registra súhlas manžela so zriadením sídla spoločnosti, keďže mu patrí polovica bytu? Alebo musí byt predložená nájomná zmluva?

biaaa
04.02.09, 06:25
Netreba zmluvu. Staci suhlas ako vravis. Ak nehnutelnost vlastnite spolu, najlepsie bude ak sa uvediete na suhlas obaja, t.j. tak ako je to na liste vlastnictva.

Itus
14.04.09, 14:31
Ahojte, ja som to tu prebrazdila krizom, krazom, ale nikde som nenasla ako riesite oznacenie sidla spolocnosti v byte. Predpokladam, ze mi nedovolia ku vchodovym dveram vylozit tabulku, alebo take nieco...Staci ak dam oznacenie k bytovym dveram? Poradte mi prosim, urcite Vas je vela, co mate doma sidla spolocnosti...

zalobaba
14.04.09, 22:58
Ahojte, ja som to tu prebrazdila krizom, krazom, ale nikde som nenasla ako riesite oznacenie sidla spolocnosti v byte. Predpokladam, ze mi nedovolia ku vchodovym dveram vylozit tabulku, alebo take nieco...Staci ak dam oznacenie k bytovym dveram? Poradte mi prosim, urcite Vas je vela, co mate doma sidla spolocnosti...
..... a čo tak označenie na poštovú schránku? Označenie na vchodových dverách nie je potrebné, pokiaľ nebudeš v sídle spoločnosti napr. prijímať zákazníkov, resp. klientov......

zalobaba
14.04.09, 23:01
Netreba zmluvu. Staci suhlas ako vravis. Ak nehnutelnost vlastnite spolu, najlepsie bude ak sa uvediete na suhlas obaja je potrebné uviesť na súhlas všetkých vlastníkov nehnuteľnosti, t.j. tak ako je to na liste vlastnictva. Niektoré registrové súdy vyžadujú k súhlasu aj LV.

Itus
15.04.09, 07:29
..... a čo tak označenie na poštovú schránku? Označenie na vchodových dverách nie je potrebné, pokiaľ nebudeš v sídle spoločnosti napr. prijímať zákazníkov, resp. klientov......
...Niekto tu pisal, ze mu zo zivnostenskeho fotili vchodove dvere, na ktorych chybalo oznacenie prevadzky, tak preto som spekulovala.... Dakujem pekne za odpoved zalobaba, oznacim schranku.

zalobaba
15.04.09, 07:35
...Niekto tu pisal, ze mu zo zivnostenskeho fotili vchodove dvere, na ktorych chybalo oznacenie prevadzky, tak preto som spekulovala.... Dakujem pekne za odpoved zalobaba, oznacim schranku.

Sídlo nerovná sa prevádzka.

fisch
08.03.10, 14:23
Sídlo nerovná sa prevádzka.
Máme vo firme taký istý problém....zo živnostenského nám uložili pokutu, za neoznačenie sídla firmy (bydlisko konateľa), ale prevádzkareň (prenajatý priestor) označenú máme. V zázname z kontroly sa odvolávajú na §17,29 a 30 živnostenského zákona, kde je ale spomínaná prevádzkareň....tak ako je to - je sídlo firmy prevádzkarňou, alebo priestor súvisiaci s prevádzkovaním živnosti? ...alebo je to jedno a to isté? :rolleyes:
Ďakujem za odpoveď.

akina
08.03.10, 14:32
Sídlo spoločnosti musí byť označené obchodným menom / stačí na schránke /, je to priestor súvisiaci s podnikaním, vzťahuje sa naňho § 17 ods.7 živnostenského zákona v spojení s § 30 ods. 1 a vazbe na § 29 ods.1 živnostenského zákona. Prevádzkareň môže, ale nemusí byť na tej istej adrese ako sídlo spoločnosti, tá musí byť označená podľa § 30 ods. 1 živnostenského zákona.
V prevádzkarni sa vykonáva konkrétna podnikateľská činnosť, nie sú to kancelárske priestory pre administratívu, objednávky a pod.

mirčiak
06.05.10, 10:48
Dobrý deň, ja by som sa v súvislosti s danou témou chcela spýtať, či si môže firma, ktorá sídly v byte majiteľa dať do nákladov časť nájmu za byt alebo aj celý nájom? Ako to vlastne je pri takomto sídle firmy? Ďakujem za akékoľvek odpovede.

astensova
06.05.10, 11:04
Dobrý deň, tiež by som sa chcela spýtať s.r.o-čka sa sťahuje z jedného mesta do druhého. Sídlo spoločnosti by mali v mojom rod. dome. V podstate by to bolo len na doručovanie písomnosti a nič iné, nakoľko budem viesť celú účt.agendu. Stačí dať len súhlas vlastníka, teda mňa, alebo musí byť vypracovaná nájomná zmluva? Pri čom sa dokladá LV? Ďakujem.

Economic
06.05.10, 13:28
Dobrý deň, tiež by som sa chcela spýtať s.r.o-čka sa sťahuje z jedného mesta do druhého. Sídlo spoločnosti by mali v mojom rod. dome. V podstate by to bolo len na doručovanie písomnosti a nič iné, nakoľko budem viesť celú účt.agendu. Stačí dať len súhlas vlastníka, teda mňa, alebo musí byť vypracovaná nájomná zmluva? Pri čom sa dokladá LV? Ďakujem.

Nájomná zmluva nemusí byť, stačí súhlas vlastníka + LV. A podať ako zmenu sídla so všetkým, čo k tomu patrí.

mirčiak
12.05.10, 10:21
Dobrý deň, ja by som sa v súvislosti s danou témou chcela spýtať, či si môže firma, ktorá sídli v byte majiteľa dať do nákladov časť nájmu za byt alebo aj celý nájom? Ako to vlastne je pri takomto sídle firmy? Ďakujem za akékoľvek odpovede.

Prosím nemá niekto s týmto skúsenosť?

zk24
12.05.10, 14:40
Dobrý deň, ja by som sa v súvislosti s danou témou chcela spýtať, či si môže firma, ktorá sídly v byte majiteľa dať do nákladov časť nájmu za byt alebo aj celý nájom? Ako to vlastne je pri takomto sídle firmy? Ďakujem za akékoľvek odpovede.

Mozes využívať priestory vlastného bytu, je potrebné vsak zmeniť účel využívania týchto priestorov z bytových na nebytové. potom si mozes uplatnovat aj najom do nakladov.