mp.marika
07.02.09,15:37
Niekoľko zelených paprík ( môžu byť aj farebné ), vršok odrezať, zvnútra vyčistiť, naplniť a dať do chladničky na 1-2 hodinky a potom dobrú chuť.
Náplň: maslo zmiešať so syrom Karička 1:1. Pridať na kocky pokrájané vajíčko na tvrdo uvarené a na kocky nakrájanú liptovskú salámu. To všetko pekne zmiešať a naplniť surové papriky.
Po 1-2 hodinkách, keď vyberieš z chladničky, nakrájaš na kolieska a máš pochúťku, ktorá sa ti určite nezunuje.
Dobrú chuť
HankaS
07.02.09,14:40
Ja som skúsila a je to super. Dobrú chuť
OKAA
10.02.09,08:17
Môžem len odporučit!Ja to väčšinou robievam,ked čakám návštevu.
No,robievam to na dva spôsoby.:)Ked je takto naplnená paprika,tak ju na troche oleja vysmažím.Pri smažení-otáčam!;)Je to tiež velká mňamka.....
alla66
10.02.09,18:21
Plnená pečená paprika
Ingrediencie
4 papriky, zeleninovú koreniacu zmes, 4 plátky šunky, 4 mäkké trojuholník.syry, syr v črievku, smotana, olivový olej
Postup prípravy

Papriku očistíme, vypláchneme a vysypeme zeleninovou koreniacou zmesou. Vložíme do nej šunku, do ktorej sme zabalili trojuholník. syr. Uzatvorenú papriku opražíme na olivovom oleji..Potom prikryté chvíľku podusíme,asi 10 min. a do výpeku pridáme šľahačkovú smotanu so syrom a necháme prejsť varom.Podávame s mäkkým chlebom.Chutí a vonia to tak dobre,už nech je sezóna papriky.