Hanka Perka
12.02.09,15:18
Prosím pomôžte mi.Všade na internete hľadám recept na sladkú ryžu a našlo mi len ryžový nakyp...Ak viete recept na ryžu na skalo napíšte mi..:) Ďakujem:)
petra:-)
12.02.09,14:37
Neviem či máš na mysli zrovna toto :) , ale ja robím deťom sladkú ryžu takto:

ryžu umyjem, podlejem vodou, pridam štipku soli, vanilkový a práškový cukor podľa chuti. Keď je ryža už skoro hotová prilejem trochu mlieka a pridám trochu smotany na šľahanie. Vznikne z toho niečo ako mliečna ryža, bežne predávaná v obchode. Potom to uložím do zaváraninového pohára a uložím do chladničky. Deti si to prichucujú podľa chuti, karamelom, jahodami alebo kakaom.
majka10
12.02.09,14:47
Pripravujem podobne, len vody dávam toľko aby bola zaliata ryža, keď je skoro hotová prilejem viac mlieka aby sa rozvarila skoro na kašu, a rozotriem na tanieri ako krupicovú kašu, na to roztopiť maslo (veľa), posypať podľa chuti kakaom, grankom,škoricou a práškovým cukrom.
Hanka Perka
12.02.09,14:51
Neviem či máš na mysli zrovna toto :) , ale ja robím deťom sladkú ryžu takto:

ryžu umyjem, podlejem vodou, pridam štipku soli, vanilkový a práškový cukor podľa chuti. Keď je ryža už skoro hotová prilejem trochu mlieka a pridám trochu smotany na šľahanie. Vznikne z toho niečo ako mliečna ryža, bežne predávaná v obchode. Potom to uložím do zaváraninového pohára a uložím do chladničky. Deti si to prichucujú podľa chuti, karamelom, jahodami alebo kakaom.
Dakujem..idem vyskusat..:)
Hanka Perka
12.02.09,14:52
Pripravujem podobne, len vody dávam toľko aby bola zaliata ryža, keď je skoro hotová prilejem viac mlieka aby sa rozvarila skoro na kašu, a rozotriem na tanieri ako krupicovú kašu, na to roztopiť maslo (veľa), posypať podľa chuti kakaom, grankom,škoricou a práškovým cukrom.
To tiez vyzera dobre..:):):) my sme to jedli na dovolenke a tam my to zachutilo..:D
Hanka Perka
12.02.09,15:20
mňaam..Je to vazne dobre...skombinovala som obidva recepty...a cela robila na zalizuje..:)