nika.sum
17.04.09,22:20
Ahojte . Velmi by ma zaujimalo ci sa najde este nejaky nestastnik (okrem mna) ktory si kupil s predu plnenu automaticku pracku WHIRPOOL (ta moja ma oznacenie AWO\D 431 35\1)a tiez ma s nou problemi ktore spocivaju v tom ze pracka jednoducho pri konci prania nevyplacha pradlo. Robila mi to predosla pracka ktoru mi po troch neuspesnych opravach vymenili a robi mi to aj tato nova ktoru mi doniesli . Dakujem za odpoved.
220870
18.04.09,04:33
Tuším ,po tretej výmene môžete požadovať vrátenie peňazí.
arizona
18.04.09,05:42
Skús si nájsť na nete iného technika...
U nás v okrese sú dvaja. S jedným som si ničila nervy pol roka:mad:,druhý na 1.krát chybu odstránil:).

Najskôr skús prekontrolovať hadicu, 90% nevypúšťania práčky má na svedomí upchatie ,napr. drobnou mincou.

Pár názorov a rád na práčky je aj tu :
http://www.porada.sk/t74828-aku-pracku.html
http://www.porada.sk/t91597-whirpool-predlzena-zaruka.html
http://www.porada.sk/t12704-pracka.html
duves
18.04.09,10:13
Ahojte . Velmi by ma zaujimalo ci sa najde este nejaky nestastnik (okrem mna) ktory si kupil s predu plnenu automaticku pracku WHIRPOOL (ta moja ma oznacenie AWO\D 431 35\1)a tiez ma s nou problemi ktore spocivaju v tom ze pracka jednoducho pri konci prania nevyplacha pradlo. Robila mi to predosla pracka ktoru mi po troch neuspesnych opravach vymenili a robi mi to aj tato nova ktoru mi doniesli . Dakujem za odpoved.
No nazdar! My sme kupili AWO\D 431 25. Tiež mame problem, ale s odstredovanim. I ked čiastočný. Akurat vcera volal opravar, že prinesie novy motor na vymenu.
http://www.porada.sk/t100911-zaruka-na-pracku-whirlpool.html#post1009733


Skús si nájsť na nete iného technika...

U nás v okrese sú dvaja. S jedným som si ničila nervy pol roka,druhý na 1.krát chybu odstránil.

Myslim, že v velky podiel na nepodarkoch ma vyrobca. V kolotoči rýchly vývoj - výroba nemajú čas nový model dostatočne testovať. A ak nechcú zostať v úzadí, lebo si myslia, že je to zákazník čo požaduje inovácie, tak sa na trh dostavaju 50% nepodarky.
Ja to opravárom nezávidím, lebo som doloval z mojho opravara informacie a podla toho čo mi povedal, tak servis nema dostatocne skolenia o novych modeloch a vlastne opravari vychytavaju chyby vyrobcovi.
alla66
18.04.09,10:47
Tuším ,po tretej výmene môžete požadovať vrátenie peňazí.

...chcela si napísať tretej oprave...

Ja som mala závadu na pračke Gorenje 3x - mala som nárok na novú pračku.
Nechcela oprať dve dávky prádla po sebe, musela odpočívať, bol vymenený motor, programátor a stále štrajkovala. Mala som obavy si zobrať ten istý typ, tak som si priplatila a zobrala inú a klop - klop - nie je lenivá, perie i celý deň.:---

Mám i Whirpoolku, ale iný typ a tiež odstreďuje podľa nálady.:mee:
nika.sum
18.04.09,11:21
ahoj, temu zadaval moj manzel, zle to definoval, teraz som si to vsimla, ten isty problem s odstredovanim mame aj my(ako duves). Pradlo zostane uplne mokre, niekedy menej niekedy viac. Ked ma pracka dobry den odstredi v pohode, niekedy ju musim znova dat na odstredovanie a ani viackrat po sebe to neurobi, ked ma to nastve a necham to hodinu dve odstat, potom to odstredí. Najlepsie mam pocit ze odstreduje cez vikend :-). Na tej prvej nam menili motor 2x a pomohlo to na par dni a zase to iste. Teraz mi vraj tiez asi vymeni motor. Ja som hovorila so servis.technikom, kt. ma na starosti inu cast mesta a povedal, ze vraj zistili, ze je chyba v motoroch.
nika.sum
18.04.09,11:25
A este nieco, je mi luto vymenit uplne znacku nakolko mame na nu priplatenu 5 rocnu zaruku (a to idem urobit aj s ich ostatnými vyrobkami), ale asi ked bude s touto stale problem a budu nam chcet doniest inu tak si najdem model, kt. uz ma muchy vychytane...
alla66
18.04.09,11:37
Chceš päť rokov trpieť a volať opravára? Buď zmeň pračku a poprípade si priplať, alebo žiadaj vrátenie peňazí a už si nekupuj Whirlpoolku, na výber máš veľa značiek:
# aeg
# ardo
# ariston
# baumatic
# beko
# bosch
# candy
# electrolux
# eurotech
# fagor
# gorenje
# indesit
# lg
# miele
# samsung
# siemens
# whirlpool
# zanussi
duves
18.04.09,14:28
ahoj, temu zadaval moj manzel, zle to definoval, teraz som si to vsimla, ten isty problem s odstredovanim mame aj my(ako duves). Pradlo zostane uplne mokre, niekedy menej niekedy viac. Ked ma pracka dobry den odstredi v pohode, niekedy ju musim znova dat na odstredovanie a ani viackrat po sebe to neurobi, ked ma to nastve a necham to hodinu dve odstat, potom to odstredí. Najlepsie mam pocit ze odstreduje cez vikend :-). Na tej prvej nam menili motor 2x a pomohlo to na par dni a zase to iste. Teraz mi vraj tiez asi vymeni motor. Ja som hovorila so servis.technikom, kt. ma na starosti inu cast mesta a povedal, ze vraj zistili, ze je chyba v motoroch.
No mna prekvapuje, že preco je na vine motor. Co som telefonoval s opravarom, ked si chcel dohodnut stretnutnutie koli vymene motoru, mal som divny dojem, že prečo. Lebo odstredovanie je zavisle hlavne na elektronike. elektronika je citliva na male nezrovnalosti, riadiaca jednotka vyhodnoti, že pradlo v bubne nie je spravne vyvažene, tak neodstreduje. Teda u nasej to robi vtedy, ak ho je malo (napr. 4 kusy tričiek), čo nastastie nie je často, ale pračka musi odstredovat aj to malo pradla!
Potom napíšem, či ta vymena motora pomohla.

alla66: to mas jedno, aka znacka, skor ide o to v akej cenovej relacii sa zakaznik pohybuje. Možno treba kupiť pračku za 20 tisic, napokon zaciatkom 90-ych rokov tolko stali.
alla66
18.04.09,15:50
Nie je to jedno aká značka, úmyselne som napísala všetky značky pračiek a kvalitných je na zozname len pár.
Inak je pravda, čo si písal, že nie je čas na odskúšanie noviniek, v 90-rokoch sa robila overovacia séria, testovala, hľadali sa chyby a odstraňovali...teraz sa vyrobí pár kusov, nie je čas ani poriadne vychytať nedostatky, všetko ide na doraz a uvedie sa na trh novinka. Kedysi bola na prvom mieste kvalita, teraz zostala len kvantita.:mee:
Jekyll
18.04.09,16:58
Nie je to jedno aká značka, úmyselne som napísala všetky značky pračiek a kvalitných je na zozname len pár.
.:mee:

V tom zozname je len jedna kvalitná značka. Bohužiaľ, najdrahšia. :D
nika.sum
18.04.09,17:42
[quote=duves;1021538]No mna prekvapuje, že preco je na vine motor. Co som telefonoval s opravarom, ked si chcel dohodnut stretnutnutie koli vymene motoru, mal som divny dojem, že prečo. Lebo odstredovanie je zavisle hlavne na elektronike. elektronika je citliva na male nezrovnalosti, riadiaca jednotka vyhodnoti, že pradlo v bubne nie je spravne vyvažene, tak neodstreduje. Teda u nasej to robi vtedy, ak ho je malo (napr. 4 kusy tričiek), čo nastastie nie je často, ale pračka musi odstredovat aj to malo pradla!
Potom napíšem, či ta vymena motora pomohla.

No nam na tej prvej menili, motor 2x, potom aj riadiacu jednotku. Zo zaciatku to bolo sem tam, potom coraz castejsie. Ja som si myslela ze davam vela pradla, tak som to odvazila, bolo to do 5kg. Neodstruduje, ci je plna alebo je tam par kuskov. Ked dame znovu iba samotne odstredovanie, stane sa ze sa cas zastavi na nejakej minute, pracka kruti ale nie je schopna rozbehnut na plne otacky. Mne pride opravar v pondelok, tak som zvedava co spravi, viem ale ze ked budem mat narok na vymenu tak budem ziadat uplne iny model.
nika.sum
18.04.09,17:47
Nie je to jedno aká značka, úmyselne som napísala všetky značky pračiek a kvalitných je na zozname len pár.
Inak je pravda, čo si písal, že nie je čas na odskúšanie noviniek, v 90-rokoch sa robila overovacia séria, testovala, hľadali sa chyby a odstraňovali...teraz sa vyrobí pár kusov, nie je čas ani poriadne vychytať nedostatky, všetko ide na doraz a uvedie sa na trh novinka. Kedysi bola na prvom mieste kvalita, teraz zostala len kvantita.:mee:

Ved keby sa vyrabali vyrobky co vydrzia 30 rokov (tak ako chladnicky Calex, Tatramatky a pod....kupovane v 70-80 rokoch), tak potom by sa nove malo kupovali a pre koho by vyrabali? Teraz to povacsine vydrzi do tych 5 rokov (az na par vynimiek) a mozes si kupit novu pracku alebo iny spotrebic....
alla66
18.04.09,18:41
Súhlasím s tebou, ale lacná pračka môže vydržať 4 roky, ale ak si priplatím, tak očakávam i kvalitu.
220870
18.04.09,18:48
Súhlasím s tebou, ale lacná pračka môže vydržať 4 roky, ale ak si priplatím, tak očakávam i kvalitu.
Zbytočne.:mee:
lijana1
18.04.09,19:30
Prvu pracku som mala whirlpoolku, ta mi bezala cuduj sa svete 10 rokov bez poruch. potom odisla elektronika, tak sme si kupili Gorenje. Vtedy stala 13 000 mame ju asi 7 rokov a nemozem si stazovat. Kolegyne si kupili druhé pračky Whirlpoolky a mali také isté problémy aké opisujete vy .Pračky su plnené zvrchu a sú tiež poruchové
dad111
19.04.09,07:00
Súhlasím s tebou, ale lacná pračka môže vydržať 4 roky, ale ak si priplatím, tak očakávam i kvalitu.
Prečo si myslíte, že za viac peňazí dostanete väčšiu kvalitu? Veď na trhu je len veľa značiek spotrebičov, pre nich komponenty vyrába niekoľko dodávateľov. A tak je bežné, že tie hlavné časti a nie len u bielej techniky sú rovnaké, alebo od rovnakých výrobcov. Často dokonca aj výrobky sú od jedného výrobcu, len obchodný názov je rôzny pre rôzne trhy.
dad111
19.04.09,07:15
[Myslim, že v velky podiel na nepodarkoch ma vyrobca. V kolotoči rýchly vývoj - výroba nemajú čas nový model dostatočne testovať. A ak nechcú zostať v úzadí, lebo si myslia, že je to zákazník čo požaduje inovácie, tak sa na trh dostavaju 50% nepodarky.
Ja to opravárom nezávidím, lebo som doloval z mojho opravara informacie a podla toho čo mi povedal, tak servis nema dostatocne skolenia o novych modeloch a vlastne opravari vychytavaju chyby vyrobcovi.[/quote]
Dnes je vývoj a testovanie kvality na oveľa vyššej úrovni ako to bolo v minulosti. Možnosti dnešnej doby sú obrovské, testujú sa také veci o ktorých sa nám ani nesnívalo. Chybou je ale tá snaha o najnižšiu cenu. A tak sa teraz napríklad použije ložisko oveľ menšie ako prv, lebo je lacnejšie, ale aj málo vydrží. Použije sa materiál, ktorý vydrží len krátku dobu a všetko vypovie naraz. Dnes už nie je doba domácich majstrov, že keď práčka doslúžila, vyrobili si z motora brúsku, dnes už ten materiál doslúžil.
Žiaľ aj tí opravári nie sú opravári, oni len menia diely, ale nevedia prečo. Ak majú idagnostiku, tá im povie kde je chyba, ale nevedia prečo.
Ani dnešné výrobky už nie sú spôsobilé na opravu na kolene bez riadneho vyavenia. Keď sa Vám raz niekto začne vŕtať napríklad v práčke je to koniec.Žiadny opravaár nemá na to, aby Vám u Vás doma, alebo aj v jeho dieli zložil a otestoval to čo opravil. Vo výrobnom závode je zavedený systém kontorly kontroly kvality a vybavenie špeciálnym nradím, ktoré nekúpi žiadny servisák. Ak Vám aj vymení del a následne neprebehne diagnostika, je to veľká lotéria. Presne tak ako tí garážoví automechanici.
duves
19.04.09,09:36
Žiaľ aj tí opravári nie sú opravári, oni len menia diely, ale nevedia prečo.
Kapitalizmus je postaveny na rychlej spotrebe (mame k tomu aj inu temu). Cielom vyroby nie je uvadzat na trh vyrobky dlhodobej spotreby. Resp. ak by sa aj nasiel zakaznik, čo by mu nevadilo mat doma 10 či 15 ročny model pračky, tak tadialto cesta nevedie. Je to tak vo vsetkom: domace spotrebice, elektronika, auta. A mudrlantov, vseumelkov, čo vedeli opravit kedysi vsetko, vyradili tak, že do vsetkeho montuju elektroniku. Ako píšeš, bez diagnostiky domaci majster nevie zistiť nič.
alla66
19.04.09,10:07
dad111 : vôbec s tebou nesúhlasím a mám na to svoje dôvody. Konkrétne - OTK
dad111
19.04.09,12:38
dad111 : vôbec s tebou nesúhlasím a mám na to svoje dôvody. Konkrétne - OTK
Chceš povedať, že red 10 alebo 15 rokmi ste mali na OTK lepšie prístrojové vybavenie ako teraz? Že ste zachytili viac vadných výrobkov? Že vstupný materiál bol kvalitnejší? Že technologická disciplína bola na vyššej úrovni? Úroveň kontroly kvality materiálov a procesu je dnes na neporovnateľne vyššej úrovni. To, čo vtedy vychádzalo z výroby bol proti dnešnej dobe neuveriteľný brak. Ak niečo bolo kvalitné, tak rozhodne nie na našom trhu. Veď vtedy sa bežne hovorilo "dorob si doma sám" Keď ste niečo kúpili tak tam chýbalo raz to, potom to, museli ste všetko prispôsobiť a stále opravovať. Vtedy bolo ale všetko extrémne predimenzované. Vydržalo to, aj keď to malo len polovicu skruriek, ktoré tam skrátka nejaký lajdák nedal, lebo deň predtým mal vypité. Žiadna kontrola si nedovolila zastaviť ani hodinovú produkciu. A dnes? V pohode Vám zastavia expedíciu aj mesačnú.
Barakon
19.04.09,12:39
Veľa názorov a nič viac, pohybujem sa v opravách a medzi opravármi roky /vyrábam pre nich náhradné diely na práčky/, pravdepodobne budem poznať aj vášho opravára, napíšte jeho meno. Motor na práčke meniť, pre to, že práčka poriadne nevyžmýka prádlo je pravdepodobne len opravárova "vychcanosť". Zo skúsenosti viem, že výmena motora zo slabým žmýkaním má málokedy niečo spoločné, hlavne ak je práčka v záruke. Pri súčasnej cene motorov na práčky je jeho výmena pre opravára ak je práčka v záruke zaujímavým kšeftom, a preplácanie záruk je tiež pre slabšieho opravára, ktorý má málo zákaziek zaujímavým príjmom. Väčšinou pri riadnom neodstredení prádla / čiže po vybraní prádla s práčky je prádlo mokré/ je na vine to, že nebola pred žmýkaním riadne vypustená voda - príčina? Zapchaná hadica, poškodený motorček čerpadla, ale najbežnejším dôvodom je upchanie filtra, napr. pri praní takých materiálov ako je deka ap. sa filter zanesie dosť rýchlo. Ale, pokiaľ je to v záruke, tak prečo nevymeniť motor, prečo neprísť viackrát na opravu ap. Pokiaľ sa týka uvedených typov práčok, tak musím upozorniť, že práčky sa u daných výrobcov väčšinou len skladajú. V práčkach dnes sú montované univerzálne diely. Napr. motorček čerpadla Plaset, je montovaný skoro do všetkých vami uvádzaných práčok, to isté je s programátormi, hladinomermi, termostatmi, hadicami ap., takže dnes vyberať práčku podľa typu je blbosť, často ide o dizajn. Odporúčam nákup doma "vyrobenej" práčky Whirlpool, vrchom plnenej, čo najlacnejšej. S praxe viem, že Whirlpool má hlavne na Slovensku najlepší a najkvalitnejší servis, ktorý bol prevzatý po Tatramatke. Problém záručných opráv je všade rovnaký a aj rovnaké dôvody, taktiež zlé testovanie práčok je blbosť od blbého opravára. Napr. taký Elektrolux mal svojho času problém pokryť opravármi Slovensko. Väčšinou sú to opravári vyškolený Tatramatom a neskôr Whirlpoolom, ktorý opravujú aj práčky iných výrobcov, výrobcov, ktorý sa školením opravárov veľmi nezaťažujú. Práčku s predlženou zárukou by som tiež nekupoval, prečo? Pre častú návštevu opravárov. Ak máte bližšiu otázku, napíšte, pozhováram sa s daným opravárom ako testuje neotestované práčky výrobcu, to by my musel riadne niečo a hlavne odborne dosť dlho vysvetľovať ale s výmyslami by nepochodil, to je len ospravedlnenka jeho neodbornosti pred zákazníkmi, alebo jeho „vychcanosť“.
alla66
19.04.09,12:51
Chceš povedať, že red 10 alebo 15 rokmi ste mali na OTK lepšie prístrojové vybavenie ako teraz? Že ste zachytili viac vadných výrobkov? Že vstupný materiál bol kvalitnejší? Že technologická disciplína bola na vyššej úrovni? Úroveň kontroly kvality materiálov a procesu je dnes na neporovnateľne vyššej úrovni. To, čo vtedy vychádzalo z výroby bol proti dnešnej dobe neuveriteľný brak. Ak niečo bolo kvalitné, tak rozhodne nie na našom trhu. Veď vtedy sa bežne hovorilo "dorob si doma sám" Keď ste niečo kúpili tak tam chýbalo raz to, potom to, museli ste všetko prispôsobiť a stále opravovať. Vtedy bolo ale všetko extrémne predimenzované. Vydržalo to, aj keď to malo len polovicu skruriek, ktoré tam skrátka nejaký lajdák nedal, lebo deň predtým mal vypité. Žiadna kontrola si nedovolila zastaviť ani hodinovú produkciu. A dnes? V pohode Vám zastavia expedíciu aj mesačnú.

