pizzanoel
11.03.09,18:32
Ahojte ľudia,

chcem Vás poprosiť či by mi mohol dať niekto info kedy a kde sa na Slovensku konajú jarmoky v akom čase prípadne hody. Neviete náhodou kde sa dá kupit brožúrka jarmoky a akcie 2009 Slovensko... diky moc
danushka
11.03.09,18:13
Prvé jarmoky v roku sa konajú zvyčajne na prelome marca / apríla. Ak sa zaujímaš o ambulantný predaj na tradičných jarmokoch, skús si obvolať do každého okresného mesta na Mestský úrad - tam už teraz vedia, kedy bude v ich meste jarmok.
Vždy na začiatku jarmočnej sezóny na Slovensku chodia po jarmokoch ľudia, ktorí predávajú jarmočné katalógy na celý rok.
No a pokiaľ nemáš skúsenosti s akciami tohto druhu, tak si budeš musieť vychytať časom jarmoky na ktoré sa naozaj oplatí vybrať a jarmoky, ktoré nie sú až tak zaujímavé. Z mojich vlastných skúseností sú naj akcie
1. Festival folkl.slávností vo Východnej, koná sa vždy prvý júlový víkend
2. Festival folkl.slávností v Zamagurí - tuším sa konáva v auguste
3. Meststký jarmok v Michalovciach - august
Super jesenné jarmoky :
Stará Ľubovňa, Levice, Štúrovo
Jednoznačne super predvianočné jarmoky :
Spišská Nová Ves, Michalovce, Brezno

...nuž ale toto sú moje skúsenosti z čias, keď sme sa s manželom venovali ambulantnému predaju...
Ako to bude teraz v týchto časoch....to ani srnky netušia...
Heni
12.03.09,18:41
prípadne aj na www-stránkach jednotlivých miest nájdeš "kalendár podujatí" a tam zvyknú byť vypísané termíny jarmokov v tom-ktorom meste...
feby
19.03.09,15:42
jarmocnici sem na tieto stranky urcite nechodia. Neexistuje ziadny zoznam jarmokov alebo odpustov ....tie si musis pracne zozbierat.mimotemy
pizzanoel
10.04.09,19:46
1. Festival folkl.slávností vo Východnej, koná sa vždy prvý júlový víkend


Tento festival MFF Východný sa konal v dnoch piatok sobota a nedela ? Bolo to od rana az do vecere alebo to zacinalo od obeda?
Muška
10.04.09,19:53
mzdarka renca
10.04.09,19:55
Vrelo odporúčam Trnavský jarmok, býva vždy v septembri a má neopakovateľnú atmosféru. Začína v piatok a končí v nedeľu.

Ešte odporúčam Pezinské vinobranie, ktoré býva taktiež v septembri.
danushka
10.04.09,21:49
Tento festival MFF Východný sa konal v dnoch piatok sobota a nedela ? Bolo to od rana az do vecere alebo to zacinalo od obeda?
Začína to v piatok a rozhýbe sa večer, pokračuje celú noc. V sobotu je živo na festivale od rána do rána a v nedeľu to končí okolo 14tej.
Opisovala som predaj v stánkoch.:)

Čo sa týka festivalového programu, najzaujímavejší je v piatok a sobotu večer.
pizzanoel
10.04.09,22:01
Dakujem danushka, vyskusam teda tu vychodnu a uvidim ake to bude...;):)
jmajko
14.04.09,19:51
Ohľadne kalendára jarmokov na rok 2009 pre Slovensko, Českú republiku a tiež pre Rakúsko volajte 0902220870
ela77
17.04.09,11:21
Dakujem danushka, vyskusam teda tu vychodnu a uvidim ake to bude...;):)
Pre tých, ktorí chcú do Východnej to nie je jarmok, ale folklórne slávnosti a tam myslím nebývajú akcie typu jarmok. Ak chcete tak doporučujem ak už budete vo Východnej, tak ísť do Múzeum liptovskej dediny v Pribyline - svetoznamy skanzen a tam bývajú aj ľudový remeselníci. Dá sa pozrieť ich stránka na internete. Mávajú zaujímavé akcie a je tam príjemné prostredie.
ela77
17.04.09,11:26
ospravedlňujem sa za tú škaredú hrúbku v slove --ľudový--malo byť ---ľudoví remeselníci----píšem to bez okuliarov.
danushka
17.04.09,15:11
Pre tých, ktorí chcú do Východnej to nie je jarmok, ale folklórne slávnosti a tam myslím nebývajú akcie typu jarmok. Ak chcete tak doporučujem ak už budete vo Východnej, tak ísť do Múzeum liptovskej dediny v Pribyline - svetoznamy skanzen a tam bývajú aj ľudový remeselníci. Dá sa pozrieť ich stránka na internete. Mávajú zaujímavé akcie a je tam príjemné prostredie.
Ella, nie je pravda čo nám tu tvrdíš a dovolím si oponovať.
Od roku 1996-2006 sme s manželom každý rok mali stánok s občerstvením vo Východnej.
Priestor na občerstvenie bol vyhradený na hornej lúke.
Od hornej lúky k amfiteátru bol vyhradený priestor pre remeselníkov, ľudových umelcov, perníkárov, cukrovú vatu a na dolnej lúke bol priestor pre stánky všehochuti.

