Daniellita26
14.04.09,08:35
ahojte

Chcem sa spytat na naozaj kvalitny navod, ako spravne urobit sneh do trubiciek z listkoveho cesta. Vsade pisu rozne navody, raz ze sa slaha mimo vodneho kupela a az potom po uslahani sa slaha nad parou a pridava cukor, inde opacne.
Skusala som, skusala a mne sa ten sneh po kratkom case vzdy topi v tych trubickach.
Prosim poradte podrobny navod ako urobit fantasticke trubicky.
dik
ivka70
14.04.09,06:59
Podla mna, ked sa ti roztapa, slahas ho nad parou kratko.
Sneh je este "surovy" a zacne pustat "vodu".

Skus ho slahat nad parou dlhsie, je jedno, ci cukor das pred alebo pocas slahania.
babka - ježibabka
14.04.09,08:51
Sneh robím nasledovným spôsobom: Na jedno bielko dám 7 dkg kryštálového cukru počas šľahania nad parou, asi v polovičke šľahania. Keď je sneh hotový, teda po odložení z pary treba ho ešte šľahať kým aspoň trochu vychladne, lebo on sa skutočne začne (od spodnej vrstvy topiť). Toto sa mi stalo aj teraz, keď som robila baranov. Prišla mi holička a tak som sneh po odstavení nedošľahala, ale som to riskla a barana som oprplala aj s riedkym, no keďže to bolo na vrchu, tak mi to zaschlo. Keby bol do trubičiek, tiež by mi určite vytekal. Nech sa Ti darí.
judita1971
14.04.09,08:56
mimotemy vďaka, za nápad ich urobiť - čaká má prvé sväté prijímanie syna a ja kumštujem čo napiecť , niečo, tradičné a výborné - a aby si hostia po nich oblizovali prsty:D , no jeden už mám a idem hľadať ďalej... prepáčte sa skok do tejto témy.
Tweety
14.04.09,08:57
mimotemy vďaka, za nápad ich urobiť - čaká má prvé sväté prijímanie syna a ja kumštujem čo napiecť , niečo, tradičné a výborné - a aby si hostia po nich oblizovali prsty:D , no jeden už mám a idem hľadať ďalej... prepáčte sa skok do tejto témy.
Ak si chcú oblizovať prsty, tak upeč oblíž prst.:--- Je fakt hoden svojho názvu.
judita1971
14.04.09,09:01
:D
Ak si chcú oblizovať prsty, tak upeč oblíž prst.:--- Je fakt hoden svojho názvu.
Ešte si dnes na koláči "oblížprst" oblizujú prsty moji chlapci, robila som ho na Veľkú noc.
vema
14.04.09,09:43
Ja by som tiez rada raz urobila plnené trubičky snehom, ale nikdy nemám dosť bielkov. Raz som počula, že dostať aj sušené bielky, je to pravda? A dá sa aj z takých ušľahať dobrý sneh?
atmos
14.04.09,10:08
niekedy keď sú vajcia čerstvé horšie sa šlahajú .Treba pridať trochu citrónovej šťavy ,pene ani chuti to neuškodí a lahšie sa šlahajú.A keď je redšia pena po vyšlahaní treba pridať ešte práškový cukor a prešlahať ,už nie nad parou .Robila som 10 rokov v nipeku ,tak som si užila pečenia dosť . A sušené bielky dostať kúpiť rozrábajú sa vodou a sú na nerozoznanie od čerstvých.
Ivana 1511
14.04.09,11:46
Dobrý deň,
robila som trubičky prvý raz. Sneh som robila takto: nad parou som šlahala
bielka s mletým cukrom. Na jedno bielko 6 dkg cukru. Ušľahať dobre do tuha.
Na záver, keď už bol sneh ušľahaný som pridala kávovú lyžičku octu a dobre premiešala. Odstavila bokom a občas premiešala, pokým sneh nebol vychladený. Vychladeným som naplnila trubičky. Sneh bol tuhý a neroztápal sa.
Ako spomínam robila som ich prvý raz, boli dobré, doma chutili, aj na oko boli pekné, ale podľa mňa som mala mať iné cesto. Neviete poradiť dobrý recept na cesto? Samozrejme okrem kúpeného lístkového cesta. Ďakujem.
vema
14.04.09,18:51
niekedy keď sú vajcia čerstvé horšie sa šlahajú .Treba pridať trochu citrónovej šťavy ,pene ani chuti to neuškodí a lahšie sa šlahajú.A keď je redšia pena po vyšlahaní treba pridať ešte práškový cukor a prešlahať ,už nie nad parou .Robila som 10 rokov v nipeku ,tak som si užila pečenia dosť . A sušené bielky dostať kúpiť rozrábajú sa vodou a sú na nerozoznanie od čerstvých.Atmos a kde prosím ta tie sušené bielky dostať? A aké je to balenie. Ja som to nikde nevidela.
atmos
15.04.09,05:44
prepáč,že odpovedám až dsnes, ale včera som už nestíhala . Ja si ich objednávam cez internet na gainer.sk je to firma KITTY,s.r.o. kilo stojí 13,24 eur.
Fabrička
16.04.09,10:44
Šikovné cukrárky máte niekto skúsenosť so snehom z bielkov nešľahaným nad parou, ale šľahaný so sirupom s cukru, prípadne izoglukózou?. Sirup by mal byť uvarený na tzv nitku, (cukor zaliaty malým mnžstvom vody a varený kým sa neroví nitka)teda tak, že sa pri navhčení prstov sirupom robí pri spojení a oddelení prstov nitka, musí to byť dobre husté. Vraj tako robia bielkový sneh v cukrárňach, ja som to chcela skúsiť, ale výsloedok nebol moc dobrý, sneh sa mi ostupne spúčťal. Vie niekto poradiť ako na to? Ďakujem za rady.
Ivana 1511
16.04.09,11:45
Milé cukrárky, ozaj žiadna neporadíte dobré cesto na trubičky "trdelníky" okrem lístkového cesta?
atmos
17.04.09,06:09
Skús tieto trdelníky ja ich robievam a sú fajn.A ešte čo sa týka cukru na nitku ,treba prilievať do vyšlahaných bielkov na 1 rýchlosti úplne pomay s prestávkami aby bielky nepovolili . Nechať premiešať na 1 a potom ešte pridať práškový cukor. Nič si s toho nerob aj v cukrárni sa to stávalo že sa roztekala masa.

