KEJKA
04.07.05,22:29
Prosím, máte niekto skúsenost ako najlepsie a najrýchlejšie vybaviť ubytovanie v Chorvatsku?

Je lepšie využiť cestovku, nejaký lastminute alebo suktomne ist cez internet?
Zuzka
04.07.05,20:40
My chodíme súkromne, dá sa tam zabezpečiť ubytovanie v ich agentúrach alebo sa pýtať priamo domácich. Zatiaľ sa nám nestalo, že by sme ubytovanie nedostali. Chodíme na Istriu, tam je viacmenej problém v auguste, pretože tam chodia taliani, keď majú dovolenky (v celom Taliansku) počas mesiaca august. Vtedy sú aj ceny vyššie.
size
05.07.05,09:21
My sme tiež chodili len tak a tam sme si hľadali a nebol problém. Vždy sa niečo našlo. Teraz v piatok odchádzam na dovolenku ale už sme volali tej pani čo sme boli vlani a rezervovali sme si. Veľmi sa nám tam páčilo, mali sme ubytko 20 m od vody a káva na terase s výhľadom na more ... Už sa teším.
adam
05.07.05,10:32
My sme tiež chodili len tak a tam sme si hľadali a nebol problém. Vždy sa niečo našlo. Teraz v piatok odchádzam na dovolenku ale už sme volali tej pani čo sme boli vlani a rezervovali sme si. Veľmi sa nám tam páčilo, mali sme ubytko 20 m od vody a káva na terase s výhľadom na more ... Už sa teším.
V ktorej oblasti?
size
05.07.05,11:48
na začiatku makarskej mestečko Brela
evina
05.07.05,13:33
na začiatku makarskej mestečko Brela
Je to najkrajšie miestečko z Makarskej riviéry :)
size
05.07.05,13:42
Poznáš to tam? Je tam super, krásny výhľad a málo ľudí.
evina
05.07.05,13:47
Poznáš to tam? Je tam super, krásny výhľad a málo ľudí.
Poznám dobre takmer celé Chorvátsko, dokonca aj chorvátsky viem. V Brele je krásna spojitosť borovíc, malých obláskových pláží a modrej oblohy :)
adam
05.07.05,13:48
Poznáš to tam? Je tam super, krásny výhľad a málo ľudí.
Tiež chceme ísť len tak kam nás kolesá povezú. V Chorvátsku sme boli na Šibeníku, nebolo zle, ale viem si predstaviť aj lepšiu pláž. Ale to bolo ešte v r.2000, od vtedy je to i tam asi na lepšej úrovni. K pláži sme museli dochádzať autom asi 1 km, ale zas ubytovanie v súkromí sme mali veľmi dobré.
evina
05.07.05,13:53
Tiež chceme ísť len tak kam nás kolesá povezú. V Chorvátsku sme boli na Šibeníku, nebolo zle, ale viem si predstaviť aj lepšiu pláž. Ale to bolo ešte v r.2000, od vtedy je to i tam asi na lepšej úrovni. K pláži sme museli dochádzať autom asi 1 km, ale zas ubytovanie v súkromí sme mali veľmi dobré.Šibenik je tzv. stredná Dalmácia, tam sa dosť ešte vyskytujú kamenné pláže a dosť často vietor - jugo. Postupné, pekné pláže vhodné pre rodiny i s malými deťmi sú pozdĺž Makarskej riviéry /okrem vlastného mestečka Makarska, ktoré mi pripadá vždy veľmi precpané/. Tam sa mne osobne najviac páči spomínaná Brela a Tučepi.
Čo je potešujúce už je otvorená celá diaľnica až po Split. Ak nemusíte ísť z piatka na sobotu /kedy sú veľké zácpy/ a späť zo soboty na nedeľu, je to super cesta :)
anto
05.07.05,16:52
Tež som bol v Tučepi v septembri a vrele odporúčam, hľadali sme ubytovanie tak, že sme sa pýtali, boli sme vo viacerých miestach a tam sme dostali najlepšie ceny a bolo to cca 20 m od vody.
vladan
06.07.05,05:50
ahojte všetci chorvátskaznalí, neviete náhodou aké sú možnosti inlinovania v Chorvátsku?
Zuzka
06.07.05,05:54
Vladi, tam kde chodíme my je celé pobrežie v okolí pospájané cestičkami, po ktorých sa dá veľmi dobre korčuľovať a bicyklovať.
vladan
06.07.05,05:58
Vladi, tam kde chodíme my je celé pobrežie v okolí pospájané cestičkami, po ktorých sa dá veľmi dobre korčuľovať a bicyklovať.
Zuzi, a konkrétne Selce pri Cirkvenici?
Marian
06.07.05,06:01
Vladan,
zo Seliec vedie pekná asfaltka do Crikvenice. Jazdia po nej korčuliari a ako atrakcia taký malý vláčik na kolesách.
Marian
06.07.05,06:05
Ja vyrážam v piatok niekde do okolia Splitu tiež len tak na blink. Viete mi niekto povedať, koľko asi pýtajú za ubytovanie, aby som mal predstavu a nenechal sa dobehnúť?
vladan
06.07.05,06:07
Vladan,
zo Seliec vedie pekná asfaltka do Crikvenice. Jazdia po nej korčuliari a ako atrakcia taký malý vláčik na kolesách.
jéééj, super :D:D:D ... takže zoznam vecí sa nám dopĺňa o korčule ;) ... ďakujem Marián, potešil si ma :D
syamlee
06.07.05,06:14
Ja chodievam taktiež na Makarsku... konkretne na Krvavicu.... malička dedinka 3 km pre Makarskou.... keď chcem mať kľud tak ostávam tam;) ... a keď niekam von sa zabaviť tak je to 15 min popri pláži a som priamo na Makarskej.... :D . Ubytovanie je tam tiež výborne....určite nie také strašne ako na Makarskej... chodievame štyria... takže mame celé poschodie....2 izby, kuchyňu, terasu, televizor, klímu, WC a sprchu..... niečo okolo 20-30 Eur/osoba...
bepo
06.07.05,06:18
Vlada-jééééjda,tam chodí vláčik,to by si si mala rozmyslieť s korčulami ;)
Zuzka
06.07.05,06:19
Vladi, bola som tam, je tam krásne, korčule určite pribaľ.

