wegamizi
26.02.09,22:53
Dostala som vacsie mnozstvo ochutenych jogurtov a neviem co s nimi. Rada by som Vam ich rozdala, ale....:rolleyes: Nasiel by sa recept, kde by som ich mohla pouzit?
Stanislav 1975
26.02.09,21:59
A TO JE KOLKO VAčšIE MNOžSTVO? 10-20-100-200 KUSOV? AK ICH NEMÁŠ AKO VYUŽIŤ,TAK ICH DAJ NIEKAM DO DETSKEHO DOMOVA , ALEBO ŠKOLKY, HMHM. Ale pekne od teba, že niesi lakomá a podelíš sa, hm:o
alla66
27.02.09,13:35
Pichni paličku a daj do mrazáku zamraziť...budeš mať mrazený krém...alebo skús jogurtové torty s piškótami.
viktorviktor
27.02.09,14:01
radím vychladiť vodku a zvolať jogurtovú párty :-))
tina1
27.02.09,15:09
radím vychladiť vodku a zvolať jogurtovú párty :-))

vies si predstavit nasledok vodky s jogurtom? :D:D:D
alla66
27.02.09,17:10
Miešaný nápoj::::::::::
Lepší ako tento....
Pivní jogurt

Obtížnost: Malá
Čas: 20 m
Kuchyně: Neznámá
Roční období : Kdykoli
Počet osob : 4

Ingredience
1/2 l piva, 600 g jogurtu, 1 lžíce cukru, šťáva z 1/2 citronu

Příprava
Pivo, jogurt a cukr smícháme a přidáme citronovou šťávu. Podáváme ve vysokých sklenicích s cukrovou ozdobou.
pieces
27.02.09,18:30
zaujímavé :)
osky
28.02.09,14:06
JOGURTOVA HRNCEKOVA BABOVKA

2 vajcia/ak su male,treba dat 3/
1 hrncek cukru
2 hrnceky polohrubej muky
1/2 hrnceka oleja
1 velky jogurt/350-400 gramov;babovka bude chutit tak,aku prichut ma jogurt,mozeme pouzit i biely/
0,5 - 1 dcl bublinkovej mineralky
1 prasok do peciva
:Dpodla chuti mozeme dochutit trochou orechov,kokosu,rumu,cokolady,kakaa,hrozienok...... ale potom to bude asi hustejsie a treba to zriedit opatrne na povodnu hustotu pomocou mlieka

-ruru predhrejeme na 150 stupnov
-formu vymastime a vysypeme po celom obvode,v strede i na dne mukou,prebytocnu muku z formy vysypeme

-vajicka vymixujeme s cukrom do peny
-potom pridame vsetky ostatne ingrediencie-najprv tuhe,potom tekute-vsetko premiesame rucne-vareskou a potom vymixujeme na hladke cesto.
-nalejeme do formy
-vlozime do predhriatej rury a pecieme na spodnej mriezke,cca 1,5 hodiny
/po uplynuti hodiny to potom musime uz kontrolovat,zalezi to od toho aku mate ruru,mozno to bude aj skor..../

-na teplote nepridavame,lebo babovka by sa zvnutra dobre neprepiekla
-hotova je,ked ma tmavo-zlatu farbu a da sa od okraja formy lahko oddelit rukou-ruka ostane cista,nie lepava alebo spinava od cesta

-po vybrati z rury nechame vyjst trochu paru z babovky,potom okraje obrezeme od formy tupou hranou noza ,
polozime na vrch tanier a preklopime formu hore dnom
-utierku namocime do studenej vody,vyzmykame a prikladame po obvode na horucu babovkovu formu-ked sa utierka zohreje,postup opakujeme
-formu chladime dovtedy,kym sa babovka neodpari a sama nevypadne z formy
-neklopeme po forme ani s nou netrasieme,lebo babovka by sa potrhala!!!ak sa dlho nechce vyklopit,treba ju este raz obrezat od okrajov-mozno ostala na dakom kusocku prilepena,a postup s chladenim opakovat-stopercentne sa odpari:---:---
naan
01.03.09,18:24
Ja robievam z ochutených jogurtovnepečenú tortu. Používam detské piškóty,/ ale lepšie sú cukrárske, len sú drahšie- pekne narastú/, ochutený jegurt, vanilkový cukor a ovocie, buď čerstvé mäkké, alebo kompótované. Jogurt ochutím vanilkovým cukrom. Na dva 150 gr. jogurty použijem 1 van.cukor. Na spodok nádoby, v ktorej chcem urobiť tortu dám potravinársku fóliu, potriem ju ochuteným jogurtom, naložím piškóty, ovocie jogurt a postup opakujem kým sa mi neminú suroviny. Hotové dám do chladničky, najlepšie aspoň na 12 hodín, potom vyklopím na podnos, posypem grankom a podávam. Môže sa podávať aj so šľahačkou. Je to tá dietnejšia forma, môžete použiť aj lahôskovú smotanu s ochuteným jogurtom 1:1. Môj manžel si to pripravuje aj sám, ale on používa vyslovene len cukrárske piškóty.
wegamizi
01.03.09,19:11
Vsetkym pekne dakujem za perfektne rady a recepty, mam ich vytlacene a sum pripravene na realizaciu, mnam:D;)
wegamizi
02.03.09,17:33
Dolky z jogurtu

2 vanilkové jogurty (300 ml), 1 vajíčko, 8 lyžíc polohrubej múky, 1 balíček vanilkového cukru, 1 lyžičku sódy bikarbóny, džem, 1 bielok, 1 lyžica práškového cukru

Jogurty s vajíčkom dobre vymiešame, pridáme vanilkový cukor a múku so sódou bikarbónou a ešte spolu vyšľaháme. Na panvici (najlepšie s jamkami) postupne z obidvoch strán na miernom ohni pečieme dolky a ukladáme ich na teplé miesto. Dolky po dve spojíme džemom. Prípadne podávame samostatne posypané práškovým cukrom. Podávame s mliekom.

To je moj recept pre Vas:---