porfin
19.06.05,20:35
začínajú dozrievať čerešne i jahody a tak posielm recept na dobrú a
JEDNODUCHÚ BUBLANINU.
Do misky robijeme 4 celé vajcia pridámáme 400g cukru
2 dcl oleja, 3 dcl mlieka a zmixujeme.
Potom tam vsypeme 500g polohrubej múky, 1 prášok do pečiva a štipku sóda bicarbóny a premixujeme.
Vylejeme na vymastený a múkou vysypaný väčší plech a dáme ovocie.
Pečie sa to na strednom stupni a je to dosť rýchlo hotové. Ak dáte kyselšie ovocie / ríbezle, egreše.../ tak koláč po upečení aj pocujrujete.
Dobrú chuť!
durisovad
19.06.05,20:54
Ja mam presne taky isty recept - a je este od mojej mamy. Je skutocne velmi rychly, jednoduchy a vysledok je vynikajuci.
pyton
19.06.05,20:58
Ten cukor aký tam ide?
durisovad
19.06.05,21:07
Najlepsie krupica alebo jemny krystalovy.
Jara
20.06.05,06:41
robím taký istý už roky a je naozaj dobrý. Ak nemáte ovocie, tak je dobrý aj s tvarohom, alebo aj tvaroh a trošku na vrch pohádzať ovocie. Výborne sú černice. Bože už mi tečú slinky...
durisovad
20.06.05,14:48
S cerniciami som zatial neskusala, ale moze to byt dobre. Vyborne je aj s marhuliami.
accad
20.06.05,15:10
mne to pripomína cesto na hrnčekovú bábovku:

- 4 celé vajcia vymiešať s 2 horčičákmi práš. cukru a 1 balíček vanilkového cukru, pridať jeden kelímok šľahačkovej smotany a 2 1/2 horčičákov hladkej múky zmiešaný s 1 balíčkom prášku do pečiva. Všetko zamiešať a vyliať do bábovkovej formy s ďalšími ingredienciami ja napr. okrem časti s kakakom pridám posekanú čokoládu.
Toto cesto používam aj na bublaninu a koláč s marhuľami. Jahody pečené nemám rada, to radšej čerstvé v akéjkoľvek podobe.
ALDA
20.06.05,20:49
Bublaninu podľa uvedeného receptu pečiem aj ja. Chcem doporučiť, možno to už viete, že ovocie, ktoré dávate do cesta, aby nepadlo na spodok, je dobré
obaliť v práškovom cukre tesne pred tým, než ho dávate do cesta.:)

Dobrú chuť:)
Práve dnes som piekla jahodovú:)mňam:) calórie......:)
Zuzka
20.06.05,20:58
Heli, kašlať na kalórie, niet nat dobrý koláčik :D:D:D
Jura
21.06.05,05:18
A ešte nestrúhať do cesta citrónovú kôru a poprípade na vrch celého dať posekané
orechy. Mňam!
nano
21.06.05,19:38
Ja tiež pekávam bublaninu,ale super rýchlu -práca na 5 minúta umyť 1 hrnček a 1 misku
3 vajcia
2 hrnčeky kryštálový cukor
3 hrnčeky polohrubá múka
1 hrnček sladké mlieko
1 hrnček olej
1 prášok do pečiva
Zmiešam vajcia s cukrom,nič nešľahám,len zamiešam a pridám ostatné prísady,vylejem na plech,dám ovocie a pečie sa.Dobrú chuť.
nano
22.06.05,18:30
No vyskúšali ste ju niekto ? Túto bublaninu upečie aj najnešikovnejší chlap.
luebchenko
24.06.05,10:27
začínajú dozrievať čerešne i jahody a tak posielm recept na dobrú a
JEDNODUCHÚ BUBLANINU.
Do misky robijeme 4 celé vajcia pridámáme 400g cukru
2 dcl oleja, 3 dcl mlieka a zmixujeme.
Potom tam vsypeme 500g polohrubej múky, 1 prášok do pečiva a štipku sóda bicarbóny a premixujeme.
Vylejeme na vymastený a múkou vysypaný väčší plech a dáme ovocie.
Pečie sa to na strednom stupni a je to dosť rýchlo hotové. Ak dáte kyselšie ovocie / ríbezle, egreše.../ tak koláč po upečení aj pocujrujete.
Dobrú chuť!Vyskúšala som! ten čas je pri 180 stupňoch cca 40 minút a chutí vraj výborne (ja ešte furt držím diétu :( ale chlap sa zalizoval! A keďže držal mixér a hádzal do nej čerešne tak skonštatoval: Musím uznať, že SME!!! napiekli výbornú bublaninu :D - no môžem oponovať? :D) Až sa zje táto, už sa teší na tú druhú :D
Zuziana
26.06.05,13:22
Ja som dnes použila na bublaninu takýto recept:
5 žltkov
300 g. pr. cukru
250 g maslo
1 vnilkový cukor - vymiešame
pridáme 1,5 dl mlieka
300 g múka polohr.
prášok do pečiva
sneh z 5 bielkov
Rozotrieme na vymastený múkou vysypaný plech,
nahádžeme ovocie - dnes čerešne a upečieme.
Je tiež výborná ako tie vaše.
babenko1
26.06.05,17:52
Babenky.. keby sa u nás chceli jesť tie koláče.. tak ich pečiem stále.. ale aby som ich jedla len ja sama.. to sa nedá.. a také strašné chute ste mi narobili.. mňaaam
andreaS
10.06.09,09:09
recept zakladatelky temy musim ocenit snad tisic bodmi !!!!

