elli
06.07.05,18:28
Cca 1/4 - 1/3 litra mlieka prevariť a nechať vychladnúť tak, aby bolo ešte teplé, ale nepálilo.

Do MIXÉRA - pozor, NIE DO ŠĽAHAČA!! dať jednu kocku = 250 g hrudkovitého tvarohu, 10 kvapiek vanilkovej esencie, 1/2 téglika kyslej pochúťkovej smotany, 3-6 lyžíc kryštálového cukru (podľa chuti) a teplé prevarené mlieko, všetko zmixovať dohladka na najvyššom stupni. Vyliať do misky alebo do menších téglikov a nechať "odstáť" pri izbovej teplote asi 1/2 hodiny - hodinu, potom skladovať v chladničke.
--------------------------------------------------------------------------
Množstvo mlieka závisí od toho, aký druh tvarohu a koľko cukru použijete, preto to množstvo "od oka". Ja dávkujem podľa toho, aby to ešte mixér "utiahol", teda aby sa v strede navrchu urobil ten "lievik" . Inak to vysvetlit neviem, sorry.

Nemajte problem z toho, keď sa vam krem bude zdať riedky, kvasinky zo smotany urobia za tu polhodinu - hodinu svoje a pekne to zhustne.
lenkak
06.07.05,16:41
Pridám aj ja niečo:

Vtáčie mlieko - moja pochúťka
Pre dve až tri osoby: stačí uvariť polohustý krém - na 0,7dcl mlieka 1 Zlatý klas, resp. vanilkový puding, pridať dva žĺtky, 3-4 lyž. cukru, keď začne vrieť krém, treba vypnúť šporák a veľmi jemne lyžicou pridávať vyšľahaný sneh z dvoch bielkov - ten si pripravíme pred uvarením krému.
ondrejvla
06.07.05,17:04
Dievčatá takto večer? Veď to je provokácia! Viete ako trpím?!
durisovad
06.07.05,17:06
Dievčatá takto večer? Veď to je provokácia! Viete ako trpím?!Na trapenie je najlepsie dobre sa najest. A cukor vraj dobre posobi na mozgove bunky.
lenkak
06.07.05,17:08
Vlasti tak použi namiesto cukru diabetické sladidlo, ty to poznáš dokonale.
ondrejvla
06.07.05,17:09
Na trapenie je najlepsie dobre sa najest. A cukor vraj dobre posobi na mozgove bunky.
No ďakujem pekne! Ja ho mám až moc!!!
lenkak
06.07.05,17:12
Riaď sa príspevkom č. 5. a nebudeš ho mať ešte viac.
ondrejvla
06.07.05,17:14
Riaď sa príspevkom č. 5. a nebudeš ho mať ešte viac.
Lenka, už mi ho inzulín znížil, už môžem čítať!
durisovad
06.07.05,17:14
No ďakujem pekne! Ja ho mám až moc!!!Ja som to myslela dobre. Pred spanim si vezmem kusok cokolady a mam taaake sladke sny.
durisovad
06.07.05,17:16
Pardon, o inzuline som nemala ponatia, takto beriem svoju "radu" spat.
lenkak
06.07.05,17:21
Vlasti mne keď niečo škodí, a viem že z toho bude problém, mňa nik nepresvedčí si to spraviť, resp. zobrať, kúpiť. Proste nie. Môžem čítať kopec receptov, ale keď si predstavím, že by som si mala tým ublížiť a malo by mi byť špatne, nehrozí, aby som mala rovno chuť na dotyčné jedlo.
ondrejvla
06.07.05,17:27
Vlasti mne keď niečo škodí, a viem že z toho bude problém, mňa nik nepresvedčí si to spraviť, resp. zobrať, kúpiť. Proste nie. Môžem čítať kopec receptov, ale keď si predstavím, že by som si mala tým ublížiť a malo by mi byť špatne, nehrozí, aby som mala rovno chuť na dotyčné jedlo.
Ani mňa nie Lenka, ale ja hneď rozmýšľam, ako si to urobiť s náhradnými sladidlami. A ani to nie je až taká výhra!

Neviem, čo mám s netom, ale mi vypadáva?!
lenkak
06.07.05,17:31
Ani mňa nie Lenka, ale ja hneď rozmýšľam, ako si to urobiť s náhradnými sladidlami. A ani to nie je až taká výhra!

Neviem, čo mám s netom, ale mi vypadáva?!
Vypadávaš, ale určitú časť ja nahradzujem včelím medom, ten tuším by Ti nemal tak škodiť ako cukor.
ondrejvla
06.07.05,18:09
Lenka, včelí med je absolútne zakázaný! Ale už dostať aj Dia med, aj keď priznajme si, nie je to med! Len názov má. Ale to vôbec nevadí. Život je aj o inom, no nie?!
lenkak
06.07.05,18:12
Tak tomuto hovorím "dvojitá dokonalá smola". Cukor nie, med nie, tak už Ti zostali len dia sladidlá.
Bubika
06.07.05,18:14
Cca 1/4 - 1/3 litra mlieka prevariť a nechať vychladnúť tak, aby bolo ešte teplé, ale nepálilo.