Jedným z mojich pekných zážitkov vo Východnej je, keď majiteľka stánku s perníkmi mávala počas celého festivalu veľký točiaci rad čakajúcich ľudí, ktorým potravinárskou farbou na tváričky, plecia, ruky, nohy - jednoducho všade, kde sa len dalo kreslila perníkové ornamenty, vinše, vyznania, srdiečka, štvorlístky, prasiatka a kadečo :):):).
Takto si tam návštevníci chodili označkovaní, pokreslení.
Bolo to veľmi originálne a pasovalo to k tomuto druhu slávností a myslím, že návštevníci zo zahraničia si vytvorili aj tu o Slovensku dojem, ako o krajine otvorenej, prístupnej a veselej - teda o nás Slovákoch, ktorí máme neskutočne vyvinutý temperament , dobré srdiečka a náš folklór je neopakovateľný.
danushka
17.04.09,15:48
Ešte musím dodať, že téma bola založená ako dopyt k jarmokom na SK.
Téma Folklórne slávnosti vo Východnej samozrejme nie je o predajných stánkoch a jarmočníkoch i keď na druhej strane, usporiadateľ týchto slávností si vyberá z množstva žiadateľov, ktorí svoju žiadosť o umožnenie predaja na slávnostiach musia podať už začiatkom kalendárneho roka a zhruba dva mesiace pred termínom slávností sa robí užší výber žiadateľov, ktorí sú pozvaní na stretnutie a tu sú oboznámení s priebehom, bezpečnosťou a hygienou počas akcie.
Výber ľudí, ktorí smú predávať na týchto slávnostiach musí ladiť s príležitosťou pri ktorej je slávnosť poriadaná a predajné stánky dotvárajú neopakovateľný zážitok.

Chcem podotknúť, že v prípade predaja potravinárskeho tovaru na konkrétne tejto slávnosti, je hygiena omnoho prísnejšia. Jedná sa o akciu, kde je vysoká návštevnosť zo všetkých kútov Slovenska a zahraničných hostí a v prípade vzniknutej epidémie, spôsobenej požitím jedla a nápojov vo Východnej by sa to krásne šírilo po celej republike.
Takže tak:)

Na záver však musím pripomenúť, že ak nejaká voňavá klobáska nesadne, tak to nemusí byť práve pre tú klobásku, lebo vo Východnej sa pije veľa, veľa a ešte raz veľa a ťažko sa potom z toho lieči.;)
accipiter
22.04.09,16:25
pizzanoel existuje neoficialny katalóg jarmokov na slovensku , ale mám len starší asi 3r.
pizzanoel
22.04.09,19:19
pizzanoel existuje neoficialny katalóg jarmokov na slovensku , ale mám len starší asi 3r.