znova nemáš pravdu:mee:
alla66
19.04.09,13:09
Veľa názorov a nič viac, pohybujem sa v opravách a medzi opravármi roky /vyrábam pre nich náhradné diely na práčky/, pravdepodobne budem poznať aj vášho opravára, napíšte jeho meno. Motor na práčke meniť, pre to, že práčka poriadne nevyžmýka prádlo je pravdepodobne len opravárova "vychcanosť". Zo skúsenosti viem, že výmena motora zo slabým žmýkaním má málokedy niečo spoločné, hlavne ak je práčka v záruke. Pri súčasnej cene motorov na práčky je jeho výmena pre opravára ak je práčka v záruke zaujímavým kšeftom, a preplácanie záruk je tiež pre slabšieho opravára, ktorý má málo zákaziek zaujímavým príjmom. Väčšinou pri riadnom neodstredení prádla / čiže po vybraní prádla s práčky je prádlo mokré/ je na vine to, že nebola pred žmýkaním riadne vypustená voda - príčina? Zapchaná hadica, poškodený motorček čerpadla, ale najbežnejším dôvodom je upchanie filtra, napr. pri praní takých materiálov ako je deka ap. sa filter zanesie dosť rýchlo. Ale, pokiaľ je to v záruke, tak prečo nevymeniť motor, prečo neprísť viackrát na opravu ap. Pokiaľ sa týka uvedených typov práčok, tak musím upozorniť, že práčky sa u daných výrobcov väčšinou len skladajú. V práčkach dnes sú montované univerzálne diely. Napr. motorček čerpadla Plaset, je montovaný skoro do všetkých vami uvádzaných práčok, to isté je s programátormi, hladinomermi, termostatmi, hadicami ap., takže dnes vyberať práčku podľa typu je blbosť, často ide o dizajn. Odporúčam nákup doma "vyrobenej" práčky Whirlpool, vrchom plnenej, čo najlacnejšej. S praxe viem, že Whirlpool má hlavne na Slovensku najlepší a najkvalitnejší servis, ktorý bol prevzatý po Tatramatke. Problém záručných opráv je všade rovnaký a aj rovnaké dôvody, taktiež zlé testovanie práčok je blbosť od blbého opravára. Napr. taký Elektrolux mal svojho času problém pokryť opravármi Slovensko. Väčšinou sú to opravári vyškolený Tatramatom a neskôr Whirlpoolom, ktorý opravujú aj práčky iných výrobcov, výrobcov, ktorý sa školením opravárov veľmi nezaťažujú. Práčku s predlženou zárukou by som tiež nekupoval, prečo? Pre častú návštevu opravárov. Ak máte bližšiu otázku, napíšte, pozhováram sa s daným opravárom ako testuje neotestované práčky výrobcu, to by my musel riadne niečo a hlavne odborne dosť dlho vysvetľovať ale s výmyslami by nepochodil, to je len ospravedlnenka jeho neodbornosti pred zákazníkmi, alebo jeho „vychcanosť“.
súhlasím s tvojím príspevkom, ale nie som si istá s jednou vetou..si z východu a môžeš poznať napr.môjho opravára zo západu? inak ja som s ním spokojná...:)
Barakon
19.04.09,15:11
Ano, môžem a pravdepodobne aj poznám, stačí, keď mi napíšeš mesto a ja ti poviem koľko a ktorí opravári tam pôsobia.
duves
19.04.09,16:02
Veľa názorov a nič viac, pohybujem sa v opravách a medzi opravármi roky /vyrábam pre nich náhradné diely na práčky/, pravdepodobne budem poznať aj vášho opravára, napíšte jeho meno. Motor na práčke meniť, pre to, že práčka poriadne nevyžmýka prádlo je pravdepodobne len opravárova "vychcanosť". Zo skúsenosti viem, že výmena motora zo slabým žmýkaním má málokedy niečo spoločné, hlavne ak je práčka v záruke. Pri súčasnej cene motorov na práčky je jeho výmena pre opravára ak je práčka v záruke zaujímavým kšeftom, a preplácanie záruk je tiež pre slabšieho opravára, ktorý má málo zákaziek zaujímavým príjmom. Väčšinou pri riadnom neodstredení prádla / čiže po vybraní prádla s práčky je prádlo mokré/ je na vine to, že nebola pred žmýkaním riadne vypustená voda - príčina? Zapchaná hadica, poškodený motorček čerpadla, ale najbežnejším dôvodom je upchanie filtra, napr. pri praní takých materiálov ako je deka ap. sa filter zanesie dosť rýchlo. Ale, pokiaľ je to v záruke, tak prečo nevymeniť motor, prečo neprísť viackrát na opravu ap. Pokiaľ sa týka uvedených typov práčok, tak musím upozorniť, že práčky sa u daných výrobcov väčšinou len skladajú. V práčkach dnes sú montované univerzálne diely. Napr. motorček čerpadla Plaset, je montovaný skoro do všetkých vami uvádzaných práčok, to isté je s programátormi, hladinomermi, termostatmi, hadicami ap., takže dnes vyberať práčku podľa typu je blbosť, často ide o dizajn. Odporúčam nákup doma "vyrobenej" práčky Whirlpool, vrchom plnenej, čo najlacnejšej. S praxe viem, že Whirlpool má hlavne na Slovensku najlepší a najkvalitnejší servis, ktorý bol prevzatý po Tatramatke. Problém záručných opráv je všade rovnaký a aj rovnaké dôvody, taktiež zlé testovanie práčok je blbosť od blbého opravára. Napr. taký Elektrolux mal svojho času problém pokryť opravármi Slovensko. Väčšinou sú to opravári vyškolený Tatramatom a neskôr Whirlpoolom, ktorý opravujú aj práčky iných výrobcov, výrobcov, ktorý sa školením opravárov veľmi nezaťažujú. Práčku s predlženou zárukou by som tiež nekupoval, prečo? Pre častú návštevu opravárov. Ak máte bližšiu otázku, napíšte, pozhováram sa s daným opravárom ako testuje neotestované práčky výrobcu, to by my musel riadne niečo a hlavne odborne dosť dlho vysvetľovať ale s výmyslami by nepochodil, to je len ospravedlnenka jeho neodbornosti pred zákazníkmi, alebo jeho „vychcanosť“.
Len k tým hrubo vyznačeným. Myslim, že to ma logiku, že nemôže byť motor príčinou zleho vyžmýkania, to napokon uvadzam aj ja. No odmietam myslienku o plnom či upchatom filtri 2 mesacnej pračky. Ja problem tipujem na chybu elektroniky. Este raz píšem: ak je pračka plná, pradlo sa odstredí, ak su tam 3-4 kusky, neodstreduje. Skoda, že tam nie je možnosť vypnuť elektroniku vyvažovania pri malom množstve náplne. To vyvažovanie ma logiku, pri nadmernom kuse (napr. deka), kedy byva problem aby to bolo rovnomerne vyvažene. Velke otačky pri nevyvážení maju likvidačný účinok na trvanlivosť ložísk.
A odmietam myslienku nekupovať predlženu zaruku. Myslim, že je to naopak vyhodné.
Barakon
19.04.09,16:41
Bol by ste prekvapený s tým upchatím filtra, pri mojej 30-ročnej praxe s automatickými práčkami som sa stretol už z hocičím, koľkokrát stači na upchatie niečo malé čo vypadne z nádrže do bubna, vreckovka, tenká ponožka, peniaze ap., stačí aby pri začatí žmýkania nebola vypustená /odčepaná/ všetka voda. Po začatí žmýkania už proces žmýkania a odstredivá sila nedovolí odčerpať zbytkovú vodu. Bolo by potrebné pozrieť, či pri vypúšťaní vody /napr. po praní neodteká trochu slabšie voda z práčky, ak ano, je jednoznačne niečo, čo nedovolí odčerpať rýchlo vodu z práčky a potom je už neskoro. Ak je tlak vyčerpávania správny, tak je možné, že je vadný hladinomer - voda nie je úplne vyčerpaná, ale on dá signál, že ano a potom sa spustí žmýkanie, zvyšná voda neodtečie z horeuvedého dôvodu a prádlo je mokré. Tu nie je priestor na detailnejšie vysvetľovanie, lebo výnimočne môže isť aj o iné dôvody ako opisujem, ale to sú dôvody zriedkavo vyskytujúce sa. Predlžená záruka, ja som písal, že ja osobne by som za ňu nedoplácal, viem prečo, ale to hovorím sám za seba, vy sa môžete rozhodnúť podľa vášho želania a priania. Predlžená záruka pokiaľ viem je na vadu materiálu, nie na bežnú závadu, napr. zapečie sa vám ložisko a zodre lôžko v nádrži, ložisko vám vymenia, ale drahú nádrž večšinou nie, resp. vymenia, ale za vaše peniaze, lebo na nádrži nebola zistená výrobná závada ap., každý servis a každý servisák sa na to pozerá ináč. Z praxe viem, že ak má vypadnúť niečo v práčke, tak sa to stane do dvoch rokov, a ak vydrží dva roky, tak už večšinou vydrží aj viac rokov. Akurát nejaké menšie opravy. Napr. osky na bubnoch odchádzajú do dvoch rokov, ak vydržia tie dva roky tak už je pokoj. Prečo? Verte, že by som vám aj to vysvetlil, ale tu na to nie je priestor. Ak máte iný názor, alebo váš opravár, nech sa mi ozve, ja mu to vysvetlím, tým, že sa mu predstavím a bude vedieť s kým hovorí a bude ticho, lebo ma pravdepodobne bude poznať, a vie, že s touto problematikou sa roky zaoberám. Materiál neodchádza zlým zložením materiálu, ale agresívnymi pracími prostriedkami a niekedy aj zlým nastavením teploty, šetrením ap., ale to je na dlhú tému. Len si priplatte záruku, výrobca sa vám poďakuje aj s "desiatým zmyslom".
duves
19.04.09,17:24
Pre istotu pozriem ten filter, ale ako vravim pračka odstreduje, ak je plna pradla.
sykop
20.04.09,07:23
Ufff. Po prečítaní tejto témy si musím vážiť plne funkčnú 33-ročnú TATRAMATKU a hlavne toto si musí prečítať manželka, ktorá mi už 3 roky pípli uši a túži po novej zúženej Whirlpoolke.
nika.sum
20.04.09,07:33
Ufff. Po prečítaní tejto témy si musím vážiť plne funkčnú 33-ročnú TATRAMATKU a hlavne toto si musí prečítať manželka, ktorá mi už 3 roky pípli uši a túži po novej zúženej Whirlpoolke.

zuzenu neodporucam, vraj su s nou tiez problemy, ja som mala pred tymto typom co stale nepracuje ako ma:mad:, zuzenu Whirlpoolku kvoli mieste v kupelni a ta si pre istotu pockala na koniec zaruky a pokazila sa v nej elektrika. Pre mna su tieto vyrobky znacky Whirlpool asi posledne co sme kupili a potom ked nam skoncia zaruky (co vyzera ze pri tomto predlzovani to bude asi tak o 20 rokov;)) si kupime nieco ine.

A este k filtru, ten sme pozerali uz niekolkokrat, dnes pride opravar a som zvedava, co spravi
elpka
20.04.09,08:14
Súhlasím s Barakon, (ja som priamo od fachu-opravárenského) že väčšinou nedobré odstredenie súvisí s filtrom, alebo s čerpadlom, ale mám skúsenosť s viacerými značkami, že sú veľmi poruchové moduly, no čo sa týka motorov, tých meníme asi 1% z celkových záručných opráv, jedine v jednej značke sú poruchové a to len pri dvoch modeloch. Priamo diskutovanú značku v záruke nerobím, len po záruke, ale v rámci záruky robím 6 druhov značiek a tie ND nám väčšinou, ako uviedol Barakon pasujú navzájom a netýka sa to len pračiek. Ale ozvi sa ako ti vlastne závadu odstránili a či ti aj niečo vymieňali. Elpka
arizona
20.04.09,08:19
zuzenu neodporucam, vraj su s nou tiez problemy, ja som mala pred tymto typom co stale nepracuje ako ma:mad:, zuzenu Whirlpoolku kvoli mieste v kupelni a ta si pre istotu pockala na koniec zaruky a pokazila sa v nej elektrika. Pre mna su tieto vyrobky znacky Whirlpool asi posledne co sme kupili a potom ked nam skoncia zaruky (co vyzera ze pri tomto predlzovani to bude asi tak o 20 rokov;)) si kupime nieco ine.

A este k filtru, ten sme pozerali uz niekolkokrat, dnes pride opravar a som zvedava, co spravi
Mala som dlhé roky zúženú Ardo a bola som spokojná:)
nika.sum
20.04.09,12:59
Mala som dlhé roky zúženú Ardo a bola som spokojná:)

Ja uz mam niekedy pocit, ze na tie spotrebice negativne vplyvam:mee:. Ale mozno ze su problemy len s Whirlpool
duves
20.04.09,14:06
Ja uz mam niekedy pocit, ze na tie spotrebice negativne vplyvam:mee:. Ale mozno ze su problemy len s Whirlpool
No my mame doma mikrovlnku Whirlpool so zapekacou funkciou crisp z roku 1996 - vtedy to bola novinka, stala neuveritelnych 15 litrov a slape stale.
alla66
20.04.09,14:41
Ja uz mam niekedy pocit, ze na tie spotrebice negativne vplyvam:mee:. Ale mozno ze su problemy len s Whirlpool

Nie si sama, ja som už vrátila chladničku, dve pračky, toustovač.....so všetkými spotrebičmi mám trable, podchvíľu riešim nejakú reklamáciu.. boli to iné značky, nielen Whirlpool
určite je nás viac, ktorí máme podobné problémy....píšemmimotemy
nika.sum
21.04.09,08:04
No tak vcera opravar na pracke vymenil riadiacu jednotku, stihla som dat prat jednu pracku, odstredila, tak som zvedava ako to bude robit dalej. Ten isty nam opravoval hned aj umyvacku, vymenil cerpadlo, vraj za lepsie. Tak dufam, ze bude chvilu klud. Predlzila som hned zaruku aj na el.ruru, chladnicku a tu umyvacku, takze aspon 5 rokov to bude "zdarma" keby nieco...
duves
21.04.09,14:02
Prave odisiel opravar, funguje odstredovanie s malym množstvom pradla.Menil motor a riadiacu jednotku. Este to par krat otestujem.
nika.sum
25.04.09,06:13
Takze mne vcera zase 2x neodstredila, mala som ju plnu. pockam par dni, a uvidim ako bude pracovat dalej a znova zavolame opravara.
alla66
25.04.09,08:03
nika.sum : skúšaj pračku, nenechaj ju odpočívať, nečakaj a okamžite reklamuj....
duves
25.04.09,10:24
Takze mne vcera zase 2x neodstredila, mala som ju plnu. pockam par dni, a uvidim ako bude pracovat dalej a znova zavolame opravara.
Dobre, že si sa ozvala. Konzultoval som nieco s opravarom o tych typoch a on tvrdi, že tento model: AWO\D 431 (http://www.porada.sk/t59527-431-vysledok-hospodarenia-v-schvalovani.html) 35\1 je snad najhorsi z poslednych a maju vela reklamacii na ne.
Nam odstreduje, este to odskusam s malym mnozstvom pradla.
nika.sum
27.04.09,11:56
no cez vikend pracka mala tiez problem s odstredovanim s vacsim mnozstvom pradla, dnes mi odstredila, teraz som dala znovu prat, tak uvidim a zajtra tam zase zavolam. Myslim ze sa to jednoducho neda opravit, tentoraz ked budem mat narok na novu pracku, tak chcem iny model a asi pouvazujem aj na plnenu z hora, ale to som este nikdy nemala tak neviem...ale asi pouvazujem nad siestym zmyslom, lebo mam pocit ze Whirpool pracky beru siesty zmysel po svojom - ked uzna za vhodne odstredi a ked nie tak to necha mokre:-)
nika.sum
27.04.09,12:03
nika.sum : skúšaj pračku, nenechaj ju odpočívať, nečakaj a okamžite reklamuj....