Marián, mal by si sa zastaviť v niektorej domácej agentúre, ktorá ponúka ubytovanie v súkromí. Pred agentúrami zvykne byť tabuľa, kde majú uvedené ceny za osobu na deň. My sme si vybavovali ubytovanie aj týmnto spôsobom.

Prajem vám obom: Sretan put i dobro došli na Jadran! :):):)
vladan
06.07.05,06:21
Prajem vám obom: Sretan put i dobro došli na Jadran! :):):)
Zuzi, z toho sloganu rozumiem akurát Jadran :D
Marian
06.07.05,06:26
Zuzka, ďakujem.
Zuzka
06.07.05,06:31
Zuzi, z toho sloganu rozumiem akurát Jadran :D

Šťastnú cestu a vitajte na Jadrane! :D
Lucy
06.07.05,15:35
A koľko trvá cesta? Oplatí sa aj cez cestovku?
Zuzka
06.07.05,15:55
Lucy, záleží kam ideš a samozrejme odkiaľ. Napr. na Istriu do Umagu je to z NR 650 km a trvá nám to asi 7-8 hod. Záleží to aj od premávky na cestách, chodíme cez Rakúsko po diaľnici.
evina
06.07.05,16:17
A koľko trvá cesta? Oplatí sa aj cez cestovku?
Lucy všetko závisí od toho ako píše Zuzka. Ja som napríklad išla z Blavy na trasu 50 km pred Splitom /cca 770 km/ už za 9 hodín, ale aj za 14 a raz aj za 16 hodín. Je veľmi dôležité v ktorý deň ideš a aby sa nestalo, že padneš do zácpy. Minulý rok na ceste spať sme pre Zagrebom čakali na prechod cez búdky, kde platíš poplatok za diaľnicu vyše 4 hodiny. Preto som písala vyššie, kto nemusí, nech nejde z piatka na sobotu a späť domov zo soboty na nedeľu /vtedy sa menia turnusy/. Či ísť cez cestovku?- to zas záleží len od toho ako chceš stráviť dovolenku. Ja chodím cez cestovku, lebo si chcem aspoň dva týždne do roka dopriať bez varenia, upratovania, prania a iných domáccich radovánok a som typ človeka, ktorý rád ide na istototu a má tam všetko dopredu zabezpečené:)
Fany
06.07.05,17:19
Ja tiež odchádzam v piatok autobusom do Splitu. Chodievame k mestečku Trogir na ostrov Čiovo. Mne sa tam páči. Ceny za ubytovanie v súkromí sú rôzne. Je to od 35 EUR za 4-postel.apartmán za noc. Ja beriem teraz 2 postelový za 23 EUR, + je tam pobytová taxa 0,80 EUR naosobu a noc. Koľkí idete? Mám Vám skúsiť niečo zarezervovať? Ubytovanie sa dá aj tam zohnať priamo na mieste. A Trogir je podľa mňa malebné mestečko. Doporučujem.
Fany
06.07.05,17:24
Marian a iní: skúste pozrieť napr. www.croatia.sk (http://www.croatia.sk), potom more, vyber lokalitu a ubytovanie. Inak chodievame autom,ale teraz to nejde tak som volila autobus.
Lucy
06.07.05,17:25
Fany ďakujem za ponuku. Nejdem autom, lebo...takže radšej asi využijem ponuku cestovných kancelárií. Len si vybrať. Bude asi čisto dámska jazda, takže tak.Ale aspoň mám prehľad. A do ktorej časti sa oplatí ísť do Chorvátska?
Fany
06.07.05,17:42
No neviem,kam sa oplatí. Ja chodievam sem a páči sa mi. Ani cenovo to nieje také hrozné. Autobus ma vyšiel 2400 spiatočný, ubytovanie podľa toho koľkí idete a koľko budete. My si varíme sami, je to lacnejšie ako reštaurácie a aspoň sa nenudíme. Dá sa to v pohode. Ak Ti to vyhovuje, nemusíš cez cestovku. Tam zbytočne preplatíš a aj tak nemáš lepší komfort. Ak by si nezohnala ubytovanie, môžem Ti dať kontakt na mojich domácich. Na Istrii je veľa morských ježov, tu je zasa krajšia krajina a súkromnejšie pláže.
Zuzka
06.07.05,19:03
Fany, ťažko povedať kde sa oplatí. Chorvátsko je krásna krajina. Ja som bola na viacerých miestach. Ale posledných 15 rokov chodíme na Istriu do Umagu, pretože to je najbližšie a páči sa nám tam. Ježkovia tam nie sú. Prvé tuším dva roky boli ale kdesi zmizli. Istria má svoje čaro. Je tam prekrásny Limský záliv a Crvený otok, nádherný maličký ostrov kde sa natáčali nejaké zábery do filmu Winettou. Pula s rímslkym koloseom, pri Pule na malom ostrove Brjuni safari.
A kto si chce pozrieť tenis na živo, tak v Umagu sa koná každoročne turnaj ATP tour Croatia open, kde možno stretnúť známych tenistov. Z našich sme videli sme hrať K. Kučeru a D. Hrbatého, známych českých tenistov, atď. Tento rok sa turnaj sa koná od 25.7. do 31.7.2005. Vrelo doporučujem, je to zážitok. :)

