jana666
18.02.09,21:58
Dobry den,
mam dilemu ako urobit danove priznanie. Minuly rok som bol aj v TPP ale potom som si otvoril zivnost na ktoru som pracoval v rakusku- 5mesiacov. Lenze firma pre ktoru som pracoval v Rakusku mi doteraz nedala Zmluvu o dielo aj ked som ju podpisal- vkuse sa vyhovaraju ze ju ma ten a ten. Mozem priznat Faktury za toto obdobie v Danovom priznani ked nemam Zmluvu o dielo? A ak niekto vie poradit ako by som sa mohol k tej zmluve od firmy dopracovat ak mi nedvihaju telefony ani neodpisuju na listy a maily.

Dakujem za odpovede
slovex
02.03.09,06:51
nie som si celkom istá ako sa mi zachovajú zmluvy o dielo, ide o vyhotovenie projektovej dokumentácie, 3 rôzne zákazky, na každú zákazku mám zvlášť uzatvorenú zmluvu o dielo. Prácu na diele vykonávam vlastnými prostriedkami vo vlastných priestoroch.
Pokynmi objednávateľa sa riadim len pri projektovaní.
Vychádza mi že je to príjem podľa §8 avšak premýšľam nad tým či ich dám do riadku 1 - číže odst.1 písm.a alebo riadok 11 - iné ....
ide o príjem spolu 198 000 Sk
podľa §8 odst 1 písm. a v náväznosti na §9 odst.1 písm.h - môžem v tomto prípade využiť možnosť oslobodenia príjmu do výšky 5 násobku živ. minima t.j. 198 000 - 25650 ???
Okrem toho mám príjem zo závislej činnosti
vopred ďakujem za názory a rady
slovex
02.03.09,16:36
nie som si celkom istá ako sa mi zachovajú zmluvy o dielo, ide o vyhotovenie projektovej dokumentácie, 3 rôzne zákazky, na každú zákazku mám zvlášť uzatvorenú zmluvu o dielo. Prácu na diele vykonávam vlastnými prostriedkami vo vlastných priestoroch.
Pokynmi objednávateľa sa riadim len pri projektovaní.
Vychádza mi že je to príjem podľa §8 avšak premýšľam nad tým či ich dám do riadku 1 - číže odst.1 písm.a alebo riadok 11 - iné ....
ide o príjem spolu 198 000 Sk
podľa §8 odst 1 písm. a v náväznosti na §9 odst.1 písm.h - môžem v tomto prípade využiť možnosť oslobodenia príjmu do výšky 5 násobku živ. minima t.j. 198 000 - 25650 ???
Okrem toho mám príjem zo závislej činnosti
vopred ďakujem za názory a rady


môžete mi prosím naškrtnúť či je môj postup pri zdanení zmluvy o dielo OK?:confused:
mzdarka renca
02.03.09,16:47
nie som si celkom istá ako sa mi zachovajú zmluvy o dielo, ide o vyhotovenie projektovej dokumentácie, 3 rôzne zákazky, na každú zákazku mám zvlášť uzatvorenú zmluvu o dielo. Prácu na diele vykonávam vlastnými prostriedkami vo vlastných priestoroch.
Pokynmi objednávateľa sa riadim len pri projektovaní.
Vychádza mi že je to príjem podľa §8 avšak premýšľam nad tým či ich dám do riadku 1 - číže odst.1 písm.a alebo riadok 11 - iné .... ja si myslím, že je to príjem podľa § 6 odst.2, písm. a)
ide o príjem spolu 198 000 Sk
podľa §8 odst 1 písm. a v náväznosti na §9 odst.1 písm.h - môžem v tomto prípade využiť možnosť oslobodenia príjmu do výšky 5 násobku živ. minima t.j. 198 000 - 25650 nie??? ale môžeš použiť paušálne výdavky 40%, čo ti zníži základ dane, pokiaľ si nevedieš jednoduché účtov.: 198000 - 79200 (paušál)= ZD 118800
Okrem toho mám príjem zo závislej činnosti aj ten si dáš do DP typ B
vopred ďakujem za názory a rady

odpoveď v texte
slovex
02.03.09,17:00
ďakujem