Ja uz mam taky kalendar jarmokov pre slovensko 2009. Takze diky....
ela77
01.05.09,13:05
Môžem doporučiť jarmok v Skalici, je to zaujímavé podujatie len si treba zistiť na stránke mesta Skalica, kedy býva myslím že niekedy začiatkom septembra.
susann2
07.05.09,11:42
Neďaleko slovenských hraníc v obci Vlčnov na Morave sa každoročne uskutočňuje "Jízda králu". Tento rok to bude v čase od 29.5-31.5.2009. Kto má rád folklór, je to nezabudnuteľný zážitok, najmä v nedeľu, na každom rohu hrá nejaká hudba, alebo sa tancuje. Býva tam aj jarmok ľudových výrobkov. Bližšie informácie získate na www.vlcnov.cz
maja7
08.05.09,07:29
V Trnave býva v septebri veľmi dobrý jarmok, býva vždy okolo Márie štvrtok-nedeľa podľa toho ako to vyjde okolo 12.septembra.
Celá hlavná ulica je venovaná ľudovým remeselníkom, kde si niektoré remeslá môžu vyskúšať aj deti, a dašie ulice sú
s oblečením a rôznymi stánkami. Páči sa mi, že občerstvenie je sústredené na jednom väčšom parkovisku pri štadióne. V Trnave už nebývam, ale jarmok si nenechám nikdy ujsť. Trnava je pekná a oplatí sa tam ísť.
Tarif
26.05.09,19:50
ja rada chodím na akcie do Schlosshofu do Rakuska. Je to nedaleko od Hainburgu.Je to krásne prostredie a každý mesiac je iná výstava.Pozrite si kalendár akcii na www.schlosshof.at .Nie sú tam vietnamci.
wagner
26.05.09,20:09
Vo Vlčnove na Morave môžem potvrdiť, býva tam veľká paráda. Vedia to pekne zorganizovať, všetko v krojoch. To treba zažiť.
pizzanoel
30.05.09,13:13
Vo Vlčnove som bola ako predajca asi tak 3 roky do zadu, hej bolo to tam celkom pekné, len zárobok nie je bohvie čo, ľudia tam moc nekupuju este ze predajne miesto a ubytovanie tam bolo za par supiek tak aspon neboli az take velke naklady ale o zarobku to tam urcite nie je...
wagner
30.05.09,13:58
Ja som to napísala z pohľadu návštevníka a nie predávajúceho. Tiež sme nič nekupovali, išli sme za kultúrou.
sklenkova
31.05.09,12:53
V Handlovej je dobrý jarmok 4.a 5.9., v Trnave býva jarmok 2.septembrový týždeň-zároveň aj vareškový jarmok v Banskej Bystrici velmi dobrý
Pacino
15.06.09,20:58
Ja mám skúsenosť ako zákazník s Jakubovským jarmokom v Kysuckom Novom Meste. Stánky sú pozdľž celej ulice a námestie ....tam je to natlačené ale pohodove. Najlepší deň je sobota okolo obeda a v nedeľu do neskorého poobedia. Ale ani na Jánošikových dňoch v Terchovej to nie je zlé, ale tam asi tiež majú určité obmedzenia vo výbere produktov. Chodím aj na akciu Vadičovských osláv ktoré sa konajú v Hornom Vadičove na Kysuciach, je to svojím spôsobom taká malá Východná.Apropo kamarát chodí po takýchto akciách asi dva roky, kde predáva medovinu. Tá si myslím že je schválená na každom takomto podujatí, a hovorí že sa mu to celkom oplatí a je sebestačný. V zime si môže dovoliť odpočívať, bez toho aby sa bál o peniaze.
€€€
16.06.09,16:19
V Prievidzi býva mestský jarmok v septembri. Dobré kapely, sprievodný program až do noci, veľa stánkov (s pekným dizajnom), atď. Je toho naozaj dosť...
rozeta
17.06.09,06:50
Pozývam všetkých na Spišské trhy v Spišskej Novej Vsi. Konajú sa 9-12.7.2009. Máme najdlhšie námestie na Slovensku a po oboch stranách sú predajné stánky, kolotoče, občerstvenie a počas dňa rôzne vystúpenia na dvoch pódiách. Už teraz sa teším na guláš, klobásku a pivo :-DD
Tak sa mi zdá, že v tom čase býva aj Trh ľudových remesiel v Kežmarku - tiež výborné.
Jozef I
17.06.09,07:07
Odporúčam do pozornosti víkendovú akciu 18.6.2009 - "Medzinárodný folklórny festival" , ktorý bude na Myjave už 50. v poradí a zároveň "Festival európskej tradičnej kultúry", ktorý má 5.ročník. Vystupovať bude až 1700 účinkujúcich! Bude veľa muziky, zábavy, ľudových tradícií a remesiel, a samozrejme občerstvenia. :)
Donald77
21.06.09,21:09
Vycital som na nete ze letne vypredaje(SALE) v rakuskom parndorfe su od 10.6.2009 do 1.8.2009. Je tomu naozaj tak budu v tomto obdobi najväcsie zlavy ( 30 az 70%) ???
Dakujem za radu.
:-)
pizzanoel
22.06.09,07:37
Vycital som na nete ze letne vypredaje(SALE) v rakuskom parndorfe su od 10.6.2009 do 1.8.2009. Je tomu naozaj tak budu v tomto obdobi najväcsie zlavy ( 30 az 70%) ???
Dakujem za radu.
:-)

Oni maju akoze tie 30 az 70 % zlavy po celý rok, aj minule to tak mali napisane ja som tam isla v tomto obdobi bolo to ku koncu juna ale bolo to o nicom, ale byvaju dobry zaciatkom oktobra a v maji je to tam tiez celkom dobre a da sa celkom povedat ze september byva tiez dobrý.
31Jankal
22.06.09,07:58
A čo petropavlovský jarmok v Topoľčanoch? Kedy?
dari1
22.06.09,08:49
http://www.zahori.sk/spravy/index.php?option=com_content&view=article&id=393:maketa-stary-katie-v-moravskom-svaetom-jane&catid=56:kultura-myjany&Itemid=174
V Moravskom Svatom Jane je v sobotu 27.6. jansky jarmok - o.i. vyborna ciganska, urcite nejaka dychovka bude vyhravat, v nedelu koncert dychoviek na stadione.
pizzanoel
22.06.09,13:48
A čo petropavlovský jarmok v Topoľčanoch? Kedy?


