Daniellita26
18.03.09,11:05
Ahoj

Ako pripravujete dusenu kapustu na sladko ku kacke. Myslim cerstvu nie zo sudka.
Tesim sa na odpovede.
drobeceva
18.03.09,10:08
Ahoj

Ako pripravujete dusenu kapustu na sladko ku kacke. Myslim cerstvu nie zo sudka.
Tesim sa na odpovede.
Môžem doporučiť červenú - na oleji oprážiž cibuľku, pridáš cukor - skaramelizuješ, pridáš cervenú kapustičku, ochutíš podľa chuti, pridáš octu /aby ostala zachovaná farba/ a dusíš.
SMatilda
18.03.09,10:25
Ja miešam množstvo pol červenej a pol bielej- samotná červená je niekedy horkavá A skús niekedy ak budeš mať chuť experimentovať aj recept: Surová biela kapusta nakrájaná na rezance, pretlačený cesnak /na cca 1 kg kapusty aj 1 malá hlávka celá-musí byť ten cesnak tam dobre cítiť/ cukor,soľ, citrón alebo ocot na záver poliať olejom /najlepšie olivovým/ asi 1/2 dcl, premiešať a asi 30 min nechať postáť.
drobeceva
18.03.09,10:29
Ja miešam množstvo pol červenej a pol bielej- samotná červená je niekedy horkavá
Zatiaľ sa mi to nestálo.
Žabinka
18.03.09,10:33
Na oleji opražiť cibuľu, pridať trochu cukru, nechať skaramelizovať, kapusta červená (môže sa pridať aj biela-zafarbí sa), trochu vegety, mletej rasce, bobkový list, podliať červeným vínom, udusiť. V závere dusenia dochutiť: ocot, cukor, soľ-podľa chuti. Takto pripravovali kapustu českí kuchári v nejakom televíznom programe, odvtedy ju inak nerobím.
bz5
18.03.09,11:36
Na rozpustenej masti opražím nadrobno nakrájanú cibuľu. v polovičke praženia pridám kryštálový cukor a dopražím. Pridám pokrájanú červenú kapustu, posolím a dusím. Podľa potreby podlejem vodou, pridám vegetu, celú rascu, nastrúhané jabĺčko, ocot a trochu mletého korenia. Mňamka :).
Bionda
18.03.09,12:42
Ja nedávam cibuľku, dám len kryšt. cukor rozpustiť, pridám balsamik. ocot, soľ a kapustu. A dusím, najprv pustí vlastnú šťavu, potom ak treba dám máličko vody- ale len keď nemá dosť a nie je ešte podusená. Ak treba ešte dochutím soľou- ak som na začiatku dala menej. Inak nič, úplne takto všetci to majú radi takto, rasca je u nás nepriateľ:D
Kapustu mám najradšej červenú :) mne aj viec chutí :) a nespozorovala som nikdy zhorknutie.
SMatilda
26.04.09,09:37
Môžem doporučiť červenú - na oleji oprážiž cibuľku, pridáš cukor - skaramelizuješ, pridáš cervenú kapustičku, ochutíš podľa chuti, pridáš octu /aby ostala zachovaná farba/ a dusíš.
Dnes som vyskúšala Tvoj recept /veď zmena je život/ a máš pravdu je výborná aj bez tej bielej.:)
Melnick
26.04.09,10:09
Tiež som dnes mala zdravý obed podľa Bukovského - 3K ./ Kačičku, knedničku a kapustičku:D:D:D:D:D /
babijanka
29.04.09,10:42
Recept na červenú kapustu ku kačke, bravč. mäsku a pod.
Červenú kapustu (tá je najlepšia) pokrájam, dám do hrnca, pridám trocha oleja, soľ, celú rascu, bobkový list, podlejem vodou a dusím.
Medzitým si urobím karamel, t.j. cca 2 PL medu na panvicu, tento dám skaramelizovať a takto skaramelizovaný med prilejem do kapusty. V závere keď je už táto mäkká, rozrobím si cca 1,5 dcl vody s hladkou múkou (rozhabarkujeme), neviem, či je to správny slov. výraz, a prilejeme do kapusty, ktorá sa nám troška zahustí. Nakoniec dochutíme kapustu octom a cukrom a trochou mletého korenia, poprípade vegety.
elpka
29.04.09,11:22
Tiež som dnes mala zdravý obed podľa Bukovského - 3K ./ Kačičku, knedničku a kapustičku:D:D:D:D:D /


Jéééj tak ti závidím, je to moje naj papaničko, mňam:D
Hansa
29.04.09,12:34
Tiež som dnes mala zdravý obed podľa Bukovského - 3K ./ Kačičku, knedničku a kapustičku:D:D:D:D:D /

Jááááj, dievčence, len mi chúťky robíte!!!

Zdravý obed dáme v nedeľu: knedlička, kapustička a k tomu údené kolienko pečené spolu s kuriatkom /keďže detičky nemusia to kolienko, budú mať kuriatko/:)
elpka
29.04.09,12:51
Veru inšpirácia je to dobrá, už som to dlho nevarila....., ale namiesto kačičky urobím pečenú, prešpikovanú krkovičku, veď treba ten sviatok práce si spríjemniť:---