Prikladám link - ceny za ubytovanie:
http://www.istra.com/trevitours/cjenik_kn.htm
KEJKA
11.07.05,15:14
Lucy, záleží kam ideš a samozrejme odkiaľ. Napr. na Istriu do Umagu je to z NR 650 km a trvá nám to asi 7-8 hod. Záleží to aj od premávky na cestách, chodíme cez Rakúsko po diaľnici.
viete niekto aké sú teraz cesty? Lebo vraj po otvorení dialnice sú staré cesty prázdne a na dialnici sa dlho čaká...
Vera
11.07.05,15:19
Naši známi sa teraz vrátili s Chorvátska. boli len tak na blic... niekto sa tu pýtal na cenu ubytovania. Oni mali tak 11 euro na noc...ubytko priamo pri mori...a cesta im trvala 9 hodín na ostrov KRK...
KEJKA
11.07.05,15:30
no toto by ma zaujímalo, adresu nevieš?




Naši známi sa teraz vrátili s Chorvátska. boli len tak na blic... niekto sa tu pýtal na cenu ubytovania. Oni mali tak 11 euro na noc...ubytko priamo pri mori...a cesta im trvala 9 hodín na ostrov KRK...
Vera
11.07.05,16:05
iba viem že boli na Baška Voda (dúfam, že to nemocem :D )
KEJKA
11.07.05,16:08
vdaka - srdecna vdaka


iba viem že boli na Baška Voda (dúfam, že to nemocem :D )
porfin
11.07.05,16:38
pripájam sa ... za Makarskou a Tučepami je mestečko GRADAC je tam aj kľud aj kto chce sa zabaví ubytko lacnejšie ako na Makarskej/ Makarská sa mne osobne nepáci, je tam na mňa veľa ľudí/ no a ešte v tom Gradaci je perfiš trasa na korčule. Ale kto chce mať úplný kľud , málo ľudí, bespečné prostredie aj pre deti no a nádherné počasie nech ide na ostrov Brač do mestečka Postira. Ide sa tam cez Split odtiaľ trajek na Brač do mesta Supetar a odtiaľ cca 6km do Postiry. Bola som tam pred 2 rokmi a je tam nádherne. Bola som sice cez cestovku ale ubytovanie sa určite zoženie aj na blink. V prílohe je stránka na ubytovanie na ostrove Brač .
porfin
11.07.05,16:41
akosi nejde tá príloha a tak napíšem adresu stránky:
www.brac.szm.sk

Tak to skúste.
jana123
11.07.05,16:45
Skuste pozriet na www.ceres.sk alebo www.adriatica.net
evina
11.07.05,22:27
viete niekto aké sú teraz cesty? Lebo vraj po otvorení dialnice sú staré cesty prázdne a na dialnici sa dlho čaká...
Áno môže sa stať, tak ako píšem v príspevku 10 a 26- ak sa ide do Chorvátska z piatka na sobotu a naspäť do SR zo soboty na nedeľu môžete sa dostať do veľmi nepríjemných niekoľkohodinových "čakačiek" Stalo sa mi už dokonca minulý rok, že pre veľmi husté zácpy nás polícia odklonila z diaľnice na statrú cestu. Ja sa snažím ísť v iný deň v týždni a vtedy je to naozaj krásna cesta:)
IvkaH
18.07.05,07:53
Práve som sa vrátila z Chorvátska. Bola som autobusom a môžem potvrdiť, že na cestách niesú žiadne problémy. Tam sme šli po starej ceste z piatka na sobotu, naspäť po dialnici zo sobory na nedeľu. Obe cesty boli v pohode, až mi samej bolo divné ako málo áut išlo. žiadne zápchy. A to vraveli aj známi, ktorí išli zo stredy na štvrtok. Inak bolo fajn, trochu obláčikov, ale more je teplé a príjemne sa opalovalo. Bola som pri Splite na ostrove Čiovo. Ubytovanie v 4 post.apartmáne 38 Eur na noc, v dvojpostelovom 25 Eur priamo pri mori. Môžem dať kontakt ak niekto chce. Autobusové spojenia v pohode, zhruba každú hodinku ide na ostrov autobus z Trogiru. Autom je to pohodička. Doporučujem.
evina
18.07.05,09:17
Práve som sa vrátila z Chorvátska. Bola som autobusom a môžem potvrdiť, že na cestách niesú žiadne problémy. Tam sme šli po starej ceste z piatka na sobotu, naspäť po dialnici zo sobory na nedeľu. Obe cesty boli v pohode, až mi samej bolo divné ako málo áut išlo. žiadne zápchy. A to vraveli aj známi, ktorí išli zo stredy na štvrtok. Inak bolo fajn, trochu obláčikov, ale more je teplé a príjemne sa opalovalo. Bola som pri Splite na ostrove Čiovo. Ubytovanie v 4 post.apartmáne 38 Eur na noc, v dvojpostelovom 25 Eur priamo pri mori. Môžem dať kontakt ak niekto chce. Autobusové spojenia v pohode, zhruba každú hodinku ide na ostrov autobus z Trogiru. Autom je to pohodička. Doporučujem.Problémy neboli zo zápchami asi preto, že v z piatka na sobotu ste išli po straej ceste, tam problém nie je a zo soboty na nedeľu ste išli určite v noci, to nie sú problémy. Tí dovolenkári, ktorí sú však autami odchádzajú väčšinou v sobotu ráno a teda problém je v tú sobotu cez deň:)