V Topoľčanoch je jarmok tento víkend čiže 25-27.6.2009 a aj v Šali je niečo a tiež v Seredi je hodový jarmok.
lola87
23.06.09,08:13
No napr. v Dolnom Kubíne sa koná jarmok v polovici septembra a 22.8.2009 sa koná v prímestskej časti Srňacie Návrat do histórie. Tam býva taký historický jarmok. Rôzne historické remeslá a podobne.
pizzanoel
23.06.09,11:57
Takže ja Vás pozývam všetkých v piatok 26.6.2009 na velký letný karneval v Senci. viac info: http://www.msks-senec.sk/ve-k-letn-karneval
gabizu
23.06.09,12:00
25. Kolárovský jarmok a hody - od 14.8.2009 do 16.8.2009, a od 13.8.2009 Kolárovo CUP - medzinárodný hádzanársky turnaj - viac na www.kolarovo.sk
Muška
23.06.09,12:03
A na tomto jarmoku bude aj dostatočný výskyt poraďákov:
http://www.pukanec.sk/
pizzanoel
24.06.09,09:23
A na tomto jarmoku bude aj dostatočný výskyt poraďákov:
http://www.pukanec.sk/


Hm, no pocula som ze je to v tom pukanci dost dobre.... A ako je to tam z predajom predajnych miest nevies nahodou treba to tam mat vopred rezervovane alebo pridem postavim sa kde chcem a potom pridu si vybrat peniaze za miesto?
liba2
24.06.09,12:11
Hm, no pocula som ze je to v tom pukanci dost dobre.... A ako je to tam z predajom predajnych miest nevies nahodou treba to tam mat vopred rezervovane alebo pridem postavim sa kde chcem a potom pridu si vybrat peniaze za miesto?
tu sa to dozvieš ;):

Starostka obce: Jana Bahnová

tel.:+421 (0) 36 6393 108 +421 (0) 36 6393 529fax:+421 (0) 36 6393 105 e-mail:obec.pukanec@stonline.sk (obec.pukanec@stonline.sk)
Brčo
27.06.09,12:15
Čaute poraďáci.
Som tu nový,super stránky vďaka za všetky info.Tiež si chceme s priateľkou kúpiť pojazdný stánok a chodiť po jarmokoch,konečne si popozerať naše krásne Slovensko,len by ma zaujímalo,či takýto stánkový predaj uživí dvoch ľudí?Tých otázok bude časom viac,najprv si chcem prejsť témy,čo k tomu bude treba tu na porade,je čo čítať:)
Marianna01
27.06.09,12:36
pozývam poraďákov na jarmok v Seredi - koná sa už od stredy - knižnými hodami to začalo, jarmok trvá do nedele...:)
pizzanoel
08.07.09,20:15
Nevie náhodou niekto o nejakom jarmoku alebo hodoch na tento týždeň 10-12.7.2009 okrem Spišskej Novej Vsi a Kežmarkui?
Jandarinka
09.07.09,11:29
Zdravim, ja odporucam navstivit Turzovku v rámci Turzovského leta, ktoré bude tento rok zakončené 14-16.8. (piatok az nedela) Beskydskými slávnostami, heligonkármi, jarmokom a nejakym pokusom do Guinessovej knihy rekordov. Vrelo odporucam!!!! zoznam podujati najdete na www.turzovka.sk
Prídte sa k nám všetci pozriet. Pekný deň.
Dáša_
09.07.09,11:48
nittynka
18.08.09,11:07
otázočka. nemohol by si mi poslať prosím ťa kalendár jarmokov 2009? ja to jednoducho neviem zohnať.
liba2
18.08.09,20:01
otázočka. nemohol by si mi poslať prosím ťa kalendár jarmokov 2009? ja to jednoducho neviem zohnať.
vygooglila som niečo, ale zoznam sa aktualizuje, takže už tam toho do konca roka veľa nezostáva. však na budúci rok si to stiahneš celé :D