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

Cesto: 500 g polohrubej múky 80 g masla 2 vajcia 3 lyžice práškového cukru 250 ml mlieka 1 droždie štipka soli z tohto cesta vyšlo 5 trdelníkov Posýpka: olej škoricový cukor,vanilkový cukor,...

POSTUP PŘÍPRAVY

Do misky dáme múku,rozpustené maslo,práškový cukor,vajcia a štipku soli.Pripravíme si kvások(do zohriateho mlieka dáme lyžičku cukru a droždie).Pridáme do zmesi a vypracujeme cesto(podľa potreby pridávame múku).Necháme kysnúť 20-30 minút.Vykysnuté cesto rozdelíme na bochníky,ktoré vyvaľkáme na hrúbku 0,5 cm. Vyvaľkané cesto rozkrojíme na 3 cm široké prúžky a pevne ich namotáme na valček tak,aby sa prekrývali. Ak máte drevený valček obaľte ho alobalom. Namotaný trdelník potrieme olejom a obalíme v posýpke.Pripravený trdelník dáme na hlbší plech tak aby rúčky valčeka boli opreté o boky plechu. Nesmie sa dotýkať cesto dna plechu. Pečieme vo vyhriatej rúre pri 150-160 stupňoch 10-15 minút do zlatista. V plynovej rúre trdelník počas pečenia otáčame. V teplovzdušnej rúre sa pečie rovnomerne. Po upečení stiahneme trdelník z valčeka ešte raz obalíme v posýpke a necháme vychladnúť.

Z uvedeného množstva cesta vyšlo 5 trdelníkov.

