tutiola
01.04.09,22:25
Pre lepší prehľad a orientáciu otváram novú tému. Nepochybujem, že výrobky tupperware sú dobré. Sama ich mám peknú kôpku, ale v tejto rubrike prosím píšte len recepty na prípravu jedál, koláčov a pod. práve v týchto nádobach.
tutiola
06.04.09,19:42
Čokoládová torta

10 dkg Hery
10 dkg horkej čokolády
8 dkg kryštálového cukru
10 dkg hladkej múky
3 vajcia
1/2 bal. prášku dopečiva

V mise na šľahanie v mikrovlnke pri 750W/1min.rozpustíme čokoládu a heru. Pridáme vajcia a cukor a dobre vymiešame. Nakoniec pridáme múku s práškom do pečiva a ľahko, ale dôkladne premiešame. Misu s hmotou vložíme do mikrovlnky, nastavíme na 750W a pečieme 6 min. Po upečení necháme voľne chladnúť, vyklopíme a ďalej sa medze nekladu.
Môžeme potrieť džemom a poliať čokoládou.,
Prekrojiť na dva platy, jeden potrieť džemom a druhý poliať kompotovou šťavou, spojiť a po rozkrájaní na jednotlivé kúsky nastriekať šľahačku.
Pocukrovať a nastriekať šľahačku.

Je to veľmi praktické, lebo to môžete urobiť v jednej nádobe a dokonca aj keď už návšteva sedí v izbe. Stačí 10 minút a máte zákusok hotový. Dôležité je, aby ste použili farebnú nádobu na pečenie, nakoľko plastové výrobky absorbujú farbu čokolády. Najlepšie je piecť v silikonových nádobach.
tutiola
06.04.09,19:57
Veľkonočná fašírka.

5 rožkov,
5 vajec,
0,5 kg údeného mäsa,
vývar z údeného mäsa
1/2 cesnaku
25 g čerstvých kvasníc
čerstvá petržlenová a zelerová vňať

Kým sa mäso uvarí do mäkka nakrájame si rožky na kocky, vložíme do misi na šľahanie, zalejeme chladným vývarom z mäsa, aby mohli rožky nasať. Pridáme žltka, na kocky nakrájané varené mäso, prelisovaný cesnák, nasekanú vňať a rozdrvené kvasnice. Dôkladne premiešame a nakoniec pridáme vyšľahaný sneh z bielkov a zľahka premiešame. Nalejeme do Kráľovskej silikonovej formy a pečieme vo vyhriatej rúre 30_45 minút.
palma13
08.04.09,11:02
Moze mi niekto poradit recept, ako urobit muffiny v silikonke v mikrovlnke?
Chobot
09.04.09,21:45
Presúvam recepty z pôvodnej témy Tupperware. Bohužiaľ sa nedajú presunúť len samotné príspevky, lebo by sa zaradili pred prvý príspevok (radia sa podľa dátumu zadania). Preto ich pridávam s citáciou.



Domáci chlieb


Nedávno som bola na párty, kde nám poradkyňa upiekla výborný domáci chlieb v tzv. Kráľovskej silikónovej forme. Tu je recept:

1 kg hladkej múky
1 surový postrúhaný zemiak
4-5 dl teplej vody
3 KL soli
1 KL octu
na kvások:
1 kocka droždia
1,5 dl teplej vody
2 lyžičky prášk. cukru

V rýchlokyske zmiešala potrebné suroviny, pridala kvások a uzavrela ju. Po prvom nakysnutí cesto premiešala a znova nechala vykysnúť. Naliala do vodou opláchnutej formy (do 3/4) a dala piecť cca 35-40 minút pri 200°C.
POZOR! Spomínaná poradkyňa piekla len z polovičnej dávky. V recepte sa ešte uvádza do surovín aj rasca podľa chuti a za hrsť kyslej kapusty - to tam ona nedávala. Bol vynikajúci,:) určite mi dáte za pravdu, ktoré ste už boli na nejakej prezentácii.
Chobot
09.04.09,21:53
Bábovka v mikrovlnke


25 dkg polohrubej múky, 15 dkg kryš.cukru, 1 vanilkový cukor, 1 prášok do pečiva, citrónová kôra. 2 dcl mlieka, 1/2 dcl oleja, 2 vajíčka vyšľahať a zmiešať s ostatnými surovinami. Nádobu vytrieť olejom a vysypať nahrubo pomletými orechami. Do stredu nádoby dáme decový pohárik vymazaný a vysypaný z vonku. 2/3 cesta vlejeme do nádoby a do 1/3 dáme 1 pol. lyžicu kakaa. Pečieme odokryté 7 min. pri 600W.
Chobot
09.04.09,21:59
Parené buchty


recept na parené buchty v mikrovlnke (vynikajúce)