Do MIXÉRA - pozor, NIE DO ŠĽAHAČA!! dať jednu kocku = 250 g hrudkovitého ....Dakujem za vsetkych, tusim to hned rano vyskusam....moj drobcek totiz milacik velmi rad a taky od maminky...hmmmmm....to bude cosi
Zuzka
06.07.05,18:23
Môj syn si ho vyrába sám a celý aj zbaští. :)
Bubika
06.07.05,19:53
Môj syn si ho vyrába sám a celý aj zbaští. :)
moj drobcek bude mat 5 rockov, takze zatial zostaneme pri milaciku od mamicky :)
Zuzka
06.07.05,19:59
To je jasné, od mamičky najlepšie chutí a Ty máš radosť. :)
kukučka
06.07.05,20:10
baby, nerobte z receptov šuťák ! http://www.porada.sk/images/icons/icon13.gif
ondrejvla
06.07.05,20:22
baby, nerobte z receptov šuťák ! http://www.porada.sk/images/icons/icon13.gif
A prečo nie? Veď je to v téme Po porade!
durisovad
06.07.05,20:24
baby, nerobte z receptov šuťák ! http://www.porada.sk/images/icons/icon13.gifProsim za prepacenie, ale co je to ŠUŤAK ?
evina
06.07.05,20:35
Prosim za prepacenie, ale co je to ŠUŤAK ?
Klebetník alebo pokec v téme po porade shoutbox:)
Bubika
07.07.05,13:45
Cca 1/4 - 1/3 litra mlieka prevariť a nechať vychladnúť tak, aby bolo ešte teplé, ale nepálilo.

Do MIXÉRA - pozor, NIE DO ŠĽAHAČA!! dať jednu kocku = 250 g hrudkovitého tvarohu, 10 kvapiek vanilkovej esencie, 1/2 téglika kyslej pochúťkovej smotany, 3-6 lyžíc kryštálového cukru (podľa chuti) a teplé prevarené mlieko, všetko zmixovať dohladka na najvyššom stupni. Vyliať do misky alebo do menších téglikov a nechať "odstáť" pri izbovej teplote asi 1/2 hodiny - hodinu, potom skladovať v chladničke.
--------------------------------------------------------------------------
I ked som v nasom "velkomeste" vanilkovu esenciu nezohnala, tento receptik som dnes vyskusala. Pouzila som vanilkovy cukor /2 bal/ a je to jemnucke a velmi chutnucke.....a zostalo i na zajtra v chladnicke /v poharikoch od vyzivy/
jess
07.07.05,15:57
baby, no teda, ja že DOMÁCI MILÁČIK...no, to bude téma o psoch alebo mačkách a Vy o mňam, mňam miláčikoch... tak zajtra idem do obchodu nakúpiť a večer mlsám ...mňam,mňam :D
Bubika
07.07.05,16:16
baby, no teda, ja že DOMÁCI MILÁČIK...no, to bude téma o psoch alebo mačkách a Vy o mňam, mňam miláčikoch... tak zajtra idem do obchodu nakúpiť a večer mlsám ...mňam,mňam :D
moj prvotny pocit, po precitani temy, bol rovnaky.......:o
liba2
07.07.05,21:28
baby, no teda, ja že DOMÁCI MILÁČIK...no, to bude téma o psoch alebo mačkách a Vy o mňam, mňam miláčikoch... tak zajtra idem do obchodu nakúpiť a večer mlsám ...mňam,mňam :D
jess, vynikajúco sa zabávam. Aby ti nebolo ľúto, ja som to až potiaľto prežívala ako ty, tiež som si myslela, že to bude o mačkách a psoch. A ešte niečo, už tu listujem 10 dní a až teraz som sa dozvedela čo je to šuťák. No a toho miláčika vyskúšam aj ja. Ja ho milujem.
durisovad
08.07.05,07:14
jess, vynikajúco sa zabávam. Aby ti nebolo ľúto, ja som to až potiaľto prežívala ako ty, tiež som si myslela, že to bude o mačkách a psoch. A ešte niečo, už tu listujem 10 dní a až teraz som sa dozvedela čo je to šuťák. No a toho miláčika vyskúšam aj ja. Ja ho milujem.
No, som veeeelmi rada, ze nie som sama nevzdelana a ze nie kazdemu bolo jasne, co je to ŠUŤAK.
ajacik
08.07.05,11:14
No, ak ked si do toho Miláčika pridám ešte kakao, tak by to mohol byť termix, že??
asi vyskúšam :).
a hlavne, že tam neidú surové vajíčka. ale aj s tými sa viem vysporiadať. už som to tu niekedy písala. ak by mal niekto záujem, ako nahradiť surové vajíčka, rada poradím.
elli
08.07.05,11:55
No, ak ked si do toho Miláčika pridám ešte kakao, tak by to mohol byť termix, že??
asi vyskúšam :).
a hlavne, že tam neidú surové vajíčka. ale aj s tými sa viem vysporiadať. už som to tu niekedy písala. ak by mal niekto záujem, ako nahradiť surové vajíčka, rada poradím.ZEBY VARENYMI? ;)
ajacik
08.07.05,12:02
nedá sa povedať, že by sa nahradili varenými.
vajíčka si nad parou vymiešaš (cca 3-5 min). necháš vychladnúť a pracuješ s nimi dalej.
Prvýkrát som sa bála, že z nich ostane praženica. ale neostala.
Je to super aj do všelijakých dresingov, kde má ísť surové vajíčko.
a nemusíš sa báť salmonely
kukučka
08.07.05,15:37
Najviac energie nám dodávajú čerstvé potraviny, milujem vajíčka, prečo sa ich bojíte?