g.mirka
16.03.09,14:54
Ked sa Vám nechce v nedelu varit, tak kuracie prsia naklepte,
posypte ciernym korenim. V miske vymiešajte instatnu polievku /napr.
hraskovu, brokolicovu alebo sampinonovu/ s 1 pochutkovou a 1 slahackovou
smotanou. Zmiesajte s kuracími prsiami a poukladajte na vymastený pekac,
potom len nechajte cca 30 minut piec. Priloha - opekane zemiaky alebo ryza.
A môzte rano dlho spat.:)
Deganova
17.03.09,04:35
Aj ja pridávam rýchly recept na kura- Krájané ražniči:
na pekáč dať 0,5 kg nakrájaných pŕs, 0,5 kg kuracích pečienok, 2 klobásy nakrájané na kolieska, 2 párky nakrájané cca na 3 cm kúsky (konce narezať ako špekačky), 2 rôzno farebné papriky nakrájané na 1 cm pásiky, 5 - 6 cibúľ nakrájaných na polkolieska. Všetko posoliť, poliať cca 2 lyžicami oleja a piecť. Dobrá je k tomu zemiaková kaša, ryža na chalupe chlieb. Dobrú chuť!
AMaruš
17.03.09,09:13
Pivné kuriatko.
Na plech dáme celé kuriatko, ktoré posolíme, pokmínujeme a zalejeme 1 fľašou čierneho piva. Pečieme pod alobalom asi hodinku. Potom dáme dolu alobal a necháme chvíľku dopiecť, aby malo kuriatko chrupavú kôrku. Ako príloha je výborná kapusta s knedľou / chutí to ako pečená kačka/. Dobrú chuť.
buchač
18.03.09,13:45
Kurča a la´ moriak

Kurča
Krídla z morky
Koreniny ........kto , čo chce. Ja používam len grilovaciu zmes.

Kurča na polovičku , pridať krídla , okoreniť , soľ / přiměřene / , podliať VODOU - žiaden olej a šup do trúby .

Juraj
mareko
19.03.09,19:00
Ožralé kuře

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

Ingredience:
1 celé kuře (cca 1,5kg) ,
1 plechovka piva

Nálev:
2 lžíce medu ,
3 lžíce oleje ,
3 lžíce sojové omáčky ,
1 lžíce vinného octa ,
4 stroužky česneku ,
1 lžička chilli v prášku ,
1 lžíce červené chilli omáčky ,
sůl

POSTUP PŘÍPRAVY

Tak tedy vezměte celé kuře (obr. 1), vyndejte z něj co Vám tam Xaverov nadělil omyjte, osolte a vůbec připravte jako na běžné grilování.
Máte-li nějaký oblíbený recept na potírací omáčku, klidně přeskočte následující řádky a udělejte si ji po svém. Kdo se chce nechat vést nechť na pánvi dvě minuty prohřeje vlevo popsané ingredience nálevu.

Kuře nyní vložíme do misky (obr. 2), zalijeme nálevem a necháme cca 1 hodinu nasáknout nálev pod kůži. Předem varuju, že kdo chce kůrčičku klasicky křupavou měl by se vyvarovat medu.

Posuneme se o hodinu kupředu. Vezměte plechovku piva (obr. 3), otevřete, cca 1 deci upijte a poté ostrým nožem vytvořte ve víku ještě další dva otvory. Plechovku dejte na plech, podložte nejlépe pečícím papírem.
Vezměte kuře a posaďte jej na plechovku s pivem.
Kdo si rád hraje může, jako já, upravit pózu kuřete do libovolné polohy, jediná podmínka je, že musí pořád sedět.
Nyní vložte plech i s kuřetem do trouby a pečte jej při 180°C cca 35 minut. ( MOJA SKÚSENOSŤ - KONTROLOVAŤ, ČI JE DOSŤ PREPEČENÉ - KAŽDÁ TRúBA PEČIE INÁČ. Mne sa osvedčilo pri elektrickej trúbe prepínať ku koncu pečenie raz zhora, raz zdola - aby vrchná časť nebola príliš prepečená a spodná ešte surová. Ináč to kura je super. )

A nyní proč má vlastně kuře tu plechovku zaraženou tam kde ji má zaraženou. Pivo důsledkem tepla začne vzlínat a vytvoří uvnitř kuřete atmosféru pohody, jak už to jen pivo dokáže, postupně vyvzlíná do masa, díky čemuž je poté maso šťavnaté a křehké a to je možná slabé přirovnání, to maso je božská mana.
Já osobně se velkým kusům bílého masa na kuřeti vždycky vyhýbal a zpracovával ho následně na něco jiného. Těm časům je teď konec. Věřte, či nevěřte, na talíři mi zbylo stehno i křídlo, nacpal jsem se tím dříve odsuzovaným masíčkem k prasknutí, je to prostě balada. Myslím, že u mě doma bude sedět na pixle jedno kuře každý týden :-))