http://www.odporucame.sk/podujatia.php?kat=28-trhy-jarmoky-predaj
kačkapoliačka
19.08.09,05:22
videla som niekde, že sa niečo chystá v Hrušove - juh slovenska
vraj je to tam veľmi pekné
pa
liba2
19.08.09,06:38
videla som niekde, že sa niečo chystá v Hrušove - juh slovenska
vraj je to tam veľmi pekné
pastačí trošku pogoogliť :D

http://www.slovakia.travel/entitaview.aspx?l=1&idp=28658
http://www.hrusovbb.ocu.sk/
http://www.hrusov.ocu.sk/sk/index.php?ids=9

tu sú najaktuálnejšie informácie o programe, parkovaní, ubytovaní a pod.
http://www.tourist-channel.sk/obce/index.php3?lang=SK&pc=91
pizzanoel
19.08.09,10:13
Vie niekto o nejakej akcii v na tento vikend v okolí Trnavy?
liba2
19.08.09,11:35
Vie niekto o nejakej akcii v na tento vikend v okolí Trnavy?Jarmok v Trnave bude trochu neskôr:

http://www.trnava.sk/new/viewpage.php?page_id=1302
kačkapoliačka
20.08.09,06:40
pizzanoel
25.08.09,09:01
Nevie nohodou niekto o nejakych hodoch ktore sa konaju tento vikend blizko trnavy alebo bratislavy?
adi11
25.08.09,11:13
Nevie nohodou niekto o nejakych hodoch ktore sa konaju tento vikend blizko trnavy alebo bratislavy?
V Nitre bude 28.-30.8. Klokočinský jarmok /kolotoče sú už tu/, aj program by mal byť dobrý/vlani bol/.
Lenka1979
25.08.09,18:52
BARDEJOVSKÝ JARMOK

27.-30.08.2009, srdečne ste vítaní...;)
pizzanoel
19.11.09,16:22
Nevie niekto nieco o hodoch na tento mesiac november?:)
Heni
19.11.09,16:23
Nevie niekto nieco o hodoch na tento mesiac november?:)

v Želiezovciach býva na Ondreja ondrejovský jarmok
esite
23.11.09,12:12
Nejaka vianocna vystava spojena s predajom ? KOSICE a okolie ?
buchač
23.11.09,15:37
Nejaka vianocna vystava spojena s predajom ? KOSICE a okolie ?

....ešte je skoro ....;)

Ale inak ...

http://www.cassovia.sk/index.php?sekcia=kultura
http://www.cassovia.sk/divomania/form.php3?divad=kos
esite
25.11.09,07:34
Ja viem ze skoro ale predsa :))
Stanler
25.11.09,17:48
pizzanoel
26.11.09,18:33
Z kalendára jarmokov:

28.11.2009 (Varenie kapustnice- NEMCE, vianočné trhy - PLAVECkÝ ŠTVRTOK,Martinský jarmok- TRSTENNÁ)

4-23.12 vianočné trhy ŽILINA
4-5.12 vianočné trhy REVÚCA
5.12 vianočné trhy LEVICE
5.12 remeselné trhy ŽEMBEROVCE
5-23.12 vianočné trhy KOŠICE
10-11.12 vianočné trhy LUČENEC
11-12.12 vian. trhy B.Bystrica
13.12. vianočné trhy BOŠANY
14-17.12 vian.trhy TVRDOŠÍN


Nevie niekto niečo o hodoch??najmä zap.slovensko - Trnavský kraj:)
emice
09.03.10,21:02
Ahojte, poradí mi niekto nejké hody,na marec apríl,máj,kde sa predávať aj textil ??? prípadne aj na Morave... Dík :)
truban
11.03.10,10:36
vygoogli si to alebo kultura.sk
truban
11.03.10,10:39
sorry oprava.. google.com a kultura.sk
pizzanoel
11.03.10,17:44
sorry oprava.. google.com a kultura.sk

myslim ze to asi tazko vygooglujes... Terminy hodov len tak na internete nenajdes a hlavne nie take co sa konaju v aprili alebo v marci...To skratka musi niekto poradit konkretne kde to je a kedy to je...:cool:
pizzanoel
11.03.10,18:49
vygoogli si to alebo kultura.sk

mimotemy

Inak tomu fakt hovorim ,, Rada nad zlato"....
keljin
05.04.10,15:31
Vela uzitocnych informacii o predajnych jarmokoch a akciach najdete na novovzniknutej web stranke www.preart.sk zo vsetkych regionou slovenska a su tam aj kontakty na zodpovedne osoby a da sa tam najdut vsetko mozne :)
pizzanoel
05.04.10,17:12
Vela uzitocnych informacii o predajnych jarmokoch a akciach najdete na novovzniknutej web stranke www.preart.sk zo vsetkych regionou slovenska a su tam aj kontakty na zodpovedne osoby a da sa tam najdut vsetko mozne :)

