grilka5
04.03.09,19:56
cawte,mame doma strasne vela vajec asi 100:(!!!a chcela by som spravit nejaky dobry kolacik z nich,poradite???taky kde ide aspon 8!!!ale okrem puncovych-tie som robila nedavno:cool:!diksss
Tweety
04.03.09,19:03
cawte,mame doma strasne vela vajec asi 100:(!!!a chcela by som spravit nejaky dobry kolacik z nich,poradite???taky kde ide aspon 8!!!ale okrem puncovych-tie som robila nedavno:cool:!diksss
Skús pohľadať niečo tu:
http://www.porada.sk/f58-recepty.html
Monika Kováčová
04.03.09,19:06
na oblížprst ide 10 ks vajec
Tweety
04.03.09,19:07
na oblížprst ide 10 ks vajec
Aj na orechovokávovú tortu ide 10.:) Oblíž prst tiež doporučujem, to le polahoda, mňam.
mysimis
04.03.09,19:10
na brnenskú tortu potrebuješ 14 vajec....
bezradná
04.03.09,19:33
kokosové rezy 9 vajec
kinderkový koláč 9 vajec
bábovka 6 vajec
punčové rezy 14 vajec
bezradná
04.03.09,19:36
na oblížprst ide 10 ks vajec

Ja by som si rada oblízala prst, ale neznám recept - prihodíte niekto?:D
----------------------------------------------------------------------
Našla som ten recept,ale na môj vkus je príliš sladké
http://www.porada.sk/60290-post8.html
Beella
04.03.09,19:52
Ja by som si rada oblízala prst, ale neznám recept - prihodíte niekto?:D
----------------------------------------------------------------------
Našla som ten recept,ale na môj vkus je príliš sladké
http://www.porada.sk/60290-post8.html


Oblíž prst je fakt úžasný koláčik, robím nasledovný recept:

5 žĺtkov, 20 dkg práškový cukor, 5 lyžíc vlažnej vody = vymiešať, pridáme 16 dkg polohrubej múky, 1/3 prášok do pečiva, 2 lyžice kakaa, sneh z 5 bielkov

Plnka: 1/2 l mlieka, 4 malé lyžice maizeny/solamyl, 5 žĺtkov = uvariť na kašu. Vymiešame 25 dkg masla, 20 dkg práškového cukru, 1 vanilkový cukor, po častiach pomaly vmiešame do vychladnutej uvarenej kaše.

Sneh z 5 bielkov a 20 dkg kryštálového cukru utrepať nad parou. Do odstaveného vytlačiť šťavu z 1 citróna. Natrieme na krém. Na sneh postrúhame čokoládu.

Ak by Ti bolo príliš veľa cukru, kľudne redukuj ;) Ja to tak často robím, ale pri tomto ešte nie :D
Beella
04.03.09,19:59
Musí byť len koláč.... ? Čo tak urobiť rýchly vajíčkový šalát :)

8 - 9 vajec, 2 väčšie sterilizované uhorky, 1 cibuľa, 1 bambino, soľ, korenie, 1 majonéza, kvapôčka kečupu.

Uvarím vajíčka, uhorky a cibuľu nakrájam na jemno, vajíčka tiež. Ochutiť koreninami, zmiešať s majonézou. Je dobré ho nechať schladiť v chladničke.
arizona
04.03.09,20:50
mimotemy a čo tak vaječný koňak? Blíži sa veľká noc,zíde sa . :)
pasuliatko
04.03.09,20:59
kokosové rezy 9 vajec
kinderkový koláč 9 vajec
bábovka 6 vajec
punčové rezy 14 vajec

a to je aký kinderkový koláč?;)
marči
04.03.09,21:50
Ahoj, výborné sú napr. Francúzske karamelové rezy ,
Bratislavské rezy (12 vajec)
Zákusok so Sunqickom(20 vajec)
Lahodný zákusok(8 vajec)
Kokosové hnedé naopak(13 vajec)
Veterníky -odpaľované cesto
alebo napríklad Vtáčie mlieko - mňam !

