Monika C.
15.03.09,13:40
Pekný deň poradáci - poradíte mi prosím vypisujem DP PO a mám nedaňový náklad - preplatok viac zaplatili za FA ako mali ide mi o to viem, že je to položka, ktorá zvyšuje HV ale neviem či tá suma je v ktorom riadku zapísana ja som to dala do r. 180 môže to tak byť ? Ešte jedna prosby - na konci DP daň na úhradu r. 800 mám daň, ktorú treba zaplatiť ale na r. 830 je zapl. daň z úrokov a daň, ktorú treba zaplatiť zaúčtujem ako splatnú ale keď dám previesť zostatky na rok ďalší vždy mi tam ostane práve daň z úrokov - prosím Vás čo robím zle. Ďakujem za pomoc.
evina
15.03.09,12:55
Pekný deň poradáci - poradíte mi prosím vypisujem DP PO a mám nedaňový náklad - preplatok viac zaplatili za FA ako mali ide mi o to viem, že je to položka, ktorá zvyšuje HV ale neviem či tá suma je v ktorom riadku zapísana ja som to dala do r. 180 môže to tak byť ? Ešte jedna prosby - na konci DP daň na úhradu r. 800 mám daň, ktorú treba zaplatiť ale na r. 830 je zapl. daň z úrokov a daň, ktorú treba zaplatiť zaúčtujem ako splatnú ale keď dám previesť zostatky na rok ďalší vždy mi tam ostane práve daň z úrokov - prosím Vás čo robím zle. Ďakujem za pomoc.

Ja by som dala 180 130, 200. Musíš to mať aj v tabuľke III.

Na riadku 800 nemáš daň, ktoré treba zaplatiť, ale daň, ktorá vyplýva z HV spoločnosti.
Ak si účtovala daň z banky 341/221 , splatnú daň 591/341, potom riadok 830 daň zrazená bankou , 850 daň /daň z riadku 800 vyplývajúca z HV/ a riadok 900 alebo 901 Tu musí presne sedieť s 341. To je daň na úhradu, t.j. daň vyplývajúca z HV /riadok 850 mínus zrážková daň z banky /je to preddavok/

nezabudni je rozdiel daň a daň na úhradu. V tej na úhradu sú zohľadnené preddavky už zaplatené, teda aj tie zrazené bankou.
KEJKA
15.03.09,12:57
nie celkom jasne formulovaná otázka, problém máš s účtovnictvom alebo s DP?
kto zaplatil viac? ONI-to je dodávateľ? potom ti zostáva záväzok vrátiť peniaze.
alebo VY? ako firma viac ste zaplatili za DF? potom máte nárok na vrátenie peňazí? Nenárokujete si vrátenie a dorovoľne ste sa vzdali svojej pohľadávky? Teda ste preplatok odpísali do nákladov? Tak už nerieš dôvod, je to nedaňový náklad a dala by som to do TAB A na strane 4 DPPO - trvalo pripočitateľné položky.
účtuješ ako splatnú daň tú daň, ktorá ti vyšla ako povinnosť na úhradu.
zaplatená daň-preddavky+zrážková z úrokov je len v DPPO informácia, aby si správne vyčíslila doplatok dane, resp. preplatok dane.
Monika C.
15.03.09,13:12
Kejka - my ako firma sme zaplatili za DF viac a vzdali sme sa dobrovoľne na vrátenie tých peňazí a ten preplatok odpísali do nákladov. Je to nedaňový náklad - čiže na strane 4 DP A neviem do ktorého riadku to dať. Na strane 2 to dám do riadku 180 ako aj Evina a na strane 4 III. časť A do riadku 14 a15 môže to tak byť? Ďakujem Vám za pomoc.
Monika C.
15.03.09,13:53
Poradáci odsúhlasíte mi to ? Ďakujem.
KEJKA
15.03.09,14:58
Kejka - my ako firma sme zaplatili za DF viac a vzdali sme sa dobrovoľne na vrátenie tých peňazí a ten preplatok odpísali do nákladov. Je to nedaňový náklad - čiže na strane 4 DP A neviem do ktorého riadku to dať. Na strane 2 to dám do riadku 180 ako aj Evina a na strane 4 III. časť A do riadku 14 a15 môže to tak byť? Ďakujem Vám za pomoc.
nepoznám naspamäť tie riadky, ale tab.A do riadku ostatné, lebo nemáme pre tento prípad náplň.
Monika C.
15.03.09,15:08
Ďakujem Kejka riadok ostatné je práve tie 14 a 15 , ktoré som písala. Ďakujem za pomoc. mimotemy Kejka práve si dosiahla 500 bodov oslava nebude ? :)
Katija
15.03.09,15:13
Kejka - my ako firma sme zaplatili za DF viac a vzdali sme sa dobrovoľne na vrátenie tých peňazí a ten preplatok odpísali do nákladov. Je to nedaňový náklad - čiže na strane 4 DP A neviem do ktorého riadku to dať. Na strane 2 to dám do riadku 180 ako aj Evina a na strane 4 III. časť A do riadku 14 a15 môže to tak byť? Ďakujem Vám za pomoc.
Pozor dávaš ho v časti II do riadku 130, nie 180. V tabuľke A do riadku 14.
Riadok 15 z tabuľky A = riadku 130 v časti II.
Citujem z poučenia:
"Tabuľka A – Položky, ktoré nie sú daňovými výdavkami
Táto tabuľka je rozpisom úhrnnej sumy uvedenej v II. časti na riadku 130.
Na riadku 14 sa uvedú v úhrne ostatné položky, ktoré sú súčasťou sumy uvedenej v II. časti riadku 130 a nie sú súčasťou riadkov 1 až 13."
__________________
Katija:):cool:
Monika C.
15.03.09,17:22
Ďakujem Katija za pomoc musím to prepísať ešte raz ďakujem všetkým za pomoc.
evina
15.03.09,17:35
Ďakujem Katija za pomoc musím to prepísať ešte raz ďakujem všetkým za pomoc.

ja som pôvodne j myslela na riadok 130 preto som spomenula časť III. /riadok 180 sa už inde neuvádza/ a podľa mňa aj povahou patrí do riadku 130
Monika C.
15.03.09,17:52
Ďakujem dievčatá pomohli ste mi veľmi. Vidím, že robíte aj vy nie len ja. Prajem vám príjemný večer aj keď pracovný.
KEJKA
15.03.09,20:12
Ďakujem Kejka riadok ostatné je práve tie 14 a 15 , ktoré som písala. Ďakujem za pomoc. mimotemy Kejka práve si dosiahla 500 bodov oslava nebude ? :)
pri osmich luďoch v dome som cez tento víkend mala iné radosti a starosti, ale okruhlu sumu bodíkov si veľmi vážim.
cloe
15.03.09,20:14
pri osmich luďoch v dome som cez tento víkend mala iné radosti a starosti, ale okruhlu sumu bodíkov si veľmi vážim.

Pri toľkých ľuďoch v dome sa veľmi dobre robia uzávierky a DP, že?;)
KEJKA
15.03.09,22:00
:--- urobila som si nútenú prestávku, aj tak už sú preč - teda polovica, a mladí dvaja už spia, je klud. a od zajtra- vlastne, hm od dneška makám a dobieham zameškané.
mmmmmm dobre to tu zaspamujeme, čo?

Pri toľkých ľuďoch v dome sa veľmi dobre robia uzávierky a DP, že?;)