wolf74
14.03.09,14:35
Nevie mi nahodou niekto poradit ako ziadat naspat vodicsky preukaz. Zobrali mi ho koli havarii :D. Dakujem.
Bionda
14.03.09,13:54
Závisí od toho na akú dlhú dobu vám ho vzali. :D
Ak ste už polovicu "odpykali" tak môžete Požiadať "orgán" o vrátenie, normálne rukou napíšte žiadosť o vrátenie a "orgán" rozhodne. (ten orgán o sebe povedal sám policajt, keď mal muž odobratý VP kvôli rýchlosti) a jasné neźabudnite ústrižok o zaplatení pokuty:D .
kaco11
27.03.09,23:52
Vodičsky preukaz je zaslany "organom" mimotemy ne dopravny inspektorat v mieste bydliska. Policajt, ktory riesil dopravnu nehodu s vodicskym preukazom ucastnika dopravnej nehody nema nic. Len ho zabavuje v zmysle zakona a vydava potvrdenie o odobrati VP.
Bionda
30.03.09,14:12
Súhlasím- najhoršie je, ak tí čo odobrali to ešte zdržujú a pošlú tak po 2 mesiacoch - už som videla expertov aj po troch to poslali tomu čo určí pokutu a kompletne to rieši. Potom pošle predvolánku pán "orgán" a až potom ide do tuhého :)- ak je to náhodou niekoho známy- tak nie do tuhého ale sa to ľahko vybaví :D
tutiola
13.04.09,18:47
Odobratý VP už z akéhokoľvek dôvodu sa nachádza na príslušnom ODI - správne konanie podľa trvalého bydliska. Ak bol VP zadržaný orgánom správneho konania, môžeš si napísať žiadosť o jeho vrátenie po uplynutí polovičky trestu. Nie je na to žiaden formulár, stačí napísať rukou s tým, že žiadaš o vrátenie VP po uplynutí polovičku trestu. Ak VP bol zadržaný súdom, dobre si rozmyslí, či po uplynutí polovičky trestu budeš žiadať vrátenie, lebo zvyšok trestu ti ostane, ako podmienka a stačí malý priestupok a VP ti zoberu znova.
janula08
24.09.09,15:06
chcela by som vediet od kedy sa rata odobratie vodicskeho preukazu.spravila som doprav.nehodu,bola som odsudena na 4roky a 5 rokov zakaz cinnosti viest motorove vozidlo.Spravila som to pod vplyvom alkoholu a chcela by som vediet odkedy mi ten zakaz viest motorove vozidlo plati.ci od dna dopravnej nehody alebo rozsudku alebo az ked ma prepustili.prosim viete mi poradit?
jojom
24.09.09,17:14
Zákaz činnosti janula08 by sa mal počítať od nadobudnutia právoplatnosti v tvojom prípade rozsudku OS, no radšej si to ove na inšpektoráte.. Požiadať o vodický môžeš po polovici tj 2,5 roku, ale nemusia Ti vyhovieť. A ešte jedna maličkosť "Ak zákaz vedenia motorového vozidla trval viac ako dva roky, musí sa podrobiť preskúmaniu zdravotnej a psychickej spôsobilosti a preskúšaniu odbornej spôsobilosti v celom rozsahu."
Luccy1012
07.10.09,08:43
Dobry den,chcem sa Vas opytat,odobrali mi VP na jeden rok,uplynul pol rok,a idem si podat ziadost o jeho vratnie,je pravda ze od februara vysiel novy zakon ze sa budu robit testy po odobrati VP?dakujem za odpovede
kaco11
07.10.09,13:38
Zakon 8/2009 www.minv.sk

§ 91

5) Kto na základe rozhodnutia príslušného orgánu nesmel vykonávať činnosť vedenia motorového vozidla, je povinný pred vrátením vodičského preukazu, pred vrátením vodičského oprávnenia alebo obnovením jeho rozsahu podrobiť sa preskúšaniu odbornej spôsobilosti na vedenie motorového vozidla podľa § 79 ods. 2 písm. a); ak činnosť vedenia motorového vozidla nesmel držiteľ vodičského oprávnenia vykonávať viac ako dva roky, musí sa podrobiť preskúmaniu zdravotnej spôsobilosti a psychickej spôsobilosti a preskúšaniu odbornej spôsobilosti podľa § 79 ods. 2.


Skúška z odbornej spôsobilosti
§ 79

(2) Odborná spôsobilosť žiadateľa sa zisťuje skúškou z odbornej spôsobilosti, ktorá sa skladá z

a) predpisov o cestnej premávke,
b) náuky o vozidlách a ich údržbe u žiadateľov o udelenie vodičského oprávnenia skupiny C, C+E, D, D+E a T a podskupiny C1, C1+E, D1 a D1+E,
c) vedenia motorových vozidiel


A mimochodom prepáč, ale ako chceš žiadať o znovuvrátenie VP, keď nevieš o zákone, ktorý ti má byť alfou omegou keď VP máš.
Lubo12
11.10.09,03:23
Ahojte,viem mi niekto poradit,kedy mozem ziadat o vratenie VP.zakaz cinosti mam od 20.12.2005.do 20.12.2009.ale 3.10.2008 ma zadrzali bez vodicskeho preukazu a dali mi dalsi zakaz na 18mesiacou..NAPOSIM1212@AZET.SK.alebo mi poslite kontak na neakeho pravnika,ktory by s tym vedel nieco urobit dakujem..
tutiola
11.10.09,05:53
VP zadržaný na dobu 4 rokov t.z. zadržanie súdom. Ďalšia jazda v čase, keď bol VP zadržaný zn. Marenie výkonu úradného rozhodnutia...Pred vrátením musíte absolvovať preskúšanie z Pravidiel cestnej premávky na pozemných komunikáciach. Myslím si, že nemáte šancu na predčasne vrátenie VP a ak by sa tak stalo, stačí priestupok napr. zlé parkovanie a VP ide znova na odpočinok. Doba o ktoru by skrátili čas zadržania by sa prirátala k novému trestu.
kaco11
12.10.09,06:17
Ja na tvojom mieste by som neprovokovala právnikom ani ničím podobným. Môžeš byť rád, že nemáš na krku trestný čin marenie výkonu úradného rozhodnutia, čo sa tiež dosť divím.
canndale
29.10.09,09:33
DObry den
chcel by som sa informovat, ci su nejake terminy na ukoncenie spravneho konania a vyjadrenie prislusneho uradu.

som zodpovedny za drobnu nehodu, ziadne skody na zdravi, ziadny alkohol, len plechy.. policajti mi zadrzali vodicske opravnenie a vyjadrili sa ze minimalne do dokoncenia spravneho konania mi ho nevratia, takze asi urcia vysku trestu na kolko ho odoberu.. moja otazka je, ci su nejake terminy do kedy sa maju vyjadrit, resp do kedy by malo byt konanie ukoncene, aby som aspon mal predstavu na ako dlho mi VP zadrzia.. mimo to, ze dokial nezaplatim pokutu, tak vodicovi, ktoremu som sposobil skodu poistovna nezaplati skodu z mojho PZP, takze aj z jeho strany som tlaceny zistit aspon nejake info..