A niečo slané: Vajíčková nátierka, rôzne Omelety....:)
liba2
04.03.09,21:55
Ahoj, výborné sú napr. Francúzske karamelové rezy ,
Bratislavské rezy (12 vajec)
Zákusok so Sunqickom(20 vajec)
Lahodný zákusok(8 vajec)
Kokosové hnedé naopak(13 vajec)
Veterníky -odpaľované cesto
alebo napríklad Vtáčie mlieko - mňam !

A niečo slané: Vajíčková nátierka, rôzne Omelety....:)
haloooo, a kde sú recepty....? :D
marči
04.03.09,21:58
Na ktorý myslíš ? Ak nezaspím pri PC tak ho napíšem. :D
ondrejvla
04.03.09,22:06
na brnenskú tortu potrebuješ 14 vajec....

Nájdem niekde na ňu recept? Už som o nej počula, že je výborná.
ondrejvla
04.03.09,22:08
Musí byť len koláč.... ? Čo tak urobiť rýchly vajíčkový šalát :)

8 - 9 vajec, 2 väčšie sterilizované uhorky, 1 cibuľa, 1 bambino, soľ, korenie, 1 majonéza, kvapôčka kečupu.

Uvarím vajíčka, uhorky a cibuľu nakrájam na jemno, vajíčka tiež. Ochutiť koreninami, zmiešať s majonézou. Je dobré ho nechať schladiť v chladničke.

Mňam, a ešte keď namiesto majonézy dáš biely jogurt a nakladané šampiňóny...
marči
04.03.09,22:09
Niektoré som pripojila v téme: Pečieme na Veľkú noc, prísp. č.32

http://www.porada.sk/t24647-p4-pecieme-na-velku-noc.html#post436493

a ostatné - ak by bol záujem - priložím zajtra
liba2
04.03.09,22:10
Na ktorý myslíš ? Ak nezaspím pri PC tak ho napíšem. :DKokosové hnedé naopak... taký koláčik nepoznám (podľa názvu) :) a ďakujem.
marči
04.03.09,22:13
Nájdem niekde na ňu recept? Už som o nej počula, že je výborná.
Toto som našla na mimibazári:

"Brněnský kroucený dort"

1.cesto: 6 vajec, 140g práškového cukru, citr.kôra z 1/2 citróna,1 sáčik vanilkového cukru, 30g kakaa, 80g zomletých vlašských orechov, 70g polohrubej múky,1/2 kypriaceho prášku
2.cesto: 6 vajec, 140g práškového cukru, citr.kôra z 1/2 citróna, 140g polohrubej múky, 1/2 kypriaceho prášku
Plnka: 4 vajcia, 200g práškového cukru, 250g masla (dávam klasické maslo alebo Heliu), 30 g kakaa, 50g zomletých orechov.
Postup:
Cesto 1: Žĺtky s cukrom,nastrúhanú citrónovú kôru, vanilkový cukor a kakao vymiešame do peny, pridáme sneh z bielkov ,orechy, múku s kypriacim práškom a všetko zľahka premie­šame. Tortovú formu vymastíme (ja dávam na spodok papier na pečenie a boky nemastím- vtedy sa neurobí v strede torty hrb) alebo vymastiť dno a vysypať kokosom, dáme do nej cesto a upečieme.
Cesto 2: upečieme klasický piškótový plát na normálnom plechu,ktorý je ku každej rúre a prudšie upečieme (ako na roládu,aby nebolo suché a pri točení sa nelámalo).
Cesto z tortovej formy necháme vychladnúť a prekrojíme na dva pláty - spodné aj vrchne (vrchné z vnútornej strany)potrieme plnkou.
Cesto z plechu po vychladnutí potrieme tiež plnkou a pokrájame na pásy široké asi 3 cm .
Z 1 pásika stočíme akoby roládu,vložíme do stredu spodného natretého cesta, kde končí priložíme ďalší pásik a postupne akoby namotávame na stred aj ostatné natreté pásiky, kým nemáme tento stred veľký ako spodný plát.(Neboj sa pritlačiť konček cesta - ja v tejto fáze opatrne navlečiem roztvorenú tortovú obruč na to,čo mám hotové,zatvorím ju) Na vrch položíme druhý plát natretý plnkou.Necháme stuhnúť v chladničke.Môžeme poliať čokoládou ,polevou,podľa fantázie.Ja zvyknem potrieť boky zvyškom plnky,zacapkať mletými orechami a vrch kedy sa mi ako chce.
marči
04.03.09,22:22
Tak ešte ten kokosový: :) Možno ti bude známy, to ja ich mám popísané s takými čudnými názvami a možno ani nie...:---