Zo stredy na štvrtok nie je problém skoro nikdy :)
pyton
20.07.05,07:44
Možno niekomu pomôže:
http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/
Bubika
20.07.05,11:18
Ako to tu tak citam, mam chut sa jednoducho zbalit a ist .............
cuvo2
21.07.05,12:50
Čítať toto, človeka veľmi poteší a dáva mu prehľad. Ja chcem ísť od 6.8. a musím sa vrátiť do 20.8., neviem síce ešte ani štát, ani miesto, no tu je toľko rád, že ako píše Bubika, najradšej by som sa zbalil a šiel hneď.
eko
22.07.05,11:17
Naši známi sa teraz vrátili s Chorvátska. boli len tak na blic... niekto sa tu pýtal na cenu ubytovania. Oni mali tak 11 euro na noc...ubytko priamo pri mori...a cesta im trvala 9 hodín na ostrov KRK...
Vera, môžeš mi dať kontakt?
Vera
22.07.05,12:21
to asi nie, lebo oni boli na blic...viem len to čo som napísala :-(
jess
29.07.05,15:50
baby, chystám sa 16-teho do Chorvátska....potrebujem pieskovú pláž a ubytko - apartmán pre 4 osoby, do max 45 EUR za apartmán, kde sa dá variť, do 150m od mora kvoli deťom. Poradíte ?
Bubika
08.08.05,20:28
Poznám dobre takmer celé Chorvátsko, dokonca aj chorvátsky viem. V Brele je krásna spojitosť borovíc, malých obláskových pláží a modrej oblohy :)
Chcem sa spytat vsetkych Chorvatska znalych .... vsade je len strkova plaz alebo sa najde aj pieskova? Aka plaz je v Brele? PLanujeme ist okolo 20teho augusta ... myslite, ze ak pojdeme na blink ozaj sa nam podari zohnat ubytko? Nenajde sa nik, kto by mohol poskytnut kontakt na nejakeho miestneho obcana, ktory poskytuje ubytko slovenskym turistom??
evina
08.08.05,20:52
Chcem sa spytat vsetkych Chorvatska znalych .... vsade je len strkova plaz alebo sa najde aj pieskova? Aka plaz je v Brele? PLanujeme ist okolo 20teho augusta ... myslite, ze ak pojdeme na blink ozaj sa nam podari zohnat ubytko? Nenajde sa nik, kto by mohol poskytnut kontakt na nejakeho miestneho obcana, ktory poskytuje ubytko slovenskym turistom??
Piesková sa nájde problematickejšie. V Brele je štrkovitá
pláž. Ubytko nájdete , ale nemusí to byť na pr. presne v brele...
kukučka
08.08.05,21:09
Pozri Omiš, tam je piesková, ale je to dole pri Splite.
dianad
09.08.05,04:35
Sestra chodí každý rok do Chorvátska len tak na blink na aute, tentoraz boli v Baška voda a veľmi sa jej tam páčilo. Bola s tým nadmieru spokojná.
Bubika
09.08.05,06:00
Piesková sa nájde problematickejšie. V Brele je štrkovitá
pláž. Ubytko nájdete , ale nemusí to byť na pr. presne v brele...

Dakujem. Dufam, ze to tak naozaj bude....lebo idem aj s malym "sidlom", tak by som nerada nakoniec nocovala v aute. V podstate netrvam na Brele, len ste ma na to miesto pekne navnadili :O)
Bubika
09.08.05,06:03
Sestra chodí každý rok do Chorvátska len tak na blink na aute, tentoraz boli v Baška voda a veľmi sa jej tam páčilo. Bola s tým nadmieru spokojná.
Tiez ideme autom a mam namierene niekde to tych miest na Makarskej ... Brela, Baska voda,Tucepi .... dokonca premyslame pobudnut 3 dni tam, 3 dni tam ... len najvacsi strach mam z toho ubytovania :O) ... verim, ze sa nam vylet vydari a hadam aj to pocasie bude vydarene
Bubika
09.08.05,06:04
Pozri Omiš, tam je piesková, ale je to dole pri Splite.
neviem, uvidime ... mozno nakoniec zakotvime v Omisi ... nie je tam chladnejsie??
Zuzka
09.08.05,06:06
Myslím, že sa nemusíš obávať, ubytovanie určite nájdete a úroveň je veľmi slušná. Želám príjemnú dovolenku. :)
Bubika
09.08.05,06:10
Myslím, že sa nemusíš obávať, ubytovanie určite nájdete a úroveň je veľmi slušná. Želám príjemnú dovolenku. :)
Dakujem, ste velmi mile..... uz by som isla najradsej tento tyzden, ked sa ukazuje aj trocha pekne, ale cakam este na maleho pas a ten bude az 19 teho :O( ....
GabiZ
09.08.05,06:13
Keď píšete o Chorvátsku, spomenula som si, že kamarátka sa minulý týždeň vrátila z Biogradu na moru, je to stredná Dalmácia, bývala v kempe a veľmi si pochvaľovala, vraj sú tam rôzne pláže, medzi nimi aj piesková. Neviem viac, ale ak by bol záujem, môžem zistiť podrobnosti.

Ahojte GabiZ
Bubika
09.08.05,06:21
Keď píšete o Chorvátsku, spomenula som si, že kamarátka sa minulý týždeň vrátila z Biogradu na moru, je to stredná Dalmácia, bývala v kempe a veľmi si pochvaľovala, vraj sú tam rôzne pláže, medzi nimi aj piesková. Neviem viac, ale ak by bol záujem, môžem zistiť podrobnosti.
Ak sa ti da, tak nam zisti viac .... ako sa v takom kempe byva ... atd

Dakujemeeeee :O)
GabiZ
09.08.05,11:25
Myslím, že najlepšie je pozrieť si stránku www.tomitour.sk (http://www.tomitour.sk), kde ak si kliknete na pobytový zájazd, vyberiete si možnosť napr. apartmán, bungalov, stan a i., tak tam nájdete podrobnejšie informácie. Vraj je to celkom dobré bývanie ale nie pre náročných, strava je zabezpečená - ide prevažne o polpenziu, ale hlavne vraj je tam ohromne pekná príroda. Neviem, nebola som, nevidela som, ale odporúčajú to všetci, čo tam boli. A je to aj cenovo prístupné, ak sa nájdu 4 ľudia, ktorí by mali 1 stan. Na tejto stránke sú aj odfotené tieto miesta, kde sa býva. Skúste pozrieť tam. A je tam bohaté kultúrne, športové a iné vyžitie!
Pekný deň