Kebyže možem tak ta ocenim, ale nemam 10 bodov:(, tak som dala aspon suhlas a najlepsia odpoved.:)

ďakujem za tvoj prispevok
Brčo
05.04.10,17:17
super,vdaka;)
luky24
13.04.10,15:30
AHOJTE SOM TU NOVY A CHCEL BY SOM RADU.POTREBOVAL BY SOM NIEAKE KONTAKTY NA JARMOKY A HODY NA MAJ NIEAKE SOM ZOHNAL ALE ODBILY MA ZE SOM SA OZVAL NESKORO
liba2
13.04.10,16:09
keljin
19.04.10,07:48
Precital si si moj prispevok? Skus este raz a bude ti to hned jasne.
luky24
19.04.10,19:25
Ahojte nevie my niekto povedať či sa viac oplatí vynobranie v Rači alebo trnavsky jarmok? Mám stánok z občerstvením a neviem ktorá akcia je lepšia obe sú v rovnakom termíne.Dakujem
keljin
14.05.10,12:28
Mam pre vas jednoduche riesenie vsetky jarmoky su na www.preart.sk no nie vsetky ale stale sa pridavaju nove a nove na Slovensku je to stranka pre jarmopcnikov
poklad10
29.05.10,07:44
pezinské vinobranie sa neda porovnať s trnavským jarmokom,v poslednej dobe sa mi javí o moc lepšie a zábavnejšie.
poklad10
29.05.10,07:46
pezinok sa mi viacej páči,v Trnave tu akosi upadá
Vlastas
03.06.10,07:40
Chcem Vás pozvať z okolia Banskej Bystrici do Seliec na "Kutliarsky deň" v sobotu 5.6.2010 od 11.00 hod.. Pre tých čo nevedia čo sú "kutle" - držky. Robí sa tu tradičný kutliarsky guláš ale aj bravčový alebo hovädzí, a iné grilovacie špeciality. Bude program: súťaž vo varení kutliarskeho gulášu, gazdovský dvor, vystúpi Senzus, súbor Vánok a iné, určite veľa dobrej nálady a verím že aj slniečka.
erzet
03.06.10,07:56
pezinské vinobranie sa neda porovnať s trnavským jarmokom,v poslednej dobe sa mi javí o moc lepšie a zábavnejšie.
Porovnávate neporovnateľné. Jarmok s vinobraním.
erzet
03.06.10,08:01
Ahojte nevie my niekto povedať či sa viac oplatí vynobranie v Rači alebo trnavsky jarmok? Mám stánok z občerstvením a neviem ktorá akcia je lepšia obe sú v rovnakom termíne.Dakujem
Za toto sa u Teba občerstvím

http://www.slovakia.travel/entitaview.aspx?l=1&idp=32923
http://www.pezinok.sk/?yggid=389
Rača ešte nevie, alebo lepšie povedané, našiel som.
A pre Teba. V posledný augustový víkend býva Dubnický folklórny festival, s medzinárodnou účasťou, a aj tam by si sa uchytila.
Ankaa7
13.06.10,20:12
Vie mi niekto poradiť jarmoky alebo iné akcie, kde sa oplatí ísť ako predajca na východe?
pizzanoel
14.06.10,09:07
Vie mi niekto poradiť jarmoky alebo iné akcie, kde sa oplatí ísť ako predajca na východe?

To závisí od toho čo predávaš....:confused:
Ankaa7
14.06.10,18:59
Hračky, drobné predmety, darčeky a iné blbostinky. :)
Misicka21
15.06.10,11:34
My máme v Revúcej jarmok od piatku do nedele 18. - 20. 06. 2010.
sigino14
17.06.10,19:18
kto by mal záujem o predaj na festivale PUNKÁČI DEŤOM, ktorý sa uskutoční
23.7.2010-25.7.2010 v autocampingu Lodenica v Piešťanoch nech píše na e-mail: punkacidetom@azet.sk s predmetom správy STÁNKOVÝ PREDAJ.
Potom Vám poskytneme bližšie info o festivale i podmienka predaja.
PotPalo
17.06.10,20:49
Neviem, či to sem patrí, ale aj tak:

Burzy v Bratislave:

Štátne závodisko Petržalka (Starohájska ulica), mapa tu (http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=48.116457,17.121592&daddr=&hl=sk&geocode=&mra=mi&mrsp=0&sz=15&sll=48.1164,17.121634&sspn=0.021517,0.054932&ie=UTF8&ll=48.116658,17.121592&spn=0.021517,0.038581&t=h&z=15). Každú sobotu od 8:00 do 12:00 (pokiaľ nieje iná akcia, napr. deň petržalky). Použitý tovar: všetko. Nový tovar: drogéria, potraviny, šatstvo a iné. Vstupné 0,70€-kupujúci. V poslednom čase slabšie. Tiež sa tam zvyknú konať Gazdovské trhy, trvajú niekoľko dní, ale neviem presne kedy.

