02Michaela
03.03.09,18:57
Dobrý.
Možno sa tiež niekto stretol s podobným zdravotným problémom ako ja a bude vedieť poradiť. V decembri som ochorela, ale akosi som chorobu vyležala. No začiatkom januára som opäť pocítila príznaky choroby a to bolesť v nosohltane. Keďže mi to po dvoch týždňoch neprechádzalo navštívila som doktorku, nakoľko moja denná teplota bola 37,5 C. Dala mi antibiotiká, pot týždni ďalšie, po ďalšom týždni ďalšie až ma poslala ku krčnej. Krčná mi predpísala ďalšie antibiotiká, po týždni neprestávajúcich teplôt ma poslala na rotgen, kde ani nie veľmi (ako zhodnotila) zapálené nosné dutiny. Tak mi predpísala ďalšie antibiotiká. :eek:. No čuduj sa svete od začiatku januára do polovice februára samé antibiotiká a teplota 37,5 C. Zase ma krčná poslala pre istotu k zubárovi, aby vylúčil zápal od zubov. Samozrejme, že zubár zápal od zubov vylúčil a tak nasledovali ďalšie antibiotiká. No najhoršie na tom je, že dnes je už marec a ja stále mám teplotu 37,5 C a beriem ďalšie antibiotiká a z nosa mi už druhý mesiac vytekajú zelené hlieny. Pritom minulý týždeň som k tomuto zápalu prekonala asi aj chrípku a teploty sa vyšplhaly na 39 C. Takže včera ma krčná zase poslala na rotgen (objednajú Vás o týždeň, čiže človek môže aj umrieť, veď nie som celebrita), našťastie som stretla známu a tak bol zrazu rotgen hotový za počkaním. Krčná ma ale opäť po prezretí rotgenu poslala do nemocnice, ale už na CT. A teraz sa podržte, objednali ma za 9 dní:eek:. Dva mesiace mám teplotu v kuse 37,5 C (večer viac):eek:, beriem od januára asi desiate antibiotiká:eek:, z nosa mi tečú zelené....:eek:. To mám asi fakt umrieť:o. Škoda že nie som prezident! Ale nič, o tom potom.;)
Ak by mi vedel niekto poradiť ako už konečne ukončiť moje trápenie (nemyslím+:---) z pretrvávajúcimi teplotami, lebo to sa už nedá vydržať a taktiež nos mám ako červenú paradajku vydretú do krvi, proste hrozné:confused:
Poraďte. Ďakujem.
m.hladka
03.03.09,18:10
Kúp si sólux, je to veľmi účinné a bez antibiotík.
alla66
03.03.09,18:55
http://www.porada.sk/t100612-zapal-nosovych-dutin.htm
Pozri link ,taká téma tu bola....
02Michaela
04.03.09,06:45
Kúp si sólux, je to veľmi účinné a bez antibiotík.

aj to som skúšala a nič. Skôr sa mi zvýšila ešte viac teplota
02Michaela
04.03.09,06:47
http://www.porada.sk/t100612-zapal-nosovych-dutin.htm
Pozri link ,taká téma tu bola....