neboj u nas nema cas odpocivat, my perieme skoro kazdy den, mozno preto nam tie pracky strajkuju:D
alla66
27.04.09,14:06
Fajn, skôr zistíš závadu,,,,vyreklamuj si novú pračku inej typy:) , ak sa bude dať i značky:cool:
nika.sum
28.04.09,20:14
Urcite vyreklamujem, ale asi len ineho typu, znacku - mam zaruku dokopy 7 rokov - tak snad natrafime na taku, kt. bude aspon 5 prat bez problemov.
duves
29.04.09,10:04
Urcite vyreklamujem, ale asi len ineho typu, znacku - mam zaruku dokopy 7 rokov - tak snad natrafime na taku, kt. bude aspon 5 prat bez problemov.
Kto dava 7 rokov zaruky? Na pračky?:eek:
daduc
30.04.09,14:45
ja mam problem s ohrevom vody v pračke whirpool awg 875 D plnená spredu. Mám doma vyradenu pračku plnenú z vrchu whirpool awt 2288, kde je odídený motor. Možem použiť špiralu z tejto vyradenej pračky do awg 875 D ???
nika.sum
30.04.09,20:36
Kto dava 7 rokov zaruky? Na pračky?:eek:

Whirpool, umoznuje si predlzit zaruku, zo zakona su 2 roky, ale da sa predplatit zaruka na 5 rokov na nahradne diely a opravy, alebo na 8 rokov na nahradne diely. Nam priniesli novu pracku, takze ta zaruka zacala plynut od zaciatku. Servisak, mi dokonca povedal, ze pred koncom tych piatich rokov sa da zaruka znova predlzit.
DanielaSL
01.05.09,07:09
Keď som chcela kúpiť novú práčku, tak som prelúskala plno tém na nete a pozrela som si aj test práčok...inak niekde tu bol link pricapený - a zistila som, že Whirpool je čo sa týka kvality až niekde skôr ku koncu. Tak som sa vybrala do Nay a zisťovala som, akú značku by mi doporučil predavač. Moje kritéria boli, aby bola úsporná a kvalitná. Doporučil mi Bosch, Elektrolux alebo Siemens. Keď som sa opýtala, že čo by povedal na Whirpool...tak mi odpovedal , že tá je skôr zaradená v tej nižšej kategórii. A tak som si ju nakoniec nevybrala.....;)
duves
01.05.09,07:41
Whirpool, umoznuje si predlzit zaruku, zo zakona su 2 roky, ale da sa predplatit zaruka na 5 rokov na nahradne diely a opravy, alebo na 8 rokov na nahradne diely. Nam priniesli novu pracku, takze ta zaruka zacala plynut od zaciatku. Servisak, mi dokonca povedal, ze pred koncom tych piatich rokov sa da zaruka znova predlzit.
No jo, tu predlženu zaruku som dokupoval tiež. No kupoval som full na 5 rokov. Ale urcite to nie je tak ako uvadzaš, že 2+5 rokov=7 rokov. Jednoducho zakupenim programu INFINITY sa posuva zaruka na 5 rokov, nenačítava sa. Alebo sa mýlim?
alla66
01.05.09,08:20
Aká je logika...kúpiť si nekvalitný výrobok a priplatiť si predĺženú záručnú dobu...nechápem....
duves
01.05.09,10:07
Ale na tovare nie je napísene: "Pozor nekvalitný výrobok!"
alla66
01.05.09,10:43
Máš pravdu,:eek: ale máme mnoho možností sa dozvedieť o všetkých

výrobkoch, ako

spoľahlivo pracujú, aké časté závady sa vyskytujú , riešenie reklamácií.....

Hlavne čítať recenzie od majiteľov konkrétnych spotrebičov a nie reklamné

slogany od výrobcu.

Ak zaregistrujem sťažnosti na danú značku spotrebiča, výrobku... vôbec

neuvažujem jeho nad kúpou. Na trhu je veľa značiek, ktoré nepotrebujú

reklamy v žiadnych médiach a fungujú na 100%.


V poslednej dobe mám pocit, čím drahšia a väčšia reklama, tým horší

výrobok...:mee:
duves
01.05.09,16:36
Máš pravdu,:eek: ale máme mnoho možností sa dozvedieť o všetkých výrobkoch, ako spoľahlivo pracujú...
Nie vždy, zvlast ak je to vyrobok na trhu 3-4 mesiace.
alla66
01.05.09,16:43
Nemyslím konkrétne typu....ale značku....
Barakon
02.05.09,08:03
Whirpool, umoznuje si predlzit zaruku, zo zakona su 2 roky, ale da sa predplatit zaruka na 5 rokov na nahradne diely a opravy, alebo na 8 rokov na nahradne diely. Nam priniesli novu pracku, takze ta zaruka zacala plynut od zaciatku. Servisak, mi dokonca povedal, ze pred koncom tych piatich rokov sa da zaruka znova predlzit.
samuelovic, vy ste si zakupili 8 rocny program záruky Infinity?
http://www.whirlpool.sk/program_infiniti
Záručné podmienky kontraktu: 8-ročná záruka na náhradné diely
Zabezpečuje bezplatnú výmenu chybných súčiastok výrobku počas doby platnosti kontraktu. Doba platnosti je 8 rokov od dátumu zakúpenia výrobku. Prácu a cestovné náklady mechanika hradí zákazník.
duves
02.05.09,08:11
Nemyslím konkrétne typu....ale značku....
Hm... aj auto BMW je lepsie kupit ako Daciu, aj tričko Adidas je lepsie ako čínske noname tričko, atd atd.
Barakon
02.05.09,08:13
Predajca doporučuje nákup práčky /alebo hocakého výrobku/ nie podľa kvality výrobku, ale podľa toho, koľko percent zisku má z predaja daného výrobku. Pokiaľ sa jedná o výrobky z domácej výroby, predajca pochopiteľne má z predaj tohoto výrobku najnižší zisk / väčšia ponuka daných výrobkov na domácom trhu-menší zisk/ a preto z jeho pohľadu /a zisku/ ponúka ako kvalitnejší výrobok ten kde má väčší zisk - je to predsa pochopiteľné. Žiaden predajca a hlavne pri tak veľkom sortimente, nemá prehľad o kvalite predávaných výrobkov, hodnotí ich podľa svojej marže. Odporúčam pri nákupe akéhokoľvek výrobku obrátiť sa na seriózny servis s radou o kvalite výrobku, oni to opravujú, mali by vedieť o kvalite najviac. Bohužiaľ, nie je to vždy tak, niektoré výrobky, ktoré sú naozaj kvalitné, ale sa zle opravujú tak ich nákup ani servis nebude odporúčať nákup. Kvalita je relatívny pojem, jedná sa ako vždy /ako v politike/ o záujmy, a tie sú často protichodné.
dad111
02.05.09,20:29
Predajca doporučuje nákup práčky /alebo hocakého výrobku/ nie podľa kvality výrobku, ale podľa toho, koľko percent zisku má z predaja daného výrobku. Pokiaľ sa jedná o výrobky z domácej výroby, predajca pochopiteľne má z predaj tohoto výrobku najnižší zisk / väčšia ponuka daných výrobkov na domácom trhu-menší zisk/ a preto z jeho pohľadu /a zisku/ ponúka ako kvalitnejší výrobok ten kde má väčší zisk - je to predsa pochopiteľné. Žiaden predajca a hlavne pri tak veľkom sortimente, nemá prehľad o kvalite predávaných výrobkov, hodnotí ich podľa svojej marže. Odporúčam pri nákupe akéhokoľvek výrobku obrátiť sa na seriózny servis s radou o kvalite výrobku, oni to opravujú, mali by vedieť o kvalite najviac. Bohužiaľ, nie je to vždy tak, niektoré výrobky, ktoré sú naozaj kvalitné, ale sa zle opravujú tak ich nákup ani servis nebude odporúčať nákup. Kvalita je relatívny pojem, jedná sa ako vždy /ako v politike/ o záujmy, a tie sú často protichodné.
Veď práve aj tie servisy sa toho držia. Ak pri predaji sú rozdielne zisky u rôznych značiek, čo podľa mňa nie je celkom pravda, tak u servisu je to omnoho väčší rozdiel. Moja skúsenosť s radou od servisu je práve opačná. Radili mi práve tú značku, s ktoru som mal obrovské problémy, ale na druhej strane servis vždy ochotne vykonali. Až nakoniec som vymenil značku, ktorú mi oni neodporúčali a som spokojný. Nový produkt sa nekazí. Oni nemusia robiť a to asi pre nich nie je dobré. Vysvetlenie je jednoduché. Keď som rušil kúpnu zmluvu, podklad boli aj dokumenty od servisu. Bolo tam popísané aj to, čo nikdy nerobili. Mne to bolo jedno. Hlavne, že som sa zbavil nepodarku.
nika.sum
06.05.09,20:08
samuelovic, vy ste si zakupili 8 rocny program záruky Infinity?
http://www.whirlpool.sk/program_infiniti
Záručné podmienky kontraktu: 8-ročná záruka na náhradné diely
Zabezpečuje bezplatnú výmenu chybných súčiastok výrobku počas doby platnosti kontraktu. Doba platnosti je 8 rokov od dátumu zakúpenia výrobku. Prácu a cestovné náklady mechanika hradí zákazník.
Ja som si zakupila 5 rokov komplet, inak by som sa na tom mechanikovi nedoplatila:)
nika.sum
06.05.09,20:11
No jo, tu predlženu zaruku som dokupoval tiež. No kupoval som full na 5 rokov. Ale urcite to nie je tak ako uvadzaš, že 2+5 rokov=7 rokov. Jednoducho zakupenim programu INFINITY sa posuva zaruka na 5 rokov, nenačítava sa. Alebo sa mýlim?
Ano to som sa pomylila, je to 2 normalna zaruka +3predlzenie. Hoci pri mojom stasti na pracky, mi zacala znova plynut odznova, tak to vyzera ze ju budeme mat poriadne dlho :-)
alla66
06.05.09,22:53
nika.sum : Pračka už poslúcha?:)
alušik
07.05.09,06:37
Zvlášne, mám práčku tejto značky už 14 rokov. Tiež mi občas zaštrajkovala pri odstreďovaní - jednoducho si tesne pred týmto krokom programu pranie skončila a hotovo... Nevedela som prísť na to, kedy sa to stane. Na začiatku to robila častejšie, teraz je to skôr už len tak 2x za rok. Keď sa to udialo, jednoducho som len pootočila o málilinko tým "čudlíkom", čo sa nastavuje program, aby to preplo na začiatok odstreďovania, a potom to v pohode odstredilo. Nenapadlo ma volať kvôli tomu technika... :confused: Práve sme však uvažovali kúpiť novú práčku a určite som chcela rovnakú značku. Asi budem musieť teda viac pouvažovať nad kúpou...
Elena Navrátilová
07.05.09,06:56
Alenka, ja mám tiež práčku Whirpool... novú, pár týždňov. Mala som Ardo. Bola som vcelku spokojná. Vydržala 8-9 rokov. Teraz nechcela točiť bubnom, tak som sa rozhodla pre novú. Známi odporúčali Electrolux, Whirpool kupovali v obchodoch rôznych predajných sietí. Ja som pozerala na internete. Zvažovala som úspornosť, otáčky žmýkania, spotrebu vody, energií... nenašla som inú práčku s tými parametrami. Jednoducho som sa rozhodla na základe parametrov. Som presvedčená že obchody ponúkajú na základe provízie z predaja. Kde sú časy že v obchodoch mali prehľad o poruchovosti predávaného tovaru? Jednoducho sa riadia trhovým mechanizmom. Ale môj názor že nezáleží dnes až tak na značke ako na vydarenosti výrobku. Ardo je zatiaľ odložené ak by sa podarilo opraviť, tak bude v rezerve. Ak nie pôjde do šrotu. Ale investovať do opravy sa podľa môjho názoru (odhadom 150 €) neoplatí.
afun
15.05.09,19:02
zdravím vo spolok.
uvedený problém som mal po pol roku spoľahlivej činnosti. Prvý príznak bol, že práčka nedožmýkala. Sám a tiež servisák ma ubespečoval, že uvedená chyba vznikla zlým rozložením prádla. Následne po praní nešla do plákania. oprava výmena programátora. dva týždne bezproblémovej činnosti. Následné opätovné zlyhanie. Výmena motora a programátora. Tretia oprava sa neuskutočnila doporučená výmena. Nemením cez technika ale idem do obchodu a proti svojej vôli mením značku.
info cena opráv
1. 106,
2. 242,
neviemsi predstaviť, že by som uvedené opravy realizoval po záruke.
Ak vie niekto doporučiť značku resp. typ práčky budem rád.
alla66
15.05.09,19:25
Moja voľba :
# aeg
# ardo
# ariston
# baumatic
# beko
# bosch
# candy ?
# electrolux
# eurotech
# fagor
# gorenje
# indesit
# lg
• miele-vyhrala febr.test kvality
# samsung
# siemens
# whirlpool
# zanussi

Pokaziť sa môže každá pračka...:)
afun
17.05.09,09:12
dík
skúsil som bosch.
pokaziť sa môže každá, no opraviť sa dá asi iba niektorá:)
duves
17.05.09,11:22
Moja voľba :
# aeg
# ardo
# ariston
# baumatic
# beko
# bosch
# candy ?
# electrolux
# eurotech
# fagor
# gorenje
# indesit
# lg
# miele
# samsung
# siemens
# whirlpool
# zanussi

Pokaziť sa môže každá pračka...:)
Ten zoznam mas na zaklade nejakych relevatnych testoch? Lebo si myslim, že prave miele patri medzi špičku. A zasa naopak, gorenje tam nema čo robiť.
alla66
17.05.09,11:38
Napísala som : moja voľba...môžem mať svoj názor?
...každý môže mať iný názor...rešpektujem:)
duves
17.05.09,12:09
Potom treba dodat: tento rebričťek je vypracovany na zaklade mojich uvah a nema oporu zo skuseností. A pri zostavovani som použil/a vlastne pocity.
Nič v zlom.;)
alla66
17.05.09,12:40
Žiadne pocity, všetko je dlhoročná skúsenosť mojich známych a samozrejme moja. Preto nepíšem o značke, o ktorej nemám informácie.
duves
17.05.09,13:15
Myslim si, že to je prave to, že to neobjektivne skresli hodnotenie. Napriklad skusenost niekoho, kto kupi mercedes a sa to auto pokazi po prejdeni par km, môže byť velmi negativna. No jeho hodnotenie vychadza z jeho jedinej skusenosti. Seriozny by bol hodnotiaci test, kde by sa vyrobky podrobili rovnakym podmienkam. Osobne si to neviem predstavit a takto môžu vznikať šumy - "jedna pani povedala". A napokon ešte dodavam, áno, čo sa môže pokaziť, tak sa aj pokazí. No záleží od servisu, aký bude dalsi vyvoj skuseností užívateľa. Nemôžem preto povedať, že sa nič nesmie pokaziť, len preto, že to očakávame od určitej značky. No dôležité je, či tie poruchy sú sustavné a ako sa k tomu postaví servis.
alla66
17.05.09,14:07
Máš skúsenosť so značkou Miele?
Februárové vydanie časopisu dTest 2009 znovu prináša aktuálne výsledky rozsiahleho testu práčok najrôznejších značiek dostupných na českom trhu. Z 30 testovaných prístrojov obsadili prvé miesto hneď tri modely Miele a to W 3923 WPS, W 4144 a W 1622. Dôkaz toho, že Miele venuje starostlivosti o bielizeň skutočne veľkú pozornosť.
zdroj:http://www.miele.sk/cz/miele-aktualne/testy/390.html

Vieš koľkokrát mi šumy - JPP - jedna pani povedala - pomohli?:)
duves
17.05.09,14:19
Nie, nemam Miele. Ale v tvojom rebričku kvalitnych prácok sa miele nenachadza.
alla66
17.05.09,14:22
Žiadne pocity, všetko je dlhoročná skúsenosť mojich známych a samozrejme moja. Preto nepíšem o značke, o ktorej nemám informácie.
Preto som nespomínala Miele....:)
PS.:Upravila som rebríček:)
lulyi
18.05.09,16:58
Dobry den...chcela by som sa opytat kolko stoji nahradny bubon do pracky whirpool...oznacenie neviem lebo to ma svokra len priblizne..a ak ste s vychodu mozem vediet skade???svokra je z Vranova...
nika.sum
25.05.09,20:12
nika.sum : Pračka už poslúcha?:)