GabiZ
evina
09.08.05,11:50
Tiez ideme autom a mam namierene niekde to tych miest na Makarskej ... Brela, Baska voda,Tucepi .... dokonca premyslame pobudnut 3 dni tam, 3 dni tam ... len najvacsi strach mam z toho ubytovania :O) ... verim, ze sa nam vylet vydari a hadam aj to pocasie bude vydarene
To sú z môjho pohľadu tri najkrajšie miesta :)
Bubika
09.08.05,13:58
Myslím, že najlepšie je pozrieť si stránku www.tomitour.sk (http://www.tomitour.sk/), kde ak si kliknete na pobytový zájazd, vyberiete si možnosť napr. apartmán, bungalov, stan a i., tak tam nájdete podrobnejšie informácie....
Vdaka GabiZ ... mrknem to :O)...

pekny den
Bubika
10.08.05,06:34
Poznám dobre takmer celé Chorvátsko, dokonca aj chorvátsky viem. ... :)
evina a co tak hodit do placu nejaky ten rychlokurz chortvatstiny??? :D

napr. Mate volnu izbu?

alebo ako sa pocita (to som vedela ako dieta...tusim do 15, ale nespomeniem si hadam na nic)

Dakujeme

viem, ze chlieb=kruh...prsi=pada kisa (alebo opacny slovosled) slnecno=suncanno ...

pridas nieco?
eko
10.08.05,07:08
Išiel niekto do Chorvátska autom z východného slovenska?
Aké sú cesty?
Ako ste sa dostali cez Budapešť - tá nás najviac máta.
Iveta
10.08.05,07:42
Dakujem. Dufam, ze to tak naozaj bude....lebo idem aj s malym "sidlom", tak by som nerada nakoniec nocovala v aute. V podstate netrvam na Brele, len ste ma na to miesto pekne navnadili :O)My sme prišli v nedeľu z Makarskej. Bolo výborne, len nám tentokrát celkom nevyšlo počasie (tri dni sme sa kúpali, potom dva dni pršalo a ďalší deň bol hrozný vietor). Ubytovanie sme si našli cez turistickú agentúru a bolo perfektné a aj cenovo prístupné. Čo chodíme do Chorvátska, nikdy sme nemali ubytko zabezpečené vopred a vždy sme si bezproblémov našli.
Bubika, neboj, ak ti vyjde počasie, v tejto oblasti je nádherne - pláž a more krásne, výborná zmrzlina, pivko chladené...
tonkat
10.08.05,09:46
My sme prišli v nedeľu z Makarskej. Bolo výborne, len nám tentokrát celkom nevyšlo počasie (tri dni sme sa kúpali, potom dva dni pršalo a ďalší deň bol hrozný vietor). Ubytovanie sme si našli cez turistickú agentúru a bolo perfektné a aj cenovo prístupné. Čo chodíme do Chorvátska, nikdy sme nemali ubytko zabezpečené vopred a vždy sme si bezproblémov našli.
Bubika, neboj, ak ti vyjde počasie, v tejto oblasti je nádherne - pláž a more krásne, výborná zmrzlina, pivko chladené...
Ivetka, mohla by si konkretizovať tie ceny. Plánujeme tiež ísť do týchto končín, tak by som chcela vedieť, ako sa pripraviť. Díky.
Iveta
10.08.05,10:08
Ivetka, mohla by si konkretizovať tie ceny. Plánujeme tiež ísť do týchto končín, tak by som chcela vedieť, ako sa pripraviť. Díky.
Mali sme apartmán pre 5 osôb (dve izby 3 + 2) s veľkou kuchyňou a televízorom + 3 balkóny s krásnym výhľadom na prístav v Makarskej za 60,- Eur. V agentúre povedali, že to bude za 70,-, ale s domácim sme sa dohodli na menej.
Bubika
10.08.05,13:02
My sme prišli v nedeľu z Makarskej. Bolo výborne, len nám tentokrát celkom nevyšlo počasie (tri dni sme sa kúpali, potom dva dni pršalo a ďalší deň bol hrozný vietor). Ubytovanie sme si našli cez turistickú agentúru a bolo perfektné a aj cenovo prístupné. Čo chodíme do Chorvátska, nikdy sme nemali ubytko zabezpečené vopred a vždy sme si bezproblémov našli.
Bubika, neboj, ak ti vyjde počasie, v tejto oblasti je nádherne - pláž a more krásne, výborná zmrzlina, pivko chladené...

moje sustredenie na pracu sa pri Vasich pismenkach zhorsuje ........ taaaktoooooo sa uz tesim a dusa je uz 3 dni na dovolenke, ale prdelka sa povezie az neskor .... jupi jupi ... aj by som si zaspievala, ale aj tak by ste to nepoculi ....

dakujem

a krasny den vsetkym
eko
12.08.05,10:45
Bol už niekto na Istrii začiatkom septembra?
Nie je už horšie počasie?
Chobot
10.05.06,08:49
Tak som si tu všetko preštudoval a rozhodli sme sa, že tento rok pôjdeme na poskromnejšiu dovolenku autom do Chorvátska. Vybrali sme si stredisko Baška Voda, bolo to tu dosť odporúčané, knkrétne hotel Uranija s polpenziou. Dúfam, že sme si nevybrali zle.

Ako evina poradila, vyberali sme aj podľa nástuných dní. Pôjdeme v utorok a vraciame sa vo štvrtok.