tak jednoduchy a vynikajuci kolac sa mi veru este nepodaril!!! upiekla som ho v nedelu na obed a rano sme ho akurat dojedli na ranajky a bolo po nom...

a kedze mam doma este dost vela ceresni, tak po prichode domov urobim dalsiu bublaninku :) mnam
Deganova
11.06.09,04:30
Tu sú moje rýchlovky:
1 šálka hladkej múky, 1 šálka hrubej múky, 2 vajciua, 1/2 šálky oleja, 1 šálka kryš. cukru, 1 šálka mlieka, 1 prášok do pečiva, 1 vanilkový cukor. Vajcia, cukor,vanilka zmiešať, pridať olej, potom mlieko a nakoniec múky a práškom. Na vrch ovocie.
1 kg strúhaných jabĺk, 2 šálky hrubá múka, 2 vajcia, 2 šálky kryš. cukor. 2 prášky do pečiva, škorica (sekané orechy - nemusia byť). Všetko spolu zmiešať, piecť na vymastenom a vysypanom plechu. Na vrch džem a kokos (alebo čokoládová poleva)
durisovad
11.06.09,08:05
Bublaninu robim podla toho isteho receptu ako PORFIN, len s tym rozdielom, ze nemixujem ale vyslaham. A pridam aj za lyzicku skorice. Skurocne najlepsia je s marhuliami a daju sa pouzit aj mrazene.
andreaS
11.06.09,08:10
idem robit dnes opat :D ale s nektarinkami, lebo sme ich nestihli pojest, tak su uz take maksie...

inak tu prvu som robila s mixu ovocia, co ostalo z toho co sme dostali a kedze sme dvaja nemali sme sancu pojest... dala som tam ceresne odkostkovane, marhule na kusky, jahody na kusky a mala som aj za hrst cucoriedok... este stale mam tu chut na jazyku... a skutocne sa po nej len tak zaprasilo... bola lahucka, vonava a stavnata... i ked som davala do rury som neverila ze to bude tak uzasny zakusok lebo to bolo take nizke ale krasne to nabralo... navyse som skusila pri nej program v rure, kt. som este nepouzila :D len teply vzduch a plech som dala na skoro spodnu listu... tymto sa receptik zaradil medzi moje stalice oblubene ;)

daska: skusim pridat skoricu dnes ;)
arizona
11.06.09,08:32
Tiež jednoduchý, rýchly a odskúšaný recept:
40 dkg PH múky
25 dkg pr. cukru
2 vajcia
1 vanilka (ja dávam aj 1 škoric. cukor)
1 prášok do pečiva
1 smotana na šľahanie ( možno nahradiť mliekom)
Vymiešať, vyliať na plech.

Navrch ovocie, ktoré máte po ruke. Drobné, napr. ríbezle pred položením premiešam v miske s kr. cukom a trochou múky.
Navrch môžu ísť kúsky čokolády ( ja tak "likvidujem" zbytky čok. figúrok)
Po dopečení posypať pr. cukrom :)
Dav
31.07.09,18:40
recept zakladatelky temy musim ocenit snad tisic bodmi !!!!

tak jednoduchy a vynikajuci kolac

:) mnam
Veru, tiež som ho vyskúšala, s marhuľami, a mal úspech.
Ančika
04.08.09,14:05
Ešte jeden hrnčekový, ja ho mám ako RÝCHLY KOLÁČ:
2 hrnčeky polohrubej múky, 1 hrnček práškového cukru, troška soli, jeden prášok do pečiva, 2 vajíčka, 1 hrnček mlieka, 6 polievkových lyžíc oleja. Vymiešať, vyliať na vymastený a múkou posypaný plech, uložiť ovocie (marhule, slivky, strúhané jablká, ríbezle, černice - skrátka hocičo surové alebo aj zavárané) hojne posypať posýpkou: 2dcl pohár hrubej múky,2dcl pohár práškového cukru, dobre plná lyžica studenej masti (masla) rýchle rozmrvíme prstami aby sa suroviny zmiešali ale zostali sypké. Posypeme ovocie, na to ešte škoricový cukor a upečieme. Koláč vyzerá ako kysnutý od babky a chutí všetkým. Posýpku máme radšej z masti ale záleží od chutí stravníkov.