Ahoj, ten cas tak strasne leti preto ta odpoved az teraz. Ta nasa pracka je fakt divna, parkrat vyperie super, potom zase nie, poslednu dobu sa jej celkom dari a kedze mam trochu viac inych starosti, tak som servis nevolala, ale ak sa pocet zle odstredených prani zvysi, tak tam zavolam. Urcite sa Vam zase ozvem.
alla66
25.05.09,20:28
Nika.sum nečakaj....čas ubehne a budeš mať problémy s uznaním reklamácie...Ak Ti raz perie na 100% a potom štrajkuje, to nie je v poriadku...Reklamuj, reklamuj a nedaj sa :)
nika.sum
26.05.09,19:34
Nika.sum nečakaj....čas ubehne a budeš mať problémy s uznaním reklamácie...Ak Ti raz perie na 100% a potom štrajkuje, to nie je v poriadku...Reklamuj, reklamuj a nedaj sa :)
Ahoj, mne vsak zacala na tuto pracku plynut zaruka v 01/2009. Problem je ze ak teraz castejsie odstredi ako neodstredi, tak ked pride servisny technik, je velmi mala pravdepodobnost, ze neodstredi, a ja potom vyzeram ako ..... :( ale urcite nebudem cakat dlho. Dakujem sa povzbudenie.
alla66
26.05.09,19:57
Pravdepodobnosť, že bude poslúchať pri servis.technikovi je veľká...vraví sa tomu "Zákon schválnosti"...ale, ak pračka nefunguje, ako sa patrí...určite by som ju reklamovala zavčasu a nečakala týždne, mesiace, rok...
Luk79
22.06.09,13:08
Zdravim, nam sa tiez nedavno pokazila pracka Whirpool AWT 2288/3-800, preto zhanam rovnaky alebo podobny typ starsej pracky na predaj, nema nahodou niekto z vas?
mirka165
18.07.09,10:18
My sme pred mesiacom kúpili novú Whirpool práčku so 6. zmyslom zhora plnenú. som z nej dosť sklamaná, keď perie, v kúpeľni je smrad zo špinavej vody, je to normálne? A pranie na 60°C bez predprania si načasuje na 2.45 hod. Najradšej by som ju vrátila.
arizona
18.07.09,10:27
My sme pred mesiacom kúpili novú Whirpool práčku so 6. zmyslom zhora plnenú. som z nej dosť sklamaná, keď perie, v kúpeľni je smrad zo špinavej vody, je to normálne? A pranie na 60°C bez predprania si načasuje na 2.45 hod. Najradšej by som ju vrátila.

Tiež mám takú (číslo nepíšeš, ale to je asi jedno). Smrad nemám, lebo hadicu nám napojenú priamo do odtoku. Ale nemyslím, že by to bolo spôsobené pračkou :confused:
Všetko pranie si môžeš časovo skrátiť, ja to tiež často používam. Stlačíš knoflík "R" na ľavej strane-príp. pozri vo svojom návode.
najag
18.07.09,12:52
Nie je nad staru poctivu valchu, nic sa nikdy nepokazi:D
duves
18.07.09,13:33
Tiež mám takú (číslo nepíšeš, ale to je asi jedno). Smrad nemám, lebo hadicu nám napojenú priamo do odtoku. Ale nemyslím, že by to bolo spôsobené pračkou :confused:
Všetko pranie si môžeš časovo skrátiť, ja to tiež často používam. Stlačíš knoflík "R" na ľavej strane-príp. pozri vo svojom návode.
Najlepsie je, aby pračka vypušťala do odtoku. Vpúšťanie do vany je taky stary system spred 20-30 rokov.

Apropo, pračky a ich životnosť. Švagrova kupovala novu, lebo jej odišla Candy po 4,5 roka. To nie je normalne!
mirka165
18.07.09,16:09
No ale samozrejme že je napojená na odtok, veď práve tomu nerozumiem, predtým sme mali Ardo a bolo to v pohode, dokonca sme nemali takýto problém ani so starou Tatramatkou:-(
Ten čas musím skrátiť, ešte to nemám dôkladne preštudované, máme ju len krátko.
Barakon
05.09.09,16:33
Vo vranove opravujú viacerí opravári napr. pán Liška. Cenu bubna vám môžem zistiť, ale musel by som vedieť presný typ práčky. Cenu si môžete nakoniec zistiť aj sám napr. vo firme UNIorbitus Liptovský Mikuláš tel.0905512947
trust
10.10.09,17:14
Cena bubna na Whirlpool AWO sa zistiť nedá, pretože sa nepredáva, jedine celá vaňa :mad:, skúste pozrieť http://opravapraciek.blogspot.com/.
nika.sum
13.10.09,06:49
Ahoj, tak nasa pracka sa cez leto trosku umudrila, ale ako zacal skolsky rok znovu sa jej prestalo chciet dobre odstredovat. Vcera tu bol opravar (iny, nie ten co chodi vzdy) a bolo mi povedane, ze sa vie o tomto probleme. Pracka ma problem odstredit ak je tam menej bielizne. Na skoleni im povedali, ze vraj ak ma zakaznik tento problem, tak ma vybrat pradlo z pracky, povytriasat a znova dat odstredit. To je uz vrchol, tak onedlho ho budeme asi znova musiet prat v rukach :-(. Tak v piatok mi vymeni motor. To je uz druha oprava, pocitam s tym, ze bude aj tretia a urcite tento typ pracky uz nebudem chciet....Nechapem ako je mozne ze namiesto riesenia ako odstranit zavadu na type pracky, rozmyslaju vo Whirpoole ako nas zakaznikov odpiknut...
duves
13.10.09,07:17
Aj nám menili motor.
elaine
08.02.10,21:29
No... práčku Whirlpool by som ani len zadara nechcel...
Ja používam Gorenje WA 65205 od roka 2005 kedy sa na našom trhu objavil, a odvtedy nemám sním žiadne problén, ani s čerpadlom ani s ložiskami, čo ma strašili ludia, že tie vysoké otáčky veru rýchlo zničia ložiská, mýlili sa.
Myslím, že kúpa tej práčky sa skutočne oplatila, najma tá spotreba vody 39L je nezanedbateľnou veličinou a tiež 2000ot/min keď sa suší priamo z práčky do sušičky čas sušenia je len 45 (štyridsaťpäť) minút.
Viacerím som ten typ doporučil, poniektorí si kúpili lacnejsiu verziu do 1600ot, ale chvália sa tiež podobne.

Tak čo by som chcel pridať k tomuto názoru o tom opravárovi.... nuž, každý sedliak si svojho koňa chváli... a úplne bez urážky.
Nemusím zhadzovať druhého kolegu len preto, lebo ja som na pôde opravára už dlhšie a viem toho čosi viac..
Keď niekto robí prešlap, no prosím, ale pokojne na srdce ruky, kto ich nerobí???
A pokojne ma môžete zasypávať mailíkmi, aspoň si budem precvičovať gramatiku - zíde sa mi :)
duves
09.02.10,05:43
No... práčku Whirlpool by som ani len zadara nechcel...

Máš osobnú skúsenosť s takou práčkou?
alabut
09.02.10,06:51
Ja mam whirpoolku tusim od federacie, ale okrem jedneho prefuknutia jednej hadicky som na nej nic nerobil Je ako nova. Syn nam vlani v lete daroval novu, uspornu Candy, je vymakana, kopu elektroniky, ale uz som ju musel dvakrat opravovat (prestalo fungovat start-stop tlacidlo, potom prestala odstredovat a stale prala bez moznosti vypnutia), inac je manzelka s nou spokojna. Rad by som ziskal el.schemu od tejto pracky.
nika.sum
09.02.10,08:00
Tak opat pracka neposlucha, dnes pride po tretikrat opravar, zase nezmyka. Takze vyzera to tak ze budem mat zase novu, lebo viem ze to ani dnes nepomoze. Asi v aprili ked bude viac casu, si pojdem pozriet nejaky iny typ. Este som nemala zhora plnenu, tak to asi vyskusam....Aj ked ma ta wirpool stve, mam predplatenu zaruku, tak to asi este risknem s inym typom.
duves
09.02.10,08:36
nika, podla reklamačného poriadku máš nárok na vrátenie peňazí po určitom počte opráv, ak nevie servis poruchu odstraniť. Nám od tej reklamacie z aprila m.r. po kúpe šlape dobre.
nika.sum
09.02.10,09:18
po tretej oprave, to sa stalo teraz, pochybujem ze vymena motora (mimochodom druha) pomoze. Viem ze mam narok na vratenie penazi. Preto by som chcela uplne iny typ - zvrchu plnenu, pytala som sa na tento druh pracky a vraj s nim nie su problemy, najslepsie co najjednoduchsiu, bez mnozstva elektroniky. A kedze som este nevyuzila zakupenu predlzenu zaruku, mala by sa mi preniest aj na tu novu pracku. Takze by som mala uplnu zaruku na 5 rokov od dodania novej pracky.
Opravar mi aj na rovinu povedal, ze jednoducho tento konkretny typ ma tuto vadu, nic ine s tym zial nevie spravit. Ale ze pri vyskytnuti tej istej chybu teraz uz mi pracku da na vymenu alebo vratenie.
duves
09.02.10,09:25
Ja napr.teraz uvažujem, že si zakúpim 5 ročnú záruku na fotoaparát-zrkadlovku: http://www.superzaruka.sk/
nika.sum
10.02.10,08:34
ja mam predlzenu zaruku na vsetky velke spotrebice pre istotu.
Laco-monter
10.02.10,11:04
Každý úprimny opravar práčok,povie,že Whirlpool a ARDO netreba kupovať, neuprimny povie,že práve tie značky treba kupovať.
inajana
10.02.10,16:33
Mám zpredu plnenú Whirpool AWM 802 - tiež niekedy (tak 1x mesačne) prádlo poriadne nevyžmýka - "už má aj nárok" - o mesiac oslávi 14 rokov fungovania.
Doterajšie opravy: 2x výmena ložísk + 1x nejaká el. súčiastka (tuším, že cievka)
Dlhoročné OK skúsenosti z rodiny: Whirpool a Zanussi.
Bionda
10.02.10,16:49
Aj ja teraz riešim novú práčku, ale nie preto, že by sa mi stará pokazila, ale hold má 13rokov a nechcem to nechať na poslednú chvíľu. Mám electrolux a nemenila by som! Tej práčky sa ešte žiadny opravár ani nedotkol a vtedy som si kupovala práčku, ktorá váži prádlo a podľa toho napúšťa aj vodu. Dnes si zas vyberám v tejto značke AEG electrolux lavatherm ( pred 3mi rokmi sme si kúpili sušičku tejto rady , je spoľahlivá a dobrá) . Prajem každému dobrý výber a takú spoľahlivosť ako mám s electroluxom ja!
Mne tiež servis man -opravár povedal, že keby sa mal živiť opravami electroluxu ( inštaloval iné spotrebiče kvôli záruke) tak skrachuje. Neviem posúdiť, ale ak každému 13rokov niečo bude slúžiť bez poruchy je to na zamyslenie . ( okrem tejto práčky som si v tej istej dobre kúpila umývačku rovnakej značky a tá tiež vraj funguje ( predali sme s bytom).....
:D
Bionda
10.02.10,19:46
a na margo váženia prádla , dnes už len takú práčku chcem, usporíte na vode , energii a tiež prášku a mnou uvedená značka to ponúka, takže o inej voľbe neuvažujem. :)
Stefan2005
10.02.10,19:59
... Dnes si zas vyberám v tejto značke AEG electrolux lavatherm...

Súhlasím!!! Prednedávnom sme kúpili AEG Lavamat - jednoducho paráda :)...
gasdiv
21.02.10,13:54
Potrebujem poradiť. Mám novú spredu plnenú pračku LG a po dvoch mesiacoch začala hlučne drnčať. Zavolala som servisného technika a dozvedela som sa nasledovne:
1. Pračka je umiestnená v kúpelni /panelový byt/ môže mi byť zrušená záruka na výrobok pre nevhodné umiestnenie. Na môj dotáz kde má byť umiestnená tak mi oznámil, že v práčovní a vedľa nej nesmie byť nič , maximálne sušička.
2. Záručný list vypísaný v predajni v položke model bol vypísaný tak že som nevedela či je to 5 alebo S tak som si nad kolonku model na voľné miesto ceruzou napísala celé číslo modelu, aby som to správne telefonický nahlásila na zákaznícke centrum. Tento môj krok servisný technik označil za hrubý zásah a pozmeňovanie záručného listu /darmo som mu hovorila, že to vygumujem/ a túto skutočnosť oznámi výrobcovi a bude mi zručená záruka na výrobok . Poraďte čo mám robiť. Tento pán je jediný na servis v meste. Ďakujem všetkým
duves
21.02.10,14:11
Potrebujem poradiť. Mám novú spredu plnenú pračku LG a po dvoch mesiacoch začala hlučne drnčať. Zavolala som servisného technika a dozvedela som sa nasledovne:
1. Pračka je umiestnená v kúpelni /panelový byt/ môže mi byť zrušená záruka na výrobok pre nevhodné umiestnenie. Na môj dotáz kde má byť umiestnená tak mi oznámil, že v práčovní a vedľa nej nesmie byť nič , maximálne sušička.
2. Záručný list vypísaný v predajni v položke model bol vypísaný tak že som nevedela či je to 5 alebo S tak som si nad kolonku model na voľné miesto ceruzou napísala celé číslo modelu, aby som to správne telefonický nahlásila na zákaznícke centrum. Tento môj krok servisný technik označil za hrubý zásah a pozmeňovanie záručného listu /darmo som mu hovorila, že to vygumujem/ a túto skutočnosť oznámi výrobcovi a bude mi zručená záruka na výrobok . Poraďte čo mám robiť. Tento pán je jediný na servis v meste. Ďakujem všetkým
1. tak mu tvrd,že ty ju maš v pračovni!
2. jasne, vygumuj to.
Stefan2005
21.02.10,14:55
...Poraďte čo mám robiť. Tento pán je jediný na servis v meste...

plus by som zháňal iného servisák-a - s takýmto prístupom som sa ešte nestretol...
nika.sum
21.02.10,16:23
..... Poraďte čo mám robiť. Tento pán je jediný na servis v meste. Ďakujem všetkým

No to je dobra hlupost, nechcem toto vsetko citovat, ja tu mam ako je vyssie uvedene kvoli Wihrpool opravara pomaly viac ako manzela:D, ale ani raz mi nespomenul ze by som mala mat pracku na inom mieste ako v kupelni. Je to niekde uvedene, museli by vas na to upozornit pri predaji, a pochybujem, ze by tych praciek vela predali, kolko ludi ma pracovnu? a co sa tyka toho zapisania ceruzkou, to si vobec nevsimajte, maju pisat zrozumitelne a ceruzka sa vygumuje. Skuste sa obratit priamo na zakaznicky servis a ziadajte ineho opravara, pretoze tento nevie jednat zo zakaznikom. Pohrozte ze to date na SOI, ak Vam nebudu chciet vyhoviet...
gasdiv
21.02.10,17:58
Vďaka všetkým za názor. Ja som prečítala celú príručku a nikde sa to nehovorí, že nesmie byť v kúpelni. V pracovný deň sa skontaktujem s výrobcom a uvídím aka bude jeho reakcia.
marvy
07.03.10,10:39
Máme práčku Whirlpool /od pádu dvojičiek v NY 11.sep.01/. V apríli 09 začala veľmi hučať pri odstreďovaní. Servismen to zdiagnostikoval na ložiská a vymenil ich. Stáli 35€, na opravu je záruka pol roka čiže do okt. 09. Keďže Murphyho zákony fungujú práčka začala opäť hučať 3 týždne po skončení záruky. Servismen prišiel a povedal: " viete to už nie je originálne namontované a už to nevydrží tak dlho ako originálny diel." Bol mi to ochotný opraviť, ale zase za 35€ čo som odmietla. Keby mi toto povedal pri prvej oprave určite ju nedám opraviť. Údajne mám byť rada že mi vydržala 8,5 roka. Dnes majú práčky životnosť 6 rokov. Takže čakám kedy skape úplne a zatiaľ si robím prehľad o práčkach.
Zatiaľ mi to vychádza na AEG LAVAMAT 72850A alebo nejakú Bosch.
Ale podľa dtestu.cz nieje bosch ako bosch, niektoré typy sú hodnotené dobre a niektoré úplne prepadli.
Ak má niekto skúsenosť s AEG privítam každý názor.
ďakujem
lujza.j
12.03.10,19:31
tiež mám práčku whirpool v 12/2009 mala 7 rokov zatial funguje, síce žmýkanie nie je už také ako na začiatku "do sucha". pri nutnej kúpe novej budem určite volit zn. elektrolux. bola mi odporučená známou u ktorej v práci práčky tejto značky idú "od rána do včera" ako hodinky.
Bionda
12.03.10,20:27
Máme práčku Whirlpool /od pádu dvojičiek v NY 11.sep.01/. V apríli 09 začala veľmi hučať pri odstreďovaní. Servismen to zdiagnostikoval na ložiská a vymenil ich. Stáli 35€, na opravu je záruka pol roka čiže do okt. 09. Keďže Murphyho zákony fungujú práčka začala opäť hučať 3 týždne po skončení záruky. Servismen prišiel a povedal: " viete to už nie je originálne namontované a už to nevydrží tak dlho ako originálny diel." Bol mi to ochotný opraviť, ale zase za 35€ čo som odmietla. Keby mi toto povedal pri prvej oprave určite ju nedám opraviť. Údajne mám byť rada že mi vydržala 8,5 roka. Dnes majú práčky životnosť 6 rokov. Takže čakám kedy skape úplne a zatiaľ si robím prehľad o práčkach.
Zatiaľ mi to vychádza na AEG LAVAMAT 72850A alebo nejakú Bosch.
Ale podľa dtestu.cz nieje bosch ako bosch, niektoré typy sú hodnotené dobre a niektoré úplne prepadli.
Ak má niekto skúsenosť s AEG privítam každý názor.
ďakujem
Už som zase majiteľka AEG electrolux práčky. Zvolila som ( 74850myslím) , vybrala som aj podľa toho, aby ostatní spolubývajúci :D ( muž a staršia dcéra) si vedeli dať oprať :D . Určite doporučujem väčší bubon, prádlo sa lepšie operie a tiež sprchovanie prádla . O vode podľa množstav prádla u tejto značky je samozrejmosť.
Ak uvažujete rovnako aj o sušičke teraz sú naozaj dobré ceny na komplety a ak nekupujete SET ale uvažujete , že si kúpite ešte časom sušičku určite si nezabudnite kúpiť medzikus, aby ste si sušičku dali na práčku, čím nielen ušetíte miesto. ( jasné že musia byť rovnakých rozmerov).
Dúfam že tých 13rokov mi vydrží aj táto nová.:D
nika.sum
15.04.10,12:25
Prave som obdržala list, ze Whirlpool suhlasi s vratenim penazi, tak teraz ma caka tazka uloha vybrat pracku. A kedze predlzeny kontrakt mi nebude platit, pretoze konci uz pocas zakonnej zaruku novej pracky, uvazujem o inej znacke.
nika.sum
21.04.10,17:24
Peniazky vratili, cez vikend sme zakupili novu. Elektrolux z vrchu plnenu...Tak dufam, ze vydrzi viac ako 5 rokov....
marrius
27.04.10,19:09
Nevedel mi prosím Vás niekto odfotiť a poslať mailom stránku z užívateľskej príručky,na ktorej sú zobrazené programy prania?dakujem
arizona
27.04.10,19:12
napíš mail.adresu ;)
marrius
28.04.10,18:06
Nejako mi to nechce vziať mail.Napíšem ho teda takto: marioriha zavináč centrum bodka sk
Dakujem
marrius
28.04.10,18:07
Moj mail je:marioriha@centrum.sk
ZoranICS
06.05.10,19:10
Mozno si to uz nikto neprecita, ale:

Rodicia maju Whirlpoolku 20 rokov a v zivote ju opravar nevidel... Mozno to spociva v tom, ze tatko robil pol zivota v pracovni, a vie ako na to. 4 tricka sa proste sami neperu - aj moderne senzory, vyspela elektronika a dobre napisany ovladaci software s tym bude mat problem!

Je takmer jedno aku znacku si clovek vyberie, lebo typovych a hlavne jednotlivych chyb sa nevyvaruje ani jeden vyrobca.

Treba si vybrat taku, ktoru si clovek moze dovolit, ktora ho oslovi designom a funkciami, a hlavne taku ktora sa zmesti ;)

Kazdopadne si treba prestudovat manual, nepredavkovat pracim praskom ani avivazou a ani nepodplnovat a ani nepreplnovat pracku. Ak sa stane, ze mas/te len styri tricka na pranie tak treba dokupit niekolko dalsich triciek, aby si na tom vystredovacie senzory nemuseli lamat hlavu a hlavne aby sa neplytvalo vodou a prostredie neznecistovalo chemiou uplne zbytocne.

S drahou sme si vybrali 8kg parnu LG s priamim pohonom a zatial sme spokojny, no kym sme sa naucili spravne davkovat praci prasok... ;) Ani uzivatelska prirucka neobsahuje vsetko :D
nika.sum
07.05.10,06:56
Mozno si to uz nikto neprecita, ale:

Rodicia maju Whirlpoolku 20 rokov a v zivote ju opravar nevidel... Mozno to spociva v tom, ze tatko robil pol zivota v pracovni, a vie ako na to. 4 tricka sa proste sami neperu - aj moderne senzory, vyspela elektronika a dobre napisany ovladaci software s tym bude mat problem!

Je takmer jedno aku znacku si clovek vyberie, lebo typovych a hlavne jednotlivych chyb sa nevyvaruje ani jeden vyrobca.

Treba si vybrat taku, ktoru si clovek moze dovolit, ktora ho oslovi designom a funkciami, a hlavne taku ktora sa zmesti ;)

Kazdopadne si treba prestudovat manual, nepredavkovat pracim praskom ani avivazou a ani nepodplnovat a ani nepreplnovat pracku. Ak sa stane, ze mas/te len styri tricka na pranie tak treba dokupit niekolko dalsich triciek, aby si na tom vystredovacie senzory nemuseli lamat hlavu a hlavne aby sa neplytvalo vodou a prostredie neznecistovalo chemiou uplne zbytocne.

S drahou sme si vybrali 8kg parnu LG s priamim pohonom a zatial sme spokojny, no kym sme sa naucili spravne davkovat praci prasok... ;) Ani uzivatelska prirucka neobsahuje vsetko :D

Ja som mala pred tym ako som zacala mat problem s mojou Whirpoolkou pracku tusim to bolo este Philips-Wirpool, ked prichadzali na trh. Mali sme ju takmer 15 rokov a potom este zostala byvalemu, takze vydrzala dost dlho. Neperiem nikdy len 4 tricka a snazim sa pracku neprepchavat, pracieho prasku urcite nedavam nad stanove mnozstvo. Ale aby mi pracka nedokazala poriadne vyprat a nasledne odstredit, nehnevajte sa... to akoze mam vazit pradlo, aby nahodou nemala o par gramov viac alebo menej ako sa jej raci vyprat. Aj Whirpool - kompetentní vraj odporucali , ze ak neodstredi tak treba pradlo pretriast a skusit dat vyprat znova. To je smiesne, o chvilu bude treba dat vanicku na pracku a prat v rukach, nie. Ono Vasim ta pracka vydrzala preto tak dlho, lebo niekedy sa pracky vyrabali na dlho, teraz sa to vyraba na kratku spotrebu, lebo keby nam vsetkym vydrzali spotrebice navzdy, tak z coho by vyrobcovia a vsetci okolo zili:). Ked som odchadzala od pokladne zo slovami, dufam, ze mi pracka vydrzi aspon 10 rokov, tak sa predavac zasmial, ze to pochybuje:mee:.
ZoranICS
07.05.10,16:26
Kazda znacka vyraba aj smetie, aj kvalitne veci a aj predrazene (vacsinou kvoli dizajnu)...

Ani od Mercedesu sa nekupuje A-cko a B-cko lebo to nikdy nebude na takej konstrukcnej a materialovej urovni ako C-cko a E-cko! Ba, dokonca prave kvoli tomu, ze sa plati aj najma za znacku sa moze stat, ze kvalitou na tom budu horsie ako lacnejsie konkurencne modely!

Zlata stredna cesta je vzdy ta najlepsia, no nezarucuje nic okrem mensej pravdepodobnosti zavady oproti "lacnemu odpadu" a nizsiu cenu oproti premiovym vyrobkom. Ten kto si mysli, ze ked si kupi od renomovanej znacky lacnu sr*** automaticky ziska kvalitu 5-6nasobne drahsich vyrobkov sa myli. Ci ta pracka vydrzi 10 a viac rokov je len otazka nahody a starostlivost o nu.

Nasa LG si mimochdom pradlo zvazi a ak sa jej nieco nepaci tak krici, no aj tak sa jej obcas stane, ze to vyvazovanie nezvladne na jednicku a zatrasie sa pri odstredovani.
alla66
07.05.10,16:38
Ako kričí?
ZoranICS
07.05.10,16:39
naznaci, ze je tam toho vela/malo ;)
alla66
07.05.10,16:48
Ale ako? ... Zapíska? Alebo trucuje a čaká, kým si ju niekto všimne:)
ZoranICS
07.05.10,17:09
Vacsinou vybehne do kuchyne a zacne skakat cez svihadlo :eek:

Inak, zapiska zvucku a vyhodi chybovy kod na displej :cool:

Edit: wewewe bodka lg.com/cz/domaci-spotrebice/pracky/LG-front-loading-drum-F1409TDS.jsp
alla66
07.05.10,18:03
Vacsinou vybehne do kuchyne a zacne skakat cez svihadlo :eek:

Inak, zapiska zvucku a vyhodi chybovy kod na displej :cool:

Edit: wewewe bodka lg.com/cz/domaci-spotrebice/pracky/LG-front-loading-drum-F1409TDS.jsp

...mám strach sa spýtať čo ďalej? Odoberieš prádlo, uložíš... alebo voláš servisáka?
duves
07.05.10,18:12
hehe, akurat som sa nasmial, autor ma pravdu

................že když chceme koupit pračku, musíme prohlédnout haldu pololživých reklam, probrouzdat na internetu desítky webů mnohdy s pochybnými inzeráty, navštívit obchody nejen ve svém městě, ale i v několika okolních, než se rozhodneme koupit pračku, která nefunguje tak jako ta socialistická čtyřicet let (podotýkám, že jde o osobní zkušenost), ale má problémy už v záruční době. A dobře že je má, protože v ní alespoň mi ještě zdarma vymění za celou čtvrtinu její ceny některé komponenty, abych měl jakous takous šanci, že bude v provozu i další roky po záruce (zase hovořím o osobní zkušenosti se svým již třetím PC).
http://www.blisty.cz/2010/5/7/art52415.html
ZoranICS
07.05.10,19:19
...mám strach sa spýtať čo ďalej? Odoberieš prádlo, uložíš... alebo voláš servisáka?

Otvorim dvierka a uberiem... :D
alla66
07.05.10,21:00
Otvorim dvierka a uberiem... :D
Dík...
http://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_think.gif prvýkrát čítam o parnej pračkehttp://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_shifty.gif
ZoranICS
07.05.10,21:58
Je to dobra vec... storocne tricko - kedysi cierne - je opat "cierne". samozrejme nie take ake bolo pri kupe ale cernejsie ako bolo... Veci z nej vychadzaju take "nadychanejsie" a vyperie aj handricku s ktorou psom utierame labky po prchadzke uplne do biela a pri tom skonzumuje menej prasku ;)

Vrele odporucam!
alla66
07.05.10,22:03
Je to dobra vec... storocne tricko - kedysi cierne - je opat "cierne". samozrejme nie take ake bolo pri kupe ale cernejsie ako bolo... Veci z nej vychadzaju take "nadychanejsie" a vyperie aj handricku s ktorou psom utierame labky po prchadzke uplne do biela a pri tom skonzumuje menej prasku ;)

Vrele odporucam!
Ďakujem za tip, keď mi doslúži gorenje, spomeniem si na Tvoje slová;)
ZoranICS
07.05.10,22:22
trochu sme uz mimotemy:D ale,

SUPER, ze mas Gorenje! Mas aj ine veci od nich alebo len pracku? Chystame sa kupit si varnu platnu, ruru a chladnicku od nich... Umyvacku riadu som nakoniec vybral whirlpool... Chcem sa ale opytat na spokojnost s Gorenje...
alla66
07.05.10,22:30
spokojná...rodičia mali chladničku cca 20rokov - bez poruchy a kamarátka rúru, tak isto spokojná...ak budeš mať šťastnú ruku pri kúpe, zadarí sa aj neznačkový spotrebič:)
ZoranICS
07.05.10,22:39
To s tym stastim je mi jasne :D ale dakujem za info! Vraj tie dnesne veci uz nevydrzia dvadsat rokov... Uvidime ;)
lijana1
08.05.10,05:16
trochu sme uz mimotemy:D ale,

SUPER, ze mas Gorenje! Mas aj ine veci od nich alebo len pracku? Chystame sa kupit si varnu platnu, ruru a chladnicku od nich... Umyvacku riadu som nakoniec vybral whirlpool... Chcem sa ale opytat na spokojnost s Gorenje...
my máme Gorenje práčku aj kombinovany sporák už zopár rokov a sme s nimi spokojní.Obidva spotrebiče pracujú bez závad.
Ljubo
26.08.10,08:00
Mám zpredu plnenú Whirpool AWM 802 - tiež niekedy (tak 1x mesačne) prádlo poriadne nevyžmýka - "už má aj nárok" - o mesiac oslávi 14 rokov fungovania.
Doterajšie opravy: 2x výmena ložísk + 1x nejaká el. súčiastka (tuším, že cievka)
Dlhoročné OK skúsenosti z rodiny: Whirpool a Zanussi.

Ahoj prave sme sa nastahovali na novy privat a mame tam rovnaku pracku Whirpoll AWM802 ale bohuzial k nej nemame navod ani tu vysvetlovaciu kartu mohol by som ta poprosit ci uz o jeho/jej zaslanie mailom alebo ulozenie niekam trebars na uschovna.cz

moj mail je: ljubox(zavinac)gmail.com

dakujem a prajem pekny den Ljubo
Mária27
26.08.10,08:02
Ljubo
26.08.10,08:18
dakujem ale na tejto stranke sa k tomu bez platenia nedostanem to som uz skusal, pekny den
arizona
26.08.10,08:23
dakujem ale na tejto stranke sa k tomu bez platenia nedostanem to som uz skusal, pekny den
tak skús tu
http://www.whirlpool.cz/ke-stazeni/navody
/ak tam nie je tvoja, pozri si nejakú z rovnakej série, to ovládanie býva podobné/
chovan.j
26.08.10,15:54
prečítajte si návod na obsluhe výrobca tam udáva čiernym že ďalšie pranie až po dvadsiatich minútach po prvom preto odchádzaju súčiastky konektory sú totiž poddimenzovane a musia sa chladiť
nika.sum
27.08.10,07:15
prečítajte si návod na obsluhe výrobca tam udáva čiernym že ďalšie pranie až po dvadsiatich minútach po prvom preto odchádzaju súčiastky konektory sú totiž poddimenzovane a musia sa chladiť

neviem ci toto bola este reakcia na moj prvy prispevok. Ja uz mam pracku vymenenu, bola tam chyba v tom modele. Urcite si vzdy pracka oddychla viac ako 20 min. Pretoze vzdy som dala prat a nieco ine som robila, tak som si az po case vsimla ze doprala. Ale dobre vediet, toto som si nikdy v navode nevsimla, skusim sa na to pozriet.
duves
06.09.10,10:27
Takže nam po 1,5 roka odišla. Vo štvrtok pride opravar. Okrem toho, strašne začala hučať pri vysokych otačkach. Myslim, že je to hukot ložísk.
Takže bude dvojita reklamacia.
Pozeram ine modely a hlavne značky, čo by som kupil, keby vrátili kupnu cenu. Samsung?
Tweety
06.09.10,10:37
Takže nam po 1,5 roka odišla. Vo štvrtok pride opravar. Okrem toho, strašne začala hučať pri vysokych otačkach. Myslim, že je to hukot ložísk.
Takže bude dvojita reklamacia.
Pozeram ine modely a hlavne značky, čo by som kupil, keby vrátili kupnu cenu. Samsung?
Aj Elektrolux sú dobré, my po niekoľkých rokoch máme zas túto značku, len terazky s plnením vpredu a zúženú.
duves
06.09.10,10:43
Nie je zúžena riziko? Vraj je to na úkor životnosti. Idem na klasicku hlbku 60 cm.
Tweety
06.09.10,10:45
Nie je zúžena riziko? Vraj je to na úkor životnosti. Idem na klasicku hlbku 60 cm.
Máme ju už asi 5-6 rokov, možno aj viac, zatiaľ bez problémov.
duves
06.09.10,12:10
No ved uvidim. Hlavne aby to dopadlo na zrušenie kupnej zmluvy. Tie ložiska s tym hlukom budu asi problem. Aspon minule, teda pred rokom, čo technik riešil odstredovanie, tak mi vravel, že na tychto modeloch nevedia vymeniť ložiska.
duves
24.09.10,05:15
Takže bola výmena celeho bubna s remenicou teraz v utorok. Opravar otestoval, fungovala. Polovička oprala raz a vcera zhasla opäť. Takže opäť volám servis. To vyzera na inu zavadu.
hkey
21.11.10,11:39
No musím reagovať na tvoj príspevok. Som opravár automat. Pračiek. U Whirpool spoločnosti som pracoval 5 rokov a za tú dobu mi prešlo cez moje ruky okolo 2 milióny pračiek. Tým, že pračka nevypúšťa vodu môže mať viac príčin tu sú...



V čerpadle môže byť nejaký predmet, ktorý pochádza z pranej bielizne a blokuje lopatku čerpadla. Alebo je na čerpadle spálená cievka. Alebo prívod prúdu do čerpadla neprichádza.




