adam
05.07.05,18:29
Ak by niekto pridal nejaký racept na nápoj so zmrzlinou, bola by som vďačná...:) Ja pridávam jeden.......

Mokka pohár (http://recepty-maggi.centrum.sk/recept.phtml?id=999991692)
1 lyžička inst. kakaa, 0.75 lyžičky instantnej kávy, 1/2 lyžičky práškového cukru, ľadová sóda, kopčeky čokoládovej zmrzliny Do 300 ml pohára dáme kakao, kávu a sódu a dobre zamiešame. Sódu cukor a miešame, kým sa rozpustí. Pridáme čokoládovú zmrzlinu a trochu zamiešame. Podávame so slamkou a lyžičkou.
ondrejvla
05.07.05,16:35
Adamka, mňááám! Mrazená káva, a sladká! To musí byť úžasná chuť!
lenkak
05.07.05,16:37
Ja zbožňujem "zmrzlinového utopenca".
Je to veľmi jednoduché: stačí si do pohára naliať kolu alebo inú malinovku a opatrne vložiť do nápoja kopček zmrzlinky (vanilková, aj čokoládová je fajn) a slamka k tomu.
adam
05.07.05,16:39
Aj ten utopenec nie je od veci....:D Veľmi jednoduché a vôbec ma to nenapadlo....Ďakujem......
lenkak
05.07.05,16:48
Ešte poznám:
- do misky dať 3 zmrzliny a obliať ich 0,5 dcl broskyňovou vodkou, alebo obliať vaječným koňakom a počkať chvíľu aby sa zmzlina trošku stopila.
ondrejvla
05.07.05,16:57
Ešte poznám:
- do misky dať 3 zmrzliny a obliať ich 0,5 dcl broskyňovou vodkou, alebo obliať vaječným koňakom a počkať chvíľu aby sa zmzlina trošku stopila.
Lenka, ja som čítala, aby sa zmrzlina trošku opila!-síce aj tak sa opije.

Pridám chutný pre deti:
2,5 dl mlieka, 1 žĺtok, 3 lyžice jahodového džemu aj s jahodami, rozmixovať, nakoniec do pohára pridať 2 kopčeky jahodovej zmrzliny. ( V čase salmonely robiť radšej bez toho žĺtka).
lenkak
05.07.05,17:03
Ešte ma napadlo:
Spraviť si nescu kávu do väčšieho pohárika, vliať 0,5dcl vaječného koňaku, pridať kopček zmrzliny, ozdobiť šľahačkou, šľahačku poliať tekutou čokoládou a už len podať so slamkou. Kto má rád sladenú kávu, cukor treba vsypať do kávy ešte pred vliatím vaj. koňaku a rozmiešať.
adam
05.07.05,17:07
Ešte ma napadlo:
Spraviť si nescu kávu do väčšieho pohárika, vliať 0,5dcl vaječného koňaku, pridať kopček zmrzliny, ozdobiť šľahačkou, šľahačku poliať tekutou čokoládou a už len podať so slamkou. Kto má rád sladenú kávu, cukor treba vsypať do kávy ešte pred vliatím vaj. koňaku a rozmiešať.
Ak dáme zmrzlinu s príchuťou "Vaječný koňak" ušetríme.......:D
adam
05.07.05,17:09
Dobrá je poleva na zmrzlinu: čokoládu na varenie rozpustíme a pridáme stužený tuk (cera) 1 ku 1, ale tuku môže byť i menej. Čokoláda na zmrzline stuhne ako na nanuku...
lenkak
05.07.05,17:10
Aj taká zmrzlina existuje. Ale má taký špeciálny názov, že ma teraz nenapadne jej názov.
Zuzka
05.07.05,17:48
Pridám nejaké recepty, ktoré som našla:
Podávame vo vysokých pohároch so slamkou a miešacou lyžičkou.

Ice cream sóda
50 ml malinového sirupu, 50 ml likéru, 20 ml citr. šťavy, 100 ml vanilkovej zmrzliny a dolejeme 130 ml sódovej vody.

Ice cream cola
50 ml likéru, 50 ml vanilkovej zmrzliny, 100 ml smotany - premiešame. Prilejeme 180 ml Pepsi-coly a znovu premiešame. Ozdobíme šľahačkou.

Miláčik
1 porcia vanilkovej zmrzliny, 40 ml brandy a 30 ml jemnej čerešňovice. premiešame a doplníme Pepsi-colou.

Lovec jeleňa
1 porciu vanilkovej zmrzliny, 50 ml bandy, 50 ml čučoriedkového sirupu. Premiešame a doplníme Pepsi-colou.

Pomalý fox
2 porcie vanilkovej zmrzliny, doplníme 50 ml marhuľ. likérom a 30 ml čučoriedkového sirupu a dobre premiešame. Podávame v koktailových pohároch s lzžičkou.

Škótsky zmrzlinový nápoj
2 porcie citrónovej zmrzliny. 50 ml džúsu z čiernych ríbezlí, 50 ml whisky a trochu citrónovej šťavy - dobre premiešame.

Ananásový zmrzlinový strek
50 ml ananásovej zmrzliny, prilejeme 20 ml ananásového sirupu a 20 ml mlieka, dolejeme sódovú vodu a zľahka premiešame. Do nápoja vložíme kúsky pokrájaného ananásu.

Čokoládový zmrzlinový strek
20 ml čokoládovej zmrzliny, 20 ml ananásového sirupu, 20 ml mlieka a sódovú vodu. Ľahko zamiešať.

Jahodový zmrzlinový strek
50 ml jahodovej zmrzliny, 20 ml jahodového sirupu, 20 ml mlieka, dolejeme sódovou vodou a všetko ľahko zamiešame. Do nápoja vložíme 2 -3 jahody a podávame.

Pomarančový zmrzlinový strek
50 ml pomarančovej zmrzliny, 20 ml pomarančového sirupu, 20 ml mlieka, dolejeme sódovú vodu a ľahko zamiešame. Vložíme 2 až 3 mesiačiky pomaranča a podávame.

Kávový zmrzlinový strek
50 ml kávovej zmrzliny, 20 ml čokoládového cukrového sirupu, 20 ml mlieka a dolejeme sódovou vodou - zamiešame.

Vanilkový zmrzlinový strek
50 ml vanilkovej zmrzliny, 20 ml malinového sirupu, 20 ml mlieka a doplníme sódovou vodou. Do nápoja vložíme 50 g kompótových čerešní a podávame.

Mrazená káva
Dobre vychladenú osladenú čiernu mokka kávu nalejeme do pohára, do ktorého sme dali vanilkovú zmrzlinu. Povrch ozdobíme šľahačkovou smotanou.

Banánový pohár
Do pohára dáme striedavo čokoládovú a ovocnú zmrzlinu, pokrájané banány a prelejeme 50 ml vaječným likérom.
bepo
05.07.05,18:11
Úplne najjednoduchšie je shake-mlieko od 300 ml viac,čerstvé ovocie-banán,jahody prip. iné,a zmrzlina-buď vanilková alebo ovocná taká istá aké je čerstvé ovocie.