30dkg polohrubej múky
3 dkg kvasníc
1 kl cukru
2,5 dcl teplej vody
1 vajce, trošku soli.
Všetko dáme do misky kysky a necháme 2x puknúť.
Plníme do mafinovej formy.Za lyžicu cesta, lekvár alebo ovocie
a zase cesto, asi tak do 3/4
Chobot
09.04.09,21:59
Syrova omacka so zeleninovou knedlou


este jeden recept"syrova omacka so zeleninovou knedlou. 1 kysla smotana,1 dc vody,1PL muky,,zmiesame,dame do mikrovl na 2 min,premiesame, osolime,vegeta a do mikro na 2 min,na zaver primiesame 10 dk struhan syra,polievame t narezanu zeleninovu knedlu.
Chobot
09.04.09,22:00
Smotanovo - tvarohový nanuk


recept"smotanovotvarohovy nanuk" 1/2 mäkkeho tvarohu,1biely jogurt,1kys.smotana,vanil cukor,cukor podla chuti,ovocie, tvaroh ,jogurt,kys.smotanu a cukor vyslahame,pridame rozslahane ovocie a zlahka premiesame.naplnime nanuky.
Chobot
09.04.09,22:00
Ryža v mikropluse


ja som uz pisala ,ako pripravujem ryzu v mikropluse,ultrapluse.zhruba tak ako na sporaku.umytu ryzu,dam na trochu oleja,dochutim ju vegetou,na 2min dam do mikrvlny opiect,zakrytu.medzi tym si pripravim vo varnej kanvici vodu.ak das 3dcl ryze,das 4,5dclvody,po 2 min ryzu zalejem vriacou vodou,pomiesam,dam do mikro na 3 min.medzi tym pripravujemnieco ine, a po chvile dam o stupen menej micro/ja mam najviac 750w,teda gombik pohnem dozadu a jedno policko/a zapnem mikro zase na 3 min.necham tak ,ona dojde ,ked ideme jest je hotova. ked das ryze 0,5kg,vody 7,5dc ,mikro zapnes 2krat po 5min. sote-kuracie mäsko na rezance,do nadoby si daj por alebo cibulku,trosku oleja,pomiesaj,daj na 1-2min opiect,potom pridaj mäso ,koreniny,zapni na nejakych 5min,pockaj trocha, aby sa vyrovnala teplota,potom otvaraj,premiesaj,ja potom pridavam miesanu zeleninu,zapnem od oka na 5 min,pozres,premiesas,dochutis, zahustis,a zase na nejakych 5min.ja ti davam informacne minuty,kazda mikrovlna je ina, ale vo vseobecnosti je to stejne.skusaj, a na vsetko prides za kratku dobu.jeden typ,mrazena zelenina je lepsie ak ju das do sita,prelejes ju teplou vodou,a jedlo bude skor hotove.vtej vlnke mozes pripravit aj zeleninu samotnu,ochutis ju, a daj si od oka 5min,ochutnaj ,a sama zistis ,kolko este casu potrebuje.davaj pozor pri otvarani,aby si sa nepopalila, chytaj vlnku dvomi rukami, aby sa rovnomerne zatazovala.ak nieco nebudes vediet, poradim ti.ahoj
Chobot
09.04.09,22:01
Špenátová roláda


skuste:spenatova rolada-12 dk polohr muky40dk mraz spenatu,3vajcia,1str cesnakupol lyz.solipar kvap oleja. do rozmraz.spenatu vmiesame 3zltky amuku,ochutimecesn,sol,a prid olej. z bielkou sneh,zapracuj do spen zmesi,dame na silik.podlozku,rozotret,upiect.po upeceni zrolujeme spolu s podlozkou,.plnka: 1vajce uvarene na tvrdo,125gr maslo,1 bambino syr,1 mala cibulka,cerv papr posek na tvrdo. vsetko dobre premiesat,natret na cesto, zrolovat,velmi jemne,a chutne,.jasne ze sa to necha v chladn.stuhnut.
Chobot
09.04.09,22:06
A ešte jeden odkaz na príspevok s receptami:

http://www.porada.sk/388496-post107.html
tutiola
13.04.09,19:37
KÁVOVÉ MUFFINKY

20 dkg polohrubej múky
2 KL prášku do pečiva
1 bal. vanilkového cukru
3 vajcia
12 dkg práškového cukru
12 dkg vychladnutého roztopeného másla
125 ml mieka,
2 PL kávy
2 PL horúcej vody

Do rýchlokysky preosejeme múku a pridáme prášok do pečiva, cukor, vajcia, maslo, mlieko, vanilkový cukor, kávu a horúcu vodu. Nádobu uzavrieme a niekoľko krát slno potrasieme, aby sa všetko dobre premiešalo. Potom ešte raz cesto premiešame lopatkou, aby sa všetky suroviny spojili. Cesto nalejeme do silikonovej farmy muffins asi do 1/2 a pečieme v mikrovlnke 3 min. pri 750W. Vychladnuté mufinky ozdobíme šˇahačkou a čokoládou. Z uvedenej dávky urobíme 21 mufiniek.



ORIEŠKOVE MUFFINKY

13 dkg polohrubej múky,
2 KL prášku do pečiva
1 bal. vanilkového cukru
4 vajcia
13 dkg práškového cukru
20 dkg vychladnutého roztopeného masla
8 PL mlieka
13 dgk mletých lieskových alebo vlašských orechov

Postup je ako pri prvom recepte. Povrch môžeme pocukrovať. Fantázií sa medze nekladu.
Llívia
22.07.10,21:17
Tieto recepty som zbierala a prepisovala mame pred 3 rokmi:
Llívia
22.07.10,21:40
A robila som jej aj rozdeľovače:
Je to upravené na formát A5.
Prajem dobrú chuť!