No klikla som na linku a hodilo ma to stále na hlavnú stránku porady, ale aj tak dík;)
Olice
04.03.09,06:50
No klikla som na linku a hodilo ma to stále na hlavnú stránku porady, ale aj tak dík;)
skú teraz
http://www.porada.sk/t100612-zapal-nosovych-dutin.html
syrik
04.03.09,09:02
Dobrý.
Možno sa tiež niekto stretol s podobným zdravotným problémom ako ja a bude vedieť poradiť. V decembri som ochorela, ale akosi som chorobu vyležala. No začiatkom januára som opäť pocítila príznaky choroby a to bolesť v nosohltane. Keďže mi to po dvoch týždňoch neprechádzalo navštívila som doktorku, nakoľko moja denná teplota bola 37,5 C. Dala mi antibiotiká, pot týždni ďalšie, po ďalšom týždni ďalšie až ma poslala ku krčnej. Krčná mi predpísala ďalšie antibiotiká, po týždni neprestávajúcich teplôt ma poslala na rotgen, kde ani nie veľmi (ako zhodnotila) zapálené nosné dutiny. Tak mi predpísala ďalšie antibiotiká. :eek:. No čuduj sa svete od začiatku januára do polovice februára samé antibiotiká a teplota 37,5 C. Zase ma krčná poslala pre istotu k zubárovi, aby vylúčil zápal od zubov. Samozrejme, že zubár zápal od zubov vylúčil a tak nasledovali ďalšie antibiotiká. No najhoršie na tom je, že dnes je už marec a ja stále mám teplotu 37,5 C a beriem ďalšie antibiotiká a z nosa mi už druhý mesiac vytekajú zelené hlieny. Pritom minulý týždeň som k tomuto zápalu prekonala asi aj chrípku a teploty sa vyšplhaly na 39 C. Takže včera ma krčná zase poslala na rotgen (objednajú Vás o týždeň, čiže človek môže aj umrieť, veď nie som celebrita), našťastie som stretla známu a tak bol zrazu rotgen hotový za počkaním. Krčná ma ale opäť po prezretí rotgenu poslala do nemocnice, ale už na CT. A teraz sa podržte, objednali ma za 9 dní:eek:. Dva mesiace mám teplotu v kuse 37,5 C (večer viac):eek:, beriem od januára asi desiate antibiotiká:eek:, z nosa mi tečú zelené....:eek:. To mám asi fakt umrieť:o. Škoda že nie som prezident! Ale nič, o tom potom.;)
Ak by mi vedel niekto poradiť ako už konečne ukončiť moje trápenie (nemyslím+:---) z pretrvávajúcimi teplotami, lebo to sa už nedá vydržať a taktiež nos mám ako červenú paradajku vydretú do krvi, proste hrozné:confused:
Poraďte. Ďakujem.


No tak to poteší...daj si urobíť sérologické vyšetrenie na zistenie hladín protilátok a vyšetrenie na pľúcne chlamýdie....jeden známy mal tiež neustále zvýšenú teplotu a nakoniec mu zistili chlamýdie na pľúcach a skončil na operačnom stole,kde mu časť pľúc operovali...
02Michaela
04.03.09,14:08
No tak to poteší...daj si urobíť sérologické vyšetrenie na zistenie hladín protilátok a vyšetrenie na pľúcne chlamýdie....jeden známy mal tiež neustále zvýšenú teplotu a nakoniec mu zistili chlamýdie na pľúcach a skončil na operačnom stole,kde mu časť pľúc operovali...

Tak Ty vieš človeka potešiť. :confused:
syrik
04.03.09,14:16
Tak Ty vieš človeka potešiť. :confused:

Vôbec sa tou radou nemusíš riadiť...
kvietka
04.03.09,14:17
tieto dlhodobe problemy som mala aj ja, ziadne antibiotika nezaberali, napokon lekar usudil, ze to musi byt viroza, zo dna na den mi zabrali obycajne komercne homeopatika z lekarne -proti chripke a proti nadche, sama som bola z ucinkov prekvapena
02Michaela
04.03.09,17:39
tieto dlhodobe problemy som mala aj ja, ziadne antibiotika nezaberali, napokon lekar usudil, ze to musi byt viroza, zo dna na den mi zabrali obycajne komercne homeopatika z lekarne -proti chripke a proti nadche, sama som bola z ucinkov prekvapena

No musím sa priznať že som už vyskúšala aj homeopatiká a nič
lijana1
05.03.09,17:56
robili ti tvoji zlati doktori vyter aby ti zistili ktoreATB ti mozu nasadit alebo ci nemas v dutinach zlaty sreptokok?ten je velmi tazko premoct. naparovanie zvykne este zhorsit stav.
Maykaa
03.05.09,13:29
ja sa chcem spýtať čo mam dalej robiť,mam zapchaté dutiny a na vrchu hlavy mam až hrbolce:(, antibiotika ani vyhrievanie soluxom mi nepomáhaju, čo mam dalej vyskušať? zostáva mi už len prepichovanie dutín? a je to velmi neprijemne a bolestivé?.prosím o pomoc:)
pasuliatko
04.05.09,10:26
ja sa chcem spýtať čo mam dalej robiť,mam zapchaté dutiny a na vrchu hlavy mam až hrbolce:(, antibiotika ani vyhrievanie soluxom mi nepomáhaju, čo mam dalej vyskušať? zostáva mi už len prepichovanie dutín? a je to velmi neprijemne a bolestivé?.prosím o pomoc:)

