delopiero
17.03.09,14:13
Cafte vsetci mudri ludia.
Mam problemik. Vyplnam otcove danove priznanie. Je zivnostnik, podnika na SR, ale od januara do maja 2008 pracoval ako zamestnanec v Holandsku avsak cez Slovinsku firmu. Ohladom dani mu dosiel zo Slovinska papier kde ma Hruby prijem, socialne prispevky, dan zaplatenu v Slovinsku a dan zaplatenu v Holandsku. (predpokladam, ze dan v Holandsku zaplatil on, kedze tam pracoval a tu dan v Slovinsku odviedla sprostredkovatelska Slovinska firma, alebo sa mylim?)
Kazdopadne na tom papieri ma aj rady, medzi inym aj "vo vasej krajine, kde svoje prijmi prihlasite, musite sumu dane z prijmov ktore ste zaplatili v Slovinsku a Holandsku spocitat a vo Vasom tlacive ako dan z prijmu v zahranici zapisat".
Problem mam vsak s tym, ze som si pozeral Zmluvy a s Holandskom mame metodu vynatia a so Slovinskom metodu zapoctu. Mam to teda rozdelit a robit obe metody?Ako vsak potom rozdelim zaklad dane, kedze to vsetko vlastne zarobil v Holandsku? Alebo, kedze robil v Holandsku uplatnim len metodu vynatia podla zmluvy s Holandskom?
Prosiiim o radu..Z tohto sa sam nevyhrabem.ô:
delopiero
18.03.09,14:33
vidim ze par ludi si to aj citalo..a bud nevedeli alenbo boli neochotni..
tak som bol nuteni ist sa spytat na danovy urad..
takze celu dan mam uznat zapoctom-podla zmluvy zo slovinskom, nakolko pracoval pre firmu, ktorá ma sídlo v Slovninsku..celkom jednoduche..ô:..