RERE
19.02.09,11:36
Dobrý deň .
Český dodávateľ mi vystavil faktúru za dodanie tovaru, kde sú všetky údaje vystavené v CZK, aj výsledná suma, len potom je dodatok celkom k úhrade xxxEUR, prepočítané kurzom ČNB.
Chcem sa opýtať, či môže byť takto vystavená faktúra, lebo príjem na sklad sa spravil po položkách, ktoré sú uvádzané v CZK a boli prepočítané kurzom ECB a nie ČNB. Máme tam rozdiel.
A ešte by som mala dotaz. Táto firma chce spraviť s nami nejakú dohodu, aby sa záväzky z minulého roku prepočítali nejakým kurzom a boli uhradené v tejto výške. Zrejme preto, lebo česká koruna klesá. Stretol sa niekto s niečim podobným, lebo si to neviem predstaviť, či je to vôbec možné.
Ďakujem.
RERE
19.02.09,11:29
Prosím, nevie niekto poradiť?
betka
19.02.09,18:14
Dobrý deň .
Český dodávateľ mi vystavil faktúru za dodanie tovaru, kde sú všetky údaje vystavené v CZK, aj výsledná suma, len potom je dodatok celkom k úhrade xxxEUR, prepočítané kurzom ČNB.
Chcem sa opýtať, či môže byť takto vystavená faktúra, lebo príjem na sklad sa spravil po položkách, ktoré sú uvádzané v CZK a boli prepočítané kurzom ECB a nie ČNB. Máme tam rozdiel.- nezaujíma nás kurz ČNB, ten je potrebný pre Čechov.
A ešte by som mala dotaz. Táto firma chce spraviť s nami nejakú dohodu, aby sa záväzky z minulého roku prepočítali nejakým kurzom a boli uhradené v tejto výške. Zrejme preto, lebo česká koruna klesá. Stretol sa niekto s niečim podobným, lebo si to neviem predstaviť, či je to vôbec možné. - ak sa jedná o min. rok, dohoda mala byť pred uskutočnením obchodov
Ďakujem.

...... ako vždy Češi špekulujú. Vznikali im vysoké kurzové straty.
RERE
19.02.09,19:50
Viem, že pre nás je podstatný kurz ECB, lenže suma k úhrade na tej faktúre je uvádzaná v EUR,prepočítaná ich kurzom, čiže presne tú sumu musíme uhradiť. A príjem na sklad je kurzom ECB. Budem ten rozdiel dávať do kurzových rozdielov, alebo mi len ovplyvní súvisiace náklady?
Ďakujem.
ondrejvla
19.02.09,20:00
Dobrý deň .
Český dodávateľ mi vystavil faktúru za dodanie tovaru, kde sú všetky údaje vystavené v CZK, aj výsledná suma, len potom je dodatok celkom k úhrade xxxEUR, prepočítané kurzom ČNB.
Chcem sa opýtať, či môže byť takto vystavená faktúra, lebo príjem na sklad sa spravil po položkách, ktoré sú uvádzané v CZK a boli prepočítané kurzom ECB a nie ČNB. Máme tam rozdiel.
A ešte by som mala dotaz. Táto firma chce spraviť s nami nejakú dohodu, aby sa záväzky z minulého roku prepočítali nejakým kurzom a boli uhradené v tejto výške. Zrejme preto, lebo česká koruna klesá. Stretol sa niekto s niečim podobným, lebo si to neviem predstaviť, či je to vôbec možné.
Ďakujem.

Podľa toho, čo píšeš, som pochopila, že na faktúre je uvedené celkom k úhrade mena EUR. Túto skutočnosť by som brala za podstatnú a faktúru uhradila v EUR, neprepočítavala by som ich pohľadávky prepočítavali "nejakým kurzom", dôležitá je suma EUR uvedená k úhrade. No ale potom mali byť aj príjmy v EUR, či vari nie? Aká bola dohoda medzi zmluvnými stranami, že úhrada bude v EUR alebo CZK?
RERE
23.02.09,05:22
Veď to, že príjem po položkách je prepočítaný kurzom ECB, lebo tie sú uvedené v CZK, len suma k úhrade je v EUR.
A tie naše záväzky z minulého roku sú všetko v mene CZK, aj suma k úhrade. Oni chcú spraviť dohodu, že všetky ich pohľadávky v CZK z roku 2008 prepočítajú ich kurzom na EUR a to im uhradíme.
Ďakujem.
Jane!
11.09.09,06:52
Podľa toho, čo píšeš, som pochopila, že na faktúre je uvedené celkom k úhrade mena EUR. Túto skutočnosť by som brala za podstatnú a faktúru uhradila v EUR, neprepočítavala by som ich pohľadávky prepočítavali "nejakým kurzom", dôležitá je suma EUR uvedená k úhrade. No ale potom mali byť aj príjmy v EUR, či vari nie? Aká bola dohoda medzi zmluvnými stranami, že úhrada bude v EUR alebo CZK?
Aj mne prišla takáto faktúra, je v CZK a dole je uvedená celková suma k úhrade - 35 EUR. Dodávateľ požaduje úhradu v EUR. Ide o faktúru za tovar dodávaný do SR. To znamená, že faktúru nahodím do zahraničných faktúr v EUR, kurz bude 1,0 bude to samozdanenie a tovar príjmem na sklad tiež v EUR? Bude to takto správne? Som si čitala staršie príspevky a pýtam sa len preto, či sa náhodou niečo nezmenilo.
A ešte mám jednu otázku musí existovať dohoda s dodávateľom o tom, že požaduje platbu v EUR? Ak áno musí byť písomná?
Zoltán Kovács
11.09.09,06:54
Aj mne prišla takáto faktúra, je v CZK a dole je uvedená celková suma k úhrade - 35 EUR. Dodávateľ požaduje úhradu v EUR. Ide o faktúru za tovar dodávaný do SR. To znamená, že faktúru nahodím do zahraničných faktúr v EUR, kurz bude 1,0 bude to samozdanenie a tovar príjmem na sklad tiež v EUR? Ano Bude to takto správne? Ano Som si čitala staršie príspevky a pýtam sa len preto, či sa náhodou niečo nezmenilo.
A ešte mám jednu otázku musí existovať dohoda s dodávateľom o tom, že požaduje platbu v EUR? Nie Ak áno musí byť písomná?


V citáte
Jane!
11.09.09,09:06
Ďakujem pekne.
Silkov
14.02.12,12:23
Môže slovenský živnostník platiť za služby slovenskému živnostníkovi v CZK mene.
Silkov
25.02.12,21:18
Môže slovenský živnostník platiť za služby slovenskému živnostníkovi v CZK mene.[Prosím
tictac7
25.02.12,21:30
Môže slovenský živnostník platiť za služby slovenskému živnostníkovi v CZK mene.[Prosím

mimotemy ten Tvoj profil - to myslíš vážne?
Silkov
26.02.12,22:58
Myslím to vážne!!!! Ešte som taký prípad nemala!!!!