Štadión INTER Bratislava, mapa tu (http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=48.164797,17.143264&daddr=&geocode=&hl=sk&mra=dme&mrcr=0&mrsp=0&sz=16&sll=48.165313,17.143221&sspn=0.010748,0.01929&ie=UTF8&ll=48.164912,17.143586&spn=0.010748,0.01929&t=h&z=16). (vstup aj od Polusu). Každý piatok od 9:00 do 13:00 a každú nedeľu od 7:00 do 12:00. Keď je v teň deň (alebo predtým/potom) futbal alebo iná akcia, burza nieje. Použitý tovar: všetko možné a aj nemožné. Nový tovar: šatstvo, sladkosti, iné. Vstupné 0,80€-kupujúci. V nedeľu je tam viac ľudí. Povráva sa, že sa to bude rušiť, už vraj len do konca roka, tak neviem. To sa povrávalo aj pred rokom.

Trhovisko na Kopčianskej, mapa tu (http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=48.1115,17.089705&daddr=&geocode=&hl=sk&mra=mi&mrsp=0&sz=15&sll=48.109036,17.086058&sspn=0.02152,0.038581&doflg=ptk&ie=UTF8&ll=48.111672,17.090478&spn=0.021519,0.038581&t=h&z=15),www stránka tu (http://www.arealsro.sk/). Každý piatok od 10:00 do 17:00, každú sobotu od 7:00 do 14:00 a každú nedeľu od 7:00 do 14:00. Použitý tovar: všetko možné. Nový tovar: šatstvo, sladkosti, pečivo, a všeličo iné. Vstupné zatiaľ zadarmo-kupujúci. Zatiaľ je tam málo ľudí, len sa to rozbieha. Keď v nedeľu nieje burza na INTERi, tak tu je to plné do prasknutia.

Výmenné stretnutia zberateľov - stredisko kultúry Bratislava Nové Mesto (Vajnorská 21), mapa tu (http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=48.162479,17.131891&daddr=&geocode=&hl=sk&mra=mi&mrsp=0&sz=16&sll=48.159444,17.135625&sspn=0.010749,0.01929&doflg=ptk&ie=UTF8&ll=48.162679,17.131977&spn=0.010749,0.01929&t=h&z=16), www stránka tu (http://www.skvajnorska.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=8&Itemid=9). V sobotu (cez letné prázdniny nie), od 8:00 do 12:00. Treba pozrieť rozpis na ich stránke, kedy a čo bude. Tovar (podľa typu burzy, pozri rozpis na ich www stránke): elektro, súčiastky, PC, náradie, rôzne modely, mince... Vstupné 0,70€-kupujúci (1€ na medzinárodné VSZ). Celkom dobré, a za každého počasia.


Ja osobne chodím na všetky tieto burzy, niekedy predávať, inokedy kupovať. Ešte jedna rada: pozor na peňaženku, kde je veľa ľudí, tam sú aj vreckári. A tiež neverte vždy predávajúcemu, radšej si tovar 10 krát podrobne prezrite.
rede
25.06.10,15:05
V Pukanci budú v sobotu 3.júla 2010 XVIII. Pukanské remeselnícke trhy. Poraďáci, boli ste tam vlani? Ako sa Vám páčili?
pizzanoel
16.07.10,10:48
Hračky, drobné predmety, darčeky a iné blbostinky. :)

Tak skus Michalovce-letny jarmok, Stropkov -jarmok teraz je aj Spišská Nová Ves...
erzet
19.07.10,10:44
Trenčianske hradné a historické slávnosti
erzet
19.07.10,14:28
pizzanoel
22.07.10,09:24
Leopoldovske Hody od 31.7 do 1.8.2010 kolotoče, predajne stanky....
Lenka1979
27.08.10,09:22
No... idem ja na jarmoček... kto sa pridá a príde do BJ???
papa..
marekaj
23.03.11,12:40
ahojte,chcem sa opytat ci sa kona tanto vikend niekde jarmok,alebo nejaka akcia,kde by som mohol predavat medovinu?
liba2
24.03.11,08:37
ahojte,chcem sa opytat ci sa kona tanto vikend niekde jarmok,alebo nejaka akcia,kde by som mohol predavat medovinu?
nevieme :D zistíme :D