Do Chorvátska ideme prvý raz, za tú cenu nečakám žiadny luxus, ale ak by ste mali nejaké praktické rady alebo tipy na výlety, nože sa s nimi podeľte. Prípadne poraďte aké su napr. ceny v kaviarňach, ceny základných potravín, ak si pamätáte, nech som pripravený a nech si nachystám dostatočnú rezervu. Nechcem tam držať pôst, takže rátam s tým, že nejaký ten obed v reštike ma bude stáť viac ako u nás (to čítam všade).

Takže oprášme trochu túto tému, veď sezóna sa nezadržateľne blíži.
Braňo
10.05.06,08:55
evina a co tak hodit do placu nejaky ten rychlokurz chortvatstiny??? :D

napr. Mate volnu izbu?

alebo ako sa pocita (to som vedela ako dieta...tusim do 15, ale nespomeniem si hadam na nic)

Dakujeme

viem, ze chlieb=kruh...prsi=pada kisa (alebo opacny slovosled) slnecno=suncanno ...

pridas nieco?


nema ništa, nema problema. :D - niečo ako v poriadku
natykače - šlapky na nohy
Bubika
10.05.06,12:56
Tak som si tu všetko preštudoval a rozhodli sme sa, že tento rok pôjdeme na poskromnejšiu dovolenku autom do Chorvátska. Vybrali sme si stredisko Baška Voda,................deľte. Prípadne poraďte aké su napr. ceny v kaviarňach, ceny základných potravín, ak si pamätáte, nech som pripravený a nech si nachystám dostatočnú rezervu. Nechcem tam držať pôst, takže rátam s tým, že nejaký ten obed v reštike ma bude stáť viac ako u nás (to čítam všade).

Takže oprášme trochu túto tému, veď sezóna sa nezadržateľne blíži.

skus pozriet http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/ .. je tam docela dost informacii ... nasla som tam aj toto :

potravina chorvatsky nazov cena v kunách
chléb kruh 5,50 - 7,50
mléko mlijeko 4,50 - 6,50
jogurt jogurtcca 3,00
máslo maslac 9,50 - 11,00
vejce jaja 0,80 - 1,20
sýr sir 30,00 - 65,00
salám salama 60,00 - 120,00
šunka (sušená) šunka (pršut)65,00 - 150,00
kuřecí maso piletina 22,00 - 26,00
ryby riba 35,00 - 150,00
pomeranče narandže 8,00 - 10,00
rajčata rajčice 12,00 - 15,00
brambory krumpircca 3,00
rýže rižacca 7,00
těstoviny tjestenina 5,00 - 12,00
cukr šećercca 6,00

dufam, ze som ta potesila :O) .. i ked sa mi to trocha rozhodilo
Bubika
10.05.06,13:04
Ja som bola minuly rok v mestecku Brela a bolo fajn. Boli sme na vylete lodou na okolite ostrovy ... cena 20 EUR/dospelak .. ak su dvaja dospelaci,tak jedno ditko do 6 rokov bolo zdarma ... Boli sme aj na tom cipe zvanom Bol ... ale nic moc, nakolko tam bolo ohromne mnozstvo ludi, hlava na hlave ... nebolo kde ani uterak zlozit ... ale kazdemu podla vlastneho vkusu.

Prajem prijemnu dovolenku ...
rada
07.06.06,17:43
Ja som našla takýto slovník. Chorvátsko už začína byť pomaly aktuálne takže postupujem záujemcom.
Zužu
07.06.06,18:08
S mojou rodinkou sme chodili na Hvar, boli sme vo Vodiciach a dvakrát po sebe sme boli na Brači mestečko Postira. Bolo super. Vždy máme ubytovanie v súkromí a zajednáme si vopred priamo u domáceho. Je pravda, že vlani nám nevyšlo počasie, ale aj tak bolo fajn.
Chobot
08.06.06,09:17
Jedna rýchla otázka pre tých, kto už bol v Chorvátsku:

AKé tam majú zásuvky? Sú kompatibilné s našimi alebo treba si zobrať adaptér?
deam
08.06.06,09:29
Ahoj. Moja skúsenosť je, že zásuvky sú také ako u nás. :)
plavčík
08.06.06,10:00
Ja som bol na Brači v mestečku POSTIRA.....kľud, málo turistov, nádherné more, ticho. Podľa mňa je to jednička s hviezdičkou. Bol som síce s cestovkou ale dá sa aj súkromne. Mrknite www.brac.szm.sk (http://www.brac.szm.sk)

Ale ak chcete diskotéku tak musíte ísť 5 km do SUPETARU. Ale aspoň sa tam vysípte a nie je tam žiaden hmyz..komáre. ...
STRELEC
21.07.06,07:36
Tak som si tu všetko preštudoval a rozhodli sme sa, že tento rok pôjdeme na poskromnejšiu dovolenku autom do Chorvátska. Vybrali sme si stredisko Baška Voda, bolo to tu dosť odporúčané, knkrétne hotel Uranija s polpenziou. Dúfam, že sme si nevybrali zle.

Ako evina poradila, vyberali sme aj podľa nástuných dní. Pôjdeme v utorok a vraciame sa vo štvrtok.

Do Chorvátska ideme prvý raz, za tú cenu nečakám žiadny luxus, ale ak by ste mali nejaké praktické rady alebo tipy na výlety, nože sa s nimi podeľte. Prípadne poraďte aké su napr. ceny v kaviarňach, ceny základných potravín, ak si pamätáte, nech som pripravený a nech si nachystám dostatočnú rezervu. Nechcem tam držať pôst, takže rátam s tým, že nejaký ten obed v reštike ma bude stáť viac ako u nás (to čítam všade).

