maja
28.06.05,11:04
Pre všetkých, čo milujú čierne ríbezle ako ja!
1 kg čiernych ríbezlí
1 kg cukru
2 dcl vody
Celé ríbezle s cukrom a vodou povaríme 10 min., dáme do pohárov, otočíme hore dnom a necháme vychladnúť.
Jednoduché a ríbezle sú ako čerstvé.
janamel
28.06.05,09:38
Ďakujem, celkom mi to prišlo vhod. Vyskúšam.
Dank
29.06.05,08:52
Pre všetkých, čo milujú čierne ríbezle ako ja!
1 kg čiernych ríbezlí
1 kg cukru
2 dcl vody
Celé ríbezle s cukrom a vodou povaríme 10 min., dáme do pohárov, otočíme hore dnom a necháme vychladnúť.
Jednoduché a ríbezle sú ako čerstvé.

Já Vám to trochu zjednoduším. Do zaváracích fliaš nasypeme očistené ríbezle, zasypeme 2 poliev.lyžicami kryšt. cukru. Dáme do pary len zovrieť.
V zime do čaju 2 lyžičky aj s ríbezlami, nemá to chybu a ste zásobené vitamínmi, hlavne keď je chrípkové obdobie.
Bubika
06.07.05,20:58
Pre všetkých, čo milujú čierne ríbezle ako ja!
Aj ja ich milujem, ale bohuzial ich v poslednom obdobi mavame malicko....len tak na popapanie :OP
durisovad
06.07.05,21:04
Moja mama robievala "zdravy" lekvar z ciernych ribezli tak, ze na liter vylisovanej stavy dala 1 kg cukru, miesala, kym sa cukor nerozpustil, naplnila do poharov, dala do pary na 80 stupnov na 20 minut. Lekvar je dost husty, je dobry na jedenie "len tak" alebo sa moze za lyzicu pridat v zime do caju.
ondrejvla
06.07.05,21:10
Moja mama robievala "zdravy" lekvar z ciernych ribezli tak, ze na liter vylisovanej stavy dala 1 kg cukru, miesala, kym sa cukor nerozpustil, naplnila do poharov, dala do pary na 80 stupnov na 20 minut. Lekvar je dost husty, je dobry na jedenie "len tak" alebo sa moze za lyzicu pridat v zime do caju.
Ja ho robievam presne takto s Dia želírovacím cukrom pre vnúčika a on sa podelí so mnou, teda, povolí aj mne ho papať, dávame ho aj do bieleho jogurtu, do pečenia. Je to najlepší s džemov, dá sa dobre hustý uvariť aj pre diabetikov, možno ho používať i do pečenia
durisovad
06.07.05,21:17
Je to skutocne dobry lekvar. Ja jogurty kupujem tiez len biele a davam si do nich "svoje" lekvare. Takto aspon viem, co jem a nemusim sa spoliehat na jahody a marhule, ktore rastu len preto, aby mohli byt pridane do Jogobely
ondrejvla
06.07.05,21:19
Je to skutocne dobry lekvar. Ja jogurty kupujem tiez len biele a davam si do nich "svoje" lekvare. Takto aspon viem, co jem a nemusim sa spoliehat na jahody a marhule, ktore rastu len preto, aby mohli byt pridane do Jogobely
nemusim sa spoliehat na jahody a marhule, ktore rastu len preto, aby mohli byt pridane do Jogobely

To je krásne!
durisovad
06.07.05,21:27
Dakujem, ale je to tak.
maja
08.07.05,13:42
Mne ten môj džem chutí preto, lebu sú v ňom tie ríbezle celé a tiež je výborný do jogurtu. Ale moje deti džem z vylisovaných ríbezlí zjedia a tento nie, tak ho robím aj tak aj tak.
miroslav2
19.07.07,07:31
Dobrý deň. Aj ja pridám jeden zaujímavý a výborný recept na prípravu džemu.
1 L - ríbezľovej šťavy
1 ks - zlatý klas
1 kg - cukor krytštálový
1 ks - Gelfix alebo Quittin - želirovací prípravok
Šťavu varíme 10 minút s 0,5 kg kryštálového cukru.Potom pridáme zvyšok cukru aj s ostatnými prísadami a varíme ešte 7 minút.Horúce lejeme do fliaš.
Po vychladnutí zatvoríme, môžme a nemusíme sterilizovať 20 minút.
Je vynikajúci.Prajem Vám krásny slnečný deň!
monspa
19.07.07,09:28
Poprosím o radu. Dá sa urobiť džem alebo želé aj z černíc? Urodilo sa mi neúrekom a zavárané u nás nemajú veľmi úspech, tak by som skúsila ich spracovať nejako takto.
miroslav2
19.07.07,11:23
Určite sa dá urobiť.
kačenka
19.07.07,12:43
výborný a nevarený lekvár z čiernych ríbezlí.
1 kg čierne ríbezle
1 kg cukru

Ríbezle sa pomixujú, potom pridáme cukor, spolu premiešať uložiť do chladničky do druhého dňa. Na druhý deň znovu dobre pomixovať a dať
do kelímkov do mrazničky.
Tento lekvár nesratí žiadny vitamín C, nemusí sa variť a je použiteľný na chlieb, do palaciniek, do bieleho jogurtu. Je naozaj super a málo roboty.
janasv
23.07.07,21:07
Poprosím o radu. Dá sa urobiť džem alebo želé aj z černíc? Urodilo sa mi neúrekom a zavárané u nás nemajú veľmi úspech, tak by som skúsila ich spracovať nejako takto.
Preber, preplachni a daj do hrnca rozvarit. Preced, prepasiruj este teple - budes mat viac stavy. Stavu potom spracuj so zelirovacim cukrom alebo s gelfixom podla navodu. Napln a pre istotu zasterilizuj 20 min. Potom pod deku a obrat pohare hore dnom. Supky - zamraz alebo vysus v rure - bude na domaci ovocny caj. :)Takto sa da urobit dzem alebo zele vlastne skoro zo vsetkeho ovocia. :---
Godless
16.06.14,11:52
velmi "zdravi" teda