Dobrú chuť!

PS: valček to prežil bez ujmy aj po niekoľkých trdelníkoch :))
Ivana 1511
17.04.09,08:24
Ďakujem za recept, takého robievam ale pečiem ich na malých trubičkách a obaľujem v rozšľahanom vajíčku a sekaných orechoch. Sú fantastické.Ale recept mám trošičku iný ale podobný. Ak chceš tak môžem poslať. Ja som ale mala na mysli cesto na trdelníky plnené ušlahaným snehom. Sneh bol dobrý, neroztekal sa mi, ale cesto čo som piekla by som si predstavovala trošku iné. Aj keď tie moje neboli najhoršie a všetky sa minuli.
atmos
17.04.09,09:06
Tak potom mám ešte niečo takéto.Neviem či to pomôže.
35 dkg hladkej múky, 15 dkg práškového cukru, 18 dkg Hery, 1 menšie celé vejce a 1 žĺtok, 7 dkg nastr.vlašských orechov, 1 zarovnaná lyžica kakaa.
Zpracujeme a dáme ztuhnuť do chladničky.Z ztuhnutého cesta vyvalkáme plát hrubý 2 mm / keď je hrubšie rozteká sa / a nakrájíme na obdĺžniky cca 4 x 6 cm, které namotáváme na vymastenú trubičku. Nenamotávajú sa ako šamróny ale oblepíš trubičku a konce spojiť.Pečieme v predhriatej trúbe na 180 st. Treba dobre namazať trubičky aby sa dali dať dole. Konce hotových trubičiek namočíme v čokoládě. Dajú sa plniť parížskou šlahačkou / tá je perfektná poprípade dopíšem aj tú/ , alebo vanilkovým krémom.Je to recept , s ktorým sa treba dosť pohrať , ale sú dobré.;)
Ivana 1511
17.04.09,12:01
Ďakujem za recept, takéto som ešte nepiekla. Ak bude čas tak vyskúšam, ale myslím že to tiež nie je to pravé cesto. Napíšem recept ktorý som ja piekla, ale až v útorok lebo v pondelok idem na školenie RZZP.
babka - ježibabka
17.04.09,14:16
Milé cukrárky, ozaj žiadna neporadíte dobré cesto na trubičky "trdelníky" okrem lístkového cesta?
Ak máš na mysli tradičné doma robené lístkové cesto, tak prikladám recepty. Vyskúšaný mám prvý, ten je od švagrinej a podľa mňa sú dobré, lebo ich robila aj na predaj, keď bola na materskej a mala úspech. Ostatné sú stiahnuté z internetu. Niektoré obsahujú aj podrobný postup výroby cesta. Tak skúšaj.
tetrisss
17.04.09,15:35
Nemala som doteraz cas, ale mam jeden uzasny recept na listkove cesto, mozme ho pouzit na trubicky, satocky, tycinky, je fakt luxusne a vyborne:
1.cesto: 300g hladkej muky special
4 zltky
2 polievkove lyzice octu
10 lyzic teplej vody
2.cesto: 300g hladkej muky special
250g masla
Cesto spracujeme, ako listkove, vcetne odlezania. Pecieme, ako ine listkove.
Do trubiciek davam tento sneh:
4 bieka vyslahame na mixeri, ked je tak stredne tuhy sneh zaslahame 200g krystaloveho jemneho cukru a slahame az do tuha. Medzitym si zvarime 4 lyzice krystaloveho cukru so 4 lyzicami vody /niekedy treba aj 5-6/, ked sa cukor cely rozpusti, taky vriaci ho tenkym prudom zaslahame do snehu. Bude nadherne tuhy a vydrzi dlho, teda ani nie, lebo tieto trubicky su velmi chutne:).
vema
04.12.11,17:23
Dali by sa hotové šamróny zmraziť? Má niekto skúsenosť? Mám bielky a spravila by som, ale bolo by toho aj z dvoch lístkových ciest. Možno, keď je pena uvarená do tuha, aj by to šlo.