Kokosové hnedé naopak

1. Cesto: 7 bielkov a
15 dg cukru vyšľaháme, pridáme
15 dg kokosu
2 PL hrubej múky

2. Cesto: 6 vajec
12 dg cukru
12 dg hladkej múky
2 dg kakaa
prášok do pečiva

Krém: 7 žĺtkov
4 PL prášk. cukru vyšľaháme nad parou, po vymiešaní pridáme
1 maslo

Na plech natrieme 1. cesto (kokosové), naň dáme 2. cesto (kakaové) a upečieme. Vychladnutý koláč prevrátime - kokosová časť bude hore. Natrieme krémom a polejeme čokoládovou polevou.
liba2
04.03.09,22:28
Nepoznám ho, možno som ho jedla niekde na návšteve, vyskúšam :) a ďakujem.
ondrejvla
04.03.09,22:33
Ďakujem Marči, už som si ho skopírovala, urobím rodine radosť.
marči
04.03.09,22:38
Ďakujem Marči, už som si ho skopírovala, urobím rodine radosť.
Dúfam, že sa podarí - ja som ho len skopírovala z tej stránky. Ak bude dobrý, daj, prosím, vedieť ! :)
bezradná
05.03.09,06:54
a to je aký kinderkový koláč?;)

Mám ho napísaný doma - ak chceš, nájdem a napíšem recept.
barjakabra
05.03.09,07:27
pridávam zopár osvedčených:


Čokoládová torta - rýchla, jednoduchá, výborná s jahodovým kompótom


140 g masla
2 lyžice instantnej kávy
9 žĺtkov
100 g mletých lieskových orieškov
400 g horkej čokolády
130 g cukru
100 g preosiatej múky
šľahačka na zdobenie

Čokoládu a maslo rozpustíme a zmiešame so všetkým ostatným. Nakoniec pridáme našľahaný sneh z bielkov. V predhriatej rúre (na 150 °C) pečieme 20 minút. Ozdobíme šľahačkou - výborný je k tomu pridaný jahodový kompót.



Orechovník na lyžice

Cesto:
6 vajec
6 lyžíc mletých orechov
1 prášok do pečiva
6 lyžíc práškového cukru
3 lyžice polohrubej múky

Plnka:
135 g palmarinu
1 vanilka
pikantný džem
3 lyžice kryštálového cukru
3 vajcia
1 lyžica kakaa
3 lyžice práškového cukru


Žĺtky s cukrom a troškou vody vymiešame do peny. Postupne pridáme vyšľahané bielky a orechy premiešané s múkou a práškom do pečiva. Cesto vylejeme na vymastený, pomúčený plech a upečieme.

Plnka: Celé vajcia riadne vyšľaháme, pridáme cukor, vanilku, kakao a spolu uvaríme na hustú kašu, ktorú necháme vychladnúť. Vychladnutú vmiešame do palmarinu vymiešaného s cukrom.