Takže oprášme trochu túto tému, veď sezóna sa nezadržateľne blíži.Rád by som Ťa pozval na kávu (alebo niečo) v Baška Vode. Nebudeš tam náhodou po 08.08. ??
Marína
25.07.06,20:38
Lucy
25.07.06,21:20
Rád by som Ťa pozval na kávu (alebo niečo) v Baška Vode. Nebudeš tam náhodou po 08.08. ??

Peter, dobrý výber, určite budeš spokojný, Bola som tam minulý rok cez CK, bola som max. spokojná. takže ti už len zaprajem krásnu a pohodovú dovolenku ;)

Ak sa Vám bude chcieť na prechádzku, tak skúste ísť do Breli, je tam krásna pláž. nie je to pešo až tak daleko., (ak sa pozeráš na more, tak ideš smerom do prava)

Inak sa tam organizujú rozne fishpickniky, My sme šli cez CK Koalu a naša delegátka spolupracovala s loďou MARIN, kapitán a posádka super, dostali sme dostatok rýb aj pitia, šli sme na oproti na Brač, do dedinky Povlie.
Oplatí sa. Pekný poldenný výletik.
Lode kotvia v prístave, minulý rok tam kotvila taká veľká "opacha" vysvietená večer, krásna drevená, ale nebolo nám odporúčané ísť s nimi.
( negatívne referencie)
Asi toľko z mojích skúseností :)
STRELEC
07.08.06,21:21
Peter, dobrý výber, určite budeš spokojný, Bola som tam minulý rok cez CK, bola som max. spokojná. takže ti už len zaprajem krásnu a pohodovú dovolenku ;)

Ak sa Vám bude chcieť na prechádzku, tak skúste ísť do Breli, je tam krásna pláž. nie je to pešo až tak daleko., (ak sa pozeráš na more, tak ideš smerom do prava)

Inak sa tam organizujú rozne fishpickniky, My sme šli cez CK Koalu a naša delegátka spolupracovala s loďou MARIN, kapitán a posádka super, dostali sme dostatok rýb aj pitia, šli sme na oproti na Brač, do dedinky Povlie.
Oplatí sa. Pekný poldenný výletik.
Lode kotvia v prístave, minulý rok tam kotvila taká veľká "opacha" vysvietená večer, krásna drevená, ale nebolo nám odporúčané ísť s nimi.
( negatívne referencie)
Asi toľko z mojích skúseností :)Tak zajtra vyrážame. Konečne! Ešte dnes som robil ako strhaný. ... a večer balenie. Ešteže som si vopred pripravil zoznam, čo "nevyhnutne" potrebujeme.
Jeden ale trochu pesimistický pohľad ekonóma na dovolenku: ekonóm ide na dovolenku a po návrate ho čo čaká? No predsa doklady a nevybavené veci. Ekonóm si musí dovolenku čiastočne "nadrobiť" ale aj "dorobiť". Čiže v priemere na dovolenke vlastne nebol. Zostávajú zážitky, ale práca neušla. Budúce "šľaktrafenie" sa ale riadne oddialilo :):):)

Zato taký šofér, ten sa má - dovolenkou nejazdené jazdy už nikdy nemusí robiť.

A do Breli pôjdeme určite! Som jedák, ale taký fishpiknik ma neoslovil.
STRELEC
07.08.06,21:25
Ahojte Poraďáci - ide sa spať. O dva týždne dovi.

P.S. Ktovie, či tam bude niekde prístup na net???
ondrejvla
07.08.06,21:35
Peter, želám Ti príjemnú dovolenku na Jadrane, je to najkrajšie more! A net - ten je v každom väčšom hoteli, pokiaľ ti ho neobsadia deti. Uži si slniečka a rodiny.
TeRNO
08.08.06,06:08
Najidealnejsie je ist a hladat, pytat sa domacich priamo na mieste cinu, alebo dobra stranka: www.chorvatske.cz
Marína
08.08.06,14:37
Cestovatelia, tu si cez webkameru môžete pozrieť hranicu, tunely, trajektné lúky atd., aby ste mali prehľad o "obsadenosti" ciest.
http://www.hak.hr/rmt/
STRELEC
22.08.06,13:58
Tak zajtra vyrážame. Konečne! Ešte dnes som robil ako strhaný. ... a večer balenie. Ešteže som si vopred pripravil zoznam, čo "nevyhnutne" potrebujeme.
Jeden ale trochu pesimistický pohľad ekonóma na dovolenku: ekonóm ide na dovolenku a po návrate ho čo čaká? No predsa doklady a nevybavené veci. Ekonóm si musí dovolenku čiastočne "nadrobiť" ale aj "dorobiť". Čiže v priemere na dovolenke vlastne nebol. Zostávajú zážitky, ale práca neušla. Budúce "šľaktrafenie" sa ale riadne oddialilo :):):)

Zato taký šofér, ten sa má - dovolenkou nejazdené jazdy už nikdy nemusí robiť.