Tak a máme hotovo, kuřátko je krásně dozlatova propečené, takže jej vyndáme z trouby, dvěma papírovými utěrkami přidržíme, zaklepeme a plechovka se vlastní vahou sama vysune. Naporcujte a hurá ke stolu, ať Vám ta pochoutka nevychladne
Ludula
24.03.09,09:58
Ked sa Vám nechce v nedelu varit, tak kuracie prsia naklepte,
posypte ciernym korenim. V miske vymiešajte instatnu polievku /napr.
hraskovu, brokolicovu alebo sampinonovu/ s 1 pochutkovou a 1 slahackovou
smotanou. Zmiesajte s kuracími prsiami a poukladajte na vymastený pekac,
potom len nechajte cca 30 minut piec. Priloha - opekane zemiaky alebo ryza.
A môzte rano dlho spat.:)
Poukladame na pekáč aj s tou smotanou - všetkou?
osky
27.03.09,10:49
rychle kurca na cinsky sposob

kuracie prsia na male kocky
marinada:
2 vajcia,3 cajove lyzicky solamylu,1 lyzica oleja,trochu soj.omacky,stipka chili korenia a stipka soli,pol.lyzicky vegety vymiesat na hladko,do toho ponorime kusky mäsa,dobre premiesame a nechame postat v chladnicke aspon dve hodiny,najlepsie vsak na noc.

na druhy den si to vyberieme z chladnicky,dobre premiesame.
na pavici rozpalime kvapku oleja,a mäso za staleho miesania drevenou vareskou opekame,ohen mozeme trosku zmiernit,nie vsak vela.dobre miesame od spodu aby nam cesticko nenaharalo,mäsko sa musi dobre prepiect zvnutra a zvonku musi byt vsetko pekne popripekane.max.do 20 minut musi byt hotove.

zeleninova priloha:
cibulka na pasiky,cinska kapusta na pasiky,paprika na pasiky-vsetko velmi rychlo orestujeme na troske oleja na panvici s trosickou vody
-zelenina nema byt ani surova ale v ziadnom pripade ani udusena.ma tak z polovice prejst technikou varenia,aby trosku zmäkla.myslim ze sa to vola blansirovanie.:confused:
ako prilohu doporucujem pol hranolky a pol ryza.mnam.
alla66
27.03.09,11:47
Ožralé kuře

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

Ingredience:
1 celé kuře (cca 1,5kg) ,
1 plechovka piva

Nálev:
2 lžíce medu ,
3 lžíce oleje ,
3 lžíce sojové omáčky ,
1 lžíce vinného octa ,
4 stroužky česneku ,
1 lžička chilli v prášku ,
1 lžíce červené chilli omáčky ,
sůl

POSTUP PŘÍPRAVY

Tak tedy vezměte celé kuře (obr. 1), vyndejte z něj co Vám tam Xaverov nadělil omyjte, osolte a vůbec připravte jako na běžné grilování.
Máte-li nějaký oblíbený recept na potírací omáčku, klidně přeskočte následující řádky a udělejte si ji po svém. Kdo se chce nechat vést nechť na pánvi dvě minuty prohřeje vlevo popsané ingredience nálevu.

Kuře nyní vložíme do misky (obr. 2), zalijeme nálevem a necháme cca 1 hodinu nasáknout nálev pod kůži. Předem varuju, že kdo chce kůrčičku klasicky křupavou měl by se vyvarovat medu.

Posuneme se o hodinu kupředu. Vezměte plechovku piva (obr. 3), otevřete, cca 1 deci upijte a poté ostrým nožem vytvořte ve víku ještě další dva otvory. Plechovku dejte na plech, podložte nejlépe pečícím papírem.
Vezměte kuře a posaďte jej na plechovku s pivem.
Kdo si rád hraje může, jako já, upravit pózu kuřete do libovolné polohy, jediná podmínka je, že musí pořád sedět.
Nyní vložte plech i s kuřetem do trouby a pečte jej při 180°C cca 35 minut. ( MOJA SKÚSENOSŤ - KONTROLOVAŤ, ČI JE DOSŤ PREPEČENÉ - KAŽDÁ TRúBA PEČIE INÁČ. Mne sa osvedčilo pri elektrickej trúbe prepínať ku koncu pečenie raz zhora, raz zdola - aby vrchná časť nebola príliš prepečená a spodná ešte surová. Ináč to kura je super. )

A nyní proč má vlastně kuře tu plechovku zaraženou tam kde ji má zaraženou. Pivo důsledkem tepla začne vzlínat a vytvoří uvnitř kuřete atmosféru pohody, jak už to jen pivo dokáže, postupně vyvzlíná do masa, díky čemuž je poté maso šťavnaté a křehké a to je možná slabé přirovnání, to maso je božská mana.
Já osobně se velkým kusům bílého masa na kuřeti vždycky vyhýbal a zpracovával ho následně na něco jiného. Těm časům je teď konec. Věřte, či nevěřte, na talíři mi zbylo stehno i křídlo, nacpal jsem se tím dříve odsuzovaným masíčkem k prasknutí, je to prostě balada. Myslím, že u mě doma bude sedět na pixle jedno kuře každý týden :-))


Tak a máme hotovo, kuřátko je krásně dozlatova propečené, takže jej vyndáme z trouby, dvěma papírovými utěrkami přidržíme, zaklepeme a plechovka se vlastní vahou sama vysune. Naporcujte a hurá ke stolu, ať Vám ta pochoutka nevychladne


:eek:To ste boli takí hladní,že ste i obrázky č1., č2.,

č3.,okukali a zlízali? Nemohli ste počkať, kým si to kuknem i ja??? Bola som zvedavá, ako to kura sedí na plechovke.:mee:
g.mirka
27.03.09,16:47
Jasne, so vsetkou smotanou, ono to dost zhustne, ked sa to
upecie.