medulienkasladka
17.03.09,11:47
Som žovnostníčka a minuly rok som 1 mesiac pracovala na zmluvu.Zamestnávatel mi poslal potvrdenie a potrebujem poradiť, ako je to s potvrdením o príjmoch fo,o preddavkoch na daň. Neviem či mám riadok 11.12 a 13 sčítať alebo čo mám vlastne napísať do DP .
mzdarka renca
17.03.09,11:06
Som žovnostníčka a minuly rok som 1 mesiac pracovala na zmluvu.Zamestnávatel mi poslal potvrdenie a potrebujem poradiť, ako je to s potvrdením o príjmoch fo,o preddavkoch na daň. Neviem či mám riadok 11.12 a 13 sčítať alebo čo mám vlastne napísať do DP .

je to príjem zdanený zrážkou, ktorý nemusíš dávať do DP, ale môžeš.

ak sa ti vyplatí ho tam dať tak postupuješ následovne:

riadok 11 dáš do riadku 33 v DP
riadok 12 dáš do riadku 34
riadok 13 je zaplatená zrážková daň tú dáš do riadku 98
medulienkasladka
17.03.09,12:44
ďakujem za radu a ešte sa opýtam do r102 nepíšem nič? otázočka č.2. tento príjem a príjem zo živnosti sa nikde nesčitáva? potrebujem to vedieť pre to že som na hranici dobrovolnosti a povinnosti ,a dostať alebo nedostať daňový bonus na dve kinderka.
medulienkasladka
18.03.09,07:06
ďakujem za radu a ešte sa opýtam do r102 nepíšem nič? otázočka č.2. tento príjem a príjem zo živnosti sa nikde nesčitáva? potrebujem to vedieť pre to že som na hranici dobrovolnosti a povinnosti ,a dostať alebo nedostať daňový bonus na dve kinderka
veronikasad
18.03.09,09:05
ďakujem za radu a ešte sa opýtam do r102 nepíšem nič? otázočka č.2. tento príjem a príjem zo živnosti sa nikde nesčitáva? potrebujem to vedieť pre to že som na hranici dobrovolnosti a povinnosti ,a dostať alebo nedostať daňový bonus na dve kinderka
K nároku na daňový bodnus : uveď prosím hrubú mzdu zo zamestnania /z potvrdenia/ a príjmy a základ dane zo živnosti
mzdarka renca
19.03.09,07:32
Som žovnostníčka a minuly rok som 1 mesiac pracovala na zmluvu.Zamestnávatel mi poslal potvrdenie a potrebujem poradiť, ako je to s potvrdením o príjmoch fo,o preddavkoch na daň. Neviem či mám riadok 11.12 a 13 sčítať alebo čo mám vlastne napísať do DP .

keďže bol príjem zo živnosti 48940 a uplatňuješ si paušálne výdavky 40%, máš nárok na DB, zahrnieš aj príjem zo závislej činnosti zdanený zrážkou.

r.32 údaje na vyplatenie DB - deti
r.33 úhrn príjmov z riadku 11 (potvrdenie)
r.34 poistné z riadku 12
r.35 ZD záv. činnosť