Dalsou vecou je ze pre mna je vodicke opravnenie sucast prace, takze aj zamestanavatel by chcel vediet do kedy nemozem na 100% vykonavat svoje zamstnanie
dakujem za odpoved
kaco11
29.10.09,13:21
policajt na mieste dopravnej nehody vyhotovil dokumentáciu a zadržal ti VP. On má /nie som si istá/ 30 dní, ale poväčšine sa to robí okamžite po skončení služby na to aby odoslal tvoj VP aj s papiermi na príslušné ODI v mieste tvojho bydliska. /policajt, ktorý bol na nehode nemá na starosti tvoje papiere. len ich zadržal. ja len kvoli tomu, ak nehoda bola v mieste bydliska/. A ODI má 30 dní na rozhodnutie. Na tvojom mieste by som sa zastavila na ODI doma a spýtala sa ich ako sa majú a čo ďalej. Čo sa týka pokuty a poistky, tak by to nemalo mať vplyv na vyplatenie poistky poškodenému. To je hlúposť. Čo doručíš poisťovni bločky a oni na základe bločkov vyplatia poškodeného??? Oni si majú dokumentáciu o nehode vyžiadať z polície a tá im ju bez problémov zašle.
Stanislav 1975
29.10.09,13:25
Ahojte,viem mi niekto poradit,kedy mozem ziadat o vratenie VP.zakaz cinosti mam od 20.12.2005.do 20.12.2009.ale 3.10.2008 ma zadrzali bez vodicskeho preukazu a dali mi dalsi zakaz na 18mesiacou..NAPOSIM1212@AZET.SK.alebo mi poslite kontak na neakeho pravnika,ktory by s tym vedel nieco urobit dakujem..

Lubo, na tvojom mieste by som oslavoval,že ešte niesi zabásnutý v diere a nie ešte provokovať...
kaco11
29.10.09,13:32
ale potom nesmie šoférovať:) po oslave
canndale
29.10.09,13:47
kaco11: dakujem za reakciu..
k tomu plneniu poistneho ma nahanal majitel ktoremu som sposobil skodu, ze ci som uz zaplatil pokutu, lebo ze skor poistovna nemoze uvolnit prostriedky. tiez mi je to nejake zvlastne, preto sa pytam..

nehoda bola sposobena mimo trvaleho bydliska a s datumom druheho dna po nehode mi bola dorucena pisomnost o tom ze mi nevratia vodicak. A asi v suvislosti s tym to poslali na miesto trvaleho bydliska.. takze vravite ze 30dni?

este otazka.. tych 30dni sa zapocita do trestu zadrzania vodicskeho preukazu, alebo sa to pocita az od vyjadrenia?
kaco11
30.10.09,06:10
Az od vyjadrenia. Zastav sa na odi doma a popytaj sa kedy ti to vratia v akom je to stadiu.
Jozef505
10.11.09,09:16
kaco11:vodicak mi bol odobraty kvoli zdravotnemu stavu,takze vodicak nemam dlhsie ako dva roky a chcem sa opytat ci je potrebne v mojom pripade robit zdravotnicky kurz, psychotesty, konstrukciu vozidiel ide o skupinu B
kaco11
10.11.09,16:34
Ano. Na minv.sk alebo na nete je zakon 8/2009. Je to stara 315 a upravuje tuto problematiku,okrem kopu inych veci,ktore ako drzitel vp musis ovladat. Predpokladam,ze ti bol kvoli zdrav.stavu zadrzany.
OSA25
13.12.09,22:01
Dobrý deň

Prosím Vás poradte mi niekto na koho sa mám obrátiť,čo mám robiť??

Dna 15.11.2008 som mal dopravnú nehodu pri ktorej mi bol odobratý VP na zaklade too že tam bola zranená o 2 dni mi prisiel papier ze mi ho zadrzaju mozno lebo je mozne predpokladať za sa skutok stal ako je tam pisane ale do dnesneho dna sa nic neudialo ale ani tam nie je na kolko alebo do kedy ho zadrzaju a vysetrovatel mi len stale tvrdi ze mam cakat ale do kedy???uz caka mvyse roka, neobí niekde chybu??na koho sa mam obrátiť??

Dakujem
tutiola
15.12.09,04:08
Dobrý deň

Prosím Vás poradte mi niekto na koho sa mám obrátiť,čo mám robiť??

Dna 15.11.2008 som mal dopravnú nehodu pri ktorej mi bol odobratý VP na zaklade too že tam bola zranená o 2 dni mi prisiel papier ze mi ho zadrzaju mozno lebo je mozne predpokladať za sa skutok stal ako je tam pisane ale do dnesneho dna sa nic neudialo ale ani tam nie je na kolko alebo do kedy ho zadrzaju a vysetrovatel mi len stale tvrdi ze mam cakat ale do kedy???uz caka mvyse roka, neobí niekde chybu??na koho sa mam obrátiť??

Dakujem
Predovšetkým máš veľa chýb (nemyslím tie gramatické) v zadaní otázky. Ak od 17.11.2008 si nedostal rozhodnutie o tom na akú dobu máš zadržaný VP, zavolaj na ODI-odd. správneho konania podľa miesta trvalého bydliska a spýtaj sa ich na to, alebo si tam rovno zajdi. Určite ho nehľadaj u vyšetrovateľa. Je ťažko odpovedať na takto napísané zadanie ako je tvoje. Skús si to prečítať a opraviť tak, aby to dávalo zmysel.
Mravco
24.03.10,18:59
Dobrý deň

Ja mam nasledujúci problem. V dôsledku dopravnej nehody mi bol zadrzaný VP v mieste bydliska. Momentalne som ale zmenil trvale bydlisko a zaroveň ubehla polovica trestu. Chcem poziadat o vratenie VP ale z dovodu zmeny trvaleho bydliska by som chcel aby mi preposlali vsetku dokumetáciu aj s VP na oddelenie PZ v mojom novom bydlisku...kde by som chcel urobit aj skusky sposobilosti vedenia motoroveho vozidla .....ktore su uz teraz povinne stale.... je to mozne nejako vsetko vybavit??
Iulius
25.03.10,09:03
tak podla mna, ked bol niekomu zadrzany vodicak alebo bol odsudený na zakaz cinnosti su dve rozdielne veci. Ked bol niekto odsudeny na zakaz cinnosti podla § 69 Trestneho zakona sud moze po polke upustit od tohto zakazu, ale treba napiisat na sud a to ZIADOST O PODMIENECNE UPUSTENIE OD VYKONU ZVYSKU TRESTU ZAKAZU CINNOSTI PODLA § 69 ODS.1 TREST.ZAK. a to adresovat sudu ktory rozsudok vydal.:cool:
tutiola
25.03.10,16:05
Musíš požiadať orgán, ktorý vydal rozhodnutie o odobratí VP. Aj keď si zmenil bydlisko, žiadosť musíš adresovať utvaru, ktorý je uvedený na papiri. Dobre si rozmysli čo urobiš. Ak VP bol zadržaný na základe rozhodnutia polície a po polovičke ho vrátia je to v pohode. Ak bol zadržaný na základe rozhodnutia súdu a vratia ho v skôr ako uplynie doba trestu, pri najmenšom priestupku ho zoberu znova a k vratia ho po uplynutí celého predošlého trestu, ku ktorému prirátajú aj nový trest.
Mravco
25.03.10,18:05
Musíš požiadať orgán, ktorý vydal rozhodnutie o odobratí VP. Aj keď si zmenil bydlisko, žiadosť musíš adresovať utvaru, ktorý je uvedený na papiri. Dobre si rozmysli čo urobiš. Ak VP bol zadržaný na základe rozhodnutia polície a po polovičke ho vrátia je to v pohode. Ak bol zadržaný na základe rozhodnutia súdu a vratia ho v skôr ako uplynie doba trestu, pri najmenšom priestupku ho zoberu znova a k vratia ho po uplynutí celého predošlého trestu, ku ktorému prirátajú aj nový trest.
Ahoj dik za odpoveď

