osky
16.02.09,11:00
ahojte,

v chladnicke mi zostali dva nacate kompoty,a tak ma napadlo,ze by nebol zly ryzovy nakyp.nemam ale ani paru,ako na to.poradite?:---vopred vdaka!!!!
Aiculka
16.02.09,10:12
Mnozstvo podla oka. Uvarit ryzu. Dat zovriet mlieko asi 1:2 (mlieko:ryza), vyspat ryzu, cukor a vyslahane zltka (mnozstvo podla toho kolko mam ;) a dovarit do makka. Z bielok vyslahat sned, do teplej zmesi vmiesame sned.. a uz len davame na pekac po vrstve.. na vrch moze byt natrety zvysok snehu a piect cca 45 min.. dufam, ze aspon kusok pomoze.L
SMatilda
16.02.09,10:42
REcept pre lenivé a začiatočníčky- asi 40 Dkg ryže uvariť vo vode /v nádobe musí byť nad ryžou ešte cca 4cm vody aby sa celá nevyvarila/ pridať asi 1 dcl oleja a uvariť kašu - ryža je makká/.Nechať vychladnúť. Zo 4 bielkov a 4-6 lyžíc cukru /podľa toho ako máte radi sladké, nám stačia 4/ a 1 lyžice studenej vody vyšlahať tuhý sneh/ keď sa nádoba prevráti sneh nevypadne/, pridať 4 žltky, vychladnutú kašu, za hrsť umytých hrozienok a zlahka premiešať. Hmotu vyliať na vymastený a strúhankou posypaný plech. Piecť v predhriatej rúre na 160st. asi 30 min/dohneda a keď pichneš špajdlou alebo špáradkom do nákypu vytiahneš ho suché/ Ešte teplý posypeš vanilkovým cukrom.
daria29
16.02.09,19:18
tak teda ja varím ryzu v mlieku! dam si ju na plech ,aby sa dobre vychladla,na balkon,medzi tým si vymiesam zltka s maslom,cukrom,z bielok sneh,a az potom to spoluzmiesam,dam na plech polovicu,medzi to dam kompot,alebo jablka,a druhu cast na to.upecene sa moze poliat kompot.stavou.
lijana1
22.02.09,16:15
ryzu oprazis na oleji do sklovita,zalejes vriacou vodou a dusis v rure 10 minut pri 250stupnoch.potom do horucej ryze prilievas studene mlisko po castiach kym ryza nie je vlacna.zltka s cukrom a polovickou masla vymiesas do peny.vmiesas do chladnej ryze, pridas kompot pokrajany na kusky a sneh s krysalovym cukrom.vysypes na pekac a pecies pri 200 stupnoch do ruzova.ryze treba pol kila a styri vajcia a cukor podla chuti
alabut
03.03.09,11:21
A bez toho pecenia sa neda?
daria29
03.03.09,12:42
A bez toho pecenia sa neda?
da sa ,ked si zoberies ryzu s kompotom!
Kazu
03.03.09,15:27
Do ryže nedávam sneh, iba žĺtka. Polovicu rozotriem do zapekacej misy, do druhej polovice pridám cukor a kakao, rozmiešam a rozotriem na svetlú vrstvu. Nechám chvíľu zapiecť. Z bielkov ušľahám sneh s cukrom a natriem na tmavú vrstvu, dopečiem a kompót dávam k tomu na tanier.
SLAVIA TOOLS
03.03.09,17:25
Ja si dám do hrnca umytú ryžu a zalejem mliekom a vodou (pol na pol zaleješ len aby bolo zaliate), keď je ryža uvarená dám do nej maslo aby sa omastila (maslo sa samé rozpustí na teplej r.) a posypem pr. cukrom a van.cukrom - nechám vychladnúť. Potom dam 2-3 žĺtka a nakoniec tuhý sneh (nákyp bude od snehu ľahší), pekáč potriem maslom a posypem strúhankou dám ryžu navrch plátky masla a dopečiem v horúcej rúre. Ryža je už uvarená tak sa to nepečie dlho, len sa to zapeká, na hotové dám dobrý kompótik a už len mňam.
osky
04.03.09,13:26
A bez toho pecenia sa neda?


preto sa to vola nakyp,ze to vlastne pecenim akoby nakysne-je to take nadychane.
ak nechces piect,staci ti osladena ryza uvarena v mlieku,zmiesana kompotom.
to som ja ale nechcela.


vsetkym ktori pripspeli receptami,velmi pekne dakujem.opät som sa naucila daco nove.
jackguelina
31.08.10,06:57
REcept pre lenivé a začiatočníčky- asi 40 Dkg ryže uvariť vo vode /v nádobe musí byť nad ryžou ešte cca 4cm vody aby sa celá nevyvarila/ pridať asi 1 dcl oleja a uvariť kašu - ryža je makká/.Nechať vychladnúť. Zo 4 bielkov a 4-6 lyžíc cukru /podľa toho ako máte radi sladké, nám stačia 4/ a 1 lyžice studenej vody vyšlahať tuhý sneh/ keď sa nádoba prevráti sneh nevypadne/, pridať 4 žltky, vychladnutú kašu, za hrsť umytých hrozienok a zlahka premiešať. Hmotu vyliať na vymastený a strúhankou posypaný plech. Piecť v predhriatej rúre na 160st. asi 30 min/dohneda a keď pichneš špajdlou alebo špáradkom do nákypu vytiahneš ho suché/ Ešte teplý posypeš vanilkovým cukrom.
Presne takýto recept som hľadala,ďakujem.
erzet
31.08.10,08:23
JankaII
31.08.10,08:29
A bez toho pecenia sa neda?

však ty určite máš na to recept...daj;)
alabut
31.08.10,09:21
Kuwa nemam, tiez som sa prinutil tu ryzu piect. .-)
evaj63
02.09.10,18:30
Do ryžového nákypu pridávam citronovu koru a za 1 polievkovu lyžicu tvarohu, takto upečený je osviežujúci a chutí skoro ako zákusok.
monspa
03.09.10,07:32