danielaz
22.02.09,13:20
Ahojte,
už som to tu niekde videla, len to vôbec nemôžem teraz nájsť.
Konateľ používa vl.auto na SC, účtuje si paušálnu náhradu 5,50. Je v tomto paušále zahrnutý aj náklad na parkovanie na letisku?
Ďakujem za pomoc
liba2
22.02.09,12:28
Ahojte,
už som to tu niekde videla, len to vôbec nemôžem teraz nájsť.
Konateľ používa vl.auto na SC, účtuje si paušálnu náhradu 5,50. Je v tomto paušále zahrnutý aj náklad na parkovanie na letisku?
Ďakujem za pomocnie je, parkovanie môže účtovať ako vedľajšie výdavky.
danielaz
22.02.09,12:31
ďakujem.
liba2
22.02.09,12:33
ja tiež :D
danielaz
22.02.09,13:47
no a taká 10dňová diaľničná známka do Rakúska? Je nejaký rozdiel medzi kúpou diaľ.známky na Slovensku a Rakúsku? Ja by som dala rakúsku známku ako vedľajší výdavok.
Rozalka
22.02.09,16:24
Zo Slovenska niekto potrebol na letisko vo Schwechate DN? ja by som to dala do VNZD.
danielaz
22.02.09,16:45
no vôbec som si to neuvedomila, riešila som dve služobné jazdy, ale v rôznych mesiacoch. Keď sa išlo na letisko do Schw. DN nebola zakúpená, ďalšia cesta do Mníchova bola uskutočnená autom, tak preto tá DN. Rieši to teraz niečo?
Ďakujem
liba2
22.02.09,16:57
no a taká 10dňová diaľničná známka do Rakúska? Je nejaký rozdiel medzi kúpou diaľ.známky na Slovensku a Rakúsku? Ja by som dala rakúsku známku ako vedľajší výdavok.
... a menej dňová sa nepredáva ? (ja neviem, z Blavy sa dá prísť na letisko aj mimo dialnice). No z princípu aj zahr. DN je vedľajší výdavok.
danielaz
22.02.09,17:17
ešte raz ďakujem
Rozalka
22.02.09,18:04
no vôbec som si to neuvedomila, riešila som dve služobné jazdy, ale v rôznych mesiacoch. Keď sa išlo na letisko do Schw. DN nebola zakúpená, ďalšia cesta do Mníchova bola uskutočnená autom, tak preto tá DN. Rieši to teraz niečo?
Ďakujem

Teraz už áno, tak potom je to OK, ak tento výdavok súvisí s podnikaním a pracovnou cestou, potom je to daňový výdavok.


... a menej dňová sa nepredáva ? (ja neviem, z Blavy sa dá prísť na letisko aj mimo dialnice). No z princípu aj zahr. DN je vedľajší výdavok.
Veru nie, bohužiaľ.