Monika
04.03.09,20:47
Dobry vecer.
Mame 10 mes. synceka, ktory ma zlateho stafylokoka. Opakovane sa mu vracia, aj po podani ANT. V okt.min.roku bol kvoli nemu operovany, sposobil mu hnisavy zapal nadsemenika.
Prosim Vas, ake mate skusenosti s tymto bacilom?
Co by sme mohli este skusit?

Akonahle ma maly zvysele teploty okolo 37 max.37,5, uz vieme, ze je zase tam, ma ho v hrdle.

Dakujem velmi pekne za Vase rady a skusenosti.
Pekny vecer.
Monika
kalibo
04.03.09,20:33
Dobry vecer,
viem, co prezivas. Ja som si to preskakala so synom pred styrmi rokmi. Ako 2-tyzdnovy dostal zapal pluc a tak sme sa ocitli v nemocnici. Po 2 tyzdnoch nas zdravych prepustili. Ale o dalsie dva tyzdne sa to zopakovalo a potom znova a znova. Kym mal 5 mesiacov, tak sme boli povacsine 2 tyzdne doma, 2 tyzdne v nemocnici. Potom bolo chvilku dobre - tak tri mesiace bol klud. Ale po troch mesiacoch dostal vysoke teploty 39 - 40. Boli sme u detskej lekarky a ta nam predpisala ANT. Lenze tie nezaberali. Ani dalsie, ktore nam po troch dnoch predpisala. Ked uz mal maly piaty den teploty 39-40, isla som s nim rovno do nemocnice a lekarke na prijme som povedala, ze neodidem, kym s tym nieco neurobia. A tak sme stravili v nemocnici dva mesiace. Malemu urobili najprv kompletne vysetrenia, rozne odbery (to trvalo dva tyzdne), pri ktorych zistili, ze mu v tele koluje zlaty stafilokok a nasiel si najslabsie miestecko - v oblasti ucha. Nasadili infuznu liecbu, ktora trvala 28 dni. Uz si na jeho telicku nenasla miesto, kde by nemal vpich po infuzii. Po 28 dnoch urobili kontrolne odbery. O 3 dni nam oznamili, ze stafilokok je uz prec. Len ho este museli zoperovat, kedze stafilokok si urobil lozisko za uchom. To zistili, ked ho primarka z detskeho odd. poslala na CT, aby sa zistilo, kde zanechal stafilokok lozisko, aby sa uplne odstranili zvysky. Bolo potrebne odsat tekutinu z toho loziska. A tak sme sa po 2 mesiacoch dostali z nemocnice. Ale odvtedy, musim zaklopat na drevo, sme uz nemali ziadne zdravotne problemy.
Jedine, co ti mozem odporucit, ziadaj si od lekarky, odborne vysetrenie krvi maleho. Nedaj sa odbit tym, ze ti predpisu len nejake antibiotika. Tym bacila nevyliecis, len ho na isty cas oslabis.

Drzim Vam palce.
pasuliatko
04.03.09,21:01
vetva
13.03.09,20:00
Mne potvrdili stafylokok výterom z hrdla. Užívam ANT a som zvedavý či zdochne. Ale chcem sa spýtať, kalibo, aké to boli krvné testy, ktorými ho diagnostikovali u tvojho syna ?
pasuliatko
13.03.09,20:02
zlateho stafylokoka sa ťažko dá zbaviť. treba sa poradiť s lekárom.
BXLmiami
16.03.09,08:29
Ste sledovaní na imunologii?Treba vyšetrenia a podporu imunity.
Bionda
16.03.09,13:38
ja som sledovaná na pľúcnom, ale problémy to nerieši- je to už bohužiaľ len liečba v prípade akútneho vzplanutia.
BXLmiami
16.03.09,14:19
Medzi dieťaťom a dospelým je rozdiel.Dieťa treba podchytiť,vyšetriť či sa nejedná o imunitnú nedostatočnosť a ak nie tak by som doporučila homeopatické nastavenie a hlavne otužovanie dieťaťa,riadne vystimulovať imunitu,má šancu z toho vyjsť.U dospelého je to od prípadu k prípadu.
dasl
01.07.10,17:44
zlateho stafylokoka sa ťažko dá zbaviť. treba sa poradiť s lekárom.

Ak to mate uz sa ho nezbavite

bude vo vas zit aj niekolko rokov v domneni ze ste sa ho zbavili ale po rokoch staci sa par krat pozabudnut prechodit chorobu nedoliecit sa obcas a on sa ozve