skús si kúpiť nejaké kvapky. napr. Olynth. ten je zázrak. ;)
Tweety
04.05.09,10:28
ja sa chcem spýtať čo mam dalej robiť,mam zapchaté dutiny a na vrchu hlavy mam až hrbolce:(, antibiotika ani vyhrievanie soluxom mi nepomáhaju, čo mam dalej vyskušať? zostáva mi už len prepichovanie dutín? a je to velmi neprijemne a bolestivé?.prosím o pomoc:)
Prepichovanie dutín nie je dvakrát príjemné, ale bolestivé to určite nie je. Uvidíš ako sa Ti po ňom uľaví. Ak už ani ATB, ani solux nepomáhajú, tak pomôže hnisu von jedine prepichovanie.
syrik
04.05.09,10:34
skús si kúpiť nejaké kvapky. napr. Olynth. ten je zázrak. ;)


Kvapky síce môžu pomôcť, ale pozor...pri dlhodobom užívaní kvapiek si akurát dopomôžeš k prepichovaniu dutín...treba ich použivať len nevyhnutne a opatrne...nie dlhodobo !
ZuzanaP
04.05.09,10:42
Moja sestra máva pravidelne zápal nosových dutín, naparuje sa nad fazuľovými strukmi a to jej pomohlo. Brala však aj ATB a sprej do nosa.
pasuliatko
04.05.09,10:42
Kvapky síce môžu pomôcť, ale pozor...pri dlhodobom užívaní kvapiek si akurát dopomôžeš k prepichovaniu dutín...treba ich použivať len nevyhnutne a opatrne...nie dlhodobo !

áno viem...;)
Maykaa
04.05.09,11:49
použivala som ho ale nepomaha :(,,ale dakujem:)
pasuliatko
04.05.09,11:59
použivala som ho ale nepomaha :(,,ale dakujem:)

:eek::eek::eek::eek::eek: o tom počujem prvý raz,že niekomu neúčinkuje. tak vyskúšaj niečo na báze morskej vody.alebo zvlhčovať si vzduch v miestnosti.
Maykaa
04.05.09,12:22
Prepichovanie dutín nie je dvakrát príjemné, ale bolestivé to určite nie je. Uvidíš ako sa Ti po ňom uľaví. Ak už ani ATB, ani solux nepomáhajú, tak pomôže hnisu von jedine prepichovanie.
takže nieje to velmi bolestive? lebo čo som počula každi hovor že je to neprijemne a bolestive,,ale tiež chcem isť na to prepichovanie nech je to hocijake už mam dosť toho,stale zapchatý nos.,diky:)
Pohar
04.05.09,12:26
skuste sa vypytat na imunologické vyšetrenie
liek Isoprinosine, alebo Imunor by mohol aj pomôcť
babijanka
04.05.09,12:35
Dobrý.
Možno sa tiež niekto stretol s podobným zdravotným problémom ako ja a bude vedieť poradiť. V decembri som ochorela, ale akosi som chorobu vyležala. No začiatkom januára som opäť pocítila príznaky choroby a to bolesť v nosohltane. Keďže mi to po dvoch týždňoch neprechádzalo navštívila som doktorku, nakoľko moja denná teplota bola 37,5 C. Dala mi antibiotiká, pot týždni ďalšie, po ďalšom týždni ďalšie až ma poslala ku krčnej. Krčná mi predpísala ďalšie antibiotiká, po týždni neprestávajúcich teplôt ma poslala na rotgen, kde ani nie veľmi (ako zhodnotila) zapálené nosné dutiny. Tak mi predpísala ďalšie antibiotiká. :eek:. No čuduj sa svete od začiatku januára do polovice februára samé antibiotiká a teplota 37,5 C. Zase ma krčná poslala pre istotu k zubárovi, aby vylúčil zápal od zubov. Samozrejme, že zubár zápal od zubov vylúčil a tak nasledovali ďalšie antibiotiká. No najhoršie na tom je, že dnes je už marec a ja stále mám teplotu 37,5 C a beriem ďalšie antibiotiká a z nosa mi už druhý mesiac vytekajú zelené hlieny. Pritom minulý týždeň som k tomuto zápalu prekonala asi aj chrípku a teploty sa vyšplhaly na 39 C. Takže včera ma krčná zase poslala na rotgen (objednajú Vás o týždeň, čiže človek môže aj umrieť, veď nie som celebrita), našťastie som stretla známu a tak bol zrazu rotgen hotový za počkaním. Krčná ma ale opäť po prezretí rotgenu poslala do nemocnice, ale už na CT. A teraz sa podržte, objednali ma za 9 dní:eek:. Dva mesiace mám teplotu v kuse 37,5 C (večer viac):eek:, beriem od januára asi desiate antibiotiká:eek:, z nosa mi tečú zelené....:eek:. To mám asi fakt umrieť:o. Škoda že nie som prezident! Ale nič, o tom potom.;)
Ak by mi vedel niekto poradiť ako už konečne ukončiť moje trápenie (nemyslím+:---) z pretrvávajúcimi teplotami, lebo to sa už nedá vydržať a taktiež nos mám ako červenú paradajku vydretú do krvi, proste hrozné:confused:
Poraďte. Ďakujem.
Takže skús liečbu s cesnakom, priprav si do malej fľaštičky pretlačený cesnak zmiešaný s citrónovou šťavou, užívaj každé ráno ( 1 kávová lyžička a zapiť čajom alebo vodou, pokiaľ ho teda znášaš), môžeš v priebehu dňa aj 3x.
Na noc, by som Ti odporučila coldrex - sirup (ten uvoľňuje dýchanie a znižuje teplotu)http://www.porada.sk/images/icons/icon4.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon13.gif
pasuliatko
04.05.09,14:40
ja odporúčam zájsť za lekárom... ;)
Tweety
04.05.09,14:56
takže nieje to velmi bolestive? lebo čo som počula každi hovor že je to neprijemne a bolestive,,ale tiež chcem isť na to prepichovanie nech je to hocijake už mam dosť toho,stale zapchatý nos.,diky:)
Píšem z vlastnej skúsenosti, nebolelo, len to bolo nepríjemné, lepšie je ich prepichnuť, ako potom dostať nejaký nádor.
Maykaa
04.05.09,18:25
Píšem z vlastnej skúsenosti, nebolelo, len to bolo nepríjemné, lepšie je ich prepichnuť, ako potom dostať nejaký nádor.