MECHANICKÝ programátor (staršie typy pračiek) môže mať v mieste na vypúšťanie ulomený zúbok na ozubenom súkolý. Stáva sa to ak niekto pretočí programátor v protismere hodinových ručičiek.





U nových typov programátorov(sú už elektronické riadenie pračky čipom) je to iné.

Elektronický programáror ak zistí hocijakú závadu na pračke pračku zablokuje proti spusteniu a vypíše kód poruchy. Kódy porúch nájdete v manuáli od pračky. Každá závada má svoj kód (napríklad kód F24), ale podľa mojích skúsenosti pračka málo kedy sa stane, že detekuje správne poruchu. Preto je potrebné otestovať, každú a jednu súčiastku na pračke a len vtedy môžete byť si istý aká je porucha. Ale neodporúčam to robiť laikom ak nevedia testovať súčiasty, tým si len môžete pračku viac poškodiť.

:rolleyes:
duves
21.11.10,12:16
No musím reagovať na tvoj príspevok.....:rolleyes:
Teraz neviem? Na moj prispevok?
Lebo mne pračka od opravy funguje. Dokonca sa mi podarilo nasadiť vypadnuty kabel ohrievacieho telesa. Nie je to nič, čo by človek nezvladol.
Poprosím, aby sa praca opravara nemystifikovala. Nie je to nič, čo by sa zručný človek nenaučil.
peter3377
21.11.10,12:19
no ked su tu daky prackovy majstri , prosim aj ja o radu, ZANUSSI ZWT 5105 , pol roka po zaruke, vsetko funguje jak ma az na program 90 stupnov, asi po 11/2hod tak zohreje vodu ze je z pracky parny kotol, spod dekla fuci vrela para jak lokomotiva, servisak ked prisiel ju ani nepustil len pozrel z metra na nu , ze to treba novu programovu jednotku treba za 150 e, viete poradit?
hkey
21.11.10,13:07
Teraz neviem? Na moj prispevok?
Lebo mne pračka od opravy funguje. Dokonca sa mi podarilo nasadiť vypadnuty kabel ohrievacieho telesa. Nie je to nič, čo by človek nezvladol.
Poprosím, aby sa praca opravara nemystifikovala. Nie je to nič, čo by sa zručný človek nenaučil.
no pani to že ste si ho zapojili sama konkrétne na špirálu je naozaj nič. Chcel bi som vidieť až bi sa Vám pračka zastavila a začali všetky kontrolky blikať či bi ste si vedeli sama poradiť to bi som chcel vedieť.
hkey
21.11.10,13:11
no ked su tu daky prackovy majstri , prosim aj ja o radu, ZANUSSI ZWT 5105 , pol roka po zaruke, vsetko funguje jak ma az na program 90 stupnov, asi po 11/2hod tak zohreje vodu ze je z pracky parny kotol, spod dekla fuci vrela para jak lokomotiva, servisak ked prisiel ju ani nepustil len pozrel z metra na nu , ze to treba novu programovu jednotku treba za 150 e, viete poradit?nový typ pračky a tie nemajú termostat, lebo všetko riadi riadiaca jednotka čiže elektronický programátor.
Ale nemuseli bi ste zaplatiť za programátor 150€, ak nie je zlý čip ale iba odpor. Ja ich nosím do elektro opravovne a keď nie je pokazený čip, ale len odpor tak cirka za 50€ sa dá opraviť.
duves
21.11.10,13:37
no pani to že ste si ho zapojili sama konkrétne na špirálu je naozaj nič. Chcel bi som vidieť až bi sa Vám pračka zastavila a začali všetky kontrolky blikať či bi ste si vedeli sama poradiť to bi som chcel vedieť.
Nie som pani a čo tá gramatika?
hkey
21.11.10,13:57
nemal som čas sa venovať gramatike aže ste slečna, alebo pani nemôžem vedieť nepozerám do profilov. Reč bola o pračkách nie o gramatike.
duves
21.11.10,14:13
nemal som čas sa venovať gramatike aže ste slečna, alebo pani nemôžem vedieť nepozerám do profilov. Reč bola o pračkách nie o gramatike.
Ani slečna, som 47 ročný muž.
peter3377
21.11.10,14:22
nový typ pračky a tie nemajú termostat, lebo všetko riadi riadiaca jednotka čiže elektronický programátor.
Ale nemuseli bi ste zaplatiť za programátor 150€, ak nie je zlý čip ale iba odpor. Ja ich nosím do elektro opravovne a keď nie je pokazený čip, ale len odpor tak cirka za 50€ sa dá opraviť.
vdaka za radu,ale ja s tym nic nespravim, dalo by sa dohodnut? Trnava
hkey
21.11.10,17:07
Ahojte . Velmi by ma zaujimalo ci sa najde este nejaky nestastnik (okrem mna) ktory si kupil s predu plnenu automaticku pracku WHIRPOOL (ta moja ma oznacenie AWO\D 431 35\1)a tiez ma s nou problemi ktore spocivaju v tom ze pracka jednoducho pri konci prania nevyplacha pradlo. Robila mi to predosla pracka ktoru mi po troch neuspesnych opravach vymenili a robi mi to aj tato nova ktoru mi doniesli . Dakujem za odpoved.
Vážené páni a dámy. Nadávate na značku Whirpool, ale nikto z Vás si nepreštudoval manuál k pračke, za to dám krk, keď si kúpili novú pračku. Dokonca som sa stretol zo situáciou, bol to môj kamarát, že si kúpil pračku a neráčil odmontovať prepravnú tyč alebo (blokovacia tyč).
Zavolal mi že čo to vyrábame za pračky, že je nová a že perie na nej už týždeň a že keď ju zapne v kúpeľne tak do piatich minút ju má na chodbe, že veľmi hádže. Mal šťastie že plastová nádrž je z pevného plastu. On blbec totiž neodblokoval pračku a takto pral na nej týždeň!!
Inak by musel kúpiť po týždni novú. Samozrejme manuál si neráčil preštudovať. A takto to robia aj ostatný a potom tu plačete a nadávate a pritom skoro žiadny výrobca pračiek pračky v skutočnosti nevyrába, ale iba poskladá z polotovarov od svojich zmluvných dodávateľov a po zložení otestuje. Za kvalitu z 90% je zodpovedný dodávatelia. Konkrétne vo firme Whirpool sa vyrábajú iba skrine na pračky. Ďalšia vec kto má pračku v kúpeľni nie je šťastné riešenie. A to z dôvodu, že v kúpeľni je spravidla vlhko z bielizne a z kúpania alebo sprchovania a je dosť chladno. Pri praní pračka keď zohrieva vodu sa akumuluje medzi nádržou a vonkajšou skriňou teplo, ktoré sa ochladzuje na vnútornej strane plechovej skrine a tak sa teplo ochladzuje na plechu a vzniká rosa, ktorá steká po plech skrini dole do záhybov na spodku skrine tam voda stojí a preto zhruba po 2 rokoch skriňa začne hrdzavieť. Dá sa tomu predísť 1. teplotu v kúpeľni udržiavať minimálne na 18-20C, alebo na spodnú časť skrine z vnútornej strany namazať vazelínou plech, alebo pračku presunúť a zabudovať do kuchynskej linky nie je to problém predlžiť výtokovú hadicu aj prítokovú hadicu. V kuchyni je z pravidla stabilnejšia a výšia teplota a je sucho. Boli by ste prekvapený aký to má účinok. Ja ju mám tiež v kuchyni. Mám ju skoro ť rokov a keď by ste si ju prezreli z vonku aj z vnútra nepoznali by ste že má 5 rokov je úplne ako nová a pritom perieme na nej minimálne 2-š krát do týždňa. Ďalší faktor na životnosť má aj to že skoro nikto nevie, že v skutočnosti zmäkčoval rozožiera tesnenia a odmasťuje ložiská na pračkách. V skutočnosti skracuje životnosť pračky a zvyšuje poruchovosť pračiek. Aspoň väčšina z Vás ma doma vodu strednej tvrdosti, pri ktorej vodný kameň sa vyskytuje vo veľmi malej miere vplýva na životnosť a funkčnosť pračky. Oveľa väčšie škody narobí zmäkčovač vo vašej peňaženke a na Vašej pračke.
Preto sa mi osvedčil môj recept .. raz za 6 mesiacov úplne stačí dať do bubna 5L horúceho octu a nechať v pračke prať na polovičnú dávku prania na 30 min. Samozrejme bez bielizne.
Práčka sa dokonale vyčistí a neublíži tak tesneniu a ložiskám, ako pravidelne pridať do prášku zmäkčovač.
duves
21.11.10,17:12
Vážené páni a dámy. Nadávate na značku Whirpool, ale nikto z Vás si nepreštudoval manuál k pračke, za to dám krk, keď si kúpili novú pračku. Dokonca som sa stretol zo situáciou, bol to môj kamarát, že si kúpil pračku a neráčil odmontovať prepravnú tyč alebo (blokovacia tyč).

A ty máš urobeny prieskum? Ked tvrdiš, že nikto z nás si nepreštudoval manuál k pračke? So svojou manželkou, ked sme kupili našu spoločnú prvu pračku, tak som si predstav si manuál prečítal, tyč išla preč. Tiež aj teraz, pre 1,5 rokom. Príliš zovšeobecnuješ.
hkey
21.11.10,17:21
Ahojte . Velmi by ma zaujimalo ci sa najde este nejaky nestastnik (okrem mna) ktory si kupil s predu plnenu automaticku pracku WHIRPOOL (ta moja ma oznacenie AWO\D 431 35\1)a tiez ma s nou problemi ktore spocivaju v tom ze pracka jednoducho pri konci prania nevyplacha pradlo. Robila mi to predosla pracka ktoru mi po troch neuspesnych opravach vymenili a robi mi to aj tato nova ktoru mi doniesli . Dakujem za odpoved.
Ďalšia vec, ktorú som chcel Vám napísať a reagovať na príspevky vás všetkých, kde sa sťažujete na žmýkanie. Uvediem faktory ktoré vplývajú priamo na kvalitu žmýkania... a to sú..
1. Kvalitné žmýkanie je od 1200 otáčkou za minútu. Menšie otáčky je potrebné bielizeň opätovne žmýkať.

2. Množstvo bielizne v bubne.

3. Z akého materiálu je textil, ktorý žmýkate (napríklad rifľovina sa ťažko žmýka, je hrubá potrebuje vyššie otáčky a potrebuje dlhší čas ).

4. Možno neviete, ale skoro každá pračka ma krátke ale aj dlhé žmýkanie ( v manuáli je uvedené pri ktorom programe, je aké žmýkanie. Symbol žmýkania hustý slimák a redší slimák ikonka. )
hkey
21.11.10,17:32
A ty máš urobeny prieskum? Ked tvrdiš, že nikto z nás si nepreštudoval manuál k pračke? So svojou manželkou, ked sme kupili našu spoločnú prvu pračku, tak som si predstav si manuál prečítal, tyč išla preč. Tiež aj teraz, pre 1,5 rokom. Príliš zovšeobecnuješ.
Možno to ty tak robíš, ale to je vedľajšie. Kúpi si niekto pračku a údržbu vôbec nerobí. Nahádže bielizeň dnu postláča gombíky a tým to haslo a na údržbu kašlete. Ani auto Vám nebude fungovať stále a na vždy bez údržby. Tak isto potrebuje údržbu, ako skoro každá vec ktorú si kúpite. V manuáli máte aj ako máte robiť údržbu pračky.
nika.sum
21.11.10,19:45
Ďalšia vec, ktorú som chcel Vám napísať a reagovať na príspevky vás všetkých, kde sa sťažujete na žmýkanie. Uvediem faktory ktoré vplývajú priamo na kvalitu žmýkania... a to sú..
1. Kvalitné žmýkanie je od 1200 otáčkou za minútu. Menšie otáčky je potrebné bielizeň opätovne žmýkať.

2. Množstvo bielizne v bubne.

3. Z akého materiálu je textil, ktorý žmýkate (napríklad rifľovina sa ťažko žmýka, je hrubá potrebuje vyššie otáčky a potrebuje dlhší čas ).

4. Možno neviete, ale skoro každá pračka ma krátke ale aj dlhé žmýkanie ( v manuáli je uvedené pri ktorom programe, je aké žmýkanie. Symbol žmýkania hustý slimák a redší slimák ikonka. )

Dakujem za velmi mudre poznamky, ale je divne, ze som mala problem s iba s tym konkretnym modelom a nebolo sa som jedina, to mi potvrdil aj opravar. Teraz som vymenila za inu znacku a je to OK.
K bodu 1. s tymto vobec nesuhlasim, ja mam teraz pracku ktora ma sice max.otacky 1200, ale vyuzivam len 900 a mam bielizen dobre vyzmykanu. Pri tej pracke na ktoru som sa tu stazovala, nepomohlo ani opatovne zmykanie. Proste zmykala len ked sa jej chcelo.

K ostatnym bodom, ja som mala problem nech som dala akekolkvek mnozstvo bielizne uz som ku koncu dospievala k tomu ze som zacinala vazit co tam davam, dokonca bola bielizen aj zle vyplachana. Bola chyba v pracke, konkretne ten model Whirpoolu bol chybny a som rada, ze uz ho nemam.

A tiez som si studovala navod a nepomohlo a zmakcovac nepouzivam, v BA mame celkom dobru vodu.
hkey
21.11.10,20:03
Dakujem za velmi mudre poznamky, ale je divne, ze som mala problem s iba s tym konkretnym modelom a nebolo sa som jedina, to mi potvrdil aj opravar. Teraz som vymenila za inu znacku a je to OK.
K bodu 1. s tymto vobec nesuhlasim, ja mam teraz pracku ktora ma sice max.otacky 1200, ale vyuzivam len 900 a mam bielizen dobre vyzmykanu. Pri tej pracke na ktoru som sa tu stazovala, nepomohlo ani opatovne zmykanie. Proste zmykala len ked sa jej chcelo.

K ostatnym bodom, ja som mala problem nech som dala akekolkvek mnozstvo bielizne uz som ku koncu dospievala k tomu ze som zacinala vazit co tam davam, dokonca bola bielizen aj zle vyplachana. Bola chyba v pracke, konkretne ten model Whirpoolu bol chybny a som rada, ze uz ho nemam.

A tiez som si studovala navod a nepomohlo a zmakcovac nepouzivam, v BA mame celkom dobru vodu.
tak to potom ste natrafili na nepodarok pravdepodobne programátor alebo regulátor otáčok motora bol zlý od výroby. Musel by som ju osobne testovať, aby som to na 100% vedel. Aj to sa môže stať. Vo vašom prípade ste naozaj mohli natrafiť na nepodarok, ale vo všeobecnosti ostatných platí čo som napísal.Toto platí pre staršie typy pračiek. Programátor riadi všetky činnosti programov pračky. Hladinomer riadi výšku hladiny vody v pračke, termostat spúšťa a vypína napätie na špirálu, tým riadi teplotu vody. Vstupné ventily vody vpúšťajú a zastavujú prítok vody do pračky, odrušovač tlmí elektromagnetické pole motora, regulátor otáčok riadi otáčky pri žmýkaní. Toto platí u starších pračiek. U elektronických programátorov je to odlišné. pozor na krátke a dlhé žmíkanie.

