mirka83
23.03.09,18:48
Prosím dajte nejaký dobrý recept alebo aj viac dobrých na nejaký zeleninový šalát, budem mať v sobotu návštevu, tak niečo k obloženej mise, môže byť aj nejaký iný nie zeleninový.
alla66
23.03.09,21:10
Žabinka
24.03.09,10:19
Môj obľúbený šalát:
Kapustu a cibuľu pokrájam na tenké rezance, zalejem prevarenou vodou s octom, soľou, cukrom, mletou rascou a nechám spariť. Vodu po vychladnutí zlejem, pridám papriky a paradajky pokrájané na kúsky. Kým kapusta chladne, kuracie prsia pokrájam na tenulinké rezančeky, opečiem na oleji, koreniny pridávam podľa chuti, najčastejšie iba trochu soli, grilovacie korenie a napríklad diabolské korenie, aby to bolo trochu pikantné. Dusím pod pokrievkou, kým sa neodparí všetka šťava, ale nepodlievam, lebo prsia vždy pustia dosť vody a nakoniec ich nechám trochu pripiecť. Keď vychladnú, pridám ku zelenine, pridám nahrubo nastrúhaný eidam. Biely smotanový jogurt zmiešam s cesnakom, to je ako zálievka. Mňam.
Keď nemám chuť na kuraciu variantu, šalát robím napríklad so syrom niva, pokrájaným na kúsky.
alla66
24.03.09,15:00
:)Pridám pár inšpirácií na obloženú misu. super (použi F5)
lorelei
24.03.09,17:20
Moj oblubeny je taky, co dam na dalsiu misu a vyzera super a este lepsie chuti. Salat Lolo, cerveny je krajsi, ale aj ked bude zeleny nevadi, umyt, natrhat len cele listy od ruzice a ukladat na tanier - ovalny, akruhly to je jedno, na to krajat a vrstvit,papriku, rajciny na kocky, uhorku cerstvu na mensie kusky tiez, cierne olivy, a cibulu na tenke kolecka alebo pol kolecka. Posolit, okorenit, poliat olivovym, alebo proste olejom, trocha od oka a balzamikovym octom tiez trocha, podla chuti....
Na dresing dam do mixera tuniaka v oleji, ale kusky, tam je toho viac a malu majonezu, sol korenie - podla chuti a za lyzicku balzamikoveho octu zase, vsetko super zmixovat na hladko. Inak v celom salate je dobry aj len citron aj do dresingu, ak nie je balzamikovy ocot, aj ked je lepsi. No a na salat este mozes nastruhat eidam, alebo na kocky mozzarellu pokrajat a polievat lyzicou s dresingom ozdobne. Je to vyborne a kto ho u mna jedol po 1x, tak ho chcu stale.:)
mirka83
24.03.09,20:25
Ďakujem za super recepty určite niektoré vyskúšam.
mirka83
12.01.10,10:44
Vie mi niekto poskytnúť pár receptov na fajnové šalátiky na narodeninovú oslavu. ďakujem.
Lenka*1
12.01.10,10:58
http://www.porada.sk/t112296-recepty-s-obrazkami-rozne.html

hned na prvej strane, prispevok c. 8. mozno budu aj dalej nejake, skus pohladat :)
Ardi
12.01.10,22:15
mirka 83, waldorfský šalát je vynikajúci, svieži a zdravý, nájdeš to na internete, neviem Ti pridať link, lebo ešte nemám 15 príspevkov.
arizona
13.01.10,06:45
Mirkla83,nemusíš na každý šalát otvárať novú tému. Stačí pokračovať v začatej.
zadaj do vyhľadávača "šalát" alebo "cestoviny" - ak sa jedná o cestovinový, a nájdeš veľa receptov podľa chuti :)
erzet
27.04.12,07:06
Šaláty
babka - ježibabka
22.04.14,18:00
Téma je síce stará, ale aj recept je starý, Prišlo mi dnes mailom:
kukučka
26.04.19,21:48
Toto som hľadala!