VP bol zadržaný na základe rozhodnutia polície nie na základe rozhodnutia súdu. Takže žiadosť o vrátenie treba poslať útvaru ktorý je uvedený na papieri....OK..ale v každom prípade je možné aby VP preposlali ( po mojej žiadosti) príslušnému policajnému útvaru v mieste mojho nového bydliska? ALebo musím íst po vp tam kde mi ho zadrzali prvý krát...Ide o to že som pracovne vyťažený a časovo mi to nevyhovuje.
kaco11
25.03.10,18:13
nie je dôvod na nepreposlanie a nie je dôvod na preposlanie. Za pokus to stoji.
tutiola
25.03.10,19:18
nie je dôvod na nepreposlanie a nie je dôvod na preposlanie. Za pokus to stoji.


Obyčajne sa nepreposiela, ale ak občan slušne požiada môže tým len získať. Zmena trvalého bydliska do iného okresu by mohol byť dobrým dôvodom. Je to v ľuďoch a ich pochopeniu a individuálnemu prístupu.
froschka
31.05.10,19:01
Ahojte
Prosim o radu, manzelovi odobrali vodicak pred tromi tyzdnami za alkohol v inom okrese ako je jeho trvale bydlisko. Kolko dni ma povinnost odoslat PZ z ineho okresu do okresu trvaleho bydliska a aka je zakonom stanovena lehota dokedy ma dostat od prislusneho organu vyjadrenie resp predvolanie na dosetrenie?
je moznost pravne napadnut PZ ak nedodrzi lehoty a tym ziskat nieco na skrateni trestu odobratia Vodicskeho opravnenia?
SilviaS
21.07.10,10:09
Dobrý den milý poradáci!:)
Prosím vás veľmi pekne o radu mám kamarátku ktorá spôsobilá dopravnú
nehodu odobrali jej vodičský preukaz na 18.mesiacov a teraz uplinie
9.mesiacov teda polovica trestu podala si žiadosť o vrátenie teda:28.07.2010 je tých 9.mesiacov myslíte, že asi ako dlho trvá ked dajú
odpoveď a kedy vrátia jej ten vodičský preukaz potrebuje ho veľmi súrne..
Ďakujem pekne za odpoveď..
Pekný den
Silvia

A ešte sa chcem opýtať ak jej zobrali na tých 18.mesiacov netreba ísť na preskúšanie???
SilviaS
21.07.10,10:33
Naozaj nikto nevie???
Poradte mi prosímmmmmmmmm:)
Díky Silvia
Stina
21.07.10,10:51
Zakon 8/2009 www.minv.sk

§ 91

5) Kto na základe rozhodnutia príslušného orgánu nesmel vykonávať činnosť vedenia motorového vozidla, je povinný pred vrátením vodičského preukazu, pred vrátením vodičského oprávnenia alebo obnovením jeho rozsahu podrobiť sa preskúšaniu odbornej spôsobilosti na vedenie motorového vozidla podľa § 79 ods. 2 písm. a); ak činnosť vedenia motorového vozidla nesmel držiteľ vodičského oprávnenia vykonávať viac ako dva roky, musí sa podrobiť preskúmaniu zdravotnej spôsobilosti a psychickej spôsobilosti a preskúšaniu odbornej spôsobilosti podľa § 79 ods. 2.


Skúška z odbornej spôsobilosti
§ 79

(2) Odborná spôsobilosť žiadateľa sa zisťuje skúškou z odbornej spôsobilosti, ktorá sa skladá z

a) predpisov o cestnej premávke,
b) náuky o vozidlách a ich údržbe u žiadateľov o udelenie vodičského oprávnenia skupiny C, C+E, D, D+E a T a podskupiny C1, C1+E, D1 a D1+E,
c) vedenia motorových vozidiel

Teda - najlepšie odovzdať žiadosť osobne , pri tom sa hneď informovať o termíne preskúšania.
SilviaS
21.07.10,10:54
Diky pekne za odpoved ale ked mu zobrali len na tých 18.mesiacov
tak nemusí ísť na to preskúšanie čo alebo áno??
Díky pekne silvia:)
Stina
21.07.10,18:25
No to záleží od policajtov, ale asi Ťa nepoteším - väčšinou sa preskúšanie koná.
SilviaS
30.07.10,06:46
:)Čaute poradáci:)
Máte pravdu čo sa týka toho preskúšania naozaj sa to koná teraz kamarátka išla sa opýtať ohľadom žiadosti o vrátenie toho vodičského preukazu a oni jej povedali že najprv preskúšanie musí byť a potom jej ho vrátia +kolok 16,50 EUR.
Takže tak pekný den praje Silvia:)
RobySVK
25.10.10,07:01
Ahoj Silvinka. Prosim Ta kde presne na ODI ste sa boli informovat na to preskusanie? Totiz mne v novembri uplynie polka trestu (tiez 9mesiacov) no netusim, kedy presne v novembri to bude. Papiere z policie nemam ziadne (nie je to cudne?) ale odobraty mi bol vo februari tak preto viem, ze to bude v novembri. Dalej ako dopadla tvoja kamoska? Vsetko sa vyriesilo? Ako dlho to trvalo?

Merci Beaucoup!!
joebela
14.01.11,17:52
neviete mi niekto povedat, v com spociva testovanie pri vrateni vodicaku po uplynuti polovice trestu (ja mam po 3 mes). nasla som ze sa preskusava odborna sposobilost- testy, konstrukcia a vedenie motoroveho vozidla. ak to uz mate niekto za sebou, tak naozaj skusau aj konstrukciu aj jazdu? alebo len test? som mimo....
Martintre
19.02.11,12:16
caute nevie mi nahodou niekto poradit ak ma vyzerat ZIADOST O PODMIENECNE UPUSTENIE OD VYKONU ZVYSKU TRESTU ZAKAZU CINNOSTI. ? dakujem
buchač
19.02.11,18:25
caute nevie mi nahodou niekto poradit ak ma vyzerat ZIADOST O PODMIENECNE UPUSTENIE OD VYKONU ZVYSKU TRESTU ZAKAZU CINNOSTI. ? dakujem

Ako normálna žiadosť ...

Kto
Komu
Kde
Prečo ...................