Cesto po dĺžke rozrežeme na tri rovnaké diely. Spodný potrieme džemom a tretinou plnky. Postup opakujeme a nakoniec celý koláč potrieme zvyšnou plnkou a posypeme mletými orechmi. Na vrchu môžeme ozdobiť celými orechmi.

Ruský koláč

9 vajec
1 palmarin
šťava a kôra z citróna
čokoláda na varenie
430 g práškového cukru
280 g polohrubej múky
1 vanilka
1/2 prášku do pečiva
140 g orechov

Žĺtky vymiešame s cukrom, pridáme palmarin, citrón, múku, prášok do pečiva, mleté orechy a sneh z bielkov. Polovicu cesta vylejeme na vymastený a múkou posypaný plech. Na cesto husto postrúhame čokoládu a vylejeme druhú polovicu cesta. Upečený zákusok necháme vychladnúť, potrieme džemom, polejeme čokoládou.
grilka5
05.03.09,10:19
jooj,kolko receptov,urcite nejaky urobim....dakujem:)
babka - ježibabka
05.03.09,21:23
SNEHOVÁ TORTA
Suroviny- cesto: 6 vajec, 6 lyžíc práškového cukru, 3,5 lyžice hrubej múky, 1/2 prášku do pečiva, 2 lyžice kakaa.
Plnka: 4 dcl mlieka, 10 dkg hladkej múky, 5 žĺtkov, 4 dkg kakaa, 45 dkg maslo alebo margarín, 25 dkg práškový cukor, rum a džem.
Pena: 5 bielkov, 25 dkg práškový cukor, štipka soli.
Čokoládová poleva.

Postup - cesto: Žĺtka s cukrom vymiešame do peny, pridáme múku zmiešanú s práškom do pečiva a kakaom a zľahka primiešame sneh z bielkov. Cesto vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech a upečieme.
Plnka: Z mlieka, múky, žĺtkov, kakaa a cukru uvaríme kašu a vychladnuté zmiešame s maslom a pridáme rum podľa chuti.
Pena: Z bielkov, cukru a štipky soli nad parou vyšľaháme tuhý sneh. Odstavíme a miešame do vychladnutia.
Upečený korpus potrieme džemom, natrieme plnku, na to dáme snehovú penu a polejeme čokoládovou polevou.

Tento recept som už napísala v TORTÁCh.
Marína
05.03.09,22:11
Nájdem niekde na ňu recept? Už som o nej počula, že je výborná.
Vlatička, pozri aj s názornou ukážkou
http://www.e-knihovnicka.cz/nej/07_dorty/10-11.htm
http://foto.dama.cz/foto.php?f=285405
ondrejvla
06.03.09,21:00
Vlatička, pozri aj s názornou ukážkou
http://www.e-knihovnicka.cz/nej/07_dorty/10-11.htm
http://foto.dama.cz/foto.php?f=285405

Evička ďakujem za linky, skutočne zaujímavé, vidíš mám ďalšie nápady, ako zmeniť "image" torty.
wagner
07.03.09,18:43
bezradná - a kde je ten kinderkový koláč? Prilep, prosím.
Marína
07.03.09,18:53
liba2
07.03.09,20:54
Evka ďakujeme za receptíky :)
Zita5
08.03.09,13:56
Tu je:)
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4776
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=9865
http://www.recepty-jedla.estranky.sk/stranka/kinder-mliecny-rez
http://www.mimisvet.sk/recept.php?id=3908

Kinder koláč je fantastický , vďaka Evka za receptík.:);)

Plnku som si trošku zmenila , nedala som 2,5 pudingu , ale hneď 4 ks pud.
Krém mal super konzistenciu a dobre sa s ním pracovalo .Zmenila som to preto , lebo niekde v téme som čítala , že krém mala riedky , tak som sa tomu chcela vyhnúť .

