Marta V
09.04.09,21:32
Prosím Vás, pečie niekto snehové slimáky? Sneh s cukrom sa šľahá nad parou a vrecúškom sa striekajú na plech slimáky a sušia sa v rúre pri nízkej teplote, upečené sa zliepajú krémom. Práve som ich upiekla a nevydarili sa mi, vôbec mi nevyskočili a zostali také ploché. Neviem kde som urobila chybu.
Marta V
09.04.09,20:01
Neporadí mi nikto? Jedná sa mi hlavne o to, ako treba vyšľahať sneh. Či hneď do bielkov dať cukor a nad parou šľahať, alebo skôr vyšľahať tuhý sneh a potom pridať cukor a šľahať nad parou.
tetrisss
09.04.09,20:13
Ja sice nerobim slimaky, ale take tycinky, recept je 4 studene bielka,par kvapiek citronovej stavy vyslahame na nie celkom tuhy sneh a don zaslahame 200g jemneho krystaloveho cukru a slahame v mixeri, az kym sa cukor nerozpusti. Sneh musi tvorit take ciapocky a byt tuhy, potom do neho zlahka zamiesam 250 az 300g praskoveho cukru /podla velkosti vajec/, potom uz len cukrarenskym tvoritkom robim na plech, vystlaty papierom na pecenie, take husenice a tie potom susim na 100 stupnoch v rure az do hotova, ked ich zo spodu poklopeme, zneju duto, no a potom plnime, cim chceme.
Chobot
09.04.09,20:45
Prosím Vás, pečie niekto snehové slimáky? Sneh s cukrom sa šľahá nad parou a vrecúškom sa striekajú na plech slimáky a sušia sa v rúre pri nízkej teplote, upečené sa zliepajú krémom. Práve som ich upiekla a nevydarili sa mi, vôbec mi nevyskočili a zostali také ploché. Neviem kde som urobila chybu.

Nemusí sa to robiť nad parou. Ja to robím tak, že bielka vyšľahám s kryšt. cukrom na tuhý sneh, do toho vmiešam strúhaný kokos (odhadom) a pridám ešte tak na 3 bielka pol. lyžicu jemne preosiatej strúhanky (aby sa tie kopčeky nerozliali na plechu, ale boli tuhé). Tú masu potom buď lyžicou dávam na plech, alebo striekacím vakom formujem do špicov. V trúbe sa to pečie (čiskôr suší) tak pri 120st. C., kým nenaberú zlatistú farbu.
Marína
09.04.09,20:53
Ja od istého času už bielky nešľahám ale zmiešam 2 celé vajcia, 150 g práškového cukru a 200 g kokosu. Na plech dávam kopčeky alebo prstami vytvarujem špičky a pečiem pri nižšej teplote do ružova. Ich výhodou je, že sú príjemne mäkké a rýchlo hotové.
myrtus
10.04.09,08:03
Musíš mať správny pomer cukru k množstvu bielkov (dávam 7 dg cukru na jeden bielok). Od začiatku ich šľahám nad parou s cukrom. A samozrejme, pena musí byť dostatočne hustá. Do tohto sa nepridáva kokos. Kokosky sú niečo iné - aj tie ich robím často, zlepujem ich čokoládovým krémom a pikantným lekvárom k lineckým kolieskam (občas ku kúpeným okrúhlym sušienkam)
Marta V
10.04.09,08:19
Všetkým Vám ďakujem, ja som asi dlho šľahala nad parou a sneh sa mi potom lámal. Bol skoro ako uvarený. Idem skúsiť z druhej dávky.