Zadáš údaje, sformuluješ do jednej , dvoch viet ....podpíšeš , podáš ...a hotovo ...;)
anonym22
13.03.11,18:26
Ahojte, vie mi niekto poradit trest ktory mi skoncil tento tyzden v pondelok zajtra mam ist na preskusanie ale neviem co mam napisat do ziadosti vedel by mi niekto presne napisat velmi by som sa podakovala.. a mne na policii povedali ze mam robit preskusanie o odbornej sposobilosti a mam robit len testy... tak je to pravda ci nie??
micko12221
30.03.11,11:55
[QUOTE=anonym22;1686569]Ahojte, vie mi niekto poradit trest ktory mi skoncil tento tyzden v pondelok zajtra mam ist na preskusanie ale neviem co mam napisat do ziadosti vedel by mi niekto presne napisat velmi by som sa podakovala.. a mne na policii povedali ze mam robit preskusanie o odbornej sposobilosti a mam robit len testy... tak je to pravda ci nie??[/Q


ano len test budes robit.ked pojdes robit ten test tak si kup 16 eur kolok a zober si ho so sebou na ten test..pred testom policajt pozbiera kolky.ked ho nebudes mat tak nebudes moct robit test..ak test nespravis tak mozes chodit kazdy tyzden kym ho nespravis..ale za kazdy krat co tam pojdes stale si budes musiet kupit ten 16 eur kolok...;-)
viktorviktor
30.03.11,15:08
micko12221, kolok je 16,50 €, nie 16€
marekmarko
12.04.11,10:37
dobrý deň...
prečítal som si celú túto diskusiu ale nie je mi jasné ani z toho zákonu či je možné požiadať o vrátenie VO po uplinutí polovici trestu aj keď nie je uhradená celá pokuta udelená na správnom konaní...
mazanova
14.04.11,12:43
nechcem otvárať novú tému VP:
môjmu Adamovi vypršala platnosť VP vydaného v Kanade, kde žil 37 rokov (má 67 rokov) teraz trvalo žije na Slovensku má aj slovenský OP poraďte ako má postupovať aby získal VP (do Kanady kvôli tomu nepoletí). Informácie, ktoré dostal z dvoch nezávislých zdrojov (jeden aj od nie veľmi ochotných policajtiek...) sa rozchádzajú...
Fifo112
21.03.12,11:41
Dobrý deň, 11.9.2011 mi zobrali vodičák ohľadom toho, že som mal zostatkový alkohol (0,4‰)... 11.4.2012 mi ubehne polovica trestu, pomôže mi, keď napíšem do žiadosti, že ma zobrali k hasičom, že ho potrebujem k práci, aby mi ho vrátili? :o
draik
21.03.12,11:59
Závisí to od konkrétneho policajta, ako sa k tomu postaví. Jeden to môže brať tak, že by ste mohli byť nebezpečný, ďalší zase naopak. Ak ste už ale mali zákaz činnosti za posledných desať rokov skrz alkohol alebo drogy, zvyšok trestu nemožno odpustiť.
Fifo112
21.03.12,12:47
Práveže som nemal nič, ani som nebol trestne stíhaný ani žiadny priestupok som nemal. Som zvedavý jak to dopadne.
somtojax
30.03.12,09:51
Joj draik chod na policiu a vyziadaj si to blbe interne usmernenie z prezidia polic zboru . Poriadne precitaj . O retroaktivite tu uz pisat nebudem . To usmernenie je myslim z 26 11 2011 alebo tak nejako okolo toho . Mozno ti ho daju aj , ked im nieco hovori pravo na pristup k informaciam . Inac , tie usmernenia a novinky boli aj na ich stranke , ale len tie ktore im vyhovuju - lebo slova : Policajt moze , a mal by rozhodnut ......no tie uz nezneju ako odporucanie , ale ako tvrda vyhrazka .
somtojax
30.03.12,09:54
Zaujimave , ze do 26 11 2011 sa zakonom neriadili ......to neplatil , ci co ? Ako k tomuto pridu ludia , hmm ? Pravny stat ? Snivajte s nami .
katka278
10.04.12,18:02
to ma daleko od pravneho statu
mattto
10.04.12,18:04
to ma daleko od pravneho statu

ty si sa zbláznila a do každej témy vkladáš nezmyselné príspevky?
sairus
17.04.12,23:08
dobrý neviete mi poradiť ako mam napísať žiadosť o vrátenie VP lebo už som prezrel dosť podobných tém ale nijako som to stále nepochopil :confused: ako to ma vyzerať a najme nevijem či je rozdiel podla odobratia lebo mal som nehodu ale VP mi zobrali až súdnym rozhodnutím na 2roky a teraz budem mat skončenú polovicu trestu tak by som to chcel napísať môj email D1boss@azet.sk za odpoveď alebo celu žiadosť vopred ďakujem.
draik
18.04.12,11:25
Musíte dať návrh na súd na podmienečné upustenie zvyšku zákazu činnosti a zároveň musíte preukázať (opísať), že vykonať celý zákaz nie je potrebný. Dobre si to rozmyslite, pretože zároveň Vám súd určí skúšobnú dobu v trvaní minimálne do konca riadneho trestu alebo až na 5 rokov. Pokojne Vám však môže prísť rozhodnutie až tesne pred skončením pôvodného trestu. Ak ste už napr. mali za posledných 10 rokov zákaz kvôli alkoholu alebo drogám (je jedno či uložený súdom alebo policajtmi), návrh súd odmietne.
sairus
18.04.12,18:45
no ja som nemal žiadne večie problemi s fízlami akurat jedno nedodržanie vzdialenosti a pokuta za rychlost a tato havaria vodičak mam po prvi krat zadržany a problemi mi narobili akurat ty do ktorych som nabural lebo si povymyšlaly zranenia cez volakeho doktora pritom to bol len taky tukanec ani som len rychlost neprekročil len fizlom prišlo vhodne ma obvinit za neprisposobenie rychlosty a to som išiel ledva 40 a dostal som šmik na neposipanej uskej ceste.A ked mi pride to rozhodnutie na konci tak budem mat skušobnu dobu či ako to je.
buchač
18.04.12,19:11
no ja som nemal žiadne večie problemi s fízlami akurat jedno nedodržanie vzdialenosti a pokuta za rychlost a tato havaria vodičak mam po prvi krat zadržany a problemi mi narobili akurat ty do ktorych som nabural lebo si povymyšlaly zranenia cez volakeho doktora pritom to bol len taky tukanec ani som len rychlost neprekročil len fizlom prišlo vhodne ma obvinit za neprisposobenie rychlosty a to som išiel ledva 40 a dostal som šmik na neposipanej uskej ceste.A ked mi pride to rozhodnutie na konci tak budem mat skušobnu dobu či ako to je.

...je jedno , o aké priestupky šlo ....porušil si zákon ???

PORUŠIL !!!

...zvyškok nie je podstatný ( Tvoj názor na poškodených ) , nakoľko je to len Tvoj pohľad na situáciu ...
...že nebola posypaná cesta , k tomu ešte aj úzka ???...dostal si pri 40-ke šmyk ???
Predsa aj to je dopravný priestupok - neprispôsobenie rýchlosti , stavu a povahe vozovky , situácie ...


mimotemy pre Boha živého , posleduj si pravopis , veď to sa nedá čítať ...to je skôr ako krížovka - hádanie výrazov ...
misoft
18.04.12,19:14
A) S tým pravopi(y)som - svä(e)tá pravda - nedá sa to čí(ý)tať. A zvyšok - dokonalá pravda.
adrianko088
06.05.12,06:42
odobrali my VP po nafukani 0,25 zbitkoveho alkoholu,chcem sa spytat aku vysku pokuty mozem a na kolko my odoberu VP ked som doteraz nemal ziadny priestupok.VP mam uz 11 rokov.
Dakujem za info.
Indeed
06.05.12,07:00
odobrali my VP po nafukani 0,25 zbitkoveho alkoholu,chcem sa spytat aku vysku pokuty mozem a na kolko my odoberu VP ked som doteraz nemal ziadny priestupok.VP mam uz 11 rokov.
Dakujem za info.