Pozrel som sa na Váš model pračky, ale nevidím tam, že by bola 1200 otáčková...iba 1000 ot/min. Ak máte tento model, tak sa mýlite Whirlpool AWO/D 43135/1 .....
ParametreServisTlačiť
Ean Code: 8003437710070
Voľne stojaci: áno
TL, FL, Slim, WD, DS: FL
DS, Domino 6.zmysel, Blue Touch, TAD, LCD: Domino 6.zmysel
Energetické trieda: A+
Spotreba energie: 0,85 kWh/24h
Celková spotreba energie: 0,85 kWh/24h
Kapacita prania: 5 kg
Objem bubna: 42 l
účinnosť prania: A
Spotreba vody: 44 l
Celková spotreba vody: 44 l
účinnosť odstreďovania: D
Rýchlosť odstreďovania: 1000 ot/min
Zbytková vlhkosť: 58 %
Hlučnosť pri praní: 60 dBa
Hlučnosť pri odstreďovaní: 73 dBa
Referenčný program: bavlna 60° bez predprania
Trvanie programu: 140 min
Počet programov: 18
6th Sense Intelligence: áno
Bavlna: 1
Syntetika: 1
Jemná bielizeň: 1
Vlna: 1
Lingerie - super jemné pranie: 1
Ručné pranie: 1
30°C/30 Min /Rapid Plus: áno
Denné 40°C: áno
Plákanie a intenzívne odstreďovanie: áno
Intenzívne odstreďovanie: áno
Jemné odstreďovanie: áno
Vyčerpávanie vody: áno
Intenzívne plákanie: áno
Predpranie: áno
ECO pranie: áno
Uľahčenie žehlenia: áno
Tlačidlo štart: áno
Indikácia zostatkového času: áno
Posun štartu: áno
Druh programátora: DOMINO DISPLAY
Kontrolný systém: elektronický
Indikácia priebehu programu: áno
Optimalizácia prania: Senzor
Nastaviteľná teplota: áno
Variabilné nastavenie otáčok: 0-1000
Dopĺňanie vody: áno
Automatické nastavenie hladiny: áno
Kolíska pre pranie vlny: áno
Kontrola tvorby peny: áno
Vyrovnávanie nestability: áno
Počet komôr násypky: 3
Priemer dverí: 300 mm
Uhol otvorenia dverí: 172 ?
Filter: áno
Nastaviteľné nožičky: 1
Materiál nádrže: plast
Materiál bubna: nerez
Rozmery spotrebiča: 850x595x540 mm
Čistá hmotnosť: 72 kg
Rozmery s obalom: 900x640x620 mm
Hrubá hmotnosť: 74 kg
Balenie: fólia
Napätie: 220-230 V
Frekvencia: 50 Hz
Prúdová poistka: 10 A
Pripojovací vodovodný ventil 3/4": áno
Výkon ohrievacieho telesa: 2050 W
Dĺžka pohyblivého prívodu: 150 mm
nika.sum
22.11.10,14:40
Asi ste si necital celu temu, ja toto uz mam davno vyriesene. Nakolko som mala s prackou stale problemy, pocas zaruky mi ju opravovali 3x a nic sa nezmenilo, mala som narok na vymenu pracky alebo vratenie penazi. Ja som si vybrala vratenie penazi a kupila som pracku uplne inej znacky. Whirpool nemala 1200 otacok,ale uz si nepamatam, ci mala max. 1000 alebo menej.
hkey
22.11.10,19:52
Čítajte toto...(stiahol som to z inernetu kde testujú pračky(myfirma.info) ....
Pračky Whirlpool suverénní v testu spotřebitelů
tisková zpráva Pračky Whirlpool suverénní v testu spotřebitelů Jednoznačnou vítězkou Q testu spotřebitelů v sortimentu automatických praček se stala značka Whirlpool. Ať už jde o povědomost značky, kvalitu a množství kupujících, Whirlpool se na všech žebříčcích spotřebitelského testu ocitl na příčce nejvyšší.
hkey
22.11.10,19:57
Chceš päť rokov trpieť a volať opravára? Buď zmeň pračku a poprípade si priplať, alebo žiadaj vrátenie peňazí a už si nekupuj Whirlpoolku, na výber máš veľa značiek:
# aeg
# ardo
# ariston
# baumatic
# beko
# bosch
# candy
# electrolux
# eurotech
# fagor
# gorenje
# indesit
# lg
# miele
# samsung
# siemens
# whirlpool
# zanussi
Prevzaté zo stránky..bydleni.cz/clanek/Pracky-Whirlpool-suverenni-v-testu-spotrebitelu
Jednoznačnou vítězkou Q testu spotřebitelů v sortimentu automatických praček se stala značka Whirlpool. Ať už jde o povědomost značky, kvalitu a množství kupujících, Whirlpool se na všech žebříčcích spotřebitelského testu ocitl na příčce nejvyšší. Přitom pochopitelně právě ve známosti značky dosáhl nejvyššího vítězství: v osobním dotazování to bylo 84 %, v on-line anketě o pět procent méně.

Pračky Whirlpool označili spotřebitelé jako nejznámější, nejkvalitnější a také nejkupovanější, tudíž jim po právu patří Cena spotřebitele. Určit pořadí na dalších dvou místech nebylo podle organizátorů vůbec jednoduché, protože se o ně „pralo“ značek několik

Na slavnostním vyhlášení, které se uskutečnilo v rámci příjemného společenského večera Asociace podnikatelek a manažerek ČR v pražském hotelu Olympik v minulém týdnu, přijal významné ocenění marketingový ředitel společnosti Whirlpool CR Ján Živný z rukou předsedy pořadatelské organizace Spotřebitel.cz Petra Bryndy.

„Vždy jsme nesmírně potěšeni, když naše výrobky ocení právě ti, pro něž jsou určeny, tedy zákazníci a koncoví uživatelé. Právě pro ně se snažíme vyrábět spotřebiče výkonné, energeticky úsporné i designově dokonalé. Q test spotřebitelů je určitě velice užitečná akce, která může spotřebitelům významně pomoci v jejich orientaci na náročném trhu bílé techniky,“ uvedl Ján Živný.

Na čtyři sta podnikatelek a manažerek s partnery zatleskalo nejen suverénnímu úspěchu značky Whirlpool, ale rovněž šťastnému výherci tomboly, kterému Ján Živný předal dárkový poukaz na pračku AWO/D 45135 s patentovanou technologií 6. smysl.
Zdenka5
27.02.11,17:29
Ahojte. Koncom minulého roka som si zakúpila práčku whirlpool AWE 4519 z vrchu plnenú. Zo začiatku som s ňou bola veľmi spokojná. Začiatkom januára mi však pri menšom počte bielizne nevyžmýkala. Dostala som radu od známeho aby som práčku vypla z elektriky aspoň na pol hodiny. Keď som tak urobila práčka žmýkala. Vydržalo to do minulého týždňa, keď mi znovu nastali tie isté problémy. Volala som servisáka. Ten mi povedal že nemôžem prať malé množstvo bielizne. Pretože pri malom množstve neodstreďuje. Zmenil mi program cez počítač. V sobotu som na nej prala a znova sa opakuje ten istý problém. Zajtra bude volať či je práčka v poriadku. Po prečítaní vašich skúseností si myslím, že mi môj problém servisný technik nevyrieši. Ako postupovať aby mi vrátili peniaze? Treba 3x reklamovať alebo ako to je?
hkey
27.02.11,17:49
Ahojte. Koncom minulého roka som si zakúpila práčku whirlpool AW4519 z vrchu plnenú. Zo začiatku som s ňou bola veľmi spokojná. Začiatkom januára mi však pri menšom počte bielizne nevyžmýkala. Dostala som radu od známeho aby som práčku vypla z elektriky aspoň na pol hodiny. Keď som tak urobila práčka žmýkala. Vydržalo to do minulého týždňa, keď mi znovu nastali tie isté problémy. Volala som servisáka. Ten mi povedal že nemôžem prať malé množstvo bielizne. Pretože pri malom množstve neodstreďuje. Zmenil mi program cez počítač. V sobotu som na nej prala a znova sa opakuje ten istý problém. Zajtra bude volať či je práčka v poriadku. Po prečítaní vašich skúseností si myslím, že mi môj problém servisný technik nevyrieši. Ako postupovať aby mi vrátili peniaze? Treba 3x reklamovať alebo ako to je?

Máte 2 možnosti. Reklamovať 3x alebo žiadať o výmenu programátora je totiž nie mechanický ale elektronický a problém je v programátori prehrievanie microchipu, alebo niektorý z odpor sa prehrieva. Preto po vypnutí na pól hodiny pračka žmýka a potom zase nie. Miccrochip sa v servise nedá vymeniť kvôli prehriatiu pri pajkovaní, lebo v dnešnej dobe microchip sa nepajkuje, ale špeciálnou pastou pri teplote 200 Celzia sa pasta mení na plošnej doske na cín, ktorý zalieva microchip a preto sa musí vymeniť celý programátor za nový a ten stojí od 105€ do 150€ podľa typu automatickej pračky. Je to nová robotická technológia, ktorú už každý výrobca používa. Keby na programátori bol zlý iba bežný odpor, tak v tom prípade sa dá ešte opraviť, ale microchip nie. Prepajkovanie a výmena bežného odporu na programátora stojí do 50€ aj z prácou.
Zdenka5
27.02.11,18:01
Postup vypnutia z elektriny pomohol iba raz.., potom už nie. Asi skôr náhoda. Servisák sa vyjadril, že sa práčka neprehreje a že sa na nej môže prať tak dlho ako chcem. Problém je akurát v tom, že žmýka ako sa jej chce.
hkey
27.02.11,18:32
Postup vypnutia z elektriny pomohol iba raz.., potom už nie. Asi skôr náhoda. Servisák sa vyjadril, že sa práčka neprehreje a že sa na nej môže prať tak dlho ako chcem. Problém je akurát v tom, že žmýka ako sa jej chce.
tak ten servisák nemá také skúsenosti ako ja. Ja mám prax a školu priamo od výrobcu a prax v Japonskej Panasonic. Všetko čo robí pračka riadí a kontroluje programátor, takže inde chyba nie je. Trvajte na výmenu programátora aspoň na skúšku a uvydíte že som mal pravdu.
nika.sum
28.02.11,21:33
Ahojte. Koncom minulého roka som si zakúpila práčku whirlpool AWE 4519 z vrchu plnenú. Zo začiatku som s ňou bola veľmi spokojná. Začiatkom januára mi však pri menšom počte bielizne nevyžmýkala. Dostala som radu od známeho aby som práčku vypla z elektriky aspoň na pol hodiny. Keď som tak urobila práčka žmýkala. Vydržalo to do minulého týždňa, keď mi znovu nastali tie isté problémy. Volala som servisáka. Ten mi povedal že nemôžem prať malé množstvo bielizne. Pretože pri malom množstve neodstreďuje. Zmenil mi program cez počítač. V sobotu som na nej prala a znova sa opakuje ten istý problém. Zajtra bude volať či je práčka v poriadku. Po prečítaní vašich skúseností si myslím, že mi môj problém servisný technik nevyrieši. Ako postupovať aby mi vrátili peniaze? Treba 3x reklamovať alebo ako to je?

to mi pripomina tu moju pracku kvoli ktorej sme zakladali temu, len bola z vrchu plnena. Whirpool je na to nezmykanie asi expert. Mate ju v zaruke, treba mat trikrat opakovanu reklamaciu na to iste a potom Vam ju vymenia alebo si mozete poziadat o vratenie sumy. Ja som pri prvej pracke co mi to robila vyuzila moznost vymeny, ale ked mi to zacala robit aj druha pracka, tak som si vyziadala vratenie hotovosti. Teraz mame Elektrolux (a zaklopem si) ide dobre a aj super zmyka. Volajte servisaka hned znova ako sa to opakovalo a potom ak ho zavolate tretikrat, ziadat hotovost naspat.
Inak k tomu prehriatiu, mne vymenili aj motor a bol uplne horuci, tak neviem...
Svoro
28.02.11,21:45
Ahojte, trošku prispejem ku tým práčkam. Minulý rok skončila svoju 14 ročnú púť naša stará Whirlpoolka AWG650. Išli sme teda so ženou vybrať niečo nové, mysleli sme že to bude opäť Whirlpool. Ale po tom, čo ma známi z jedného elektra upozornil, že s Whirlpoolom nech si dám pokoj, som začal hľadať niečo iné. Vtedy som rozvážal pre jednu špedičnú firmu a poznal som sa pomaly v každom elektre v našom okrese s niekým z predavačov a ich odpovede boli vcelku podobné: s Whirlpoolom daj pokoj, radšej si vyber niečo od Electroluxu alebo Zanussi. Inak Zanussi je ževraj niečo ako sesterská firma Electroluxu, takže to vyjde ževraj narovnako. Tak sme si už potom viac-menej vybrali podľa dizajnu a parametrov Electrolux a nesťažujeme sa /hlavne teda žena/.
evuš
08.03.11,09:30
Ahojte, trošku prispejem ku tým práčkam. Minulý rok skončila svoju 14 ročnú púť naša stará Whirlpoolka AWG650. Išli sme teda so ženou vybrať niečo nové, mysleli sme že to bude opäť Whirlpool. Ale po tom, čo ma známi z jedného elektra upozornil, že s Whirlpoolom nech si dám pokoj, som začal hľadať niečo iné. Vtedy som rozvážal pre jednu špedičnú firmu a poznal som sa pomaly v každom elektre v našom okrese s niekým z predavačov a ich odpovede boli vcelku podobné: s Whirlpoolom daj pokoj, radšej si vyber niečo od Electroluxu alebo Zanussi. Inak Zanussi je ževraj niečo ako sesterská firma Electroluxu, takže to vyjde ževraj narovnako. Tak sme si už potom viac-menej vybrali podľa dizajnu a parametrov Electrolux a nesťažujeme sa /hlavne teda žena/.

Svoro, aký typ Elektroluxu ste si kúpili ? Dík
Svoro
08.03.11,16:46
EWTS 10120 W
evuš
09.03.11,08:53
EWTS 10120 W

ďakujééém...
Svoro
09.03.11,17:09
Niet zač, inak ak nad takým niečím uvažuješ, všetko je pri tejto práčke OK, ale určite by som zobral vyšší model s displejom, ktorý zobrazuje čas do konca prania. Práčka totižto funguje veľmi potichu, pere vynikajúco, vyžmýka veľmi dobre, minie menej vody ako predchádzajúca, ale jedna vec je pravda. Celkove jej to pranie trvááááááááá. 500 krát vypláka, odpustí vodu, jemne vyžmýka, dopustí, vypláka, a bla, bla, ... a nakoniec je človek rád, že KONEČNE DOPERIE. Keby aspoň bolo vidieť, koľko jej to bude ešte trvať, asi by to bolo lepšie. Tu sú len ukazovatele vo forme LED diód a to je blbosť. Ako keby to tam ani nebolo. Mne je to v konečnom dôsledku jedno, zo začiatku som ale v kuse počúval moju ženu a mamu, že tá stará haraburda bola síce oveľa menej ekonomická, ale rýchlejšia.
sibari
17.03.11,20:48
Zdravím , otázka na hkey : Ako ,prosim Ťa vymeniť na tomto type práčky ložiská a simering ?:D Nádrž sa rozobrať nedá , tým pádom ani bubon vybrať ! Je nejaká finta ako na to? Díky ! :mee:
hkey
18.03.11,11:48
Zdravím , otázka na hkey : Ako ,prosim Ťa vymeniť na tomto type práčky ložiská a simering ?:D Nádrž sa rozobrať nedá , tým pádom ani bubon vybrať ! Je nejaká finta ako na to? Díky ! :mee:
V prvom rade musíš mi napísať aký typ pračky máš a aj či je z vrchu plnená alebo z boku.
Na každej pračke ide rozobrať nádrž aj vybrať bubon. To si ako na to prišiel že sa nedá?..
Na každej nádrži sa dá odšraubovať bočnica na nádrži a vybrať bubon len treba dať remenicu dole, aby oska na remenici bola bez remenice a až tak odšraubovať bok nádrže. Na starších pračkách bola bočnica uchytená plechovými svorkami po celom obvode nádrže, ale u novších typov sa už bočnica nádrže spojovala obručou, alebo najnovšie šrúbami po celom obvode nádrže. Ale ako hovorím musel by som vedieť typ pračky a či je z vrchu plnená alebo z boku.
Poznámka: na zvrchu plnenú pračku idú 4 ložiská na každej strane po 2 ložiská +na každú stranu po jedom semeringu a jednej tesniacej gumičke(za predpokladu, že máš najstarší typ práčky.)
2. Pri novších práčkach z vrchu plnených kupuješ 2 plastové puzdra v ktorých sú už vlisované ložiská aj z tesnením a zaisťujú sa k nádrži buď istiacou závlačkou je dosť veľká na každú stranu po jednej, alebo puzdro sa uchycuje na boky nádrže šrúbami.
3. Na pračky vpredu plnené idú 2 ložiská a jeden semering + tesniaca gumička. Pokiaľ to osadíš správne tak ako to má byť tak pračka nepotečie. Ale daj pozor ako dáš semering ide, ako prvý semering a až potom 2 ložiská a na koniec tesniaca gumička a na to plechový okrúhli kryt.
sibari
18.03.11,19:25
To hkey: Díky za skorú odpoved , takže je to Whirlpool AWO/D 43135,spredu /z boku/ plnená . Nádrž je vraj tepelne zvarená ,takže sa nedá fakt rozobrať,ale tie ložiská idú zvonka , lenže ako ich vytiahnuť ? Že vraj sa mení celá nádoba s bubnom aj ložiskami /akože jeden kus/cena cez 200 eur +robota/:D
Ešte raz dík !
hkey
18.03.11,20:01
To hkey: Díky za skorú odpoved , takže je to Whirlpool AWO/D 43135,spredu /z boku/ plnená . Nádrž je vraj tepelne zvarená ,takže sa nedá fakt rozobrať,ale tie ložiská idú zvonka , lenže ako ich vytiahnuť ? Že vraj sa mení celá nádoba s bubnom aj ložiskami /akože jeden kus/cena cez 200 eur +robota/:D
Ešte raz dík !
To som ešte nepočul ani nevidel, aby výrobca robil nádrž na pračku z bubnom, ako jednorazovku, podľa mňa je to volovina. Vo Wirpoole som pracoval a viem, že nádrže sa odlievajú v špeciálnych lisoch samostatne... bočnice zvlášť aj hlavná časť a až potom sa montuje dokopy z bubnom. Je to blbosť. Neviem si prectaviť, ako by nádrž uzavreli nadobro spoločne z bubnom.. chujovina, neviem kde to berieš..
No keď máš dať za nádrž z bubnom 200€ tak si kúp novú stojí 287 € a máš novú dnešné ceny náhradných dielov sú veľmi vysoké a skoro už sa neoplatí toľko investovať do opráv, ako dakedy, iba v tom prípade keď pračka má tak do 5 rokov a to iba v tom prípade ak je cena súčiastky aj z robotou do 200€. Ten ty pračky ktorý máš je podľa mňa šmeid a to totálny jej parametre úspora energie a účinnosť prania je B a žmýkanie stupeň C je to jedným slovom brak zahoď ju a kúp novú to jedine ti môžem poradiť namiesto investovania 200€ dolož a kúp túto.. stojí iba 259 €, dobre žmýka 1200 ot/min dobre peria a dobrá cena.
http://www.mall.sk/pracky-horne-plnenie/candy-ctf-1006?v=417554


Tu je tá čo máš.. 287€
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_volne-stojace-pracky-s-prednym-plnenim_WHIRLPOOL-AWO-43135_74951.html
duves
19.03.11,05:28
To hkey: Díky za skorú odpoved , takže je to Whirlpool AWO/D 43135,spredu /z boku/ plnená . Nádrž je vraj tepelne zvarená ,takže sa nedá fakt rozobrať,ale tie ložiská idú zvonka , lenže ako ich vytiahnuť ? Že vraj sa mení celá nádoba s bubnom aj ložiskami /akože jeden kus/cena cez 200 eur +robota/:D
Ešte raz dík !
Ak by ste čítali moje trable s AWO/D 43125, že mi odišli ložiska a servisman menil cely bobun, tak by ste sa to dozvedeli. Aj, to, že už nove medely maju všetky tak robene. Ano, ta cena 200€ suhlasi. Pytal som sa na to.
Dnes ideme starsej dcere kupiť pračku a prikupujem zaruku na 5 rokov. Je to dobre riešenie. Tiež som dokupoval zaruku na 5 rokov.
http://www.porada.sk/1498431-post140.html
duves
19.03.11,05:38
To som ešte nepočul ani nevidel, aby výrobca robil nádrž na pračku z bubnom, ako jednorazovku, podľa mňa je to volovina. Vo Wirpoole som pracoval a viem, že nádrže sa odlievajú v špeciálnych lisoch samostatne... bočnice zvlášť aj hlavná časť a až potom sa montuje dokopy z bubnom. Je to blbosť. Neviem si prectaviť, ako by nádrž uzavreli nadobro spoločne z bubnom.. chujovina, neviem kde to berieš..
Ja to mam napr. od servismana, čo mi menil bubon. V zaruke. Prečo by menil bubon v ramci 2 ročnej zaruky pri zavade - zničene ložiska.
To myslis, že by to vyrobca len tak pustil?