http://www.podujatia.sk/podujatia.php?kat=28-trhy-jarmoky-predaj
erzet
11.04.11,11:02
Veľká noc
erzet
11.04.11,11:05
erzet
11.04.11,11:06
erzet
11.04.11,11:08
erzet
11.04.11,11:09
miska1411
02.11.11,09:12
miska1411
02.11.11,09:13
Prosím Vás neexistuj nejaký zoznam jarmočníkov so stánkami a kontakti na nich???
miska1411
02.11.11,10:27
Kto by ma záujem zúčastniť sa a predávať v Závadke nad Hronom na Katarínskom jarmoku píšte na miska.gregusova@gmail.com.
branislavp
06.11.11,04:07
Mám informáciu, že dňa 10.12.2011 sa konajú vianočné trhy spojené s prehliadkou Viedne. Ale to nie je na Slovensku.
ela77
28.01.12,19:11
Trnavčania, ako ste mohli zabudnúť nás upozorniť na varenie gulášu dnes dňa 28.1.2011. Touto cestou by som chcela poprosiť aby niekto schopný urobil slušnú tému, ktorá by sa nestratila a kde by sme sa navzájom informovali o akciách, či kultúrnych, či obchodných(jarmoky) a pod. Mestá akoby nedokázali dobre spropagovať svoje aktivity a prilákať návštevníkov. Ak sa to niekde objavilo v inej téme (ale akosi to neviem najsť) tak sa ospravedňujem a navigujte ma kde hľadať podobné informácie na porade, alebo sme tak trocha pozabudli???Lebo tu kde to dávam bol posledný oznam 6.11.2011. Darmo hľadám na internete víkendové akcie v našom okolí, ale akoby sa nič nedialo, len potom zrazu vidím v TV záznam.
erzet
12.02.12,20:08
Dubnické fašiangy
erzet
28.02.12,14:09
erzet
06.03.12,22:07
Tango Argentino

Dátum: 31.03.2012 - 01.04.2012 Miesto: Veľká sála MsDK
Víkendový kurz temperamentného tanca pod vedením odborných lektorov.
31. 3. - 1. 4. 2012, Veľká sála MsDK
Cena za osobu:


50,- €(január, február),
60,- € (marec, apríl)

Kurz pozostáva z 10 hodín rozdelených do dvoch dní.
Informácie: Mestský dom kultúry Dubnica nad Váhom kultura@dubnica.eu, 042 44 55 758, 64, 22
Zdenka 0705
15.04.12,14:20
GreenMen s.r.o.
24.04.12,07:53
Zdravím, mám spracovaný zoznam jarmokov 2012 - viac ako 130 termínov jarmokov, trhov a niektorých podujatí na Slovensku na ktorých je možný stánkový predaj.
V zozname nájdete názov udalosti, miesto konania (mesto kraj), dátum konania, do kedy a kam podať prihlášku. Ďalej veľkosť obce a tiež nezamestnanosť v regióne kde sa podujatie koná. Ak máte záujem predám Vám ho za 65 eur. info(zavinač)greenmen(bodka)sk.
Zdenka 0705
24.04.12,12:21
...............:eek: .... si na špatnej adrese, tu sa radí a aj informuje zadarmo
GreenMen s.r.o.
24.04.12,12:37
...............:eek: .... si na špatnej adrese, tu sa radí a aj informuje zadarmo

Strávil som na tom poctivo viac ako 20 dní takže si myslím že si malá odplatu zaslúžim.
erzet
24.04.12,13:00
Strávil som na tom poctivo viac ako 20 dní takže si myslím že si malá odplatu zaslúžim.

Kto si to objednal?

U mňa 65 € nie je malá odmena.
wagner
24.04.12,19:33
Zdravím, mám spracovaný zoznam jarmokov 2012 - viac ako 130 termínov jarmokov, trhov a niektorých podujatí na Slovensku na ktorých je možný stánkový predaj.
V zozname nájdete názov udalosti, miesto konania (mesto kraj), dátum konania, do kedy a kam podať prihlášku. Ďalej veľkosť obce a tiež nezamestnanosť v regióne kde sa podujatie koná. Ak máte záujem predám Vám ho za 65 eur. info(zavinač)greenmen(bodka)sk.

65 € nie je 65 korún. Mýliš si pojmy s dojmami.
Zigi 1
10.05.12,16:33
Zdravím,vedel by mi niekto poradit jarmok 11.-12.5? Ďakujem!!