veď jasne ,,dakujem pekne za povzbudenie heh:),som sa rozhodla že idem prepichnuť ich aj ja ale až na tyžden lebo teraz mam ešte hrdlo zapalene tak sa doliečim a pojdem si dať nech už mam konečne pokoj.:)
legolas
05.05.09,19:32
....je to zvláštne, že Ti nikto z lekárov nehovoril o zápale prínosných dutín a že Ťa nenútili ísť na prebíjanie chrupaviek. Ja Ti poradím, skús to: zožeň si borovicové výhonky /práve teraz sú/ daj do hrnca do vriacej vody za hrsť týchto výhonkov a povar 10 min., do toho daj mätu a potom až to nebude vrieť pridaj 1 polievkovú lyžicu sódy. Na záver daj tam za hrsť soli, najlepšie morskej. Daj hrniec na stoličku prikrí sa dekou a naparuj . Treba to robiť 3x až 5x za deň. Po každej kúre sadni k soluxu a nahrievaj suchým teplom. Uvidíš, že po 2-3 dňoch sa Ti uľaví potom začneš fúkať z nosa hnis ktorý sa uvolní z prínosných dutín a odíde aj horúčka. Prajem skoré uzdravenie.
Deganova
07.05.09,05:01
Mne môj krčiar poradil nasledovné: do dlaní nabrať vlažnú vodu a nosom vdýchnuť toľko ako znesieš a dutiny sa prečistia, na noc na kadý rádiator postaviť mištičku s vodou a morskou soľou a cez deň na naparovať nad vodou do ktorej dáš variť 3 malé zemiaky a 2-3 lyžičky morskej soli, naparenú tvár prikryť nahriatym uterákom a aspoň pol hodinu nechať vychladnúť.
franmari
20.01.10,12:01
Vcera som bol prvy krat prepichovat nosne dutiny. Absolutne bezbolestne. Len psychika trpi. Najprv to umrtvia a potom pocujes chrupnutie a ide to von. Keby som to bol vedel skor, kazdy jeden zapal si dam takto liecit. Ale prijemne to nieje ked sa ti niekto sprta v nose s ihlicami. Horsie to bolo dnes, ked prepichli a nic von neslo... Odporucal mi zakrok ktory sa robi v clkovej anesteze a potom by mal byt pokoj. tak sa este rozhodnem kym doberiem ATB... nebojte sa punkcie... ak mate velky tlak v dutine a bolia vas zuby cely rad, urcite je to najrychlejsie a najlepsie riesenie ako tu bolest odstranit... M.