0,25 promile alkoholu NEOVPLYVŇUJE človeka nijakým sposobom !

v civilizovaných krajinách majú limit až do 0,5 promile

To len u nás sú hov*dá , za volantom, v uniformách a tiež v parlamente.
draik
06.05.12,19:54
150-800 e a zákaz činnosti do troch rokov; hornej hranice by som sa za daných okolností neobával.
Indeed: SK v tomto nie je civilizovaná krajina a akékoľvek uvoľnenie pravidiel by situáciu len zhoršilo.
Indeed
06.05.12,20:44
však prečo by niekto sa snažol uvoľňovať situaciu, ked sa na alkohole dá nahnať nejaké dobré body a navyše je to celkom slušný príjem do štátneho rozpočtu..
somtojax
07.05.12,09:43
No takto : Z vlastnej skusenosti dobre ? Teoria nech ostane teoriou . Nafukal som 0,14mg /liter krvi , co je 0,28 promile a dychova skuska bola povazovana za negativnu ......bez akychkolvek uplatkov , znamosti atd . Za pozitivnu by bola povazovana pri a nad 0,15 mg/l . Tak teraz poprosim draika a inych poradakov , ktory tu tak do vsetkeho vidia o vyjadrenie .
somtojax
07.05.12,09:49
Draik - treba si pozriet niektore sudne rozhodnutia aj po 1.11. 2011 a az potom pisat , ako sud navrh automaticky odmietne . Lebo v tomto state je to tak , ze priestupok je viac ako trestny cin .
Bionda
07.05.12,10:26
vždy závisí na Orgáne, ktorý ťa bude riešiť a či máš známeho- bohužiaľ takto to ešte stále beží...
draik
07.05.12,13:13
Zadávateľ mal skoro dvojnásobok...0,25
draik
07.05.12,13:17
Ono to asi nebude štvrť promile ale 0,25 g/mol
xmilans
07.05.12,14:23
Zdravim, ked ziadate sud o podmienecne upustenie od zvysku trestu, je potrebne na tu ziadost zakupit aj niejaky kolok ??
macabea
13.05.12,18:18
Aj ja by som bola vďačná za odpoveď na otázku týkajúcu sa kolku.
Keď pošlem žiadosť na súd bez kolku, aký je postup? Vrátia mi žiadosť, alebo len požiadajú o dodanie kolku? V každom prípade sa to zrejme zbytočne zdrží, tak ak niekto viete, poraďte prosím.
xmilans
11.06.12,08:15
Uz mam ziadost o podmienecne upustenie od zvysku trestu, na sude podatu skoro 3 mesiace a zatial mi nic odtial neprislo, kolko to asi tak moze trvat kym mi nieco odtial pride ?
draik
11.06.12,08:45
Závisí od vyťaženosti súdu. Môžte nahliadnuť do spisu a zistíte, ako vec postupuje. Navyše na vyhotovenie rozhodnutia je 30 dní, pričom je možné túto lehotu ešte predĺžiť.
Indeed
11.06.12,08:50
Je treba sa obrátiť listom na sudcu ,ktorý vydal rozsudok o odobratí VP, resp. zákaz činnosti a

požiadať ho o podmienečné vydanie VP, ak uplynula 1/2 trestu.

Netreba žiaden kolok.

Sudca vytýči pojednávanie , kde si Vás predvolá a rozhodne o podmienečnom vydaní VP.
xmilans
11.06.12,09:16
Závisí od vyťaženosti súdu. Môžte nahliadnuť do spisu a zistíte, ako vec postupuje. Navyše na vyhotovenie rozhodnutia je 30 dní, pričom je možné túto lehotu ešte predĺžiť.

Aby som mohol nahliadnut do toho spisu, musim o to nieako pisomne poziadat? Alebo staci ak pridem osobne na sud a tam pozriem ako to postupuje ?
xmilans
12.06.12,08:36
Je treba sa obrátiť listom na sudcu ,ktorý vydal rozsudok o odobratí VP, resp. zákaz činnosti a

požiadať ho o podmienečné vydanie VP, ak uplynula 1/2 trestu.

Netreba žiaden kolok.

Sudca vytýči pojednávanie , kde si Vás predvolá a rozhodne o podmienečnom vydaní VP.

No ten sudca je uz na dochodku...
dheko
13.06.12,13:14
Prosím o radu ohľadom upustenia od zvyšku trestu.
Dostal som zákaz viesť vozidlá na 12 mesiacov. V januári 2012 mi zadržali VP kvôli alkoholu nad 1‰, lenže súd vydal rozhodnutie až v máji 2012. Odkedy začína plynúť trest? VP potrebujem čím skôr vzhľadom na to, že pracujem v inom okrese, mám problém s dochádzaním a zamestnávateľ mi hrozí výpoveďou.
Ďakujem.
draik
13.06.12,15:35
Od zadržania VP. Nečakajte, že vrátenie VP Vám súd povolí rýchlo; pokojne sa môže stať, že po podaní návrhu začiatkom leta rozhodnutie dostanete na jeseň alebo ku koncu roka. Navyše, ak ste už mali v minulosti opletačky kvôli návykovej látke, nárok na podmienečné upustenie od výkonu zvyšku trestu nemáte.
andyl11
13.06.12,18:09
znamy cakal na rozhodnutie pol roka
dheko
13.06.12,18:53
Od zadržania VP

Vďaka za odpoveď.
Nečakám, že povolenie získam do týždňa, ale pol roka dúfam, že čakať nebudem. S nárokom na upustenie od zvyšku trestu problém by nastať nemal. Až na tento prečin som bezúhonný, vediem slušný, usporiadaný život.
Ešte raz ďakujem za odpoveď, nikto mi doteraz nevedel s istotou povedať odkedy trest začína plynúť.
xmilans
13.06.12,22:08
Ja uz cakam skoro 3 mesiace, a zatial moj pripad nema este prideleny ani sudca ...
Lukas T-pack Zapach
14.06.12,15:51
Zdravim vas...ja mam polovičku trestu/2roky/ za sebou až 4.9 žiadosť o zrušenie si mam dat už pred alebo až po uplynuti polovičky....žiadosť musim poslať samosudcovy ktory ma riešil alebo len na sud?za odpovede vopred dakujem...
capesnik
16.06.12,21:16
AHojte!!! prosim o radu!!!!!!
Dna 27.7.2010 MI BOL ODOBRANY VODICSKY PREUKAZ ZA ALKOHOL DOSTAL SOM 5ROKOV ZAKAZ PLUS 1000EUR POKUTU ,KTORU SOM UHRADIL ,NO CO CERT NECHCEL V ZIME 25.12.2010 SOM SIEL AUTOM SOM IDIOT VIEM ...A ZASTAVILA MA HLIADKA ALE NENAFUKAL SOM NIC LEN SAMOZREJME SOM MAL ODOBRANY VO ,TAKZE SOM DOSTAL ESTE DALSI ROK ZAKAZ CINNOSTI PLUS PODMIENKU :CHCEM SA SPYTAT TREST OD SUDU TJ.PODMIENKA PLUS ROCNY ZAKAZ VIES MOT.VOZIDLA MI UZ UBEHLA ,A TERAZ AKO SA TIE TRESTY POCITAJU??DOKOPY ALEBO TREST OD SUDU MA VACSIU MOC AKO SOM DOSTAL V LETE 27.7.2010 ????DAKUJEM !!!!! A ESTE SOM PRED TYM NIKDY NEBOL TRESTANY A NIC PODOBNE ,A MAM SANCU NA POLOVICNY TREST POTREBUJEM VASU RADU DAKUJEM PEKNE!!!!
draik
17.06.12,07:19
Neopakujte príspevky, nepíšte veľkými písmenami. Odpoveď ste dostali do prvého Vášho príspevku ešte predtým, než ste napísali tento druhý rovnaký príspevok.
misoft
17.06.12,08:04
mimotemy
capesnik
A písanie veľkými písmenami (Caps) sa považuje za výkrik. Teda na nás láskavo neziap!
Pavol Hantsok
30.07.12,14:19
Dobrý deň,