Len na budúce budem musieť spraviť dve dávky , lebo jedna je málo .:D
Marína
08.03.09,15:22
Zitka, ty si ho už aj upiekla? Šikovnica šikovná.:) Vďaka za radu s tým pudingom. Ešte napíš, prosím, ktorý si piekla.
Zita5
08.03.09,15:59
Zitka, ty si ho už aj upiekla? Šikovnica šikovná.:) Vďaka za radu s tým pudingom. Ešte napíš, prosím, ktorý si piekla.

Evka :) piekla som

Kinder koláč, mňami ňam, :O)




http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4776

Ešte poznamenám , stužovač som nepoužila , len čistú šľahačkovú smotanu .
Zdenka N.
09.03.09,12:09
Ruské rezy = 20 vajec
sú výborné
Zdenka N
grilka5
09.03.09,19:08
nakoniec som robila dunajske vlny s makom co boli najnovsie v novom case pre zeny,dobre su ,ale ten co nema rad mak,tak nech nerobi,lebo ho dost citit,lae inak su fajn
Marína
09.03.09,22:43
Evka :) piekla som

Kinder koláč, mňami ňam, :O)




http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4776

Ešte poznamenám , stužovač som nepoužila , len čistú šľahačkovú smotanu .
Vďaka Zitka, ani ja stužovač nepoužívam.
Marína
09.03.09,22:45
Ruské rezy = 20 vajec
sú výborné
Zdenka N
Zdenka, a kde je recept?;)
Zdenka N.
10.03.09,09:28
Recept na ruské rezy napíšem zajtra
Zdenka N
Zdenka N.
11.03.09,10:49
Tu je sľúbený recept na RUSKÉ REZY
Upiecť 3 pláty žlté a jedem tmavý kakaový /do jednej časti dať kakao.
Množstvo na 2 pláty:
10 vajec, 30 dkg kryš.cukru, 1 dcl vlažnej vody, 30 dkg hl. múky, trocha prášku do pečiva.
Punčovina na poliatie: 0,4 kg kryš.cukor, 0,4 l vody, trocha kyseliny citrónovej, 1/2 rumovej a 1/2 punčovej tresti.
Poleva: 20 dkg várovej čokolády, 10 dkg stužený tuk, nechať rozpustiť vo vodnom kúpeli.
Postup: 4 pláty upiečieme na plechu vyložený papierom na pečenie, necháme vychladnúť.
Jeden žltý plát potrieme marhuľovým džemom, na džem dáme z 0,7 pohára bez šťavy rukom rozmlágané marhule.
Zvlášť dáme na seba jeden plát žltý a jeden tmavý. Tieto nakrájame /po užšej strane/na tenké pásky tak aby šírka pásov bola tak vysoká ako obidva pláty.Nakrájané pásiky dáme vedľa seba a to jeden tmavý a jeden bledý na rozmrvené marhule, tesne vedľa seba. Toto polejeme horúcou punčovinou. Musí to byť dosť mokré. Znova dať ďalší 0,7 l pohár zaváraných rozmrvených marhúl. Vrchný plát potrieme marhuľovým džemom a dať na marhule. Zaťažiť. Na druhý deň priečne po užšej strane nakrájať na 6 pásov, Každý jednotlivo poliať čokoládou i boky. Ak oblejeme posledný, prvý začneme krájať. Pred krájaním ak je čokoláda mierne ztuhnutá môžeme ozdobiť nožom pásiky, alebo jemne mriežka. Na rezoch sa vytvoria pekné kocky jedna bledá, druhá tmavá.
Tento recept používam už 30 rokov, naučila som sa ho na jednom kurze pečenia od výbornej p. cukrárky.
Je to napísané polopatisticky takže keď dodržíte postup ručím vám za to, že sa bude všetkým páčiť. Zdá sa to možno náročné ale nie je.
Je toho dosť ja dávam rezy i do mrazničky a keď je treba tak mám zákusok vždy po ruke.
Zdenka N.