A do Breli pôjdeme určite! Som jedák, ale taký fishpiknik ma neoslovil.Lucy - mala si pravdu! V Brele je ozaj najkrajšia pláž. Boli sme týždeň v Baška Voda (s výletmi na Makarskú, Tučepi, Brela) a druhý, akoro celý, týždeň v Srime (= časť Vodice), ale pláž v Brela sa nám zdala najkrajšia.
Srima (skutočne perfektné ubytko, perfektné prostredie, atmosféra, pohoda) - tam už sme si zajednali termín na druhý rok. Ak sa ešte niekto chystáte do Chorvátska - odporúčam Srima. Ešte aj ceny sú tam nižšie.
Marína
22.08.06,14:22
Peter, vitaj doma. Odchádzam do Chorvátska v sobotu. Sledujem počasie(aj cez web kameru) už dlhšiu dobu, ale nepáči sa mi. Ozaj tam toľko pršalo a bolo iba niečo cez 20 stupňov?
STRELEC
22.08.06,14:43
Peter, vitaj doma. Odchádzam do Chorvátska v sobotu. Sledujem počasie(aj cez web kameru) už dlhšiu dobu, ale nepáči sa mi. Ozaj tam toľko pršalo a bolo iba niečo cez 20 stupňov?Od 09. do 20.08. pobytu sme mali tri - štyri dni zamračené, z toho dva dni pršalo, z toho jeden deň bol šílený lejak a po ňom nádherná dúha (dvojitá!). To pršalo inak neznamená,že pršalo celý deň. Spŕchlo, vykuklo slnko na pár hodín a znova pod mrakom. Teplo a príjemne prímorsky bolo stále. Teploty sa pohybovali pod 30 a pri celých slnečných dňoch nad 30 st. To platí aj pre Vodice - Srima, kde už to bolo trochu vyššie. Nikdy sme nemali oblečené také niečo ako dlhasy alebo dlhý rukáv.
Na Pule bolo vraj chladnejšie. Volal som si s kamarátom. Niektoré dni nešli plávať vôbec.
Pokiaľ ideš do strednejších končín, tak je to úplne v pohode. Tí, čo pred časom mali len slnečné dni a úpek, boli pri vode len ráno a potom až podvečer. Na pešie výlety ani myslieť.
Marína
22.08.06,15:23
Ďakujem Peter. Už tradične idem na Brač.
STRELEC
22.08.06,15:28
Ďakujem Peter. Už tradične idem na Brač.Podľa pranostík je obdobie od 10. do 15.08. že vraj tradične obdobím "najhoršieho" počasia. To aspoň tvrdí turistický prospekt z cestovky. Nech sa to teda splní a Ty už budeš mať len to pekné! Prajem príjemnú dovolenku, oddych, relax!
Marína
22.08.06,15:33
My vždy chodievame na prelome 08/09. Vtedy zvykne byť stabilnejšie počasie a menej ľudí, ale toho roku, čo sledujem, je viac premenlivé ako inokedy. Ďakujem za pekné prianie. Beriem ho všetkými desiatimi:).
Danila
22.08.06,16:14
Milá Marína, želám Ti krásnu dovolenku, počasie, pohodu, a lehárko podľa Tvojich predstáv, aby si načerpala sily, ktoré tak často venuješ aj na Porade tým, ktorí Tvoje rady a skúsenosti potrebujú. Vráť sa šťastná a hlavne zdravá, zdravučká.
Marína
22.08.06,16:58
Danilka, je to od Teba milé. Veľmi pekne ďakujem.:)
abel
23.08.06,17:23
Milá Marína, pribaľ si do batožiny tieto poraďácke slniečka :) :) :) :) :) :) :) :) :) a ak by nestačilo, tak nech ťa hrejú aspoň myšlienky na Poradu.
A keď si s dobrou partou, ani na počasí nezáleží, hoci zase s dobrou partou netreba cestovať až k moru (stačí do Nitry) :D
Marína
23.08.06,18:30
Budú ma hriať myšlienky na vás. Tie poraďácke slniečka to ste vy Elenka:), Majka:), Lenka:). My ideme spolu s Vlastičkou, len ona ide smerom na juh vľavo a ja vpravo a budeme mať dobrý pocit, že nás tu také tri milé slniečka čakajú.
abel
23.08.06,18:32
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Manual
23.08.06,18:44
Evka, šťastnú cestu a vráť sa plná elánu na poradu
Pekný večer...
Marína
23.08.06,18:54
Ďakujem Janko a pekný večer aj Tebe.:)
Melnick
23.08.06,18:57
Krásnu dovolenku Evi. Nech Ti vyjde počasie a nech sa nám vrátiš oddýchnutá.:) :) :) :) :) :) :) :) :)
Marína
23.08.06,19:18
Aj Tebe Majka:) ďakujem. 12.9. som tu ako na koni.
dule
05.05.08,18:24
Cau Bubika, nie si sama čo má chuť zbaliť sa a ísť. Ja som už bola nachystaná ked mi kamoška odriekla. Hľadám spolubývajúcu. A viem čoto chorvátsky.
dule
05.05.08,18:25
Aká je voda? Dá sa už kúpať?
Bubika
05.05.08,18:46
Cau Bubika, nie si sama čo má chuť zbaliť sa a ísť. Ja som už bola nachystaná ked mi kamoška odriekla. Hľadám spolubývajúcu. A viem čoto chorvátsky.

Uf .. uz som tu nebola ani nepama .. a ze cau Bubika .. .az som sa prelakla :) .. Ja sa tiez chystam tento rok .. bo minuly som nebola na ziadnej dovolenke a uz to cloveku chyba ... ale zato mam o jedneho synacika viacej a uz bude mat v lete rocek, tak sa hadam kdesi (samozrejme do Chorvatska) vyberieme
more myslim este nebude dake horuce
bonita
24.05.08,21:28
Neviete niekto ake pocasie a vodu mozem cakat na Istri v Rabacu od polky juna? A pozna niekto HK Girlandella? Je daleko more? Aka plaz?
hankaa
26.05.08,16:47
ahoj.aj my sa chystáme prvýkrát do chorvátska, najviac sa nám páčilo okolie Brely,mohla by si mi dat nejaký kontakt na ubytovanie?A čo to stojí pre 3čl.rodinu?Chystáme sa tam 5.7.08.prajem Ti príjemný pobyt.
renata77
02.06.08,10:14
Ahoj poraďáci. V lete sa chystáme s rodinou do Chorvátska. Zaujímalo by ma podľa vašich skúseností za akú cenu sa dá ubytovať v apartmáne pre štvorčlennú rodinu. Boli sme tam pred dvoma rokmi, vtedy sme mali ubytovanie za 40 EUR za noc.