bolo tu veľa reakcií ale chcem sa spýtať na priamu situáciu.

Odobrali mi vodičský preukaz 19.decembra 2011 na dobu 16 mesiacov. 19.augusta mi upbehne polovička trestu. Vodičský preukaz mi bol odobratý kôly "ujdeniu z miesta činu". Sudca nebol pridelený, resp. trestný čin riešil len dopravný inšpektor, ktorý mi aj vymeral trest. Žiadosť som zaslal dnes. Chcem sa spýtať či sa mám zastaviť aj priamo za dopravným inšpektorom aby som mu túto skutočnosť oznámil alebo mám len čakať na vyjadrenie ? Za odpoveď vopred ďakujem.
draik
30.07.12,16:21
Keďže o treste zrejme rozhodol ODI (pravdepodobne šlo o priestupok, nie trestný čin), tak žiadosť adresujte tam. Vyjadrenie Vám príde. Ak Vám VP zadržali na mieste, zákaz činnosti plynie od tohto momentu.
smariana
10.08.12,20:37
Ahojte, poradíte aj mne? 01/2011 som spôsobila dopravnú nehodu s ublížením na zdraví. 07/2011 ma súd odsúdil - 18 mesiacov podmienka + 18 mesiacov zákaz viesť akékoľvek motorové vozidlo. Vodičský preukaz mi policajti neodobrali - čiže ho mám doma. Nechcem ani skrátiť trest ani nič podobné - len ma zaujíma čo mám robiť po uplynutí tých 18 mesiacov....
Žiadosť o vrátenie VP asi nie - keďže ho mám....
Mám ísť na nejaké preskúšanie?

Mám z toho trošku hokej...
Tibike De Lakatos
04.09.12,15:14
dobry den , stalo sa mi taka vec soferoval som v podnapytom stave stalo sa to presne pred rokom ,predomnou isly policajti vyzeralo to tak ze ma nezastavia tak som odstavil auto na parkovisko , isel som do bloku no nestihol som otvorit branu hmm to sa mi stalo osudnym policajt ma zavolal k sebe a pytal odomna doklady , dal mi fukat pritom som nafukal 2,14promile , chcem sa spytat ci mal nato pravo odobrat mi VP ked ma nepristihol za volantom ked som soferoval ,bolo to zakonne?
Tweety
04.09.12,15:21
dobry den , stalo sa mi taka vec soferoval som v podnapytom stave stalo sa to presne pred rokom ,predomnou isly policajti vyzeralo to tak ze ma nezastavia tak som odstavil auto na parkovisko , isel som do bloku no nestihol som otvorit branu hmm to sa mi stalo osudnym policajt ma zavolal k sebe a pytal odomna doklady , dal mi fukat pritom som nafukal 2,14promile , chcem sa spytat ci mal nato pravo odobrat mi VP ked ma nepristihol za volantom ked som soferoval ,bolo to zakonne?
Pýtaš sa, či oni mali právo, ale aké právo si mal ty šoférovať opitý, to ťa nezaujíma? Hm, nedalo mi nezareagovať.
SamuelSK
04.09.12,15:35
Neverim v zakon ako v Boha.
Nerespektujem MPR (maximalnu povolenu rychlost) ako Boha (ako velka cast nasej populacie)

Riadim sa skor zdravym rozumom a zijem (aj zujem, lebo som nikomu zaital neublizil)

Ale aj keby mali ti davali fukat nelegalne, nepovedal by som ti to, lebo za dve promile by mi to svedomie nepovolilo.

Co ak by ti skocilo do cesty dieta? Aku mas reakcnu dobu ... atd?

Cize podla mna to bolo legalne, skor bud rad, ze ta neobvinili z nerespektovania vyzvy na zastavenie.. ktovie ci si to vobec videl :D

Pretoze podla tvojho nazoru, by som mohol ist 300kmh cez centrum dediny, a potom ak nic sa nestane, ale policajt blika aby som zastavil a ja z auta vyskocim a poviem "ja nic, ja muzikant"...

blbost.. nezmysel..

a posielam kvety policajtovi co bol takto aktivny - paci sa mi to, ze popri merani rychlosti aj komplikovanejsie rozmyslaju a konaju to, co je v mene bezpecneosti nutne..

rychlost je jdna vec (vzdy viem spomalit a ist normalne), ale alkohol ... tam si clovek nevie povedat "a dost, pojdem pomaly" .. tam jedine zastavi a ide pesi, alebo idealne - ani nenastartuje..
mojojenko
10.09.12,15:16
smariana:

no to zaujima aj mna. ja tu citam, ze nam ho vratia nie od pravopplatnosti rozsudku, ale odkedy sme ho vratili na PZ, kazdy mi dava ine info. Na policii mi povedali, ze trest plynie odo dna pravoplatnosti rozsudku a je problem sudu, ze nebol schopny na PZ zaslat prislusne papiere - nakoniec som to tam niesla vsetko ja po 3 mesiacoch. Tiez som si dala vytiahnut vypis z registra a je tam jasne uvedene, od kedy do kedy mam zakaz cinnosti a podmienku. cize nie do 15.3. kedy som VP odovzdala, ale od 1.12.11 do 1.12.12. Tiez som sa pytala prislusnicky ako je to s preskusanim nas, ktori sme bez vodicaku menej ako dva roky a bol zadrzany na zaklade rozhodnutia sudu v trestnom konani a povedala mi, ze udajne ak je tam podmienka a zakaz cinnosti tak ako to mam, tak ASI preskusanie nie. Och. No mna hlavne zaujima, ci bude preskusanie len vo forme testu, ci sa mozem dat preskusat este pred uplynutim trestu a od preskusania asi ako dlho trva, kym sa teda dozviem, ci som bola uspesna a mozem konecne potom uz len pre VP zbehnut.
draik
10.09.12,18:35
Trest zákazu činnosti plynie buď od právoplatnosti rozhodnutia súdu resp. už od zadržania VP, ak k nemu došlo pred rozhodnutím súdu napríklad priamo na mieste policajtom. Ak nedošlo k zadržaniu priamo na mieste policajtom, je povinnosťou vodiča odovzdať VP do siedmich dní od právoplatnosti súdneho rozhodnutia o zákaze činnosti (neodovzdanie v termíne=problém). Súd o udelení zákazu činnosti danému vodičovi informuje PZ.
mojojenko
10.09.12,19:17
ano, presne, preto mi aj prislusnicka poradila, ze v den kedy mi konci trest, mam zbehnut na sud po potvrdenie, ze uz skoncil, ze mi to v podatelni spravia na pockanie, aby som zase nemusela cakat do neviem kedy, kym sa sud uraci.
A co sa tyka vratenia VP do 7 dni od rozhodnutia, tak to by ti policajti mohli o mne rozpravat, chodila som tam s vodicakom ako na hodiny klaviru, len ma vzdy s vodicakm poslali prec, ze cakaju na papiere zo sudu. nakoniec som sla na sud, vytiahla som potvrdenie o pravoplatnosti a zaniesla im ho. Az vtedy mi mohli VP odobrat. To je take slovenske :-D
Luky87
08.10.12,08:55
Dobrý deň,