VI. odd. tab. č.1 r. 2
príjmy 48940
výdavky 19476 + zaplatené poistné

r.36 48940
r.37 výdavky
r. 38 ZD zo živnosti
r. 42 dtto
r.58 ZD z riadku 35
r.59 ZD z riadku 42
r.62 ZD zo živnosti
r.64 dtto
r.66 dtto
r.67 dtto
r.68 ZD z riadkov 58 + 67
r.69 dtto
70 98496
76 98496
77 riadok 69 - 76
78 daň
92 vypočítaný nárok na DB
93 vypisuje sa, ak je daňová povinnosť vyššia ako nárok na DB
95 DB
96 DB
98 zaplatená zrážková daň z riadku 13 z potvrdenia od zámestnávateľa
105 preplatok dane
dopravca
19.03.09,08:11
Pekný deň všetkým. Pri vyplňaní DP som narazil na takýto problem. FO pol roka zamestnanec, pol roka nezamestnaný. Na potvrdení od zamestnavatela má zrazené príspevky DDS 1906,-Sk, ktoré neboli uplatnené pre danové účely. Kedže si podáva DP sám, neviem či má tú DDS uplatniť. Ide o to, že nemá potvrdenie o celoročne zaplatených príspevkoch/ neviem, či DDS takéto potvrdenie posiela/ a vlastne ani neviem, či pri písmene a platia tie isté podmienky ako pri pís. b,c. Vôbec ako funguje DDS.Ďakujem za odpoveď.
mzdarka renca
19.03.09,08:24
Pekný deň všetkým. Pri vyplňaní DP som narazil na takýto problem. FO pol roka zamestnanec, pol roka nezamestnaný. Na potvrdení od zamestnavatela má zrazené príspevky DDS 1906,-Sk, ktoré neboli uplatnené pre danové účely. Kedže si podáva DP sám, neviem či má tú DDS uplatniť. Ide o to, že nemá potvrdenie o celoročne zaplatených príspevkoch/ neviem, či DDS takéto potvrdenie posiela/ a vlastne ani neviem, či pri písmene a platia tie isté podmienky ako pri pís. b,c. Vôbec ako funguje DDS.Ďakujem za odpoveď.

DDS-ky posielajú potvrdenia o zaplatených príspevkoch.

Uplatniť si môže zaplatené príspevky na DDS, ak sporenie nezrušil
medulienkasladka
19.03.09,10:24
dakujeeem moc moc a ešte jeden dotaz ,pod tabulkou č.1 su 2 možnosti ktoru mam škrtnuť a čo mám napísať do .................Sk. A ešte jedna ma napadla, tabulka pomocne výpočty, to im mam vypočítak kolko€ mi maju vrátiť?
mzdarka renca
19.03.09,11:19
dakujeeem moc moc a ešte jeden dotaz ,pod tabulkou č.1 su 2 možnosti ktoru mam škrtnuť prvú a čo mám napísať do ..sumu zaplateného poistného, ak si platila.Sk. A ešte jedna ma napadla, tabulka pomocne výpočty, to im mam vypočítak kolko€ mi maju vrátiť?

nemusíš tam napísať nič, ale ja osobne to vypisujem, resp. prepočítavam

Daňový preplatok v skk (r.105): -suma
Konverzný kurz: 30,1260
Prepočet konverzným kurzom: -suma:30,126= -suma v eur
Daňový preplatok v EUR: -suma v eur
medulienkasladka
19.03.09,12:43
OK tak som sa predrala na úplne poslednú stranu DP a to je potvrdenie. ten preplatok dane píšem v Skk,- alebo €,- ?
mzdarka renca
19.03.09,12:49
OK tak som sa predrala na úplne poslednú stranu DP a to je potvrdenie. ten preplatok dane píšem v Skk,- alebo €,- ?

v SKK
dopravca
19.03.09,17:54
DDS-ky posielajú potvrdenia o zaplatených príspevkoch.

Uplatniť si môže zaplatené príspevky na DDS, ak sporenie nezrušil


ešte sa opýtam. Kedže do DDS prispieva aj zamestnávateľ, ako má potom pokračovať v sporení zamestnanec ak sa stal nezamestnaným...
mzdarka renca
19.03.09,17:59
ešte sa opýtam. Kedže do DDS prispieva aj zamestnávateľ, ako má potom pokračovať v sporení zamestnanec ak sa stal nezamestnaným...

nie všetci zamestnávatelia prispievajú zamestnancom na DDS. Je podstatné, aby sporiteľ nezrušil DDS. Môže si dať príkaz do banky na ním určenú sumu a odvádzať sám na DDS.
dopravca
19.03.09,18:03
dakujem renca, ja len pozerám, že tam má každý mesiac inú sumu a či nemusí platit dvojnásobnú...to sa odvádza nejaké percento?
mzdarka renca
19.03.09,18:15
dakujem renca, ja len pozerám, že tam má každý mesiac inú sumu a či nemusí platit dvojnásobnú...to sa odvádza nejaké percento?

nemusí platiť dvojnásobok, je na ňom, akú sumu si bude sporiť.