No keď máš dať za nádrž z bubnom 200€ tak si kúp novú stojí 287 € a máš novú dnešné ceny náhradných dielov sú veľmi vysoké a skoro už sa neoplatí toľko investovať do opráv, ako dakedy, iba v tom prípade keď pračka má tak do 5 rokov....
Ja doporučujem dokupovať zaruku na 5 rokov. Bud infinity od whirlpool, alebo od napr. Datart priamo zaruku cez obchod.
Suhlasim, že ak je pračka po zaruke, tak je 200€ velmi vysoka položka a treba kupiť novu za 260-290€.


a to iba v tom prípade ak je cena súčiastky aj z robotou do 200€. Ten ty pračky ktorý máš je podľa mňa šmeid a to totálny jej parametre úspora energie a účinnosť prania je B a žmýkanie stupeň C ...
Ak top pračku, tak za 800-1000€, tam je istota, že to budu používať vnuci:D


...kúp novú to jedine ti môžem poradiť namiesto investovania 200€ dolož a kúp túto.. stojí iba 259 €, dobre žmýka 1200 ot/min dobre peria a dobrá cena.
http://www.mall.sk/pracky-horne-plnenie/candy-ctf-1006?v=417554

Nema otačky 1200, iba 1000 (postačuje) ale ma vyššiu spotrebu. Nad 1 kWh. Pračky zväčša maju do 1 kWh spotrebu.
sibari
19.03.11,08:00
Díky , chlapi za Vaše reakcie ,ono to nie je moja práčka ,ale známej,a ja som sa podujal jej to opraviť /padal remen/ a postupným ziťovaním sa došlo na tento "problém" Najskôr sa vyhodí a kúpi nová ,tak ako radíte :D Čo vravíte na tento typ Electrolux EWF106410W cena cca 270 eur ? Alebo poradte akú ?Plnenie zboku , do cca 300 -350 eur !
Mockrát díky !
hkey
19.03.11,11:18
Ja to mam napr. od servismana, čo mi menil bubon. V zaruke. Prečo by menil bubon v ramci 2 ročnej zaruky pri zavade - zničene ložiska.
To myslis, že by to vyrobca len tak pustil? kamo večšiu volovinu som nepočul neviem z akých dôvodu ti to povedal čo ho k tomu viedlo, ake je to blbosť. Do poručujem ti napíš priamo Whirpoolu do Popradu, kde som pracoval a opýtaj sa ich na to či vyrábajú nádrže z bubnom, ako jednorázouku.
hkey
19.03.11,11:24
Díky , chlapi za Vaše reakcie ,ono to nie je moja práčka ,ale známej,a ja som sa podujal jej to opraviť /padal remen/ a postupným ziťovaním sa došlo na tento "problém" Najskôr sa vyhodí a kúpi nová ,tak ako radíte :D Čo vravíte na tento typ Electrolux EWF106410W cena cca 270 eur ? Alebo poradte akú ?Plnenie zboku , do cca 300 -350 eur !
Mockrát díky !
No načo ti radiť veď máš internet tak si cez google nájdi pračku, ktorá ti bude vyhovovať aj kvalitou aj cenou. Len si všímaj u každej pračky je aj technické parametre kvalita prania, žmýkania a spotrebou vody a energii. Musíš urobiť kompromis medzi cenou a kvalitou, ale nie vždy cena pračky zodpovedá kvalite.
sibari
19.03.11,18:42
To hkey : Díky za ochotu ! Som myslel ,že ked si "od fachu",tak máš dáke skúsenosti s lepšími ,či horšími značkami , a dáš nejaký okruh značiek :confused: . Ved ,práve že na nete je ich tolko,že čím dalej ,tým väčší "guláš" v tom mám.
A s tou zavarenou nádržou pri tomto type je to fakt pravda , ako aj spomína Duves. Pozri opravapraciek.blogspot.com
Takže by som sa chcel vyvarovať podobnej chybe pri kúpe/i ked je to pre známu/,aby sa vyhlo po záruke podobnému rozčarovaniu ,ako teraz.
Ale aj tak díky ! :cool:
elpka
28.03.11,12:56
všetky práčky zn. Whirpool plnené z predu sú vyrábané už ako tzv.agregáty (bubon s ložiskami komplet) nezáleží ktorá rada to je, ale práčky plnené z vrchu sú robené samostatne bubon-bočnice-ložisko. U pračiek Gorenje sú to modely, ktoré sú v cene cca do 350,-eur. U pračiek v cene cca okolo 500,-eur je to o kvalite, teda ak ju nekupuješ na 2 roky a hlavne treba výrobcu, ktorý má už dlhoročné zastúpenie na našom trhu, aby si nedopadol, ako dopadlo veľa ľudí napr.pri zn. Ardo.
Darlinghurst
12.09.11,13:18
Ahoj Nika.sum, aj v nasej domacnosti mame rovnaky problem s prackou Whirlpool a tiez mame model AWO/D 43135/1. Natahovali sme sa s firmou, dokonca som poslala aj list do materskej firmy v USA, ale vysledok bol taky, ze nam ponukli 50% zlavu na zakupenie novej pracky. Kedze uz nechceme urobit rovnaku chybu,momentalne zvazujeme aky model si zakupit. Mozem poprosit pre aky model si sa rozhodla ty?
hkey
12.09.11,16:04
Ahoj Nika.sum, aj v nasej domacnosti mame rovnaky problem s prackou Whirlpool a tiez mame model AWO/D 43135/1. Natahovali sme sa s firmou, dokonca som poslala aj list do materskej firmy v USA, ale vysledok bol taky, ze nam ponukli 50% zlavu na zakupenie novej pracky. Kedze uz nechceme urobit rovnaku chybu,momentalne zvazujeme aky model si zakupit. Mozem poprosit pre aky model si sa rozhodla ty?
rozhodne si nekupuj pračku z vrchom plnenú, je drahá údržba lebo náhradné dieli sú drahé. A podľa moźnosti nie Whirpoolku ale inú značku.
duves
12.09.11,16:51
hkey
12.09.11,20:30
Najlepšie tuto, tam sa nemá čo pokaziť.:D
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRTbNztbW7ZAo8RSCD4qbWDS3Xtzv9L2 hoen-FXIkcT7plW-bTgrLMeoxE8Qw
TO Máš PRAVDU,,,ale kto vie čo by povedali dneš né pohodlné ženy...
duves
13.09.11,04:01
TO Máš PRAVDU,,,ale kto vie čo by povedali dneš né pohodlné ženy...
To neviem, čo by povedali VAŠE ŽENY. No viem ako by reagovala MOJA ŽENA. Preto mam v paži rozoberat aku značku, či taku, makovu alebo onaku a mame doma whirl.za 300 evry.
mareko
06.08.12,07:14
Ahojte poraďáci. Domáci majstri, viete mi poradiť či sa dá dákym spôsobom vybrať (bez opravára, teda doma svojmpomocne) drôt z podprsenky zapadnutý medzi bubnom a krytom práčky. Je to spredu plnená práčka a nie je možnosť vybrať plastové rebierko-nie je to tak ako býva v práčkach s horným plnením. Ďakujem za rady.
duves
06.08.12,07:37
Fuha. No skus pozrieť navod, kde je opisane čistenie čerpadla. Je pravdepodobné, že to je v tom priestore
duves
06.08.12,07:38
Fuha. No skus pozrieť navod, kde je opisane čistenie čerpadla. Je pravdepodobné, že to je v tom priestore
mareko
06.08.12,18:30
Duves dík za radu. Také jednoduché to nebude :-(. Ten drôt sa nemá ako prepchať ďalej, bude si trčať medzi bubnom a vaňou a jediná možnosť asi bude celú práčku rozmontovať, teda zavolať na to servisáka. Ak máte niekto dáku radu, tak sem s ňou....
duves
06.08.12,19:13
Ten drot čo tam spadol, robí problem? Neda sa prať? Lebo ak nie, asi by som kašlal na to.
mareko
07.08.12,05:52
Veď to, že robí problém. Keď sa vzprieči tak hrkoce, lebo sa zachytáva o spodok bubna a bojím sa, aby niečo nepoškodil.
laurin
09.08.12,10:16
Ahojte,

existuje nejaky online obchod ktory vynesie nou pracku a odnesie staru? Zatial som nasiel len online obchody ktore vynasaju po prve zamykatelne dvere.
Viem ze kamenne obchody tuto sluzbu poskytuju, ale zas maju aj o 50 eur vyssie ceny...
mareko
09.08.12,10:30
Ponúkni dákemu susedovi (susedom chalanom) 10 € a vynesú aj donesú a ešte sa aj potešia :-)
laurin
13.08.12,08:14
Ponúkni dákemu susedovi (susedom chalanom) 10 € a vynesú aj donesú a ešte sa aj potešia :-)

Myslis zeby ju po odneseni aj ekologicky zlikvidovali? :cool:
martin1866
03.03.13,09:40
Ahojte
Mám podobný problém s práčkou AWE 9630, ako podaktorí z Vás na iných typoch. Na jednom jedinom programe mi korektne neodstreďuje (raz ostredí dva krát nie) a to na programe miešané, ostatné idú OK. Privolaný servisný technik mi dal vyjadrenie že periem nedostatočné množstvá bielizne ( mal na mysli malú hmotnosť, ja dávam cca 1Kg a max na danom programe sú 3Kg a tvrdil mi, že musím dávať aspoń 3Kg aby to bolo v poriadku a taktiež mi to aj napísal do protokolu o vykonanej oprave na spotrebiči).Bol volaný dva krát na opravu, raz menil rebro kvôli údajne zlému vyváženie práčky a potom prepálil software, ale po poslednem spomínanom zásahu začala práčka veĺmi hádzať pri odstreďovaní čo doteraz nerobila ( neviem či je to náhoda, alebo následok prepálenia softu).V návode som sa nikde nedočítal že nízka hmotnosť vkladanej bielizne spôsobuje nedostatočné odstredenie, jeden veľký kus áno to akceptujem a neriešim to.Na práčku mám ešte záruku 3 roky a nemôžem s problémom pohnúť.Vedel mi niekto z Vás poradiť. Na iných programoch dávam tie isté množstvá bielizne a tam to odstreďuje korektne na čo mi servisný technik odpovedfal že údajne je software tak naprogramovaný, že na týchto programoch príprava na odstredenie trvá podstatne dlhšiu dobu a preto má práčka viacej času na riadne rozloženie bielizne po obvode bubna a tak sa tento problém na týchto programoch nevyskytuje . Ak by sa vedel k mnou popísanému problému vyjadriť nejaký servisný technik nebodaj vyriešiť ho, bol by som neskutočne vďačný.Vďaka :)
arizona
03.03.13,11:12
V navode mas urcite napisane ODPORUCANY pocet pradla v kg.

Bubon na pracke si mozes znicit aj ked pracku preplnujes,ale aj ak pri odstredovani davas malo pradla. Treba sa drzat odporucania vyrobcu,lebo ti nemusi uznat reklamaciu,ak si pracku znicis nespravnym pouzivanim.
1kg pradla je ozaj velmi malo.:rolleyes:
MartaSk
09.04.13,12:18
ja mám 2-mesačnú práčku elektrolux plnenú z predu a začal mi rapkať bubon. Servisný tgechnik mi povedal, že je tam určite drôt z podprsenky a na to sa mi záruka nevzťahuje,musím si opravu zacvakať,mam praať ponožky a podprsenky len vo vrecúškach. Je to moja chyba,že práčka žerie ponožky a všelijaké malé veci? Nie je to chyba výrobcu, že pri veľkej odstredivej sile sa to tesnenie odťahuje a vcucne veci?máte niekto skúsenosti s týmto?
erik555
09.04.13,12:28
ja mám 2-mesačnú práčku elektrolux plnenú z predu a začal mi rapkať bubon. Servisný tgechnik mi povedal, že je tam určite drôt z podprsenky a na to sa mi záruka nevzťahuje,musím si opravu zacvakať,mam praať ponožky a podprsenky len vo vrecúškach. Je to moja chyba,že práčka žerie ponožky a všelijaké malé veci? Nie je to chyba výrobcu, že pri veľkej odstredivej sile sa to tesnenie odťahuje a vcucne veci?máte niekto skúsenosti s týmto?
To je ako myslene, ze: " práčka žerie ponožky a všelijaké malé veci? že pri veľkej odstredivej sile sa to tesnenie odťahuje a vcucne veci? :eek:
Z boku plnena pracka nema nejaky pristup do nadrze? Ked tam v nadrzi je niekde nejaka cast z pradla, aby sa dala vybrat.
Aky model je tej pracky?
duves
25.09.14,12:26
Tak nam odišla, po 5 a pol roka, už nebola ani v predlženej zaruke (http://www.porada.sk/t109899-pracka-whirpool.html ). Do tohoto neinvestujem, ved len prepravne naklady su 30-50€. Kupena nova Samsung. Manželka si nevie vynachvaliť.
lujza.j
25.09.14,15:12
5 a pol...no nič moc:(moja už dávala znamenia, ale ešte "krúti".....december 2002 kúpená...
kilac
01.09.16,05:44
Áno nájde sa, napríklad ja. Že sa práčka pokazí to je jedna vec, no prístup pracovníkov zákazníckeho servisu WHIRPOOL je úžasný. Práčka je v záruke a na „LINKE ZÁKAZNÍKA“ po nahlásení nefunkčnosti práčky ti operátorka povie aby si si ju opravil sám J, že máš vyčistiť filter, ktorý dômyselne ukrytý, ku ktorému sa bežný smrteľník nedopracuje bez toho aby rozbil celú práčku, lebo keď príde opravár a zistí, že filter je upchatý tak ti to spočítajú.
Ponaučenie: „KUPUJME VÝROBKY WHIRPOOL“!!!
bodliak
01.09.16,06:16
Načo sa sem vyťahujú 7 rokov staré a 2 roky prachom zapadnuté témy ???
faro1
01.09.16,06:37
Áno nájde sa, napríklad ja. Že sa práčka pokazí to je jedna vec, no prístup pracovníkov zákazníckeho servisu WHIRPOOL je úžasný. Práčka je v záruke a na „LINKE ZÁKAZNÍKA“ po nahlásení nefunkčnosti práčky ti operátorka povie aby si si ju opravil sám J, že máš vyčistiť filter, ktorý dômyselne ukrytý, ku ktorému sa bežný smrteľník nedopracuje bez toho aby rozbil celú práčku, lebo keď príde opravár a zistí, že filter je upchatý tak ti to spočítajú.
Ponaučenie: „KUPUJME VÝROBKY WHIRPOOL“!!!
Vyčistiť filter v práčke je trochu iné, ako ťukať do klávesnice PC. Ak si technický antitalent, tak potrebuješ celú plejádu ľudí, čo vedia aj niečo spraviť, ale potom si to musíš zaplatiť. Vyčistenie filtra v automatickej práčke, aj keď je v záruke, nie je dôvod posielať technika na výjazd a nie je to záručná oprava! Je to starosť majiteľa práčky a patrí to k základnej obsluhe práčky, máš to popísané v manuáli, práčka za tvoju nešikovnosť nemôže. Filter majú automatické práčky všetkých typov a výrobcov.