potrebujem poradiť. Zadržali mi VP 09 mája kvôli alkoholu. 01 júna mi prišlo rozhodnutie o treste zo súdu, potvrdenie o zadržaní VP z DI mi prišlo asi týždeň na to ako mi ho zadržali. Teraz by som chcel požiadať o mimoriadne predčasne vrátenie VP kvôli mimoriadnej situácie, viem, že mi asi mi to nebudú akceptovať, ale chcem to skúsiť lebo ho teraz dosť potrebujem. Takže otázka znie, mám žiadosť poslať na súd alebo na DI kde mi ho zadržali?
Ďakujem za odpoveď.
dheko
08.10.12,10:01
Luky87: Pravdepodobne musíš žiadať sudcu, ktorý trest schválil (a navrhol prokurátor) a to v písomnej forme a odovzdať na podateľňu príslušného súdu alebo poštou.
Som tiež bez vodičáku kvôli alkoholu. Po uplynutí polovice trestu (16. júla 2012) som žiadal o vrátenie aj s odôvodnením, že so mnou zamestnávateľ rozviaže prac. pomer, no dodnes je to bez odpovede a ja som už o prácu prišiel. Vlastne jeden papier mi prišiel do troch dní od podania žiadosti, no bolo to len rozhodnutie, že do trestu sa mi započítava doba od zadržania VP do dňa, kedy to súd správoplatnil (to bolo 5 mesiaov). Takže teraz musím len čakať.
Mám ale tiež otázku, pretože mi celý trest uplynie 14.01.2013. Ak mi dovtedy súd neschváli predčasné vrátenie, môžem si ten vodičák "vypýtať" od DI, ktorý ho zadržal?? Alebo musím čakať na rozhodnutie sudcu?
draik
08.10.12,17:33
Luky87: Ak o treste zákazu činnosti rozhodol súd, upustiť od zvyšku trestu môže opäť len súd.
dheko: Ako si ho chcete vypýtať VP, keď máte zákaz činnosti? Pre Vaše info, DI o Vašom treste vie (mal by vedieť), keďže súd mu zaslal (mal podľa zákona zaslať) rozsudok. Ak by ste čírou náhodou šoférovali počas uloženého zákazu, tak máte na krku ďalší paragraf.
Luky87
08.10.12,18:05
Draik: mne VP zadržali na mieste, čiže zákaz mi dal PZ,nie? a potom súd rozhodol o dĺžke trvania. Ale tak skúsim poslať žiadosť na súd a uvidím.
dheko
08.10.12,20:29
draik: Zle ste ma pochopili. Mne celý trest uplynie v januári 2013. Ak mi dovtedy sudca neschváli predčasné vrátenie VP, čo mám robiť potom?
1. Stále čakať od súdu schválenie o predčasnom vrátení?
2. Žiadať DI, aby mi ho vrátili (pretože už budem mať po uplynutí trestu a súd už nebude mať o čom rozhodovať)?
3. Alebo mám čakať na sudcu, ktorý mne aj DI pošle rozhodnutie o uplynutí trestu a o vrátení VP?

Ďakujem.
draik
09.10.12,15:06
Draik: mne VP zadržali na mieste, čiže zákaz mi dal PZ,nie? a potom súd rozhodol o dĺžke trvania. Ale tak skúsim poslať žiadosť na súd a uvidím.

Podstatné je, kto uložil trest zákazu činnosti, nie to, že VP zadržal policajt. Policajt Vám ho zadržal v súlade so zákonom o cestnej premávke. Zrejme ste však nafúkali nad 1 promile resp. ste odmietli fúkať, čo je už trestný čin. Za to Vám súd uložil trest zákazu činnosti, ale tento trest nezačal plynúť dňom právoplatnosti rozsudku/trestného rozkazu, ale už dňom zadržania VP policajtom.
draik
09.10.12,15:13
draik: Zle ste ma pochopili. Mne celý trest uplynie v januári 2013. Ak mi dovtedy sudca neschváli predčasné vrátenie VP, čo mám robiť potom?
1. Stále čakať od súdu schválenie o predčasnom vrátení?
2. Žiadať DI, aby mi ho vrátili (pretože už budem mať po uplynutí trestu a súd už nebude mať o čom rozhodovať)?
3. Alebo mám čakať na sudcu, ktorý mne aj DI pošle rozhodnutie o uplynutí trestu a o vrátení VP?

Ďakujem.

Držiteľ vodičského oprávnenia, ktorému bol uložený trest zákazu činnosti spočívajúci v zákaze vedenia motorových vozidiel alebo ktorému bola uložená sankcia zákazu činnosti spočívajúca v zákaze vedenia motorových vozidiel, je povinný pred vrátením vodičského preukazu podrobiť sa preskúšaniu odbornej spôsobilosti podľa § 79 ods. 2 písm. a); ak činnosť vedenia motorového vozidla držiteľ vodičského oprávnenia na základe takého trestu alebo sankcie nesmel vykonávať dva roky a viac, musí sa podrobiť preskúmaniu zdravotnej spôsobilosti, preskúmaniu psychickej spôsobilosti a preskúšaniu odbornej spôsobilosti podľa § 79 ods. 2. Do úspešného splnenia týchto povinností sa držiteľovi vodičského oprávnenia vodičský preukaz nevráti.

§79 ods. 2:
Odborná spôsobilosť žiadateľa sa zisťuje skúškou z odbornej spôsobilosti, ktorá sa skladá z
a) predpisov o cestnej premávke,
b) náuky o vozidlách a ich údržbe u žiadateľov o udelenie vodičského oprávnenia skupiny C, C+E, D, D+E a T a podskupiny C1, C1+E, D1 a D1+E,
c) vedenia motorových vozidiel.
Peto000
20.11.12,06:47
zdravím, ja mam podobný problém, 10. 10. 2011 mi zadržali vodičský preukaz taktiež za alkohol na 2 roky plus 300 eur za to že som nafukal 0.3 mg/.. , keĎže už mam po polke trestu, chcel by som sa opýtať či má význam žiadať o vratenie VP. dakujem
draik
20.11.12,08:30
Požiadať môžte vždy :-) Predpokladám, že o zákaze činnosti rozhodol v správnom konaní DI. V tom prípade adresujete žiadosť im, je vhodné ju odôvodniť, prečo by Vám malo byť vyhovené. Ak ste však v uplynulých desiatich rokoch boli potrestaný za alkohol resp. drogy za volantom (v správnom resp. trestnom konaní), tak je Vaša žiadosť zbytočná.
lullul
24.01.13,16:18
dobrý deň, dňa 24.12 mi uplinula polka trestu, ziadost som posielal 17.12 aj som pripojil list s odovodnenim a stale nemam odpoved, co mam robit? viete mi prosim Vas poradit?
lili945
22.02.13,10:48
Dobry den,chcem sa informovat ako mam poziadat o vratenie vodicskeho preukazu. zobrali mi ho na rok a mam zaplatit 400eur pokutu. presiel uz polrok a chcel by som sa odvolat. ako mam postupovat?
draik
22.02.13,16:26
Ak trest udelila polícia, môžte požiadať o vrátenie ju. Ak o zákaze vedenia motorových vozidiel rozhodol súd, musíte podať návrh na súd. Ide o žiadosť resp. návrh nie o odvolanie. Právny nárok na predčasné vrátenie VP nemáte.
jasan300
22.03.13,17:20
prosim das mi email cchcem sa stebou skontaktovat a moj email : jasan300@gmail.com velmi prosim
1eddik1
28.04.13,15:01
Prajem príjemný dobrý deň.
Chcel by som sa informovať .
Vopred by som chcel povedať že svoj čin ľutujem , ale som rád , že sa to stalo , lebo konečne som si uvedomil čo je život a realita.
Bol mi zadržaný vod. preukaz lebo som nafúkal 1,5 promile následne som bol zadržaný v cele predbežného zadržania 3 dni (neprajem to nikomu) Bol som podmienečne odsúdený na 1 mesiac (12 mesiacov podmienka ) a 12 mesiacov zákazu činnosti. Čin som oľutoval a p. Sudca mi povedal , že sa za ním mám zastaviť po uplynutí polovičky trestu. Chcel by som sa informovať . Mám sa za sudcom dostaviť na dátum kedy mi bol vodičak odobraný políciou, alebo v den ked som bol odsúdený ? Určite je to ponaučenie na cely život a nikdy v živote to nespravím . Som prijatý na vysokú školu a vodičák by som potreboval. Len neviem kedy sa mám zastaviť za sudcom. Myslíte že si na mňa vôbec nájde čas ? . Dakujem vopred za odpoved
draik
28.04.13,19:22
Za sudcom sa nezastavíte, ak to nie je Vaša rodina alebo dobrý známy ;-) Čiže podáte návrh na odpustenie zvyšku trestu zákazu vedenia motorových vozidiel. Trest zákazu činnosti plynie od zadržania VP.
feky8888
28.04.13,20:06
Nie,zakaz platí od dňa dopravnej nehody...
feky8888
28.04.13,20:07
Do dvoch rokov sa testy nerobia...
martina0203
02.05.13,10:46
dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ak bol odobratý vodičský preukaz na 18 mesiacov za alkohol, pokuta žiadna, je možné požiadať o vrátenie po 9 mesiacoch? čo to všetko obnáša? treba napísať žiadosť na súd, ktorý vodičský preukaz odobral? a robia sa nejaké testy, či platí sa niečo? dakujem
draik
02.05.13,15:22
Ak trest zákazu vedenia motorových vozidiel uložil súd, tak sa obraciate na súd. Ak je to prvý takýto priestupok, máte šancu. Ak súd vyhovie, dá Vám skúšobnú dobu v trvaní minimálne na dobu odpustenia zvyšku trestu a maximálne na 5 rokov. Pred vrátením VP musíte zložiť skúšku z predpisov o cestnej premávke.
martina0203
02.05.13,17:15
dakujem veľmi pekne, nie mne ho zobrali ale známemu, je to prvý prietupok, v podstate to bolo vedenie motorového vozidla pri parkovaní, ale to sa vysvetliť vraj nedalo.... bolo to bez pokuty, teda len to odobratie.... a nejaká trojmesačná skúšobná doba..... takže testy určite treba robiť, no to som si aj myslela.... dakujem ešte raz...
Lnovakova.tangis
08.05.13,10:08
Treba ísť už zakaždým po odobratí VP na preskúšanie.
promile
05.06.13,21:56
Ahojte. Nedávno(máj.2013) som bol skontrolovaný policajnou hliadkou za volantom na čo som sa priznal k požití alkoholu, pri čom som nafúkal nad jedno promile čím sa to stalo trestným činom. Doklady som pri sebe nemal, takže mi policajná hliadka VP neodobrala na mieste. Bola mi odobraná osobná sloboda, v trvaní 3.dni kým nebude súd. Sudca ma odsúdil na 5.mesiacov s podmienkou na jeden rok, pričom zákaz šoférovania som dostal na 3.roky bez pokuty. Chytený som bol policajnou hliadkou v meste, ktoré patrí pod Trnavský kraj.
Prečítal som si diskusie, ale boli tu rozdielne odpovede a zákon sa od vzniku témy zmenil.

Chcem sa spýtať či VP mám odovzdať na polícii v meste kde som mal výsluch ohľadne celého skutku, alebo to nie je potrebné. Zatiaľ som nebol vyzvaný políciou, tak sa pýtam. 2x sa mi tam nechce po tom ako som tam strávil niekoľko dní.

Potom sa chcem spýtať či žiadosť po uplynutí doby zákazu trestu mám poslať na súd v Trnavskom kraji kde som bol súdený, ale to asi áno. Tiež som sa presne nedočítal, opäť rozdielne odpovede či po polovici trestu z 3.rokov, to je 1,5 roka ak mi súd vyhovie či stačí robiť len skúšky z cestnej premávky (TEST), alebo tu už platí posúdenie od ps... Taktiež ak môžem ešte jednu otázku, či skúšky, teda Test budem môcť robiť tam kde som VP robil NR kraj, alebo musím v Trnavskom kraji kde mi bol odobraný.

Ďakujem vopred za odpovede a Vaše skúsenosti. Myslím, že som sa dosť poučil, namiesto autom dochádzam na Vysokú školu Vlakom, čo platí i o iných situáciach.
marek06
21.10.13,12:48
Dobrý deň
Ja by som sa chcel spýtať, žiadosť o predčasné vrátenie po polovici trestu som podával v apríli 2013, no doteraz (okt 2013) mi neprišlo žiadne vyjadrenie (ani záporné, ani kladné), má súd stanovenú nejakú dobu, dokedy by sa mal vyjadriť a či vôbec?? ...alebo aké máte skúsenosti??
Ďíky
draik
21.10.13,14:04
Súd nemá stanovenú lehotu.
vlado 33
21.10.13,18:18
Súd nemá stanovenú lehotu.
Kam se sereš, vole! Pěkně si to vyžer, vole!
Radovan Akire Chupáč
06.03.14,16:59
kedze som nenasiel nikde peknu ziadost a dnes som ju vytvorit a zaniesol na policiu, prikladam ju, dufam ze niekoho bude inspirovat alebo mu pomoze... policajt mi tam dal peciatku, nieco pod nu napisal - asi jednu vetu, podpisal, ani necital,mozno tak meno a zalozil spisu... bola v poriadku.